Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 1ο γραφείο λένε ότι δεν έχει έρθει κάτι.Εκεί που είσαι εσύ ήρθανε? ( που είσαι? :rolleyes:)

 

14 Μαίου δλδ θα πρέπει να φύγω απο δώ και να παρουσιαστώ στην άλλη μονάδα στισ 16-17 ή στις 14 θα πρέπει ήδη να είμαι στην άλλη μονάδα?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εξαρταται. θυμησε μου λιγο τι σωμα εισαι και που εισαι αυτη τη στιγμη... εμας λογικα μεσα στη βδομαδα θα ερθουν οι μεταθεσεις...στον 31λοχο διαβιβασεων ειμαι. καβησος εβρου

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται. θυμησε μου λιγο τι σωμα εισαι και που εισαι αυτη τη στιγμη... εμας λογικα μεσα στη βδομαδα θα ερθουν οι μεταθεσεις...στον 31λοχο διαβιβασεων ειμαι. καβησος εβρου

 

173 ΜΕΑ/ΑΠ Καρωτή Έβρου Πυροβολικό!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τον άλλο μηνά πρέπει να παρουσιαστώ - σώμα δεν ξέρω, τι παίζεται με τα κινητά τηλέφωνα; Έχω το K800i, θα πρέπει να το αντικαταστήσω με κάποιο δίχως κάμερα (πχ. Nokia E60) κτλ.;

 

Έχω ακούσει αντιφατικές ιστορίες - άλλους τους κυνηγάνε λέει με 20 μέρες φυλάκιση αν έχουν κινητό με κάμερα και άλλους σε άλλες μονάδες, χαλαρά (αρκεί να μην γίνεται χύμα χρήση).

 

Αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει . . .

 

Thanks.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τον άλλο μηνά πρέπει να παρουσιαστώ - σώμα δεν ξέρω, τι παίζεται με τα κινητά τηλέφωνα; Έχω το K800i, θα πρέπει να το αντικαταστήσω με κάποιο δίχως κάμερα (πχ. Nokia E60) κτλ.;

 

Έχω ακούσει αντιφατικές ιστορίες - άλλους τους κυνηγάνε λέει με 20 μέρες φυλάκιση αν έχουν κινητό με κάμερα και άλλους σε άλλες μονάδες, χαλαρά (αρκεί να μην γίνεται χύμα χρήση).

 

Αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει . . .

 

Thanks.

 

 

 

Εξαρτάται από τη μονάδα φίλε.

Αλλού είναι πιο υστερικοί , αλλού είναι πιο χαλαροί.

Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα κινητό χωρίς κάμερα, αλλά όχι το e60.Πάρε κανένα παλιό να κάνεις τη δουλειά σου και άσε τα τεχνολογικά θαύματα σπίτι σου.Μπορεί να σου το κλέψουν, μπορεί να το σπάσεις μπορεί μπορεί μπορεί...εκτός και αν θέλεις να κάνεις ερπειν στις λάσπες με ένα e60 στην τσέπη;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη λύση είναι να πάρεις μαζί για αρχή μια μπακατέλα, και μετά βλέποντας τους υπόλοιπους να αποφασίσεις για το αν θα πάρεις και το (όποιο) καμάρι σου μαζί...
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

παντως και ενα παληκαρι που εφερε SE P990 το εφερε στη μοναδα που δεν ειναι χαος (20-22 ατομα που γνωριζομαστε)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

173 ΜΕΑ/ΑΠ Καρωτή Έβρου Πυροβολικό!

φανταζομαι η μοιρα σου θα ανηκει σε καποια ταξιαρχια ετσι? αν ναι τοτε αν εχεις τιποτα κονε με διαβιβαστες (εγω πχ ξερω παιδια απο την 110 ΜΜΠ που ανηκει στην ταξιαρχια μου) ρωτα τους να σου πουν καμμια μεταθεση. συνηθως αυτα φευγουν μαζικα απο τη ΔΣΠ του ΓΕΣ...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν εχω ιδέα σε πια ταξιαρχία ανήκω,δε το γράφει και πουθενά ρε γμτ.μόνο ότι ανήκουμε στην 16η μ/κ μεραρχία πεζικού.κόνε με διαβιβαστες δεν εχω δυστυχώς για να μάθω
φανταζομαι η μοιρα σου θα ανηκει σε καποια ταξιαρχια ετσι? αν ναι τοτε αν εχεις τιποτα κονε με διαβιβαστες (εγω πχ ξερω παιδια απο την 110 ΜΜΠ που ανηκει στην ταξιαρχια μου) ρωτα τους να σου πουν καμμια μεταθεση. συνηθως αυτα φευγουν μαζικα απο τη ΔΣΠ του ΓΕΣ...

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... ενας λοχος διαβιβασεων ειναι που κραταει το ΚΕΠΙΚ. λογικα σε εσας ειναι ο 16ος ΛΔΒ. εκει θα το μαθουν αμεσως. βεβαια με το που παραλαμβανεται ενα σημα/μηνυμα που περιεχει μεταθεσεις αμεσως ειδοποιουνται τα 1α γραφεια των μοναδων που αφορουν..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν εχω ιδέα σε πια ταξιαρχία ανήκω,δε το γράφει και πουθενά ρε γμτ.μόνο ότι ανήκουμε στην 16η μ/κ μεραρχία πεζικού.κόνε με διαβιβαστες δεν εχω δυστυχώς για να μάθω

 

16ή :cry:

Ο Ξιφαράς είναι μέραρχος ακόμα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena mikro provlima pou de kserw kata poso prepei na me anushxei alla isws kapoios na kserei!

esteila ta xartia apo to panepisthmio sti stratologia yia na parw tin anavoli kai na mporesw na erthw to kalokairi diakopes alla to xarti leei oti eimai mathitis tou anoiksiatikou trimhnou 2008, de mporoun na mou dwsoun xarti pou na leei tha sunexisw yiati de kseroun an tha sunexisw, takseis tha parw ton augousto pali yia tin epomeni xronia. uparxei periptwsh na theloun apodeiksi oti tha paw to fthinoporo sxoleio yia na mou ti dwsoun tin anavoli? an einai etsi ti mporw na kanw afou de tha exw tetoio xarti?

tha perimenw tin apantisi apo ti stratologia alla thelw na vgalw to eishtirio ti deutera mazi me tin upoloiph oikogeneia mou..uparxei periptwsh na mou feroun provlima? tha mou parei toulaxiston 2 vdomades na parw apantisi yiati thelane to xarti stalmeno me fax KAI seistimeno:mad:

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

16ή :cry:

Ο Ξιφαράς είναι μέραρχος ακόμα?

 

Νομίζω πως όχι.Έχει λίγο καιρό που άλλαξε ο μέραρχος.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου! κλασσικα οτι αποριες εχεις ρωτας...

 

Νομίζω πως όχι.Έχει λίγο καιρό που άλλαξε ο μέραρχος.

ισχυει. πριν απο περιπου ενα μηνα εγιναν αλλαγες στους διοικητες ταξιαρχιων και μεραρχιων. διαφοροι υπτγοι και αντγοι μετακινηθηκαν!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

na kanis register for classes tora , na pliroseis ta 12 credits full time panta

na zitisis grama na leei pos ise enrolled for FALL semester

kai katharises;)

egw etsi ekana

 

Thanks αλλα τώρα που πήρα τηλέφωνο μου λένε το πήρανε το fax αλλα δε τους κάνει το χαρτί αυτό γιατί έχει γραμμένο μονο το όνομα μου. Λένε και καλά μπορεί να υπάρχει και άλλος με αυτό το όνομα, έχουν δίκιο αλλα δε ξέρω τι ακριβώς να γράψω.

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει πάρει αναβολή τι γράμμα έστειλε και τι έλεγε? Επίσης άκουσα από μέσα που έλεγε να πω και τι σπουδάζω και ποσο καιρό χρειάζομαι. Πρώτη φορα ακούω να ρωτάνε για το τι θα σπουδάζω...και δε ξέρω ποσα χρονια θα χρειαστώ ακόμα μπορώ να πω 3-4 και να κάνω τι θητεία μου γρηγορότερα αν έχω τελειώσει?

Όσο για να προπληρώσω τις τάξεις δε γίνετε..αυτά γίνονται μέσα καλοκαιριού και η δίκια μου σειρά θα είναι αρχές Αυγούστου. Το πολύ πολύ να μου γράψουν ότι η have αν intent το continue αλλα αυτό θα μετράει?

Αν κάποιος ξέρει κάτι επί του θέματος ας μου απαντήσει η ας μου στείλει pm

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Me phre to prwi h asthnomia na paw na parw to shmeiwma katataxhs.

 

Parousiazome stis 12/5/2008 sto 541TE AFANTOU RODOU(peziko).

 

Yparxei kapoios apo edw pou exei parousiastei ekei?pws htane ekei h shnthikes?

 

Euxaristw prokatavolika gia thn opoia plhroforia...

 

 

Y.G Parousiazete kapoios apo edw sthn rodo?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Me phre to prwi h asthnomia na paw na parw to shmeiwma katataxhs.

 

Parousiazome stis 12/5/2008 sto 541TE AFANTOU RODOU(peziko).

 

Yparxei kapoios apo edw pou exei parousiastei ekei?pws htane ekei h shnthikes?

 

Euxaristw prokatavolika gia thn opoia plhroforia...

 

 

Y.G Parousiazete kapoios apo edw sthn rodo?

 

 

Αντε, καλή αρχή.:)

Και κάπου μέσα στο λουκάνικο που θα σου δώσουν είναι κρυμμένο το απολυτήριό μου:lol::p

 

 

Αλλά μπα...στις 12/5 θα είμαι ήδη πολίτης(ιδιώτης μάλλον, γιατί πολίτες είναι και οι στρατιωτικοί)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αντε και καλος ιδιωτης ddr2

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Αντε και καλος ιδιωτης ddr2

 

Να σαι καλά ρε φίλε, και στα δικά σου...:)

Το 290 τι λέει?Από νησιά δεν ξέρω γιατί ήμουν Έβρο(Καβύλη, 502ΜΚ/ΤΠ).Αλλά για Λήμνο έχω ακούσει τρελές εμπλοκές:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Me phre to prwi h asthnomia na paw na parw to shmeiwma katataxhs.

 

Parousiazome stis 12/5/2008 sto 541TE AFANTOU RODOU(peziko).

 

Yparxei kapoios apo edw pou exei parousiastei ekei?pws htane ekei h shnthikes?

 

Euxaristw prokatavolika gia thn opoia plhroforia...

 

 

Y.G Parousiazete kapoios apo edw sthn rodo?

Φίλε μου παρουσιάστηκα εκεί τον Αύγουστο πέρυσι.Το στρατόπεδο είναι έξω από τη πόλη της Ρόδου, περίπου 20 λεπτά με το αυτοκίνητο,οπότε καλό ειναι όταν θα βγαίνεις και αν πάρεις διανυκτέρευση(αφού τους πας υπέυθυνη δήλωση οτι θα μένεις εκει κτλ) να συννενοείσαι με κάποιον να μπαίνετε μαζί διότι το ταξί γενικώς θα σου βγει λιγο...φαρμακείο.Το στρατόπεδο έχει 2 λόχους, συνήθως ο πρώτος λόχος είναι πιο χύμα χωρίς αυτό να είναι στάνταρ,αναλόγως ποιον θα έχετε διοικητή λόχου. Στο πρώτο λόχο μέχρι πρόσφατα ήταν διοικητης ο Σπανάκης, ανθυπολοχαγος, πολύ οκ τύπος.Αμα του ξηγηθείς σωστά και τυπικά(κεντρο είναι άλλωστε) δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.Στο δεύτερο λόχο είναι ένας τύπος ψιλο-τέντας απο οτι μου είπαν.Διοικητής είναι ο Σταμπολακης, Αντισυνταγματάρχης αν θυμάμαι καλα, ανέλαβε τον Αύγουστο. Οκ τυπάκι και αυτός γενικά , αρκεί να μη γίνονται πολλές ******** (και δη χοντρές) διότι σε τέτοια περίπτωση δε το έχει και σε τίποτα να αρχίσει τις καμπάνες. Εγκαταστάσεις καλές σε γενικές γραμμές, όχι κατι το ιδιαίτερο σε σχέση με άλλα στρατόπεδα πάντα. Για 2 εβδομάδες μέχρι να ορκιστείς μένεις μέσα και μετά αρχίζουν οι υπηρεσίες- αλλά και οι έξοδοι.Συνήθως μπαίνουν γύρω στα 200 άτομα κάτι που σημαίνει ότι οι υπηρεσίες πάνε 3 μέσα - 1 έξω ή 2 μέσα - 1 έξω. Τρίτη και πέμπτη έχει νυκτερινή εκπαίδευση (μόλις πάρετε όπλο, μέχρι τοτε θα λιώσετε στη παρέλαση για την ορκομωσία), οπότε άν ήταν να βγεις τότε απλα δεν κάνεις υπηρεσία και ξεκουράζεσαι/κοιμάσαι.5 σκοπιές στο σύνολο,(πύλη, ορχος - γίνονται από τον 1ο λοχο) (αποθήκη οπλισμού,καύσιμα και πυρομαχικά - γίνονται από το 2ο λόχο) και ένα περίπολο.Από τα κάυσιμα και τα πυρομαχικά έρχονται τα delivery,προσεκτικά πάντα.Επίσης έχει γυμναστήριο, Ιντερνετ center και 2 Κ.Ψ.Μ. Το 1ο βασικά είναι διπλα στο εστιατόριο και πουλάει νερά,αναψυκτικά και καφέδες και το αλλο κανονικό Κ.Ψ.Μ.,έχει δηλαδή μέσα τηλεόραση κτλ.Επίσης έχει σχεδόν απ'όλα ,τσιγάρα , τυροπιττες,παγωτά κτλ.Βέβαια επειδή δε ξέρεις πότε θα είναι ανοικτό και αν θα δεήσει να ανοίξει απόγευμα, οπότε και θα γίνεται πάντα ουρά,καλό θα ήταν αν κάτι το χρειάζεσαι να το πάρεις από πριν σε ποσότητες.Κοντά στο στρατόπεδο είναι 2 άλλα στρατόπεδα πυροβολικού. Στο ένα από τα δυο θα βαρεθείτε να ανεβοκατεβαινετε ενα χαμηλό ΄βουνό που έχει στο οποίο θα πηγαίνετε για την εκπαιδευση του "Μαχητή" ή αλλιως Eurofighter,κουβαλώντας πίνακες,τρίποδες και άλλα ωραία( Τα έκανα και εγώ ουκ ολίγες φορές).Θα σας μοιράσουν κάποια χαρτιά με ερωτήσεις θεωρητικές (για το όπλο , τη θέση μάχης κτλ) τις οποιές καλό θα ήταν να τις διαβάσεις,δίοτι προς το τέλος δίνετε μια γραπτή εξέταση(γελοία σε γενικές γραμμές) και παίζει εκεί να βγεις μαχητής.Όχι για κανένα αλλο λόγο βέβαια αλλά γιατί παίρνεις 10 μέρες άδεια.(Στη τελευταία σειρά έδωσαν μόνο 3 , το γιατί δε το ξέρω). Να εύχεσαι να έχεις διμοιρίτη τον Σουλέλέ, ο οποίος είναι πολύ καλός.Επίσης νομίζω εκεί είναι ακόμη ένας αρχιλοχίας ή επιλοχίας ο Κολοβελώνης(αφασία τύπος, θα κλάσετε στο γέλιο με αυτόν).Αυτά προς το παρόν,δε μου έρχεται κάτι άλλο. Αν έχεις κάποια απορία feel free to ask. Αντε με το καλό και καλή αρχή!!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Se euxaristw polh gia tis plhrofories...
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...