Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φυσικα και ειναι φιλε μου,μονο αλεξανδρουπολη δεν περασα καθολου καλα...

εδω τοσα χρονια εχω απολυθει και λεω μακαρι να πηγαινα ξανα για 6 μηνες.

κι εκανα και 18αμηνο και δεν ηταν και καθολου ευκολα τα πραγματα τοτε.ουτε εποπ ουτε τιποτα.μονο κατι σπαστικοι ΕΠΥ [επειδη πειναω υπηρεταω].

αν και δεν ηταν κι ολοι κακοι

κριμα παντως που δεν εχεις να θυμασαι κατι καλο απο αλεξανδρουπολη!!το λεω γιατι καπου απο δω πανω ειμαι εγω!:)παντως οτι κ να λεμε συμφωνω με ενα φιλο πιο πανω,αν το παρεις χαλαρα το ολο θεμα περνας μια χαρα κ απο κωμικοτραγικα γεγονοτα αλλο τιποτα:lol:πολυ γελιο!!
Link to comment
Share on other sites

επειδη καποιος ρωτησε για φερρες, αν ερθεις σε μοναδα που ανηκει στην 31η Μηχανοκινητη Ταξιαρχια δεν θεωρειται καθολου βυσματικη. ειμαι αυτη τη στιγμη στον 31 Λοχο Διαβιβασεων και μπορω να πω οτι ειμαι σε εναν απο τους χειροτερους λοχους ΔΒ... γενικα οι μοναδες που ανηκουν στην 31η ειναι ψιλοδυσκολες. 110 ΑΚ Μοιρα (γνωστη και ως εκατον τρεχα και οχι εκατον δεκα), 572 ΤΠ, 31 ΛΑΤ, 31 ΤΥΠ (μεχρι και το ΤΥΠ ειναι δυσκολο!!!!)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

στο λιβαδοχωρί ήμουνα κι εγώ, 290 ΜΚ/ΤΠ. οι σκοπιές είναι 9ώρες, Ο διοικητής είναι τελείως μαύρος, αν και ξέρω ότι παίρνει μετάθεση τώρα, και θα αναλάβει ο υποδιοικητής ο οποίος είναι κορυφαίος. Αν μπορείς πήγαινε διοικήσεως η πρώτο λόχο. Α, και δίνει και υπερβολικά πολλά μόρια για μετάθεση κοντά στο σπίτι σου, το μόνο καλό που έχει.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Ναι πειτε μας κιολας οτι μετρατε μερες στην αεροπορια!!

μηνες! ψαρακα! :ρ

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παίδες!!!

Έχω βάλει γνωστό για διαβιβάσεις και μου είπε ότι βγήκε το που θα παρουσιαστούμε και μου είπε οτι θα πάω Καλαμάτα διαβιβάσεις...

Ελπίζω να ισχύει...

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει εκεί;

Και γενικά τι μεταθέσεις κάνουν στους διαβιβαστές;

Έχω αρχίσει και αγχώνομαι σιγά σιγά...

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

γενικα οι διαβιβασεις ειναι καλα. αρκει να αποφυγεις "κακες" μοναδες οπως εδω που ειμαι εγω (31λοχος ΔΒ). συνηθως οι λοχοι διαβιβασεων κρατανε τα ΚΕΠΙΚ των στρατοπεδων.. εκτος κι αν πας Ηλεκτρονικου Πολεμου η ρανταριστας οποτε αλλαζει το πραγμα..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

35 Κ.Σ

17 υπηρετήσιμες.

 

ΤΕΛΟΣ ΚΥΡΙΟΙ!!!!!

 

 

:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

299 η 300 9μηνος? εχω και εναν 301 που απολυεται 5 μαιου...!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κακή μονάδα που είσαι εσύ που είναι;
Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

στην καβησο. ειναι διπλα στις φερρες στον εβρο. ενα μισαωρο απο αλεξανδρουπολη...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση αν τηλεφωνησω ρουφ να μου πουν την ακριβη μερα που παρουσιαζομαι τον μαη?? μην παρω κ με βρισουν...
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα σε συμβούλευα να μην πάρεις ακόμα γιατί βγήκαν εχθές...

Πάντως αν μπαίνεις Μάιο θα παρουσιαστείς 12-13-14. Μια απο αυτές...

Ελπίζω να σε κάλυψα μερικώς...

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

299 η 300 9μηνος? εχω και εναν 301 που απολυεται 5 μαιου...!

 

299 ΛΕΛΕ:shifty:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα σε συμβούλευα να μην πάρεις ακόμα γιατί βγήκαν εχθές...

Πάντως αν μπαίνεις Μάιο θα παρουσιαστείς 12-13-14. Μια απο αυτές...

Ελπίζω να σε κάλυψα μερικώς...

 

 

σε ευχαριστω αλλα ολοι μου λενε οτι μπαινω την πρωτη δευτερα δηλαδη 5 μαη, αντε να παει 6-7 ! Εισαι σιγουρος για τις μερες που μου δινεις??με βολευει πολυ!! παντως αν παρω αργοτερα θα με εξυπηρετησουν??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλλα ολοι μου λενε οτι μπαινω την πρωτη δευτερα δηλαδη 5 μαη, αντε να παει 6-7 ! Εισαι σιγουρος για τις μερες που μου δινεις??με βολευει πολυ!! παντως αν παρω αργοτερα θα με εξυπηρετησουν??

 

Καταρχήν για ποιό σώμα μιλάμε?

Ο στρατός ξηράς μπαίνει 7-8-9 Μαίου, τα άλλα σώματα 14-15-16 νομίζω ή κάπου εκεί γύρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα για 5 του μήνα μου είχαν πει...

Μπορεί επειδή είναι διαβιβάσεις να είναι άλλη ημερομηνία όπως λέει και ο παραπάνω...

Κι εμένα άλλος μου το είπε...

Δεν είμαι και 1000% σίγουρος...

Μέχρι να δω το χαρτί...

 

 

Και κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα, δευτέρα τρίτη τετάρτη δεν μπαίνουν;

Γιατί οι παραπάνω ημερομηνίες είναι τετάρτη πέμπτη παρασκευή...

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα, δευτέρα τρίτη τετάρτη δεν μπαίνουν;

Γιατί οι παραπάνω ημερομηνίες είναι τετάρτη πέμπτη παρασκευή...

 

Γιατί σου είπα τις περσινές ημερομηνίες κατάταξης:p

Έχεις δίκιο, 5-6-7

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οι εξ αναβολης μπαινουν και νωριτερα....

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Να που ήρθε και η σειρά μου να καταθέσω τις δικές μου απορίες. :happy:

Κατ' αρχή πήγα στη στρατολογία για να καταθέσω το πτυχίο μου και να βγάλω και ένα πιστοποιητικό τύπου Α (επίσημο έγγραφο στο οποίο εμφανίζεται το σώμα που θα υπηρετήσω οριστικά και αμετάκλητα, καθώς και την ημερομηνία κατάταξης). Το σώμα είναι Αεροπορία. Στις 8/5, με το καλό, παρουσιάζομαι με τη Β' ΕΣΣΟ. Σε γενικές γραμμές έχω καλυφθεί απ' όλα τα προηγούμενα posts του συγκεκριμένου topic (ένα από τα ελάχιστα στο myphone που έχω διαβάσει από το πρώτο μέχρι το τελευταίο! :p). Οι απορίες μου, λοιπόν, είναι οι εξής συγκεκριμένες:

  1. Ο υπνόσακος στο κέντρο εκπαίδευσης επιτρέπεται μετά το πρώτο επισκεπτήριο ή μετά την ορκωμοσία;
  2. Στην Τρίπολη υπάρχουν πλυντήρια για το πλύσιμο εσώρουχων, καλτσών κλπ;
  3. Αφήνουν να έχω παγούρι μαζί μου ή δε χρειάζεται; Είναι αλήθεια πως τα παγούρια που θα μας δώσουν είναι χρησιμοποιημένα από παλιότερους φαντάρους;
  4. Η άδεια ορκωμοσίας πόσες μέρες είναι;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια και απάντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

1)O υπνόσακος στο ΚΕΝ δεν επιτρέπεται. Πρακτικά, αν καταφέρεις να μην γίνει αντιληπτός, δεν υπέρχει ιδιαίτερο πρόβλημα.

2) δεν ξέρω, καλύτερα να σου πει κάποιος που πέρασε από εκεί και πρόσφατα.

3) Τα παγούρια που θα σας δώσουν θα είναι δεκαετιών, θα έχουν χρησιμοποιηθεί από χιλιάδες φαντάρους πιο πριν και θα μυρίζουν μούχλα και όχι μόνο. Σαφώς και μπορείς να αγοράσεις δικό σου, διατηρώντας βέβαια την παγουροθήκη. επίσης, θα πρέπει να είναι πανομοιότυπο με το πραγματικό, πράγμα πολύ εύκολο. Πωλούνται στο εμπόριο 3-5 €.

4) Στην Αεροπορία; Δύσκολο να πεις. Αν παραβρεθεί στην ορκομωσία σας κανένας ΥΠΕΘΑ μπορεί να είναι και 10 μέρες. Κανονικά και τυπικά είναι 2-3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...