Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

den exete akousei k seis tpt e???

 

autos mou eipe oti se ligo kairo oloi tha parousizomaste sto strato ksiras k apo kei k pera to nautiko k h aeroporia tha kaloun apo 100 atoma(mallon tous pio vismaties)

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι. οταν πηρα αναβολη (πριν 5 χρονια) μου ειχαν πει οτι αποκλειεται να παω αεροπορια γιατι θα σταματησει να παιρνει(τοτε μου ειπαν απο του χρονου)...

 

στις 9 μαιου παρουσιαζομαι αεροπορια... :)

Link to comment
Share on other sites

:lol: Ο Γιώργος έχει απόλυτο δίκιο. Και εγώ όταν είχα κόψει την αναβολή (το 2000) έλεγαν ότι «τέρμα η αεροπορία», «τέρμα το ναυτικό» κτλ. Τώρα πως εγώ πήγα αεροπορία... :grin:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Οι όποιες συνέπειες (οι οποίες ήταν πρόστιμο 180 χιλ δραχμών) εχουν καταργηθεί εδώ και 3 χρόνια (από το 2002). Ο φίλος μπορεί να εξαντλήσει την αναβολή του ακόμα και αν τελειώσει τις σπουδές του φέτος.

 

Έτσι είναι, το επιβεβαιώνω κι εγώ μιας και είμαι άμεσα ενδιαφερόμενος και το έχω ψάξει...

Link to comment
Share on other sites

ποιός τα λέει αυτά??και πως θα επανδρώνονται αυτά τα σώματα??όλοι μισθοφόροι θα είναι??αποκλείεται

 

Η αεροπορία έχει έτσι κι αλλιώς ελάχιστες ανάγκες σε φαντάρους κι αυτές θα έπρεπε να καλύπτονται με επαγγελματίες αλλά πως θα βολεύουν τους δικούς τους μετά; ...

KCB
Link to comment
Share on other sites

ime diavivaseis settil kai exw anarwtiki 15 meroules home logo sfinoidous katagmatos sti spondiliki stili prin apo kati xronia pou ixa pesei psiloponaw apla meriks fwres oti provlima swmatiko exete na pate oposdipote gia exetaseis estw kai an den ine simadiko :-]
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για όσους ξέρουν.

μπαίνω αεροπορία μαη.

μπορώ να ζητήσω να πάω μια σειρά μετά (για προσωπικούς σοβαρούς λόγους)

κάτι άκουσα πως λέγεται διοικητική αναβολή.

ξέρεις κανείς τίποτα;

θα με σώσετε!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση που αφορά την αναβολή :

 

Έχω πάρει αναβολή (λόγω σπουδών) μέχρι τις 31-12-2007.

 

Έχω περάσει όλα τα μαθήματα, έχω κάνει πρακτική άσκηση αλλά δεν έχω παραδόσει πτυχιακή!

 

Ισχύει η αναβολή μου;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση που αφορά την αναβολή :

 

Έχω πάρει αναβολή (λόγω σπουδών) μέχρι τις 31-12-2007.

 

Έχω περάσει όλα τα μαθήματα, έχω κάνει πρακτική άσκηση αλλά δεν έχω παραδόσει πτυχιακή!

 

Ισχύει η αναβολή μου;

 

Η αναβολή σου ισχύει μέχρι να λήξει, ακόμα και αν πάρεις το πτυχίο σου νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πήγα και εγώ μετα από 2 εβδομάδες από τότε που με ειδοίησαν και πήρα το σημείωμα κατάταξης από το ΑΤ Κυψέλης.

 

Όπως το περίμενα 9/5 Τρίπολη (Αερ/ια).

 

Με παραξένεψε όμως το εξής:

 

Με στυλό πάνω δεξιά, δίπλα στο έμβλημα της Π.Α. στο άσχετο εχει γράψει κάποιος:

 

"ειδ" (υπογραμμισμένο).

Τι είναι αυτο?

Επίσης δεν αναφέρει τ'ιποτα για Υποψήφιος Εφεδρος Αξιωματικός (αν και λόγω σπουδών έπρεπε να αναφέρει).

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για όσους ξέρουν.

μπαίνω αεροπορία μαη.

μπορώ να ζητήσω να πάω μια σειρά μετά (για προσωπικούς σοβαρούς λόγους)

κάτι άκουσα πως λέγεται διοικητική αναβολή.

ξέρεις κανείς τίποτα;

θα με σώσετε!

 

Ρώτησα και εγώ και μου είπαν μόνο για Ιατρικούς λόγους γίνεται αυτό. Πρέπει να έχεισ σοβαρό πρόβλημα υγείας.

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera,

tha ithela na kano mia apli erotisi. Epeidi exo diawasei kyrios tis teleytaies selides tou topic, an exei ksanaeipothei peste to mou na ti swiso.

 

Loipon, tora spoudazo kai fysiologika teliono Iounio. H anaboli einai os 31/12/07. Einai kalytera na afiso to strato os to telos tis anabolis me tin ypothesi oti tha exei ligaki meiothei i theiteia i na tin stamatiso to kalokairi?

 

Eyxaristo ek ton proteron.

 

 

Η θητεία θα αργήσει να ελαττωθεί. Τα πήρε πίσω ο υπουργός. Μάλλον για 11μηνο και 9μηνο πολύ αργότερα.

Πάντως να ξέρεις ότι αν δεν έχεις πάει στρατο δεν μπορείς να βρεις καμιά σοβαρή δουλειά. Πήγαινε μόλις τελειώσεις και μη σπαταλάς το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβολή σου ισχύει μέχρι να λήξει, ακόμα και αν πάρεις το πτυχίο σου νωρίτερα.

 

Στους ορους της αναβολης αναφερει ρητα πως αν τελειωσεις νωριτερα τις σπουδες εισαι υποχρεωμενος να σταματησεις την αναβολη σου.

Link to comment
Share on other sites

Στους ορους της αναβολης αναφερει ρητα πως αν τελειωσεις νωριτερα τις σπουδες εισαι υποχρεωμενος να σταματησεις την αναβολη σου.

 

 

ΟΧΙ αυτό έχει αλλάξει. Ρώτα όποιο στρατολογικό γραφείο θες. Εμένα μου το είπαν στη στρατολογία πριν κανα εξάμηνο. ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Η αναβολή σου ισχύει μέχρι να λήξει, ακόμα και αν πάρεις το πτυχίο σου νωρίτερα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

.............

 

Με παραξένεψε όμως το εξής:

 

Με στυλό πάνω δεξιά, δίπλα στο έμβλημα της Π.Α. στο άσχετο εχει γράψει κάποιος:

 

"ειδ" (υπογραμμισμένο).

Τι είναι αυτο?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Ειδοποιηθηκε;

Καλος σμηνιτης.

 

Μην μασατε βρε !!

Δεν ειναι τιποτα.Μεχρι να καταλαβετε οτι ειστε φανταροι θα απολυθητε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα μετάθεση για Α/Α Ρόδου (είμαι Αεροπορία ειδικότητα ΜΕΤΕ)!!!! Χαίρομαι απλά δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει...μάλλον θα πάω μετά το Πάσχα. Δεν ήθελα να μείνω Αθήνα γιατί δεν λέει παραμεθώριος εδώ....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα μετάθεση για Α/Α Ρόδου (είμαι Αεροπορία ειδικότητα ΜΕΤΕ)!!!! Χαίρομαι απλά δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει...μάλλον θα πάω μετά το Πάσχα. Δεν ήθελα να μείνω Αθήνα γιατί δεν λέει παραμεθώριος εδώ....

 

Φιλε, ωραιο νησι, super γκομενες, καλοκαιρι.....

 

Καλές (τσαμπα) διακοπές

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι,επειδη υπηρετησα ως εφεδρος αξιωματικος πεζικου-276 ΕΣΣΟ-μπορω να σας πληροφορησω για αρκετα θεματα,οσοι ενδιαφερεστε κ εχετε αποριες εκφραστε τες για να παρετε μια καλυτερη εικονα

 

Προσωπικα,αν θα επρεπε να ξαναπαω στρατο,θα πηγαινα με κλειστα τα ματια παλι ως ΔΕΑ,τα πλεονεκτηματα ειναι αμετρητα κ δεν συγκρινονται με τιποτα ως απλος στρατιωτης.Για 5 μηνες παραπανω αξιζει την προσοχη σας,οσοι σκεφτεστε να περασετε την θητεια σας περισσοτερο σαν υπαλληλοι,παρα σαν στρατευσιμοι 24ωρες το 24 εντος στρατοπεδου.

 

Κουραγιο για ολους τους φιλους που ειναι ηδη μεσα ή οσους κατατασονται συντομα,μια απλη ιδεα ειναι κ τυπικη ρουτινα

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...