Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re pedia exw kopsei anavolh kai mou eipane apo thn stratologia oti mpenw MAIO!

 

 

mhpws kserei kaneis poso maiou?

arxes?mesh?telos?

 

apla na kserw :p

 

και εγω Μαιο μπαινω, αλλα αεροπορια...

 

υπολογιζω 9 μαιου, θα δουμε...

οπου να ναι θα βγει η ανακοινωση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω Μαιο μπαινω, αλλα αεροπορια...

 

υπολογιζω 9 μαιου, θα δουμε...

οπου να ναι θα βγει η ανακοινωση...

 

Νομίζω, αν και η δουλειά μου είναι αυτή, ότι πιο αρμόδια είναι η Στρατολογία να σου απαντήσει

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Telika me steilane stratonomia stu papagou athina... 1i mera itan polyyyyyyyy mamise ta kai an synexistei etsi den mas vlepw kala...

 

Kserei kaneis tpt gia tin ekpaideusi? Einai ontws toso provlepe opws mas ta parusiasan tin 1i mera i telika ola gia to psarwma einai?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, αν και η δουλειά μου είναι αυτή, ότι πιο αρμόδια είναι η Στρατολογία να σου απαντήσει

 

η στρατολογια μου ειπε γυρω στις 10 Μαιου, μαλλον περιμενουν την επισημη ανακοινωση απο το γενικο επιτελειο αεροποριας και αυτοι... :O

Link to comment
Share on other sites

η στρατολογια μου ειπε γυρω στις 10 Μαιου, μαλλον περιμενουν την επισημη ανακοινωση απο το γενικο επιτελειο αεροποριας και αυτοι... :O

 

 

 

10 maiou gia aeroporia mono h gia ola ta swmata?

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα για την Κύπρο. Ότι δηλαδή αν πας εκεί έχεις καλή μεταχείριση και πληρώνεσαι και καλά. Γνωρίζει κανείς περισσότερα; Η διάρκεια θητείας παραμένει η ίδια; Σκεφτόμουν να πάω δόκιμος αξιωματικός αλλά μετά που άκουσα αυτό για την Κύπρο ψιλοψάχνομαι.

 

Εγω ημουν φανταρος στην ΕΛΔΥΚ (ελληνικη δυναμη κυπρου) "σειρα 269 (2000 ΣΤ). Στην Κυπρο εκατσα 14 μηνες.

Οτι πληρωνεσαι ειναι αληθεια ο απλος φανταρος επερνε τοτε 100-110 χιλιαδες δρχ. ενω οι δεκανεις και οι λοχιες 140-150 χιλιαδες δρχ. Και οι δοκιμοι αν θυμαμαι καλα καπου στις 400 με 500 χιλιαδες

Οσο για για το αν περασεις καλα ειναι σχετικο.

Στο πεζικο που ημουνα εγω ειχε πολυ εκπαιδευση και πολλες ασκισεις.

Το καλο ειναι οτι σε παει καλα η υπηρεσια δηλ. 1-1 , 2-1

Το νησι ειναι ωραιο ειδικα το καλοκαιρι ειναι τελειες οι παραλειες που εχει.

Η διαρκεια τη θητειας ειναι ιδια με εδω.

Οπως και σε αλλα μεροι εχει τα καλα του αλλα και τα κακα του.

Βεβαια τωρα δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα εφυγα το 2002 απο εκει.

Παντος ειναι μια εμπειρια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ, αν και έχω 1~3 χρόνια πρίν παρουσιαστώ (ΤΕΙ, μεταπτυχιακά κλπ.) έχω πραγματικά αγχωθεί...:wacko:

Μπήκα και στο http://www.thiteia.org/ διάβασα κάποια πράγματα, αλλά μάλλον διαβάζοντάς τα αγχώθηκα περισσότερο... Λένε τα πράγματα με λίγο ψαρωτικό/σπαστικό τρόπο (Σου λένε περίπου: "θα πήξεις στη σκοπια και στα καψώνια, αλλά στο τέλος θα δείς πως θα σ'αρέσει..." Ρε δεν πάτε καλά....:mad: )

Τέσπα, ελπίζω μέχρι τότε να έχει πάει 9μηνο / 6μηνο... :D :luck:

edit: Στις σκοπιές τι γίνεται? Πάς δηλαδή και κάθεσαι 2-3 ώρες, χαζεύεις που λέει ο λόγος, και μετά φεύγεις? Επίσης έχω δεί σε κάτι έργα οτι το βράδυ πάει ο δοιηκητής και κάνει κάποιο θόρυβο/σε ψαρώνει. Ισχύει τπτ τέτοιο?

 

Ρε agiorgiti μην σε ψαρώνουν....!! :p

το έχεις πάρει με φόβο/δισταγμό κλπ......

Ότι και να δεις και να σου πουν αμα δεν πάς μόνος σου να δεις τι γίνεται δεν βγάζεις άκρη...!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν φανταρος στην ΕΛΔΥΚ (ελληνικη δυναμη κυπρου) "σειρα 269 (2000 ΣΤ). Στην Κυπρο εκατσα 14 μηνες.

Οτι πληρωνεσαι ειναι αληθεια ο απλος φανταρος επερνε τοτε 100-110 χιλιαδες δρχ. ενω οι δεκανεις και οι λοχιες 140-150 χιλιαδες δρχ. Και οι δοκιμοι αν θυμαμαι καλα καπου στις 400 με 500 χιλιαδες

Οσο για για το αν περασεις καλα ειναι σχετικο.

Στο πεζικο που ημουνα εγω ειχε πολυ εκπαιδευση και πολλες ασκισεις.

Το καλο ειναι οτι σε παει καλα η υπηρεσια δηλ. 1-1 , 2-1

Το νησι ειναι ωραιο ειδικα το καλοκαιρι ειναι τελειες οι παραλειες που εχει.

Η διαρκεια τη θητειας ειναι ιδια με εδω.

Οπως και σε αλλα μεροι εχει τα καλα του αλλα και τα κακα του.

Βεβαια τωρα δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα εφυγα το 2002 απο εκει.

Παντος ειναι μια εμπειρια

100??????? 150????????? :blink: :confused:

Φίλε είσαι σίγουρος; Θυμάσαι καλά; :rolleyes: :worry:

Εγώ πάντως δεν θυμάμαι να έπαιρνα τόσα... :)

Λες να πέσανε αυξήσεις; :D :p

Για να σου φύγει η απορία εγώ ήμουν στην 35η Μοίρα. 98Δ'

Το νησί πάντως είναι πανέμορφο! Στον στρατό δεν μπορούσες να το απολαύσεις πραγματικά(έτρωγες σε αρκετά καλά μαγαζιά πόρτα)! Όταν μπαίναμε μέσα το βράδυ η καλοπέραση έξω τότε ξεκίναγε. ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera paidia.

Egw exw teleiwsei AEI Plhroforikhs A8hnas kai twra kanw metaptyxiako, alla epaixe ******* me thn anabolh kai 8a kanw twra th 8hteia mou.

Paw to maio aeroporia Tripolh.Bisma to kovw xlwmo na vriskw.

Genika pantws eimai typos pou prosarmozetai eukola, ypakouw tous anwterous kai synh8ws me sympa8oun synadelfoi kai anwteroi.

 

Exw elpides na mpw se kapoia 8esh analogws prosontwn, h toulaxiston na mou dinoun adeies gia na dinw exetaseis, h na to parw apofash oti 8a xasw 3 exetastikes?

 

 

YST. Yphretw 9 mhnes

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paides, epeidi kai egw se ligo kairo teleiwnw me tin anavoli tha ithela na rwtisw ta eksis:Me endiaferie na mpw efedros aksiwmatiko.Mhpws mporei na mou pei kanies pws ginetai auto to skiniko?Mhpws gnwrizei kapios posa pernoun twra kai meta po poso kairo arxizoun na pernoun miniaio?Euxaristw

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paides, epeidi kai egw se ligo kairo teleiwnw me tin anavoli tha ithela na rwtisw ta eksis:Me endiaferie na mpw efedros aksiwmatiko.Mhpws mporei na mou pei kanies pws ginetai auto to skiniko?Mhpws gnwrizei kapios posa pernoun twra kai meta po poso kairo arxizoun na pernoun miniaio?Euxaristw

 

πολλες λεπτομερειες για εφεδρους θα βρεις στο http://www.omhroi.gr, ψαξε στα forum...

 

περνουν γυρω στα 500 ευρω το μηνα(μετα το πρωτο τετραμηνο), κατα βαση ειναι αποφοιτοι πανεπιστημιου, και η θητεια τους αυτη τη στιγμη ειναι 17 μηνες.

περισσοτερα στο site Που σου ανεφερα...

Link to comment
Share on other sites

πότε θα μειωθεί κι άλλο η θητεία για να πάμε κι εμείς στρατό??ξέρει κανείς??κι εγώ μεταπτυχιακό κάνω και έχω αναβολή μέχρι το 2008.κι εγώ για έφεδρος σκέφτομαι στο οικονομικό, ναυτικό αλλά πολλοί μήνες.
Link to comment
Share on other sites

εγω θεώ να δω ποτε οι ανωτεροι των τριων σωματων να βαλουν λιγο μυαλο και θα βαζουν τους εποπ στην θεση που τους επελεξαν και οχι μονο να κανουν αγγαρειες ολη την ωρα :mad
Link to comment
Share on other sites

εγω θεώ να δω ποτε οι ανωτεροι των τριων σωματων να βαλουν λιγο μυαλο και θα βαζουν τους εποπ στην θεση που τους επελεξαν και οχι μονο να κανουν αγγαρειες ολη την ωρα :mad

 

 

eisai epop?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εγω εκει που ειμαι κανω αυτο που ειμαι αλλα βλεπω κατι αλλους(πολυβολητες,ανιχνευτες,ελευθεροι σκοπευτες)οπου καθαριζουν πατατες και τουαλετες ενω επρεπε να ειναι σε ασκησεις και να κανουν οργια!!! δεν μπορω να καταλαβω απο που υπαρχει αυτη η νοοτροποια του να εισαι δουλος επειδη ο αλλος δεν γ@...ε την γυναικα του βραδυ???????

 

(ασχετο ξερει κανεις πως μπορω να δω την ip μου σε xp ?? εχω dsl και το ipconfig δεν λεει )

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εγω εκει που ειμαι κανω αυτο που ειμαι αλλα βλεπω κατι αλλους(πολυβολητες,ανιχνευτες,ελευθεροι σκοπευτες)οπου καθαριζουν πατατες και τουαλετες ενω επρεπε να ειναι σε ασκησεις και να κανουν οργια!!! δεν μπορω να καταλαβω απο που υπαρχει αυτη η νοοτροποια του να εισαι δουλος επειδη ο αλλος δεν γ@...ε την γυναικα του βραδυ???????

 

(ασχετο ξερει κανεις πως μπορω να δω την ip μου σε xp ?? εχω dsl και το ipconfig δεν λεει )

http://www.whatismyip.com/

Link to comment
Share on other sites

πότε θα μειωθεί κι άλλο η θητεία για να πάμε κι εμείς στρατό??ξέρει κανείς??κι εγώ μεταπτυχιακό κάνω και έχω αναβολή μέχρι το 2008.κι εγώ για έφεδρος σκέφτομαι στο οικονομικό, ναυτικό αλλά πολλοί μήνες.

Κι άλλο;

Πόσο θέλεις δηλαδή να γίνει; :w00t:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εγω εκει που ειμαι κανω αυτο που ειμαι αλλα βλεπω κατι αλλους(πολυβολητες,ανιχνευτες,ελευθεροι σκοπευτες)οπου καθαριζουν πατατες και τουαλετες ενω επρεπε να ειναι σε ασκησεις και να κανουν οργια!!! δεν μπορω να καταλαβω απο που υπαρχει αυτη η νοοτροποια του να εισαι δουλος επειδη ο αλλος δεν γ@...ε την γυναικα του βραδυ???????

 

(ασχετο ξερει κανεις πως μπορω να δω την ip μου σε xp ?? εχω dsl και το ipconfig δεν λεει )

 

 

Δεν εχεις και πολυ αδικο γιατι αλλα σας ειπαν οταν σας πηραν, αλλα ξεχνας κατι: Ο ι ΕΠΟΠ δημιουργηθηκαν για να παψουν να υπαρχουν φανταροι, αρα μοιραια και σκοπετα θα κανετε και μαγειρια θα κανετε και ολα τα καλα...

 

Ο επαγγελματικος σταρτος αυτο σημαινει....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις και πολυ αδικο γιατι αλλα σας ειπαν οταν σας πηραν, αλλα ξεχνας κατι: Ο ι ΕΠΟΠ δημιουργηθηκαν για να παψουν να υπαρχουν φανταροι, αρα μοιραια και σκοπετα θα κανετε και μαγειρια θα κανετε και ολα τα καλα...

 

Ο επαγγελματικος σταρτος αυτο σημαινει....

Eξάλλου πρέπει να γίνουν κι αυτές οι δουλειές! Τι πρέπει να γίνει , να πεθάνετε στη βρώμα? Δυστυχώς έτσι είναι ο στρατός και θέλει υπομονή. Είδικα στους ΕΠΟΠ που το επέλεξαν κιόλας!! Κουράγιο παιδιά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...