Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε ο καιρος να προστατεψουμε τους πολιτες. 6 Συνταγμα Πεζικου Κορινθου, στις 14 Φλεβαρη (πολλη αγαπη προβλεπω).

 

Οποιος παλιος/νεος εχει ορεξη ας στειλει ενα PM μεχρι τις 7 Φλεβαρη (καθως DSL τελος) και θα απαντησω συντομως για να συναντηθουμε στην Κορινθο (ανταλλαγη τηλεφωνων κτλ) και να εχουμε καλη παρεα :X

 

Καλη τυχη σε οσους παρουσιαζονται τωρα :cool:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηρθε ο καιρος να προστατεψουμε τους πολιτες. 6 Συνταγμα Πεζικου Κορινθου, στις 14 Φλεβαρη (πολλη αγαπη προβλεπω).

 

Οποιος παλιος/νεος εχει ορεξη ας στειλει ενα PM μεχρι τις 7 Φλεβαρη (καθως DSL τελος) και θα απαντησω συντομως για να συναντηθουμε στην Κορινθο (ανταλλαγη τηλεφωνων κτλ) και να εχουμε καλη παρεα :X

 

Καλη τυχη σε οσους παρουσιαζονται τωρα :cool:

Aντε και καλή μας θητεία...και εγώ στις 14 μπαινω αλλα Τεθωρακισμενα Αυλώνα

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο καιρος να προστατεψουμε τους πολιτες. 6 Συνταγμα Πεζικου Κορινθου, στις 14 Φλεβαρη (πολλη αγαπη προβλεπω).

 

Καλη τυχη σε οσους παρουσιαζονται τωρα :cool:

 

Κι' εγώ 6ο Σύνταγμα, Τεθωρακισμένα Κορύνθου, στις 13 Φλεβάρη!!!

 

Μάγκες , τέρμα τα ψέματα!!

11 και σήμερα!!!

 

:cool:

 

ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΩΩΩ... , ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕ!!

:cool:

Link to comment
Share on other sites

α ρε τυχεροί... μια χαρά είναι στην κόρινθο... στον αφρό θα τη βγάλετε :)

αν μπείτε πολύ πρωϊ απ'τους πρώτους, μπορεί να σας χώσουν αγγαρεία στις αποθήκες.

αν πάλι αργήσετε κ μπείτε το μεσημέροαπόγευμα, μπορεί κ να μην προλάβετε να κάνετε τις εξετάσεις εγκαίρως κ να σας έχουν ως τα μεσάνυχτα στα ιατρεία.

όπως κ να'χει, στο κτίριο με τη χαρτούρα που θα δώσετε ταυτότητα κ θα σας ρωτάν διάφορα, δηλώστε ότι ξέρετε τα πάντα από υπολογιστές. κ πείτε το φαντάρο να σας βάλει στον 5ο λόχο να'στε τέρμα πάνω... θα'χετε την ησυχία σας...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γνωριζετε πως κανεις δεν θα μεινει κορινθο σωστα ???

ΟΙ περισσοτεροι εβρο τεθωρακισμενα.

 

Εβρο;

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙ!!!!!!

:yahoo:

ΕΧΩ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ!!!

 

Νομίζω ότι έχει τεθωρακισμένα και στον Αυλώνα!

Link to comment
Share on other sites

α ρε τυχεροί... μια χαρά είναι στην κόρινθο... στον αφρό θα τη βγάλετε :)

αν μπείτε πολύ πρωϊ απ'τους πρώτους, μπορεί να σας χώσουν αγγαρεία στις αποθήκες.

αν πάλι αργήσετε κ μπείτε το μεσημέροαπόγευμα, μπορεί κ να μην προλάβετε να κάνετε τις εξετάσεις εγκαίρως κ να σας έχουν ως τα μεσάνυχτα στα ιατρεία.

όπως κ να'χει, στο κτίριο με τη χαρτούρα που θα δώσετε ταυτότητα κ θα σας ρωτάν διάφορα, δηλώστε ότι ξέρετε τα πάντα από υπολογιστές. κ πείτε το φαντάρο να σας βάλει στον 5ο λόχο να'στε τέρμα πάνω... θα'χετε την ησυχία σας...

 

Να σε ρωτήσω, γιατί εσύ μάλλον ξέρεις από... Κόρυνθο.

Να πάρω το κινητό την ημέρα της κατάταξης ή να πω στους δικούς μου να μου το φέρουν στο πρώτο επισκεπτήριο;

 

Αν ξέρει κάποιος άλλος τι γίνεται ΣΤΟ 6ο ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΝ ΚΟΡΥΝΘΟ , να μου πεί να ξέρω!!!

 

Please, μη μου πείτε τι γίνεται γενικά και σε άλλα στρατόπεδα ,δεν με ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

πάρε μαζί σου το κινητό, δεν υπάρχει πρόβλημα. καλύτερα όμως να μην είναι το ολοκαίνουργιο σούπερ ντούπερ των 500€, πάρε ένα παλιό. κ καλύτερα να έχει πολύ αυτονομία γιατί μπορεί να μη βρίσκεις χώρο στο πολύμπριζο.

 

γενικότερα, το σύνταγμα στην κόρινθο είναι πολύ καλό κ θα προσαρμοστείς εύκολα. είναι παμπάλαιο, τεράστιο κ στους θαλάμους δεν παίζει θέρμανση. έχει γυμναστήριο, σινεμά, σουβλακερί κ είναι εντός της πόλης. όποιος έχει αμάξι, μπορεί να το πάρει κ να το παρκάρει άνετα έξω απ΄το στρατόπεδο.

 

έτσι είχαν τα πράματα πριν 2 χρόνια ακριβώς, δε νομίζω να άλλαξε κάτι κ αν άλλαξε θα'ναι προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

πάρε μαζί σου το κινητό, δεν υπάρχει πρόβλημα. καλύτερα όμως να μην είναι το ολοκαίνουργιο σούπερ ντούπερ των 500€, πάρε ένα παλιό. κ καλύτερα να έχει πολύ αυτονομία γιατί μπορεί να μη βρίσκεις χώρο στο πολύμπριζο.

 

γενικότερα, το σύνταγμα στην κόρινθο είναι πολύ καλό κ θα προσαρμοστείς εύκολα. είναι παμπάλαιο, τεράστιο κ στους θαλάμους δεν παίζει θέρμανση. έχει γυμναστήριο, σινεμά, σουβλακερί κ είναι εντός της πόλης. όποιος έχει αμάξι, μπορεί να το πάρει κ να το παρκάρει άνετα έξω απ΄το στρατόπεδο.

 

έτσι είχαν τα πράματα πριν 2 χρόνια ακριβώς, δε νομίζω να άλλαξε κάτι κ αν άλλαξε θα'ναι προς το καλύτερο.

Γιατι οχι ακριβο? Μπορει να στο κλεψουν ή να στο κατασχεσουν?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

6 και σήμερα απολύεται κανείς 7 του Μήνα?

 

290 ΛΕΛΕ!!

 

Ρεθυμνο 547 ΤΠ, Αθηνα ΚΕΣΝ, Μυτιλήνη 98 ΑΔΤΕ, 5η ΤΑΞΠΖ Χανια...

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, γιατί εσύ μάλλον ξέρεις από... Κόρυνθο.

Να πάρω το κινητό την ημέρα της κατάταξης ή να πω στους δικούς μου να μου το φέρουν στο πρώτο επισκεπτήριο;

 

Αν ξέρει κάποιος άλλος τι γίνεται ΣΤΟ 6ο ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΝ ΚΟΡΥΝΘΟ , να μου πεί να ξέρω!!!

 

Please, μη μου πείτε τι γίνεται γενικά και σε άλλα στρατόπεδα ,δεν με ενδιαφέρει...

 

Μπαινω ασχετος εγω αλλα επειδη κι εγω παρουσιαστηκα στην Κορινθο ξερω λιγα πραγματακια... :)

 

Λοιπον...

-Οπως σου ειπαν, μην παρεις κανενα ΤΡΕΛΟ κινητο γιατι μετα θα κλαις τα λεφτα σου... Να προσπαθησεις να παρεις καποιο κινητο που να αντεχει η μπαταρια του γιατι οι μπριζες ειναι λιγες και οι φανταροι πολλοι !!! Θα γινεται πανικος γυρω απο τις μπριζες, θα το δεις :D

 

-Γεμισε με λουκετα την βαλιτσα που θα παρεις γιατι θα σας πουνε να τις αφησετε στο υπογειο που εχει ο καθε λοχος κι εκει ανετα μπορει να την "ψαχουλεψει" οποιος θελει αν την δει χωρις λουκετα.

 

-Κι ενα τελευταιο, που γινοταν πριν 2 χρονια αλλα δεν ξερω αν το κανουν ακομα. Καποια στιγμη στελνουν φανταρους για 3ημερα στο φυλακιο στις Κεχριες (20 χιλιομετρα νομιζω πιο περα) για σκοπιες καθαριοτητες και τετοια ! Αρχικα επικρατουσε η αποψη οτι εκει περνας χαλια και οτι σε "πηζουν". Εγω σε πληροφορω οτι περασα τις ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΕΣ μερες, και αν προλαβαινα (γιατι μετα μου ηρθε η μεταθεση κι εφυγα απο την Κορινθο) θα πηγαινα ξανα, εθελοντικα :D

 

Μην ανησυχεις καθολου... Θα περασεις "ζαχαρη"

Αν ολα ειναι οπως πριν 2 χρονια τοτε πηγαινεις στο πιο χαβαλε κεντρο ;)

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο συνέβαινε και στην Νέα Σάντα με την 22ΜΕ. Ένα φυλάκιο 10χλμ μακρία από το στρατόπεδο, που σε γενική ομολογία περνούσες φίνα, αλλά πολλοί δεν ήθελαν να πάνε.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

sallax και sadiagraxa, σας ευχαριστώ πολύ!!

 

Μου το έχουν πει πολλοί, αυτό για τις κλεψιές...

Θέλει πολύ προσοχή!!!

 

Έχω ένα SE Z600 (ακόμα). Αυτό λέω να πάρω!

Των 500 € , δεν είναι σίγουρα , αφού το πήρα 258 € πριν από 2 χρόνια!

 

Έχω ένα ακόμα πιο παλιό αλλά η μπαταρία έχει χαλάσει , αφού κρατάει μόνο 2 μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Έχω ένα ακόμα πιο παλιό αλλά η μπαταρία έχει χαλάσει , αφού κρατάει μόνο 2 μέρες!!!

 

 

pare tou kainouria mpataria k pigene me auto

Link to comment
Share on other sites

episis opoioi nautes palioi iparxoun as anaferoun merika paragmata gia to nautiko se emas tous neous.ti na paroume mazi mas sto kentro,gia ti thiteia,eidikotites k metatheseis.

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

pare tou kainouria mpataria k pigene me auto

Καλή σκέψη, αλλά είναι τόσο παλιό, που δεν νομίζω ότι θα βρώ!

 

Στο ναυτικό περνάνε καλά!

Τυχεράκια!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή σκέψη, αλλά είναι τόσο παλιό, που δεν νομίζω ότι θα βρώ!

 

Στο ναυτικό περνάνε καλά!

Τυχεράκια!!!

;)

ελα και εσυ παλασκα καμια μερα να παρεσουμε καλα...:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα από προσωπική εμπειρία!!

 

ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ , ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΙ!!!

 

Άσε που έχω να πάω : Τεθωρακισμένα (Βαρέα Όπλα), Έφεδρος Αξιωματικός...

;)

 

_ΠΟΝΑΝ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΩΡΕ;

:p

_Αν πονάνε λέει;

:ooch: :vava:

 

:p

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλή σκέψη, αλλά είναι τόσο παλιό, που δεν νομίζω ότι θα βρώ!

Στο ναυτικό περνάνε καλά!

Τυχεράκια!!!

;)

 

 

pigene stin agiou konstantinou.georgilakis.ekei tha vreis sigoura oso palio kinito k an exeis

 

@ hydro : palaska oi nautes kathomaste 1 mera k meta analoga tin eidikotita epistrefoume gia ekpedeusi

 

pou einai to palouki??

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις για αεροπορια -τριπολη -ποτε μπαινουμε;

ημουν για κορινθο 7/2 .αλλα καταφερα κ πηρα μεταταξη

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...