Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια, για το θεο, ας πει καποιος πως μπορουνε να προσθεσουμε νεες τοποθεσιες στα smart actions.

Θελω για παραδειγμα, οταν πηγαινω σπιτι να χαμηλωνει η ενταση του κινητου αυτοματα.

Στα smart actions επιλεγω "τοποθεσια" στους μηχανισμους εκκινησης, ( για να βαλω την τοποθεσθα του σπιτιου μου) , ομως δεν μπορω να προσθεσω μια νεα, δικη μου τοποθεσια.

Εχει βρει κανεις ακρη???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, για το θεο, ας πει καποιος πως μπορουνε να προσθεσουμε νεες τοποθεσιες στα smart actions.

Θελω για παραδειγμα, οταν πηγαινω σπιτι να χαμηλωνει η ενταση του κινητου αυτοματα.

Στα smart actions επιλεγω "τοποθεσια" στους μηχανισμους εκκινησης, ( για να βαλω την τοποθεσθα του σπιτιου μου) , ομως δεν μπορω να προσθεσω μια νεα, δικη μου τοποθεσια.

Εχει βρει κανεις ακρη???

 

Απο "search" δεν μπόρεσα κσι εγώ να βάλω τοπθεσια, μόνο απο current location πηγαίνοντας χειροκίνητα τον χάρτη. Μετα είναι εύκολο.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Απο "search" δεν μπόρεσα κσι εγώ να βάλω τοπθεσια, μόνο απο current location πηγαίνοντας χειροκίνητα τον χάρτη. Μετα είναι εύκολο.

 

Παναγιωτη, γινε λιγο πιο αναλυτικος...

Τι πρεπει να κανω για να προσθεσω την τρεχουσα τοποθεσια μου στα smart actions.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, για το θεο, ας πει καποιος πως μπορουνε να προσθεσουμε νεες τοποθεσιες στα smart actions.

Θελω για παραδειγμα, οταν πηγαινω σπιτι να χαμηλωνει η ενταση του κινητου αυτοματα.

Στα smart actions επιλεγω "τοποθεσια" στους μηχανισμους εκκινησης, ( για να βαλω την τοποθεσθα του σπιτιου μου) , ομως δεν μπορω να προσθεσω μια νεα, δικη μου τοποθεσια.

Εχει βρει κανεις ακρη???

 

Καλησπερα.

Σου απανταω σε αγγλικο μενου τι κανεις (γιατι στα αγγλικα χρησιμοποιω το κινητο):

1. Αφου μπεις στο smart actions, πατας καποιο δειγμα, π.χ. "Home".

2. Αφου μπεις στο "Ηome", στο "triggers" πατας το σταυρό δεξια (για να προσθεσεις καποιο νεο trigger προφανως).

3. Αφου μπεις στο μενου των "triggers", βρισκεις το "locations", και το πατας.

4. Αφου μπεις στην οθονη "locations", δεξια πανω πατας τον ΠΡΑΣΙΝΟ σταυρό.

5. Σε βγαζει σε νεα οθονη που λεει "Current Location", "Search" κτλ, οπου βαζεις την τοποθεσια που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σου απανταω σε αγγλικο μενου τι κανεις (γιατι στα αγγλικα χρησιμοποιω το κινητο):

1. Αφου μπεις στο smart actions, πατας καποιο δειγμα, π.χ. "Home".

2. Αφου μπεις στο "Ηome", στο "triggers" πατας το σταυρό δεξια (για να προσθεσεις καποιο νεο trigger προφανως).

3. Αφου μπεις στο μενου των "triggers", βρισκεις το "locations", και το πατας.

4. Αφου μπεις στην οθονη "locations", δεξια πανω πατας τον ΠΡΑΣΙΝΟ σταυρό.

5. Σε βγαζει σε νεα οθονη που λεει "Current Location", "Search" κτλ, οπου βαζεις την τοποθεσια που θελεις.

 

Φιλε μου, ευχαριστω, αλλα οταν μπαινω στην οθονη locations (το τεταρτο βημα που λες) δεν υπαρχει πρασινος σταυρος πουθενα, ωστε να προσθεσω νεα τοποθεσια. Απλα μου γραφει " δεν υπαρχει καμια σημαντικη τοποθεσια προς εμφανιση"

Οπως καταλαβαινεις, δεν μπορω να προσθεσω μια δικη μου τοποθεσια....:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ευχαριστω, αλλα οταν μπαινω στην οθονη locations (το τεταρτο βημα που λες) δεν υπαρχει πρασινος σταυρος πουθενα, ωστε να προσθεσω νεα τοποθεσια. Απλα μου γραφει " δεν υπαρχει καμια σημαντικη τοποθεσια προς εμφανιση"

Οπως καταλαβαινεις, δεν μπορω να προσθεσω μια δικη μου τοποθεσια....:confused:

 

Γιάννη, πάνω - πάνω δεν σου βγάζει δίπλα στη λέξη τοποθεσίες ένα πράσινο σταυρό; Μιλάμε στο μαύρο τμήμα της οθόνης.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, πάνω - πάνω δεν σου βγάζει δίπλα στη λέξη τοποθεσίες ένα πράσινο σταυρό; Μιλάμε στο μαύρο τμήμα της οθόνης.

 

Οχι. Γι αυτο εχω τρελαθει!

Να ρωτησω κατι αλλο: πατας στις εξυπνες ενεργειες>επιλογες>το προφιλ μου>τοποθεσιες. Εκει αφου ανοιξεις τις τοποθεσιες σου βγαζει + ?

Εμενα οχι.

Αν ομως, ανοιξω αντι για τις τοποθεσιες τα χρονικα διαστημα, εκει μου βγαζει σταυρο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν εχεις sim card μεσα?

 

Δεν του κανω συνεχεια χρηση ως κινητο,εχω αλλα κινητα για εξω (Defy,Sony Neo V+Ν95)

Αλλα νομιζω οτι δεν παιζει ρολο αν εχεις sim μεσα η οχι ( εννοω για το Update ) .

 

Επισης εγω το αγορασα απο τα Multirama.

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Γι αυτο εχω τρελαθει!

Να ρωτησω κατι αλλο: πατας στις εξυπνες ενεργειες>επιλογες>το προφιλ μου>τοποθεσιες. Εκει αφου ανοιξεις τις τοποθεσιες σου βγαζει + ?

Εμενα οχι.

Αν ομως, ανοιξω αντι για τις τοποθεσιες τα χρονικα διαστημα, εκει μου βγαζει σταυρο.

 

Όχι δεν πατας προφίλ.

Έξυπνες ενέργειες.

Προσθήκη νέας (πράσινος σταύρος)

Τοποθεσίες

Προσθήκη τοποθεσίας...και εκεί σου βγάζει το σταυρό να προσθέσεις.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν του κανω συνεχεια χρηση ως κινητο,εχω αλλα κινητα για εξω (Defy,Sony Neo V+Ν95)

Αλλα νομιζω οτι δεν παιζει ρολο αν εχεις sim μεσα η οχι ( εννοω για το Update ) .

 

Επισης εγω το αγορασα απο τα Multirama.

 

Και εγω εχω αλλα πολλα κινητα και iphone 4 kai Sonyericsson Neo V και αλλα πολλα αλλα αυτο δεν μπορω να το αφησω κοντευει ενας μηνας που το εχω και ειναι απο τα κινητα που κολλησα και δυσκολα κολαω.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αλλα πολλα κινητα και iphone 4 kai Sonyericsson Neo V και αλλα πολλα αλλα αυτο δεν μπορω να το αφησω κοντευει ενας μηνας που το εχω και ειναι απο τα κινητα που κολλησα και δυσκολα κολαω.

 

Το καλυτερο ειναι φιλε,540 εφαρμογες μεσα και δνε κολλαει πουθενα,αλλα μηχανακια που ειχα παλια (απο τα ακριβα) στις 120-150 κολλουσαν και σερνοντουσαν !!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πατας προφίλ.

Έξυπνες ενέργειες.

Προσθήκη νέας (πράσινος σταύρος)

Τοποθεσίες

Προσθήκη τοποθεσίας...και εκεί σου βγάζει το σταυρό να προσθέσεις.

 

Δεν λεω οτι παταω προφιλ. Απλα, ακομη και απο εκει να παω, δεν μου βγαζει το σταυρο.

Παιδια, μηπως εχει να κανει με κανενα latitude ή κατι τετοιο?

 

Edit: το προβλημα μου ειναι ακριβως αυτο που λενε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1356138

Και βεβαια λυθηκε με τον τροπο που λενε, απλα εγκατεστησα την εφαρμογη. (τωρα μου εμφανιζει το σταυρο).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο ειναι φιλε,540 εφαρμογες μεσα και δνε κολλαει πουθενα,αλλα μηχανακια που ειχα παλια (απο τα ακριβα) στις 120-150 κολλουσαν και σερνοντουσαν !!

 

540 εφαρμογες? Τι εχεις βαλει ολο το Μαρκετ εβαλες? οντως παντως δεν κολαει ειναι απο τα κινητα που θα κρατησω καιρο.:)

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασε κανείς τη Νέα Έκδοση;

Εμένα "το βλέπει" σαν ενημερωμένο ακόμη.

 

Ενημερωσα εγω....περαστικε παρασκευη βραδυ !

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσα εγω....περαστικε παρασκευη βραδυ ![/σε ειδοποίησαν σου ηλθε μήνυμά πως έγινε φιλε πες μας πρεπει να κανουμε κατι στο τηλεφ

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσα εγω....περαστικε παρασκευη βραδυ ![/σε ειδοποίησαν σου ηλθε μήνυμά πως έγινε φιλε πες μας πρεπει να κανουμε κατι στο τηλεφ

ευχαριστω

 

Ρυθμισεις> σχετικα με το τηλεφωνο> ενημερωσει συστηματος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ερχεται αυτοματα η ενημερωση αλλα κανε αυτο που σου εγραψε ο Γιαννης .

 

Γιαννη διαφορες εντοπισες ; Εγω τιποτα .

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ερχεται αυτοματα η ενημερωση αλλα κανε αυτο που σου εγραψε ο Γιαννης .

 

Γιαννη διαφορες εντοπισες ; Εγω τιποτα .

 

Γιωργο, δεν χω παρει κανενα update ακομα.

Ισως δεν προοριζεται για τη δικη μου συσκευη, μιας και ειναι για τη γαλλικη αγορα.

Θα δουμε.

Λογικα, πρεπει το σημα του wifi να ειναι πιο δυνατο. Δεν βλεπεις τιποτα τετοιο?

Επισης, πρεπει να σου εχει εγκαταστθει η εφαρμογη evernote.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο, δεν χω παρει κανενα update ακομα.

Ισως δεν προοριζεται για τη δικη μου συσκευη, μιας και ειναι για τη γαλλικη αγορα.

Θα δουμε.

Λογικα, πρεπει το σημα του wifi να ειναι πιο δυνατο. Δεν βλεπεις τιποτα τετοιο?

Επισης, πρεπει να σου εχει εγκαταστθει η εφαρμογη evernote.

 

To wifi ειναι το ιδιο,Το evernote ναι εγκατασταθηκε . Παντως διαφορες δεν ειδα εγω παιδια.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι ενα κλικ απο να το πουλησω....κατ αρχην εχει το προβλημα με το σημα του ιντερνετ,μετα καθε φορα που το απενεργοποιω πρεπει να το βαζω σε flight mode λογω του γνωστου bug...προχτες ομως με εφερε στα ορια μου...ξαφνικα και ενω δεν εκανα κατι ιδιαιτερο,νομιζω προσπαθουσα να βρω σημα wi-fi η κατι τετοιο μου μαυρισε η οθονη!!!!δεν ανταποκρινονατε σε τιποτα,αλα ουτε και το κουμπι του κλεισιματος ακουγε!το αφησε 10 λεπτα μηπως ερθει μονο του,τιποτα....τελικα εκανα μια κληση απο ενα κινητο ενος φιλου στο δικο μου και δουλεψε η οθονη αλα μολις σταματησα την κληση επανηλθε η μαυριλα και για 5 λεπτα...πανω που ηθελα να το πεταξω στον τοιχο επανηλθε μονο του!!!τι ειναι αυτα μωρε?σοβαρα μιλαμε τωρα?του δινω διορια λιγο καιρο αλα εχω ξενερωσει και με βλεπω να το σουταρω.....
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι ενα κλικ απο να το πουλησω....κατ αρχην εχει το προβλημα με το σημα του ιντερνετ,μετα καθε φορα που το απενεργοποιω πρεπει να το βαζω σε flight mode λογω του γνωστου bug...προχτες ομως με εφερε στα ορια μου...ξαφνικα και ενω δεν εκανα κατι ιδιαιτερο,νομιζω προσπαθουσα να βρω σημα wi-fi η κατι τετοιο μου μαυρισε η οθονη!!!!δεν ανταποκρινονατε σε τιποτα,αλα ουτε και το κουμπι του κλεισιματος ακουγε!το αφησε 10 λεπτα μηπως ερθει μονο του,τιποτα....τελικα εκανα μια κληση απο ενα κινητο ενος φιλου στο δικο μου και δουλεψε η οθονη αλα μολις σταματησα την κληση επανηλθε η μαυριλα και για 5 λεπτα...πανω που ηθελα να το πεταξω στον τοιχο επανηλθε μονο του!!!τι ειναι αυτα μωρε?σοβαρα μιλαμε τωρα?του δινω διορια λιγο καιρο αλα εχω ξενερωσει και με βλεπω να το σουταρω.....

 

Οταν το απενεργοποιεις, αρκει να κλεινεις το wifi, δεν χρειαζεται να το βαζεις σε προφιλ πτησης. Σε καθε περιπτωση ομως δεν το θεωρω και σπουδαιο bug.

Σπουδαιο θα ειναι να μη διορθωθει στο πρωτο update.

 

Οσο για το κολλημα, απλα επρεπε απο την αρχη να ειχες πατησει το power button + vol down για 8 sec για να κανει restart.

 

Κολλησε. Τοσο φοβερο και αυτο?? Ολα τα smartphones μπορει να κολλησουν.

 

Δεν προσπαθω να σε πεισω για κατι, αλλα αυτα που λες συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες. Το iphone μου ειχε κολλησει 2 φορες με τον ιδιο τροπο. Ολα τα smartphones μπορει κολλησουν, οπως και οι υπολογιστες.

 

Το μονο πραγματικο προβλημα ειναι το αδυναμο σημα του wifi, το οποιο ελπιζω να ειναι θεμα sw και ελπιζω να διορθωθει συντομα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...