Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (13 Δεκ. 2004 , 10:55)

 

Eixa valei to eWallet sto pda kai sto pc. Meta to ekana unistall alla to pda otan kano sync mou vgazei error dioti psaxnei kapoio file to opoio den yparxei. Pos mporo na to ftiakso ayto to provlima? Thx.

 

 

kaneis??????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sorry αν έχει αναφερθεί παλαιότερα (δεν διάβασα τις παλιές σελίδες λόγω χρόνου) αλλά ψάχνω ένα πρόγραμμα που να καταχωρείς ημερομηνίες λήξης λογαριασμών με desktop companion και να μπορείς να παίρνεις backup την database σε αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας παιδιά και χρόνια πολλά

Να ρωτήσω, θέλω να ρυθμίσω το hp 1940 μου να δέχεται τα e-mail μου από το gmail!

Γίνεται?

Μήπως με ξεχωριστό πρόγραμμα?

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haris_led (29 Δεκ. 2004 , 11:34)

 

Γειά σας παιδιά και χρόνια πολλά

Να ρωτήσω, θέλω να ρυθμίσω το hp 1940 μου να δέχεται τα e-mail μου από το gmail!

Γίνεται?

Μήπως με ξεχωριστό πρόγραμμα?

Ευχαριστώ! :)

 

φυσικα και γινεται και χωρις καμια αλλη εφαρμογη. εννοειται οτι εχεις ενεργοποιησει την pop προσβαση μεσα απο τo webmail του google.

φτιαξε ενα νεο Mail account και βαλε στο incoming server: pop.gmail.com και outgoing server: smtp.gmail.com. επισης μεσα απο τα extra options του λογαριασμου επελεξε "outgoing e-mail server requires authentication" και "require SSL connection" και εισαι ετοιμος να λαβεις τα mail σου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Giasas pedia ke xronia pola (min nomizete oti ekana lathos toptthesia apla ala3a kinito ke tsimpisa ena QTEK 2020 :p )

 

tespa lipon to themamou ine oti thelo MEMORY ke malista poli den 3ero ti iparxi ke ti times exoun ala sigoura den tha me endiaferan i 32-64-128 opios 3eri as mou protini kati ke di pezi me tis mnimes ton PPC exo xazepsi SD MMC FKLD ti ine auta eleos ti paro plzzz

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimokrates (29 Δεκ. 2004 , 15:42)

 

Giasas pedia ke xronia pola (min nomizete oti ekana lathos toptthesia apla ala3a kinito ke tsimpisa ena QTEK 2020 :p )

 

tespa lipon to themamou ine oti thelo MEMORY ke malista poli den 3ero ti iparxi ke ti times exoun ala sigoura den tha me endiaferan i 32-64-128 opios 3eri as mou protini kati ke di pezi me tis mnimes ton PPC exo xazepsi SD MMC FKLD ti ine auta eleos ti paro plzzz

 

 

oupss kati brika stin selida 7 apo My Community > My Devices > Digital Gadgets > {Price watch} Kάρτες μνήμης: που είναι οι φτηνότερες;

 

Trobocop® Ημερομηνία: 27 Οκτ. 2004 16:12 Θέμα:

 

 

 

 

News Editor

Ηλικία: 23 Φύλο:

Εγγραφή: 3 Σεπ. 2003

Περιοχή: |->Άνω Ιλίσια<-|

Μηνύματα: 4732 Από το γνωστό μαγαζί φωτογραφικών Olympus στην Στουρνάρη...

 

1 GB Compact Flash 8x=99 ευρώ

 

512 MB Compact Flash 8x=58 ευρώ

 

1 GB Secure Digital=103 ευρώ

 

Οι πρώτες σε κατάστημα Αθήνας Mini SD:

 

256 Mini SD=38 ευρώ

 

128 Mini SD=25ευρώ

 

Aφιερωμένο στον Μιχάλης_10...

 

Memory Stick Pro@512 MB=115 ευρώ...

 

Όλες της Lexar.

 

Πρόκειται για τις φτηνότερες τις αγοράς στην κατηγοριά της έκαστη ΑFAIK.

 

Υ.Γ. Δεν μπορω να αντισταθώ στον πειρασμό να σχολιάσω μια ακόμα τιμή που πρόσεξα... Κάταστημα φωτογραφικών επίσης της Olympus στην Ακαδημίας την Compact Flash του μισού GB της Lexar 8x την έδινε μόλις... 160 ευρώ...

 

 

ala akoma den katalaba giati na min paro MMC apo tin SD i FD?

Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr

Κορυφή κατά την γνώμη μου, έχω αγοράσει πολλές φορές!

Έχει και τσάμπα αποστολή σε όλη την ελλάδα!

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχομαι Καλλη Χρονιά σε ολους.

 

Θελω να ρωτησω, γιατι μετα απο μετα απο Bacup κανοντας Restore

να μην υπαρχει στα programs τιποτε, και μαλιστα μολις παταω στα programs γυριζει στο περιβαλον Windows? Εχω το ipaq 5550,

αλλα το ιδιο ακριβως εκανε και σε ενα MIO.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κωστας.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!

Προσπαθω να εγκαταστησω το προγραμμα Nydittot virtual Display 3.22 στο qtec 2020!Μολις κανω κλικ στο εικονιδιο setup για να γινει η εγκατασταση ο υπολογιστης βγαζει μια καρτελα που λεει τα εξης:

Υποσυστημα των windows σε 16 bit

C:\windows\system 32\autoexec.NT

To αρχειο συστηματος δεν ειναι καταλληλο για την εκτελεση εφαρμογων ms dos και microsoft windows.

Το περιεργο ειναι οτι μονο σε αυτο το προγραμμα υπαρχει προβλημα!Ολα τα αλλα προγραμματα τα εχω εγκαταστησει κανονικα!

Μπορει να βοηθεισει κανεις???

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus85 ( 1 Ιαν. 2005 , 17:38)

 

Καλη χρονια σε ολους!

Προσπαθω να εγκαταστησω το προγραμμα Nydittot virtual Display 3.22 στο qtec 2020!Μολις κανω κλικ στο εικονιδιο setup για να γινει η εγκατασταση ο υπολογιστης βγαζει μια καρτελα που λεει τα εξης:

Υποσυστημα των windows σε 16 bit

C:\windows\system 32\autoexec.NT

To αρχειο συστηματος δεν ειναι καταλληλο για την εκτελεση εφαρμογων ms dos και microsoft windows.

Το περιεργο ειναι οτι μονο σε αυτο το προγραμμα υπαρχει προβλημα!Ολα τα αλλα προγραμματα τα εχω εγκαταστησει κανονικα!

Μπορει να βοηθεισει κανεις???

 

Mήπως το συγκεκριμένο πρόγραμμα πρέπει να το τρέξεις από το PPC; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πήρα πρόσφατα από ένα γνωστό ένα Ipaq 3950 που το ειχε σε αχρηστία. Το μηχανημα φοράει WINDOWS 2002 αλλά αναβαθμίζεται σε 2003.

 

Το ερωτημα είναι μπορώ να βρώ πουθενά καποια Rom για να του περάσω...

 

Sorry για την αφέλεια της ερώτησης αλλά αυτό είναι το πρώτο PPC που πιάνω στα χέρια μου και δεν έχω ιδέα τι επικρατεί ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν ,

 

Κώστας

Just me...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος wildcat_m ( 2 Ιαν. 2005 , 00:15)

 

Παιδιά μου κόλησε το pocket pc μόλις έβαλα ενα πρόγραμμα μεσα τι να κάνω?

 

Αν το αποθήκευσες στην κάρτα μνήμης, βγάλτην όταν κάνει boot το μηχάνημα.

Όταν το ανοίξεις κάνε και τα απαραίτητα unistall-delete για να μην έχεις ξανά πρόβλημα.

Διαφορετικά hard reset... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RFPOWER (31 Δεκ. 2004 , 18:15)

 

Παιδια ευχομαι Καλλη Χρονιά σε ολους.

 

Θελω να ρωτησω, γιατι μετα απο μετα απο Bacup κανοντας Restore

να μην υπαρχει στα programs τιποτε, και μαλιστα μολις παταω στα programs γυριζει στο περιβαλον Windows? Εχω το ipaq 5550,

αλλα το ιδιο ακριβως εκανε και σε ενα MIO.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κωστας.

 

 

Το backup υποθέτω ότι το πήρες αφού είχες εγκαταστήσει τα προγράμματα που ήθελες. Σωστά?

Με ποιο πρόγραμμα έκανες backup?

 

Kαι τι ακριβώς εννοείς "...μολις παταω στα programs γυριζει στο περιβαλον Windows?"

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος el00140 ( 2 Ιαν. 2005 , 04:21)

 

Καλησπέρα σας,

 

Πήρα πρόσφατα από ένα γνωστό ένα Ipaq 3950 που το ειχε σε αχρηστία. Το μηχανημα φοράει WINDOWS 2002 αλλά αναβαθμίζεται σε 2003.

 

Το ερωτημα είναι μπορώ να βρώ πουθενά καποια Rom για να του περάσω...

 

Sorry για την αφέλεια της ερώτησης αλλά αυτό είναι το πρώτο PPC που πιάνω στα χέρια μου και δεν έχω ιδέα τι επικρατεί ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν ,

 

Κώστας

 

 

Καλησπέρα και πάλι, βλέπω σχετική νέκρα επικρατεί γιορτές γαρ.

 

 

Λοιπόν κατέβασα απο το irc τα απαραίτητα αρχεία για την αναβάθμιση του 3950 μου. Το πρόβλημά μου είναι ότι είναι 7 αρχεία της μορφής setup.001 setup.002 κτλ εως setup.007 . Ξέρει κανείς τι τα κάνω αυτά τα αρχεία. Τα μετονομάζω; Τα ενώνω με κάποιο πρόγραμμα κι αν ναι με ποιο;

 

Καμια ιδεά;;;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν ,

 

Κώστας

Just me...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος el00140 ( 4 Ιαν. 2005 , 03:38)

 

Καλησπέρα και πάλι, βλέπω σχετική νέκρα επικρατεί γιορτές γαρ.

 

 

Λοιπόν κατέβασα απο το irc τα απαραίτητα αρχεία για την αναβάθμιση του 3950 μου. Το πρόβλημά μου είναι ότι είναι 7 αρχεία της μορφής setup.001 setup.002 κτλ εως setup.007 . Ξέρει κανείς τι τα κάνω αυτά τα αρχεία. Τα μετονομάζω; Τα ενώνω με κάποιο πρόγραμμα κι αν ναι με ποιο;

 

Καμια ιδεά;;;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν ,

 

Κώστας

 

Υποθέτω ότι είναι ένα αρχείο χωρισμένο σε 7 μικρότερα.

Κατέβασε το WinRar κι αφού το κάνεις εγκατάσταση,κάνε δεξί κλικ πάνω σ'ένα αρχείο και πάτα extract files here ή extrct to "τάδε" folder.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Muck Smith. Μετα το restore παω να δω τα programs και αυτοματα με γυριζει πισω, στην αρχικη οθονη. Ενοηται οτι εκανα backup μετα απο την εγκατασταση των προγραματων, με το ενσωματωμενο προγραμα του

PPC. Τελος απορια μου ειναι γιατι δεν πετυχε το backup με το ενσωματωμενο προγραμα σε μενα με το ipaq αλλα και σε ενα φιλο μου

με MIO στο οποιο εκανε ακριβως τα ιδια. (και τα δυο εχουν 512 μνημη)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 6-7 μήνες είχα πάρει ένα bluetooth dongle από το Γερμανό.Αντιμετώπισα κι εγώ τα γνωστά προβλήματα κατά τη χρήση του,εγκαθιστώντας τους δικούς του drivers,μετά κάποια νεότερη έκδοση widcomm drivers αν θυμάμαι καλά,και τέλος κάποιους ibm drivers. Με τα πολλά,τελικά δούλεψε κανονικά,εμφανίζοντας διάφορες υπηρεσίες και προφίλ ανάλογα με τη συσκευή που συνδέονταν. Ως εδώ καλά..

 

Βάζοντας το service pack 2 των windows xp,το dongle αναγνωρίστηκε απευθείας από τα windows,χωρίς να χρειαστεί να εγκατασταθεί κανένας driver. Όμως,οι επιλογές που βγάζει το software των drivers των windows,είναι σαφώς πιο απλοί και προσφέρουν λιγότερες επιλογές σε σχέση με αυτές των widcomm-ibm drivers.

 

Όταν εβαλα απο πανω τους δικούς του drivers,δεν το αναγνώριζαν για να μου βγαλουν τις επιλογες που μου εβγαζαν παλιοτερα και δουλευε μονο με τους drivers των windows.

 

Υπάρχουν drivers ή κάποιο software που να προσφέρει περισσότερες επιλογές;

Link to comment
Share on other sites

To TOPKEY keyboard όταν το ανοιγω στο loox 720 εμφανίζεται σε μικρό μέγεθος (μάλλον μισό απ όσο έπρεπε να είναι...) φταίει η ανάλυση vga?? μπορω να το διορθώσω και πώς? πώς αλλάζω την ανάλυση γενικότερα??

 

 

Ευχαριστω πολύ παιδιά..

NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RFPOWER ( 4 Ιαν. 2005 , 15:29)

 

Φιλε Muck Smith. Μετα το restore παω να δω τα programs και αυτοματα με γυριζει πισω, στην αρχικη οθονη. Ενοηται οτι εκανα backup μετα απο την εγκατασταση των προγραματων, με το ενσωματωμενο προγραμα του

PPC. Τελος απορια μου ειναι γιατι δεν πετυχε το backup με το ενσωματωμενο προγραμα σε μενα με το ipaq αλλα και σε ενα φιλο μου

με MIO στο οποιο εκανε ακριβως τα ιδια. (και τα δυο εχουν 512 μνημη)

 

 

 

Λίγο άτυχος μου φαίνεσαι :p

Κάνε του ένα φορμάτ, ξαναστήσε το και πάρε ένα backup με το δικό του πρόγραμμα κι ένα με κάποιο άλλο πχ με το pocket backup της sprite software.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 4 Ιαν. 2005 , 11:06)

 

Υποθέτω ότι είναι ένα αρχείο χωρισμένο σε 7 μικρότερα.

Κατέβασε το WinRar κι αφού το κάνεις εγκατάσταση,κάνε δεξί κλικ πάνω σ'ένα αρχείο και πάτα extract files here ή extrct to "τάδε" folder.

 

 

Κι εγώ αυτό υποθέτω. Το θέμα είναι ότι αποσυμπιέζω τα rar και μου μενουν 7 αρχεια setup.00x όπου x=1-7. Αυτά τα αρχεία πως θα τα ενώσω στο SETUP.EXE ;

Just me...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus85 ( 1 Ιαν. 2005 , 17:38)

 

Καλη χρονια σε ολους!

Προσπαθω να εγκαταστησω το προγραμμα Nydittot virtual Display 3.22 στο qtec 2020!Μολις κανω κλικ στο εικονιδιο setup για να γινει η εγκατασταση ο υπολογιστης βγαζει μια καρτελα που λεει τα εξης:

Υποσυστημα των windows σε 16 bit

C:\windows\system 32\autoexec.NT

To αρχειο συστηματος δεν ειναι καταλληλο για την εκτελεση εφαρμογων ms dos και microsoft windows.

Το περιεργο ειναι οτι μονο σε αυτο το προγραμμα υπαρχει προβλημα!Ολα τα αλλα προγραμματα τα εχω εγκαταστησει κανονικα!

Μπορει να βοηθεισει κανεις???

 

 

Τρέξε αυτό

http://www.visualtour.com/downloads/xp_fix.exe

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος el00140 ( 6 Ιαν. 2005 , 00:08)

 

Κι εγώ αυτό υποθέτω. Το θέμα είναι ότι αποσυμπιέζω τα rar και μου μενουν 7 αρχεια setup.00x όπου x=1-7. Αυτά τα αρχεία πως θα τα ενώσω στο SETUP.EXE ;

 

Στο πρώτο setup.00x δηλάδη στο setup.000 ή setup.001, εξαρταται από το πρόγραμμα, θα κάνεις δεξί κλίκ και άνοιγμα με. Εκεί θα επιλέξεις winrar και μέσα θα έχει κάποια αρχεία. Αυτά θα τα κάνεις extract σε κάποιον φάκελο.

Το μόνο που χρειάζεται είναι όλα τα .00x να είναι στον ίδιο φάκελο πρι το κάνεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος moderndrummer ( 4 Ιαν. 2005 , 22:51)

 

To TOPKEY keyboard όταν το ανοιγω στο loox 720 εμφανίζεται σε μικρό μέγεθος (μάλλον μισό απ όσο έπρεπε να είναι...) φταίει η ανάλυση vga?? μπορω να το διορθώσω και πώς? πώς αλλάζω την ανάλυση γενικότερα??

 

 

Ευχαριστω πολύ παιδιά..

 

 

Μπορεί κανεις να απαντήσει παρακαλώ?

 

Επίσης... Σε πολλές εφαρμογές που δοκίμασα να εγκαταστήσω πήρα το μήνυμα this program may not show correctly because it is supported by a previous version of windows. Τόσο καινουργιο λειτουργικο ειναι τα 2003 SE που έχει το loox ωστε δεν παιζουν όλες οι εφαρμογες ????

NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος moderndrummer ( 6 Ιαν. 2005 , 19:16)

 

Μπορεί κανεις να απαντήσει παρακαλώ?

 

Η VGA φταίει και εγώ στο E800 δεν έχω βρεί τρόπο να το μεγαλώσω. :o

Χρησιμοποίησε καλύτερα το Resco keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...