Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολύ πιθανό να έχει "φρακάρει" το διακοπτάκι μέσα στην υποδοχή για το handsfree με αποτέλεσμα να νομίζει η συσκευή ότι έχεις συνδεδεμένο το handsfree. Δοκίμασε να τον ξεκολλήσεις (τον διακόπτη).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ driver για να κανει emulation την USB host port του PDA (Loox 720) ώστε να μπορώ να συνδέσω ενα σειριακο GPS με serial to USB adapter (με το τσιπακι PL2303x kai Sipex 3232EC) στην USB host port του PDA και την βλέπει σαν σειριακή.

Οποιαδήποτε πληροφορία καλοδεχούμενη

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω μερικά ακόμα δεδομένα : Κατ' αρχήν την συσκευή εχω αγοράσει από Σιγκαπούρη όποτε φίλε jiannisk είναι λίγο δύσκολο αυτό που προτείνεις (αν και κατά βάση σωστό).

Κατά 2ο δεν γνωρίζω πολλά πράγματα από hardware όποτε αν μπορείς φίλε pythagora να με κατατοπίσεις που μπορεί να βρίσκεται το συγκεκριμένο διακοπτάκι και πως μπορώ να το ξεκολλήσω. Εχω πάντως δοκιμάσει να βάζω και να βγάζω το hands free χωρίς αποτέλεσμα.

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο το «πείραγμα» του συγκεκριμένου διακόπτη δημιουργήσει θέμα και με την εγγύηση της συσκευής.

3ο : Καθώς είμαι από επαρχία δεν είμαι σε θέση να εχω άμεσο service από την hp οπότε θα ήθελα αν είναι δυνατό να με κατατοπίσετε που θα μπορούσα να απευθυνθώ για service της συσκευής (τηλέφωνο , δ/νση κλπ.).

Τέλος ήθελα να ρωτήσω αν η συσκευή επισκευάζεται στην Ελλάδα ή αν την στέλνουν στο εξωτερικό και πόσο γρήγορα μπορεί να γίνει η όλη διαδικασία επισκευης καθως την χρησιμοποιω αρκετα για τις αναγκες της δουλειας μου.

Παρακαλώ όποιος απο τους φιλους του forum γνωριζει για τα παραπανω θεματα ας απαντήσει. Sorry για την φλυαρία.

 

Και πάλι thanks.

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω μερικά ακόμα δεδομένα : Κατ' αρχήν την συσκευή εχω αγοράσει από Σιγκαπούρη όποτε φίλε jiannisk είναι λίγο δύσκολο αυτό που προτείνεις (αν και κατά βάση σωστό).

Κατά 2ο δεν γνωρίζω πολλά πράγματα από hardware όποτε αν μπορείς φίλε pythagora να με κατατοπίσεις που μπορεί να βρίσκεται το συγκεκριμένο διακοπτάκι και πως μπορώ να το ξεκολλήσω. Εχω πάντως δοκιμάσει να βάζω και να βγάζω το hands free χωρίς αποτέλεσμα.

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο το «πείραγμα» του συγκεκριμένου διακόπτη δημιουργήσει θέμα και με την εγγύηση της συσκευής.

3ο : Καθώς είμαι από επαρχία δεν είμαι σε θέση να εχω άμεσο service από την hp οπότε θα ήθελα αν είναι δυνατό να με κατατοπίσετε που θα μπορούσα να απευθυνθώ για service της συσκευής (τηλέφωνο , δ/νση κλπ.).

Τέλος ήθελα να ρωτήσω αν η συσκευή επισκευάζεται στην Ελλάδα ή αν την στέλνουν στο εξωτερικό και πόσο γρήγορα μπορεί να γίνει η όλη διαδικασία επισκευης καθως την χρησιμοποιω αρκετα για τις αναγκες της δουλειας μου.

Παρακαλώ όποιος απο τους φιλους του forum γνωριζει για τα παραπανω θεματα ας απαντήσει. Sorry για την φλυαρία.

 

Και πάλι thanks.

 

 

Η HP Ελλάς, Βέλγιο δεν τα στέλνει για service? :rolleyes: :( :worry:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Να δώσω μερικά ακόμα δεδομένα : Κατ' αρχήν την συσκευή εχω αγοράσει από Σιγκαπούρη όποτε φίλε jiannisk είναι λίγο δύσκολο αυτό που προτείνεις (αν και κατά βάση σωστό).

Κατά 2ο δεν γνωρίζω πολλά πράγματα από hardware όποτε αν μπορείς φίλε pythagora να με κατατοπίσεις που μπορεί να βρίσκεται το συγκεκριμένο διακοπτάκι και πως μπορώ να το ξεκολλήσω. Εχω πάντως δοκιμάσει να βάζω και να βγάζω το hands free χωρίς αποτέλεσμα.

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο το «πείραγμα» του συγκεκριμένου διακόπτη δημιουργήσει θέμα και με την εγγύηση της συσκευής.

3ο : Καθώς είμαι από επαρχία δεν είμαι σε θέση να εχω άμεσο service από την hp οπότε θα ήθελα αν είναι δυνατό να με κατατοπίσετε που θα μπορούσα να απευθυνθώ για service της συσκευής (τηλέφωνο , δ/νση κλπ.).

Τέλος ήθελα να ρωτήσω αν η συσκευή επισκευάζεται στην Ελλάδα ή αν την στέλνουν στο εξωτερικό και πόσο γρήγορα μπορεί να γίνει η όλη διαδικασία επισκευης καθως την χρησιμοποιω αρκετα για τις αναγκες της δουλειας μου.

Παρακαλώ όποιος απο τους φιλους του forum γνωριζει για τα παραπανω θεματα ας απαντήσει. Sorry για την φλυαρία.

 

Και πάλι thanks.

φιλε μου το στελνουν με ups στην ολλανδια και κανει 7-10 μερες να το παρεις πισω
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το διακοπτάκι αυτό, είναι μέσα στην υποδοχή για το hands free και μπαίνει εκει για να καταλαβαίνει το pda πότε έχεις συνδέσει το hands free και πότε οχι. Το πρόβλημά σου απ' οτι κατάλαβα είναι οτι το pda "νομίζει" οτι έχεις συνδέσει το hands free (κατι που δεν συμβαίνει) και συμπεριφέρεται ανάλογα. Δεν μπορώ να σου πω πως θα το φτιάξεις γιατί δεν το έχω δει από κοντά και δεν ξέρω πως είναι. Σαν πρόβλημα συμβαίνει στις συσκευές αυτές αλλά εαν δεν το φτιάξεις μόνος σου θα πρέπει να το στείλεις για service ή να έχεις το hands free συνδεδεμένο.
Link to comment
Share on other sites

Loipon brika lusi gia to pie plus sto qtek 2020i to opoio kata thn gnomi mou einai must gia opoion xrisimopoiei to internet afou mporei kai prosarmozei tis selides sto kinito oste na fainontai ola ka8eta sthn o8oni xoris na xreiazetai na kaneis deksia aristera gia na deis thn selida. Ostoso uparxei kai h epilogi na to kaneis na fainetai opos h selida einai kanonika. Prosoxi omos to programma 8a prepei na egkatasta8ei eite sthn main memory h sto storage ths siskeuis gia na paiksei sosta. Episis kserei kaneis apo pou 8a metriso ta kbytes pou stelno kai lambano apo to gprs sto qtek 2020i? kai ean den uparxei auti h dinatotita sto ensomatomeno software uparxei kapoio programma pou na to kanei auto?
Link to comment
Share on other sites

Loipon brika lusi gia to pie plus sto qtek 2020i to opoio kata thn gnomi mou einai must gia opoion xrisimopoiei to internet afou mporei kai prosarmozei tis selides sto kinito oste na fainontai ola ka8eta sthn o8oni xoris na xreiazetai na kaneis deksia aristera gia na deis thn selida. Ostoso uparxei kai h epilogi na to kaneis na fainetai opos h selida einai kanonika. Prosoxi omos to programma 8a prepei na egkatasta8ei eite sthn main memory h sto storage ths siskeuis gia na paiksei sosta. Episis kserei kaneis apo pou 8a metriso ta kbytes pou stelno kai lambano apo to gprs sto qtek 2020i? kai ean den uparxei auti h dinatotita sto ensomatomeno software uparxei kapoio programma pou na to kanei auto?

παιδια γνωριζει κανεις που μπορω να βρω το leng εχω το 6340 εκανα μια βλακια το εσβησα και τωρα δεν εχω ελληνικα υπαρχει πουθενα free η θα πρεπει να το παρω απο penreader

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητώ τη βοήθειά σας γιατί κοντεύω να τα δω όλα!Την Παρασκευή μου ήρθε το ipaq 3715 από Γαλλία μεταχειρισμένο.Το θέμα είναι όμως ότι δεν σκαμπάζω γρι Γαλλικά κι αυτό έχει Γαλλικά windows mobile 2003!Μπορώ να περάσω ξανά τα 2003 από πάνω αλλά σε Αγγλική version?Αν γίνεται μπορεί κάποιος να μου τα στείλει ή τουλάχιστον να μου πει που θα τα βρω για ipaq 3715?Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει κάποιο κλείδωμα και δεν παίρνει άλλα windows ή είναι unlocked?Προσπάθησα να βάλω τα windows mobile 5 αλλά δεν μπαίνουν, το πρόγραμμα αναβάθμισης (HimaUpgradeUt.exe) λέει κάτι μπαρούφες ότι δε βρέθηκε συσκευή συμβατή κλπ.Γι'αυτό αν μπορείτε πείτε μου πού μπορώ να βρω τα 2003 ΑΓΓΛΙΚΑ και το βασικό επειδή είμαι άσχετος ακόμα...ΠΩΣ να τα βάλω!!Ευχαριστώ πολύ θα περιμένω msg σας!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητώ τη βοήθειά σας γιατί κοντεύω να τα δω όλα!Την Παρασκευή μου ήρθε το ipaq 3715 από Γαλλία μεταχειρισμένο.Το θέμα είναι όμως ότι δεν σκαμπάζω γρι Γαλλικά κι αυτό έχει Γαλλικά windows mobile 2003!Μπορώ να περάσω ξανά τα 2003 από πάνω αλλά σε Αγγλική version?Αν γίνεται μπορεί κάποιος να μου τα στείλει ή τουλάχιστον να μου πει που θα τα βρω για ipaq 3715?Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει κάποιο κλείδωμα και δεν παίρνει άλλα windows ή είναι unlocked?Προσπάθησα να βάλω τα windows mobile 5 αλλά δεν μπαίνουν, το πρόγραμμα αναβάθμισης (HimaUpgradeUt.exe) λέει κάτι μπαρούφες ότι δε βρέθηκε συσκευή συμβατή κλπ.Γι'αυτό αν μπορείτε πείτε μου πού μπορώ να βρω τα 2003 ΑΓΓΛΙΚΑ και το βασικό επειδή είμαι άσχετος ακόμα...ΠΩΣ να τα βάλω!!Ευχαριστώ πολύ θα περιμένω msg σας!

 

Δεν γνωρίζω για το μοτέλο που αναφέρεις, αλλά θα σου πω για το δικό μου:

Toshiba e570, εγώ το πήρα εν γνώση μου στα γαλλικά λόγω σπουδών κι επαγγέλματος. Εντούτοις ακολουθώντας "νορμάλ" τρόπους δεν δεχόταν καμία αναβάθμιση ή αλλαγή πλην γαλλικών. Ποτέ βέβαια δεν το πίεσα περισσότερα αφού δεν με έκαιγαν τα αγγλικά.

 

Αν θέλεις μετάφραση σε κάποιο μήνυμα κάνε ένα copy+paste (copier+coller στα γαλλικά :p )

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Τις τελευταιες μερες το ηχειο της συσκευης αρχισε να τριζει και χθες το βραδυ σταματησε να λειτουργει.

Το χτυπησα πανω στο τραπεζι και απο τις τεσσερεις πλευρες του και επανηλθε.

Η πιθανη διαγνωση ειναι οτι το ηχειο ισως να μην ειναι καρφομενο πανω στην πλακετα αλλα απλως να παταει στις επαφες.

Εχει καποιος να μου στειλει τον τροπο να ανοιξω τη συσκευη για να το ψαξω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια εβαλα το theme generator oλα οκ,αφου εχω κανει επιλογη μια φωτο για themes πως στο καλο την στελνω στο 2020-S100; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα

Τελικα παιδια μαλλον μου καηκε το ηχειο.

Αρχικα γουργουριζε, αλλοτε δουλευε και αλλοτε οχι, ανοιξα την συσκευη και διαπιστωσα οτι οταν αγγιζα ελαφρα το ηχειο στην αριστερη του πλευρα δουλευε αψογα και μολις το αφηνα σιωπουσε (κατι σαν να μην εκανε καλη επαφη), εκλεισα τα καπακια της συκευης και ξαφνικα αρχισε και παλι να λειτουργει.

Απο χθες το βραδυ σταματησε οριστικα να λειτουργει και βολευομαι με ενα ΒΤ Hands free της Erricsson ΗΒΗ200 που ειχα και ετσι ακουω το κουδουνισμα των εισερχομενων κλησεων.

Μηπως καποιος απο σας ειχε την ιδια εμπειρια;

Πως το αντιμετωπησατε;

Link to comment
Share on other sites

Mpori na mou protinei kapoios ena kalo programma diaxirisis ton oikonomikon

Apo to Microsoft money eimai apogoiteumenos.

Euxaristo ek ton proteron

http://www.inesoft.com/eng/index.php

 

http://www.aivanet.com/viewtopic.php?p=15646#15646

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με software η γενικα της συσκευης! χάθηκαν ολλααα τα τηλεφονα! τα contacts Μου ειναι άδεια! δεν ξέρω πως απλα χάθηκαν. χθεσ τελείωσε απο μπαταρία και χαθηκαν ολες οι επαφες μου! ειχα διαβάσει οτι χάνεται οτι βρίσκεται μεσα στην μνημη του τηλεφωνου μονο οταν τελειώσει η μπαταρια και η κανονικη αλλα και η εφεδρικη. εμενα χθεσ τελείωσε μονο η κανονικη! οχι η εφεδρικη! τι κανουμε τωρα?!? ξανα ολα απο την αρχη? πρεπει να τα ξαναπεράσω ολα παλι? αν ναι τοτε πως θα κάνω sync με outlook! οσο προσπάθησα δεν κατέφερα να κανω το outllok να ανήξει το *.csv αρχείο που ειναι μεσα τα contacts μου! ¨(

 

 

(εκανα αλλο ενα ποστ στο thread του σ100 απλα επειδη βιάζομαι γιατι αυριο φέυγω για μυτηληνη(φοιτητησ) και το πσ θα έρθει σε 5 μερουλες θα ειναι άδικο να μην έχω επαφές μου! :( ελπίζω να καταλαβαίνεται..)

Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα εμεινε με αφορτηστη τη μπαταρια;

 

Nα γιατι πρεπει να κρατας μπακ στο πισι ή στην καρτα. :D

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το βασικο ειναι να μην χαθουν οι επαφες!!για αυτο ΠΑΝΤΑ εχουμε τσεκαρισμενο στις ρυθμισεις-συστημα στην μονιμη αποθηκευση τις επαφες ωστε σε καθε περιπτωση να μπορουμε να τις επαναφερουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ' ολη την παρεα

Ποιος καλος ανθρωπος μπορει να μου δωσει μια απαντηση στο παρακατω ερωτημα;

Ποια απο τα παρακατω προγραμματα πρεπει να εγκατασταθουν αποκλειστικα και μονο στη μνημη του τηλεφωνου και απο ποιο να ξεκινησω για να μην εχω κολληματα;

 

Resco file explorer 5.21

Sprite Backup 3.1.4

Pocket Breeze 4.3

Weather Panel 2.4.2.1

Pocket Plus 3.0

Pocket Earth 3.4

SlovoEd

 

Γνωριζει καποιος αν υπαρχουν νεοτερες εκδοσεις για τα παραπανω προγραμματα;

 

Η συσκευη μου παει στο συνεργειο λογω ηχειου και θα αναγκαστω να κανω εγκατασταση ολων των εφαρμογων απο την αρχη, τουλαχιστον αυτη τη φορα ας την κανω σωστα.

 

Χιλια χιλια

Ευχαριστω

--------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι κάτοχος ενος Dell Axim 30 624 mh και αγόρασα πρόσφατα ενα ΒΤ GPS. Προσπαθώ να εγκαταστήσω στο Destinator 3 τους ελληνικούς χάρτες αλλά δεν τα καταφέρνω... ομολογώ οτι είναι αντιγραμμένο, αλλά επειδή είμαι από Χανιά και δεν ξερω τι γινεται με τους χαρτες της επαρχιας, ηθελα να το δοκιμασω πριν το αγορασω. Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος παρακαλω? Εχω εγκαταστησει το Destinator 3 Europe στο PC μου, το οποιο εχει το χαρτη της γερμανιας που εμενα δεν μου χρειαζεται... εχω και ενα ρημαδι folder που λέγεται Greek_NGi_Map_Destinator 2005.Q1.3119 ακολουθω τις οδηγιες αλλα δεν μπορω να κανω την εγκατασταση στο PPC μου. Οταν παω να ανοιξω το προγραμμα, μου λεει οτι at least one map has to be installed.... προφανως κανω κατι λαθος αλλα δεν ξερω τι. Αν εχει καποιος ιδεα παρακαλω ας βοηθησει. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι κάτοχος ενος Dell Axim 30 624 mh και αγόρασα πρόσφατα ενα ΒΤ GPS. Προσπαθώ να εγκαταστήσω στο Destinator 3 τους ελληνικούς χάρτες αλλά δεν τα καταφέρνω... ομολογώ οτι είναι αντιγραμμένο, αλλά επειδή είμαι από Χανιά και δεν ξερω τι γινεται με τους χαρτες της επαρχιας, ηθελα να το δοκιμασω πριν το αγορασω. Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος παρακαλω? Εχω εγκαταστησει το Destinator 3 Europe στο PC μου, το οποιο εχει το χαρτη της γερμανιας που εμενα δεν μου χρειαζεται... εχω και ενα ρημαδι folder που λέγεται Greek_NGi_Map_Destinator 2005.Q1.3119 ακολουθω τις οδηγιες αλλα δεν μπορω να κανω την εγκατασταση στο PPC μου. Οταν παω να ανοιξω το προγραμμα, μου λεει οτι at least one map has to be installed.... προφανως κανω κατι λαθος αλλα δεν ξερω τι. Αν εχει καποιος ιδεα παρακαλω ας βοηθησει. Ευχαριστω

Κατ'αρχήν δεν χρειάζεται να κάνεις την ερώτηση σε όλα τα σχετικά topics.

Τον φάκελο που λες τον κάνεις copy-paste στον φάκελο του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...