Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι υπάρχει περίπτωση να μην ξεκλειδώνει. Είναι κάποιες Baseband που δεν ξεκλειδωνουν. Τουλάχιστον μέχρι το jailbreak στην 5.1.1. Στην 6.1 δεν γνωρίζω τι γίνεται. Πάντως είναι ρίσκο να φέρεις από έξω μπορεί να χρεωθεις τελωνείο

 

Mπορουμε να μαθουμε απο καπου ποιες συσκευες μπορουμε να ξεκλειδωσουμε???Απο ποιους παροχους?

Link to comment
Share on other sites

Mπορουμε να μαθουμε απο καπου ποιες συσκευες μπορουμε να ξεκλειδωσουμε???Απο ποιους παροχους?

 

Εψαξα λιγο δεν βρηκα κατι. Δεν εχει να κανει με τον παροχο εχει να κανει με την Baseband αν υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει. Αυτο το βλεπεις μονο μεσα απο την συγκεκριμενη συσκευη μπορει αλλη συσκευη να εχει διαφορετικο.

Gevey Sim που μπηκα να δω λεει ποιες Baseband ξεκλειδωνει αλλα δεν λεει αν υπαρχει κολλημα σε καποια αλλη.

Υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσεις επισημα απο τον παροχο και μετα θα ειναι κανονικα σαν ελληνικο χωρις κανενα φραγμο αλλα με ενα κοστος απο 50-100ευρω μπορει και λιγο παραπανω αναλογα ποσα ζηταει ο παροχος που ειναι κλειδωμενη η συσκευη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή καλή που να μου δείχνει πληροφορίες για το σύστημα; Θέλω να δώσει τι δουλεύει και μου τρώει την μπαταρία και δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι γίνεται και ενώ έβαλα και την 6.1.1 έχω πάλι προβλήματα.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας.

 

Είχα πάρει πριν από 2 μήνες από e-bay μια Gevey Ultra S γιατί το iPhone μου το είχα πάρει από Γαλλία ( από εκεί κατάγομαι ) και δεν έπιανε σήμα. Με την κάρτα είχα κανονικά σήμα, αλλά δεν μπορούσα να κάνω update,αφού η κάρτα αυτή δουλεύει μόνο μέχρι το 5.1.1 έτσι έκανα IMEI unlock και τώρα κάνω κανονικά τα update μου. Αυτή την καρτούλα μπορώ να την πουλήσω κάπου? Χάλασα πολλά για το IMEI unlock, και έλεγα μήπως πάρω τίποτα πίσω από την καρτούλα.... :)

I :kill: yoy
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή καλή που να μου δείχνει πληροφορίες για το σύστημα; Θέλω να δώσει τι δουλεύει και μου τρώει την μπαταρία και δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι γίνεται και ενώ έβαλα και την 6.1.1 έχω πάλι προβλήματα.

 

SYSTEM UTIL Dashboard (από την AppHome)

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγκατεστησα το download lite με το οποιο κατεβαζεις αποθηκευεις στο iphone video clip απο το you tube.Δεν ξερω ομως να το χρησιμοποιω.Μηπως κανενας φιλος μπορει να μου πει τι να κανω?Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την λύση στο πρόβλημα μου.

Μετά από το restore έκανα κανονικά set up as new. Αφού τελειωνα με μερικές εφαρμογές που εβαζα εμπαινα από το iTunes να συγχρονισω μουσική κλπ.

Οταν λοιπόν πηγαίνω στις φωτογραφίες λέει να περάσει ότι έχω στο iPhoto στο iMac και από κάτω τικαρω να συμπεριληφθούν και τα βίντεο.

Εκεί είναι που δημιουργεί το πρόβλημα.

Μόλις έβγαλα να μην βάζει και τα βίντεο διορθωθηκε το θέμα με την κατανάλωση

Κουλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω μια ερωτηση. Πριν μερικους μηνες χαλασε το ηχειο του κινητου. Μετα απο 20 μερες ταλαιπωριας μου δωσανε "καινουρια" ανακατασκευασμενη συσκευη.Ολα καλα μεχρι πριν απο μερικες μερες που ειδα κλεινοντας το κινητο μου(σπανια το κανω) οτι στο "μαυρο" εμφανιζετε ενα "πρασινο" pixel. Προφανως καμενο. Εχω ακομη εγγυηση. Παω τελικα παλι για αντικατασταση? Τι ακριβως παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω μια ερωτηση. Πριν μερικους μηνες χαλασε το ηχειο του κινητου. Μετα απο 20 μερες ταλαιπωριας μου δωσανε "καινουρια" ανακατασκευασμενη συσκευη.Ολα καλα μεχρι πριν απο μερικες μερες που ειδα κλεινοντας το κινητο μου(σπανια το κανω) οτι στο "μαυρο" εμφανιζετε ενα "πρασινο" pixel. Προφανως καμενο. Εχω ακομη εγγυηση. Παω τελικα παλι για αντικατασταση? Τι ακριβως παιζει.

 

Φίλε για ένα πίξελ δεν νομίζω να σου κάνουν αντικατάσταση .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για ένα πίξελ δεν νομίζω να σου κάνουν αντικατάσταση .

 

https://discussions.apple.com/thread/4112085?start=0&tstart=0

Εχω βρει αυτο το site. Το θεμα ειναι οτι το πιο πιθανον ειναι να μου το δωσανε ετσι. Εγω το ειδα τελειως τυχαια. Μου δωσανε ανακατασκεβασμενο οχι στο κουτι καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μια ερωτηση αν ξερεικαποιος.Εχω ενα 4s και θελω να τοπουλησω και θελω να διαγραψω ολες τις επαφες που εχω μεσα.ΜΟΝΟ τις επαφες οχι τις εφαρμογες.Μηπως ξερει καποιος πως μπορω να τοκανω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστό είναι να κανεις επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου για να σβήσουν ότι κατάλοιπα έχεις.

Σκετες τις επαφές αν έχεις iCloud και το δια γράψεις σε ρωτάει να τις σβήσει η να τις αφήσει στο τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμη η 6.1.2 για οποιον ενδιαφερεται. Σε μενα 12mb λεει και οτι διορθωνει το προβλημα με exchange που αντιμετωπιζαν καποιοι με αποτελεσμα μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

 

Εχω το 4S και έχω παρατηρήσει ορισμένες φορές ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού μου, ξαφνικά χάνει την σύνδεση του με το wifi . Τι να κάνω ? Το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος το συγκεκριμένο θέμα ?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

 

Εχω το 4S και έχω παρατηρήσει ορισμένες φορές ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού μου, ξαφνικά χάνει την σύνδεση του με το wifi . Τι να κάνω ? Το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος το συγκεκριμένο θέμα ?

 

 

Thanks

 

Δες μήπως ο router σου έχει ίδιο όνομα με άλλα που είναι στην γειτονιά σου. Αν ναι άλλαξε το όνομά σου.

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως ο router σου έχει ίδιο όνομα με άλλα που είναι στην γειτονιά σου. Αν ναι άλλαξε το όνομά σου.

 

Οχι , οχι έχει τελείως άλλο όνομα .

 

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

 

Εχω το 4S και έχω παρατηρήσει ορισμένες φορές ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού μου, ξαφνικά χάνει την σύνδεση του με το wifi . Τι να κάνω ? Το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος το συγκεκριμένο θέμα ?

 

 

Thanks

 

Ειναι πολυ γενικο αυτο που αναφερεις. Αρχικα δοκιμασε reboot router & iphone για να δεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε ποια αποσταση απο το ρουτερ χανει το σημα? Εισαι σταθερος σε σχεση με αυτο και ξαφνικα το χανει ή μετακινείσαι μακριά του? Εμενα παντως μου φαινεται για προβλημα του ρουτερ
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω να αναφερω το εξης "κουφο"!!!Εκανα προχθες αναβαθμιση απο την 5.1.1 στην 6.1.2 με το evasion 1.5

Ολα καλα πεταει το τηλεφωνο αλλα ανακαλυψα ενα τρελο bug!!!!Διαβαστε και θελω την αποψη σας(και μαλλον συμβαινει και στον αδερφο μου το ιδιο)...Οταν ακους εναν ηχο ειτε ειναι απ αυτους του κινητου ειτε ειναι απο το unlimtones απο το Μενου-Ρυθμισεις-Ηχοι ακουγεται τελεια,πεντακαθαρα.Ανακαλυψα οτι οταν εχεις συνδεσει bluetooth ακουστικο για να μιλας(εχω το jawbone era και με την 5.1.1 δουλευε αψογα) οποιον ηχο και να εχεις επιλεξει για ηχο κλησης ακουγεται θολα(ενω μεσα απο το μενου κανονικα)!!!Και το εννοω οσο απιστευτο και αν φαινεται!Θολουρα....υστερα απο πολλες δοκιμες και απεγκαταστασεις ηχων(τουλαχιστον αυτων που ηταν απο unlimtones)κατεληξα οτι φταιει το οτι ειναι συνδεδεμενο το κινητο με bluetooth!

Καμια ιδεα?να ξανακανω το jailbreak?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

 

Εχω το 4S και έχω παρατηρήσει ορισμένες φορές ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού μου, ξαφνικά χάνει την σύνδεση του με το wifi . Τι να κάνω ? Το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος το συγκεκριμένο θέμα ?

 

 

Thanks

 

Και σε μένα το κάνει αυτό χάνεται , αλλά μετά από 1-2 δευτερόλεπτα επανέρχεται μόνο του , γενικά από την 6 και μετά άρχισε να το κάνει αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου κάνει κάτι περίεργο ορισμένες φορές .

Οταν πατάω το home buton να το ανοίξω , ορισμένες φορές μου ανοίγει η οθόνη με πολύ χαμηλό φωτισμό, παρόλο που έχω το auto-brightness στο off. Για να καταλάβετε καλύτερα το τι εννοώ στέλνω 2 φωτό :

 

1- φωτό το φυσιολογικό

2- φωτό με τον χαμηλό φωτισμό.

 

(Νομίζω η apple σε κάθε νέα version του ios που βγάζει , χαλάει κάτι άλλο )

 

Thanks

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

σε ποια αποσταση απο το ρουτερ χανει το σημα? Εισαι σταθερος σε σχεση με αυτο και ξαφνικα το χανει ή μετακινείσαι μακριά του? Εμενα παντως μου φαινεται για προβλημα του ρουτερ

 

Λοιπόν , οταν είμαι στο σαλόνι όπου έχω και το ρούτερ δεν έχω κανένα πρόβλημα . Οταν πάω στο δωμάτιο μου που απέχει απο το σαλόνι περίπου 6-7 μέτρα τότε παρατηρώ αυτό το πρόβλημα . Απλά το ανέφερα διότι με το 4άρι που είχα δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα .

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , οταν είμαι στο σαλόνι όπου έχω και το ρούτερ δεν έχω κανένα πρόβλημα . Οταν πάω στο δωμάτιο μου που απέχει απο το σαλόνι περίπου 6-7 μέτρα τότε παρατηρώ αυτό το πρόβλημα . Απλά το ανέφερα διότι με το 4άρι που είχα δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα .

 

Thanks

 

Μπορει να ειναι πολλα πραγματα.

1ον παρεμβολες απο ασυρματο σταθερο τηλεφωνο.

2ον απο την εκδοση που εχεις στο 4s γιατι εχουν αρκετοι προβληματα μετα την 6.1

3ον απο το ρουτερ.

4ον απο καποια μεταλλικη θηκη που ισως εχεις στην συσκευη σου.

και ισως και κατι αλλο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δωσω το Nexus για να παρω ενα 4s στα 350 ευρω?

Η αληθεια ειναι οτι το nexus λογω μεγεθους δεν με βολευει ιδιαιτερα,απ την αλλη η μεγαλη οθονη με εχει κανει να αφησω το λαπτοπ οταν ειμαι σπιτι.

Με το πειραγμα του κινητου που το android σου αφηνει ολο το εδαφος ανοιχτο δεν εχω σχεση,οποτε δεν θα μου λειψει κατι.

Απλα το 4s μου αρεσει πολυ εμφανισιακα,και το σκεφτομαι...Αν αξιζει να δωσω μια συσκευη οπως το nexus γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...