Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν κανονικό recurring apointment δεν το έχεις;

Από που ακριβώς γίνεται δεν μπορώ να σου πώ επειδή έχω βάλει το Pocket Informant που κάθεται πάνω στο κανονικό ημερολόγιο. Πάντως αν κάνεις ένα edit το appointment θα το βρείς πιστεύω... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια, ελπίζω να μην είναι άσχετο το ποστ μου. Θέλω να συνδέσω το PPC μου στο ιντερνετ μέσω bluetooth από το κινητό μου (sony ericsson W900i), αλλά δεν ξέρω τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο ppc η και στο κινητό για να μπορέσει το ppc να κάνει call ,μέσω gprs θέλω να συνδεθώ εννοείται...Γιατί με κλήση ΕΠΑΚ βρήκα πως γίνεται. Έχω vodafone και ενεργοποιημένη την υπηρεσία gprs φυσικα! please help :(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ελπίζω να μην είναι άσχετο το ποστ μου. Θέλω να συνδέσω το PPC μου στο ιντερνετ μέσω bluetooth από το κινητό μου (sony ericsson W900i), αλλά δεν ξέρω τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλω στο ppc η και στο κινητό για να μπορέσει το ppc να κάνει call ,μέσω gprs θέλω να συνδεθώ εννοείται...Γιατί με κλήση ΕΠΑΚ βρήκα πως γίνεται. Έχω vodafone και ενεργοποιημένη την υπηρεσία gprs φυσικα! please help :(

 

Για δοκίμασε το Bluetooth Phone Manager της BVRP.

Εγώ με αυτό έχω βολευτεί, τόσο σε παλαιότερο κινητό (siemens) όσο και σε νεότερο Series60.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα QteK 9100 και εχω βαλει το tomtom και προσπαθω να εγκαταστησω το GPS. Εχω ενα Altina BT GPS και το χρισημοποιουσα με το Νοκια 3650 μια χαρα.

Το θεμα ειναι οτι τωρα με τα Windows εχω προβλημα.Ενω εχει επιλογη να το συνδεσω με serial port δεν συνδεεται... Στο tomtom οι μονες θυρες που μπορεις να διαλεξεις ειναι com9 com0 com3 com2 serial port kai infrared.

Οταν κανω outgoing port για το GPS εχει να διαλεξω μονο τις com6 kai com7.

Τι μπορω να κανω???

Οποιος εχει Qtek 9100 ας μου προτεινει μια λυση για navigation.. Εχω τη συσκευη εδω και 4 μηνες και δεν εχω βαλει navigation software..

Thnx

Το ιδιο προβλημα είχα κι εγω αλλά με το destinator.Το έλυσα με 2 αρχεια...το ένα είναι αυτό (WM5GPSFIX.CAB) και το άλλο είναι αυτό (είναι όμως για destinator - Australian_fix_PN)!Κατεβασέ τα..περασέ τα και δοκίμασε να κάνεις σύνδεση με μια εξερχόμενη θύρα!Φαντάζομαι πως θα δουλέψει!Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το πρώτο αρχικά που είναι ένα fixάκι για το GPS και το ΒΤ. Το δεύτερο δεν νομίζω να σου χρειάζεται καθότι είναι για destinator παρ'όλ'αυτά το έβαλα και κρίνε εσύ!

 

Τώρα μια άλλη λύση για navigation software είναι το Destinator για το οποίο υπάρχει και συγκεκριμένο thread

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα θελω να παρω ena pocket loox siemens n520 to provlhma einai oti exei thn germanikh ekdosh ton windows mobile 5 ginetai na tou perasoume thn agklikh h thn ellhnikh glwssa?an nai pws?eyxaristw paidia na ste kala...:happy:
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει καταφέρει να δουλέψει με το flash player στο ppc του? Εχω περάσει το flash player προκειμένου να φτιάξω animated themes και έχω και το active today που βάζει το swf (flash movie) στο tsk που δημιουργώ αλλά όταν το περνάω στο ppc είναι static χωρις animation,απλά το background που έχω ορίσει! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν το θυμαμαι:( μια εφαρμογη οταν λεει is not valid win 32 application πως την κανω εγκατασταση; ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

κανεισ δεξι κλικ και αλλαζεις τις παραμετρουσ. run as win98 px

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν το θυμαμαι:( μια εφαρμογη οταν λεει is not valid win 32 application πως την κανω εγκατασταση; ευχαριστω:)

 

Perna to arxeio sto PPC kai trexe to apo ekei :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Perna to arxeio sto PPC kai trexe to apo ekei :)
ευχαριστω Βαγγελη:happy: το εβαλα στα documents και ανοιγει απο εκει,που πρεπει να παω για να το εχω στο μενου των προγραμματων;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Το κανεις ενα copy πας windows - start menu - programms και διαλεγεις αν το θες στο κεντρικο μενου ή σε καποιο υποφακελο και κανεις paste shortcut. Αν κανεις κανονικο paste θα κανει ολοκληρο το προγραμμα αντιγραφη-επικολληση και οχι την συντομευση. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κανεις ενα copy πας windows - start menu - programms και διαλεγεις αν το θες στο κεντρικο μενου ή σε καποιο υποφακελο και κανεις paste shortcut. Αν κανεις κανονικο paste θα κανει ολοκληρο το προγραμμα αντιγραφη-επικολληση και οχι την συντομευση. :)

 

σε απλά ελληνικά...:p :

 

1.Αντιγράφουμε στο ppc (σε όποιο φάκελο θέλουμε) την εφαρμογή.

Πχ στο Μy device\Program Files\"efarmogi"

2. Mέσω του explorer στο ppc βρίσκουμε το Μy device\Program Files\"efarmogi"

Πατάμε παρατεταμένα πάνω στο exe (το εκτελέσιμο αρχείο) της εφαρμογής κι επιλέγουμε copy (αντιγραφή).

 

3.Aνοίγουμε μέσω του explorer στο ppc το Windows\Start Menu\Programs\ και πατάμε παρατεταμένα κι επιλέγουμε paste shortcut. Eννοείται ότι μπορύμε να βάλουμε το shortcut όπου θέλουμε, σε φάκελο, υποφάκελο, στο αρχικό μενού.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς πως μπορώ να βάλω το power point στα wm5 να βλέπει και φακέλους από την κάρτα?Γιατι όλα τα pps τα έχω στην κάρτα και οι φακελοι που με αφήνει να πειράξω είναι της main memory!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς πως μπορώ να βάλω το power point στα wm5 να βλέπει και φακέλους από την κάρτα?Γιατι όλα τα pps τα έχω στην κάρτα και οι φακελοι που με αφήνει να πειράξω είναι της main memory!

 

Οταν ανοίγεις το power point, δεν σου γράφει all folders στην αριστερή γωνία πάνω?

 

Κανονικά πρέπει να σου το γράφει και συνεπώς βλέπει όλους τους φακέλους. Μόνο που δεν κάνει παρουσίαση δέντρου με επίπεδα (device->sd->folder... κτλ)

Παρουσιάζει όλους τους φακέλους στη σειρά αλφαβητικά. Πρέπει όμως να έχεις τα pps σ'έναν φάκελο πρώτου επιπέδου στην sd (δηλαδή για παράδειγμα sd\myPPS όπου στο mypps υπάρχουν όλα τα αρχεία σου χύμα κι όχι σε υποφάκελο).

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το Bluetooth Phone Manager της BVRP.

Εγώ με αυτό έχω βολευτεί, τόσο σε παλαιότερο κινητό (siemens) όσο και σε νεότερο Series60.

 

μήπως μπορείς να μου πεις και που θα το βρω? γιατί έψαξα στα διάφορα γνωστα μέρη, όπως και irc αλλά βρήκα μόνο παλιές εκδόσεις που δεν δουλέυουν σωστα με το κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοίγεις το power point, δεν σου γράφει all folders στην αριστερή γωνία πάνω?

 

Κανονικά πρέπει να σου το γράφει και συνεπώς βλέπει όλους τους φακέλους. Μόνο που δεν κάνει παρουσίαση δέντρου με επίπεδα (device->sd->folder... κτλ)

Παρουσιάζει όλους τους φακέλους στη σειρά αλφαβητικά. Πρέπει όμως να έχεις τα pps σ'έναν φάκελο πρώτου επιπέδου στην sd (δηλαδή για παράδειγμα sd\myPPS όπου στο mypps υπάρχουν όλα τα αρχεία σου χύμα κι όχι σε υποφάκελο).

Βασικά αυτό εννούσα..δηλαδή πως μπορώ να δω τα subfolders...sorry που δεν το διατύπωσα σωστά!!Ωστέ δεν γίνεται να δεί τα subfolders απ'οτι κατάλαβα απ'αυτό που είπες!! Και κάτι άλλο...δεν μου βγάζει καθόλου το root της sd. Μόνο τους φακέλους στην main.Αλλά παρόλ'αυτά το My music και my videos που είναι subfolder στο My Documents στο C: τα δείχνει κανονικά! Από την sd όμως δεν μου βγάζει κανένα φάκελο παρόλο που πατάω το all folders!

Link to comment
Share on other sites

To qtek μου μετα την αναβαθμιση σε 2005 δεν βλεπει την rs-mmc ενος φιλου... :worry:

Την sd μου και αλλες 2 mmc τις βλεπει κανονικα. Ξερει κανεις γιατι?

Α, επισης εχει γεμισει το storage, αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα αυτα τα !@#%!@# 22mb μεσα στο ppc.:mad: :mad: :mad: Μηπως μετραει το storage και τα αρχεια που περναω στον φακελο /windows?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέομαι στο Acess point του LAN, μέσα από τον Resco explorer μπορώ να δώ τους υπόλοιπους υπολογιστές. Αλλά αυτό δεν συμβαίνει πάντα!

Επίσης το ίδιο συμβαίνει και με την επιλογή mount share folder.

 

Ένα δεύτερο "πρόβλημα" ειναι ότι αν κλείσω τον Resco explorer χωρις να κάνω unmount και τον ξανανοίξω αφου κλείσω το WIFI, τότε κολάει, αφού προφανώς προσπαθεί να κάνει mount το share folder και δεν μπορεί. Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση για αυτόματο umnount με το κλείσιμο του explorer;

Ξέρει κανείς κάποια λύση;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

...δεν μου βγάζει καθόλου το root της sd. Μόνο τους φακέλους στην main.Αλλά παρόλ'αυτά το My music και my videos που είναι subfolder στο My Documents στο C: τα δείχνει κανονικά! Από την sd όμως δεν μου βγάζει κανένα φάκελο παρόλο που πατάω το all folders!

 

Για το πρώτο δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο.

Ας απαντήσει κάποιος που έχει το ίδιο μηχάνημα.

 

Για το δεύτερο όντως έτσι γίνεται, τα My music και my videos φαίνονται πάντα.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...