Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgehh (14 Ιαν. 2005 , 23:34)

 

xmmmmmm visma xevisma den xerw kati tha ekane pali o dad kai egw exw berdeftei, pws kai me pirane ekei parousiazete kanas allos?

 

ti pas diavivaseis?

Link to comment
Share on other sites

tha ginei pote eurostratos na phgainoun mono misthoforoi? kati eixa akousei alla den eimai sigouros...kserei kaneis kati?

makari na doume kai ena kalo pou giname europi

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HellasLover (15 Ιαν. 2005 , 07:01)

 

tha ginei pote eurostratos na phgainoun mono misthoforoi? kati eixa akousei alla den eimai sigouros...kserei kaneis kati?

makari na doume kai ena kalo pou giname europi

 

kai pou to akouses ayto? :lol: :lol: :lol: h megalyterh vlakeia einai ayto den tha ginei pote me thn ennoia enos megalou kai maximou stratou monomerh kommaia yparxoun vlepe legewna twn ksenwn sthn gallia opou o dioikhths einai ellhnas einai to monadiko tmhma tou eyrostratou pou tha paei kala

Link to comment
Share on other sites

kai pou to akouses ayto? :lol: :lol: :lol: h megalyterh vlakeia einai ayto den tha ginei pote me thn ennoia enos megalou kai maximou stratou monomerh kommaia yparxoun vlepe legewna twn ksenwn sthn gallia opou o dioikhths einai ellhnas einai to monadiko tmhma tou eyrostratou pou tha paei kala

Σε κορακίστικα greeklish γράφει τούτος δω;

 

Γιατί ούτε σε ελληνικά βγάζει νόημα, ούτε και σε greeklish όμως.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Kaloi Πολιτες σε ολους της Α04 ΕΣΣΟ της Αεροποριας που σημερ;α εχουν ραντεβου με τη Ροζαλια!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Σε κορακίστικα greeklish γράφει τούτος δω;

 

Γιατί ούτε σε ελληνικά βγάζει νόημα, ούτε και σε greeklish όμως.

 

λεω οτι δεν θα γινει ποτε αυτο διοτι δεν γινεται να συνεργαστουν ολα τα στρατα της ευρωπης διοτι θα γινει μπαχαλο μονο και μονο απο την γλωσσα ισως η αεροπορια αλα και αυτη χλωμο :)

Link to comment
Share on other sites

Kaloi Πολιτες σε ολους της Α04 ΕΣΣΟ της Αεροποριας που σημερ;α εχουν ραντεβου με τη Ροζαλια!

Καλός πολίτης λοιπόν! :)

Τώρα όμως αρχίζουν τα πραγματικά δύσκολα... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ, αν και έχω 1~3 χρόνια πρίν παρουσιαστώ (ΤΕΙ, μεταπτυχιακά κλπ.) έχω πραγματικά αγχωθεί...:wacko:

Μπήκα και στο http://www.thiteia.org/ διάβασα κάποια πράγματα, αλλά μάλλον διαβάζοντάς τα αγχώθηκα περισσότερο... Λένε τα πράγματα με λίγο ψαρωτικό/σπαστικό τρόπο (Σου λένε περίπου: "θα πήξεις στη σκοπια και στα καψώνια, αλλά στο τέλος θα δείς πως θα σ'αρέσει..." Ρε δεν πάτε καλά....:mad: )

Τέσπα, ελπίζω μέχρι τότε να έχει πάει 9μηνο / 6μηνο... :D :luck:

edit: Στις σκοπιές τι γίνεται? Πάς δηλαδή και κάθεσαι 2-3 ώρες, χαζεύεις που λέει ο λόγος, και μετά φεύγεις? Επίσης έχω δεί σε κάτι έργα οτι το βράδυ πάει ο δοιηκητής και κάνει κάποιο θόρυβο/σε ψαρώνει. Ισχύει τπτ τέτοιο?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ, αν και έχω 1~3 χρόνια πρίν παρουσιαστώ (ΤΕΙ, μεταπτυχιακά κλπ.) έχω πραγματικά αγχωθεί...:wacko:

Μπήκα και στο http://www.thiteia.org/ διάβασα κάποια πράγματα, αλλά μάλλον διαβάζοντάς τα αγχώθηκα περισσότερο... Λένε τα πράγματα με λίγο ψαρωτικό/σπαστικό τρόπο (Σου λένε περίπου: "θα πήξεις στη σκοπια και στα καψώνια, αλλά στο τέλος θα δείς πως θα σ'αρέσει..." Ρε δεν πάτε καλά....:mad: )

Τέσπα, ελπίζω μέχρι τότε να έχει πάει 9μηνο / 6μηνο... :D :luck:

edit: Στις σκοπιές τι γίνεται? Πάς δηλαδή και κάθεσαι 2-3 ώρες, χαζεύεις που λέει ο λόγος, και μετά φεύγεις? Επίσης έχω δεί σε κάτι έργα οτι το βράδυ πάει ο δοιηκητής και κάνει κάποιο θόρυβο/σε ψαρώνει. Ισχύει τπτ τέτοιο?

 

 

Εεεεεεεεεεεεεεπ

 

Μη διαβάζουμε και μη ψαρώνουμε με ότι ακούμε και μας λένε μερικοί άνθρωποι που όυτε σημασία δε θα πρέπει να τους δίνουμε.

Σκέψου το εξής. Δεν θα είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που θα πας (και μάλλον 8 μηνο θα πάς εφόσον λές θα έχεις πάει μέσα σε 3 χρόνια , μιας και το εξάμηνο μομίζω θα τεθεί σε ισχύ απο το 2008.)

 

Και εγώ το χαρτί περιμένω και ώρες ώρες ξενερώνω τη ζωή μου και μόνο που το σκέφτομαι αλλά ξέρεις τι ? Εχουν πάει τόσοι και τόσοι και άτομα πολύ χειρότερα απο μένα και σένα και τον καθένα μας (........ σκέψου το λίγο καλύτερα και θα καταλάβεις τι εννοώ) , οπότε δε τίθεται θέμα του να μη πάμε. Δεν είναι καλύτεροι απο εμάς.

 

επειτα δες τον στρατό σαν μια (ίσως την τελευταία της ζωής σου) ευκαιρία να τα βρείς με τον εαυτό σου. Θα σκεφτείς τόσα πολλά, θα αναθεωρήσεις καταστάσεις, θα κάνεις επιλογές και θα κατασταλάξεις. Θα δείς πόσοι απο αυτούς που θεωρείς φίλους σου θα είναι μαζί σου , πόσοι θα μεινουν πίσω, πόσοι θα σε περιμένουν και πόσοι όχι. Στην ουσία δες το σαν μια κατασκήνωση διαρκείας που απλά θα πρέπει να κάνεις ότι σου λένε οι ομαδάρχες σου . Και αυτά περι καψονιού κτλ , είναι πλέον σε μια άλλη σφαίρα. Εαν είσαι εντάξει με όλους και όλα, δε θα έχεις κανενα μα κανένα πρόβλημα. Ας πούνε και τα παιδιά που έχουν πάει περισσότερα (να μας δίνουν και κουράγιο... χε χε :o )

:X
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΜΥΩΠΙΑ 7 ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ 1,5 ΑΣΤΥΓΜΑΤΙΣΜΟ.ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΣΕ ΟΞΥ ΒΑΘΜΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Ι3 ΑΟΠΛΟ?
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΜΥΩΠΙΑ 7 ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ 1,5 ΑΣΤΥΓΜΑΤΙΣΜΟ.ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΣΕ ΟΞΥ ΒΑΘΜΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Ι3 ΑΟΠΛΟ?

Καραντακότα θα βγεις (=Ι3 άοπλο).

 

Και μόνο από την μυωπία δεν θα σου δώσουν όπλο (ηλίθιο βέβαια, αλλά ισχύει).

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενας απο τους απολυομενους του Νοεμβρη. Παρουσιαστηκα Λαμια και μετα πηγα στα ΧΩΚ στην Θεσσαλονικη αμεταθετος για 10,5 μηνες. Στο υπασπιστηριο γραφεας 1ου Γραφειου. Λοιπον ο στρατος δεν ειναι τιποτα και οποιος αγχωνεται καλα θα κανει να μην το σκεφτεται καν. Το κλιμα απο το κεντρο φαινεται πως ειναι διαφορετικο απο αλλες εποχες. Μην ακουτε κανενα και μην μασατε τιποτα. Ο καιρος περναει παρα πολυ γρηγορα και με τις σκοπιες μην αγχωνεστε. Πηγαινεις, καθεσαι ακους μουσικουλα κανεις κανα τσιγαρακι ερχονται σε αλλαζουν και αυτο ητανε.
Link to comment
Share on other sites

Καλός πολίτης λοιπόν! :)

Τώρα όμως αρχίζουν τα πραγματικά δύσκολα... :whistle:

 

Nope...

 

Not yet for me... Εγω ειμαι Β04, απολυομαι στις 10 Μαρτιου......

 

Ερχετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Nope...

 

Not yet for me... Εγω ειμαι Β04, απολυομαι στις 10 Μαρτιου......

 

Ερχετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Όντως.

Υπομονή λίγο ακόμη.

Προς αγχωμένους: :p

Μην μασάτε βρε. Αν κάνετε ότι σας λένε, δεν το παίζετε έξυπνοι και είστε και λίγο προσεκτικοί (γενικά) θα περάσετε μια χαρά. ;)

Άκου 9 μήνες...Τσκ τσκ... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Άκου 9 μήνες...Τσκ τσκ... :whistle:

 

αααχχχ...θυμάσε Γιάννη που όταν είμασταν εμείς, δεν υπήρχαν όπλα αλλά πετάγαμε πέτρες..??:o:cool:

ναι ναι καλά θυμάσε...τότε που κάναμε 23 μήνες...:rolleyes::X

Link to comment
Share on other sites

edit: Στις σκοπιές τι γίνεται? Πάς δηλαδή και κάθεσαι 2-3 ώρες, χαζεύεις που λέει ο λόγος, και μετά φεύγεις? Επίσης έχω δεί σε κάτι έργα οτι το βράδυ πάει ο δοιηκητής και κάνει κάποιο θόρυβο/σε ψαρώνει. Ισχύει τπτ τέτοιο?

xaxaxa με έκανες και γέλασα.

Αυτά ούτε στους ζουλού δεν τα λένε. Άλλη δουλειά δεν έχει ο διοικητής να ψαρώνει εσένα.

Link to comment
Share on other sites

o agiorgitis isos enoei tis efodous pou ginontai...tora apo poion ginontai de ksero...pantos ginontai
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που οι έφοδοι δεν γίνονται από τον διοικητή στη σκοπιά και ούτε έχουν αυτό το χαρακτήρα (κρύβεται και κάνει θορύβους). :S
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενας απο τους απολυομενους του Νοεμβρη. Παρουσιαστηκα Λαμια και μετα πηγα στα ΧΩΚ στην Θεσσαλονικη αμεταθετος για 10,5 μηνες. Στο υπασπιστηριο γραφεας 1ου Γραφειου. Λοιπον ο στρατος δεν ειναι τιποτα και οποιος αγχωνεται καλα θα κανει να μην το σκεφτεται καν. Το κλιμα απο το κεντρο φαινεται πως ειναι διαφορετικο απο αλλες εποχες. Μην ακουτε κανενα και μην μασατε τιποτα. Ο καιρος περναει παρα πολυ γρηγορα και με τις σκοπιες μην αγχωνεστε. Πηγαινεις, καθεσαι ακους μουσικουλα κανεις κανα τσιγαρακι ερχονται σε αλλαζουν και αυτο ητανε.

 

αλλο αεροπορια αλλο στρατος αλλο ναυτικο αλλο ε.δ και αλλο ο.υ.κ εσυ μπορει να καθοσουνα αλλοι ομως σε ενα αλλο στρατοπεδο μπορει να περναγαν αραχνες υγρο στιβο και πολλα αλλα τα οποια εσυ δεν θα τα περασεις ουτε και αν καβαλησεις ενα νικη/ηρακλης οποτε μην λες πραγματα για τα οποια δεν εχει φανταστει οτι μπορει να υπαρχουν

μπαγερν7 μιλας για μερικες φορες οπου εκαναν εφοδο για να παρουν τη σημαια του στρατοπεδου??? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

αααχχχ...θυμάσε Γιάννη που όταν είμασταν εμείς, δεν υπήρχαν όπλα αλλά πετάγαμε πέτρες..??:o:cool:

ναι ναι καλά θυμάσε...τότε που κάναμε 23 μήνες...:rolleyes::X

Έτσι, έτσι... :whistle:

Ωραίοι καιροί! :p

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, έτσι... :whistle:

Ωραίοι καιροί! :p

 

Εγώ τί να πώ ρε παιδιά...... Είμαι μόνιμος και θέλω άλλα 11 χρόνια να τελειώσω :whistle:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...