Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την στιγμή που ΠΟΤΕ πριν βάλω την 7 δεν ειχα το παραμικρό πρόβλημα με το wifi, ειναι 100% θεμα software.

Πραγματικά απορώ που δεν τους εχουν κάνει καμία μήνυση!!!

 

Το πρόβλημα είναι hardware και έχει εμφανιστεί σε αρκετές συσκευές κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης στις τελευταίες εκδόσεις, μέχρι στιγμής δεν έχει παραδεχτεί κάποιος επίσημα πως γίνεται αλλά ισχύει, το πιστολάκι ή το ψυγείο κάνει είε διαστολή είτε συστολή φυσικά δεν είναι αποδεκτές λύσεις ούτε η μία ουτε η άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που ΠΟΤΕ πριν βάλω την 7 δεν ειχα το παραμικρό πρόβλημα με το wifi, ειναι 100% θεμα software.

Πραγματικά απορώ που δεν τους εχουν κάνει καμία μήνυση!!!

 

Ειναι 1000% προβλημα harware που προκαλειται απο το software. Αν ηταν software γιατι δεν εκανες μια επαναφορα απο το itunes για να λυθεί?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!

Έχω δυο μέρες τωρα που φορτίζω το 4s και η μπαταρία φτάνει μεχρι το 95% το maximum. Το εχει παρουσιάσει σε κάποιον άλλον αυτό; Τι μπορεί να φταίει;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες καλησπέρα!

Έχω δυο μέρες τωρα που φορτίζω το 4s και η μπαταρία φτάνει μεχρι το 95% το maximum. Το εχει παρουσιάσει σε κάποιον άλλον αυτό; Τι μπορεί να φταίει;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

 

Άκυρο, ξεκόλλησε τώρα και έφτασε στο 100%. Μάλλον τα παίζει η μπαταρία σιγά-σιγά μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή αγορά το 4S ή παραείναι πίσω? Απ'ότι έχω δει 7ρι iOS ούτε καν εε?

Πλέον με το browsing αναγκάζομαι να περάσω σε touch κινητό λόγω πιο ικανοποιητικών οθονών και "απαιτώ από την αγορά μου" μια Α΄ποιότητα κατασκευής. Η ΝΟΚΙΑ με χάνει από πελάτη με τα WINDOWS... Χρειάζομαι άμεσα αναβάθμιση κινητού και αν και έκλινα προς το Note 3, με προβληματίζει τελικά το μέγεθος στη μεταφορά του...

Δε θέλω να δώσω και πάνω από 350 ευρώ. Οπότε βλέπω πιο κοντά στις ανάγκες μου το 4S.

Και επανέρχομαι: είναι ήδη κινητό διετίας... Τα specs του ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ ακόμα? (κάθε τόσο περίπου αλλάζω κινητό)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή αγορά το 4S ή παραείναι πίσω? Απ'ότι έχω δει 7ρι iOS ούτε καν εε?

Πλέον με το browsing αναγκάζομαι να περάσω σε touch κινητό λόγω πιο ικανοποιητικών οθονών και "απαιτώ από την αγορά μου" μια Α΄ποιότητα κατασκευής. Η ΝΟΚΙΑ με χάνει από πελάτη με τα WINDOWS... Χρειάζομαι άμεσα αναβάθμιση κινητού και αν και έκλινα προς το Note 3, με προβληματίζει τελικά το μέγεθος στη μεταφορά του...

Δε θέλω να δώσω και πάνω από 350 ευρώ. Οπότε βλέπω πιο κοντά στις ανάγκες μου το 4S.

Και επανέρχομαι: είναι ήδη κινητό διετίας... Τα specs του ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ ακόμα? (κάθε τόσο περίπου αλλάζω κινητό)

αν και δεν ειναι μερος για διαξιφισμο.αλλα με 350 ευρο,και με λιγοτερα χρηματα αγοραζεις κινητο πολυ καλυτερο.εγω στην θεση σου θα επαιρνα κατι αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή αγορά το 4S ή παραείναι πίσω? Απ'ότι έχω δει 7ρι iOS ούτε καν εε?

Πλέον με το browsing αναγκάζομαι να περάσω σε touch κινητό λόγω πιο ικανοποιητικών οθονών και "απαιτώ από την αγορά μου" μια Α΄ποιότητα κατασκευής. Η ΝΟΚΙΑ με χάνει από πελάτη με τα WINDOWS... Χρειάζομαι άμεσα αναβάθμιση κινητού και αν και έκλινα προς το Note 3, με προβληματίζει τελικά το μέγεθος στη μεταφορά του...

Δε θέλω να δώσω και πάνω από 350 ευρώ. Οπότε βλέπω πιο κοντά στις ανάγκες μου το 4S.

Και επανέρχομαι: είναι ήδη κινητό διετίας... Τα specs του ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ ακόμα? (κάθε τόσο περίπου αλλάζω κινητό)

 

Τόσα χρονια με τίποτα. Ειναι παλιό.

Πάρε ένα iPhone 5 αν οποσδηποτε θέλεις iPhone. Θα σε παει περισσότερο και θα δουλεύει καλύτερα. Εχει και μεγαλύτερη οθόνη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...

Πέρα από NFC που ενσωματώνεται στις νέες συσκευές τι άλλη τεχνολογία περιμένουμε? Πρακτική και που θα μπει στη ζωή μας, όχι προωθητικές μπαρούφες τύπου fingerprint scanning..

(Το βάθος χρόνου που με ενδιαφέρει είναι 3-4 χρόνια) Δε λέω να γίνετε μάντεις, απλά απ'ό,τι ξέρετε... Ρωτάω γιατί το έχω αφήσει λίγο το άθλημα...

 

***Και επίσης αν δεν γίνει το update στο iOS 7 η συσκευή θα τρέχει μια χαρά φαντάζομαι, ούτε υπερθερμάνσεις ούτε τπτ, έτσι δεν είναι? Έχω μικρές απαιτήσεις από το κινητό, δε βλέπω ταινίες, μουσική, φωτογραφίες κλπ... Θέλω: 1) ικανοποιητική απόκριση στο ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ.. και... EMAIL. 2) Κατασκευή που βγάζει 3-4 χρόνια όπως προείπα.

Τα προσφέρει αυτά? Απλά πράγματα... Δε θέλω καλύτερα κλπ...***

 

Επίσης δεν έχω τρελές εμπειρίες σε iOS ή android, πολύ βασικά πράγματα, αλλά όπως είπε και ο RAVER δεν είναι διαξιφισμοί εδώ. **Οπότε, συγκεκριμένα μόνο για το 4s πείτε μου αυτά τα δυο πραγματάκια...**

 

Σκέφτομαι επίσης ότι λόγω Mac θα είναι πιο εύκολοι οι συγχρονισμοί μιας και ξέρω και το iTunes, adress book. Με το Ε72 είχα ασχοληθεί για plugins αλλά τώρα δεν έχω όρεξη να ψάχνω νέα πράγματα για sync Mac-Android... :ς

 

Μια τεκμηρίωση καλή θέλω γιατί το υπάρχουν καλύτερα και είναι απλά παλίο οκ τα ξέρω...

 

υγ1 Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

υγ2 @Tasos19s Και για το 5άρι να σου πω την αλήθεια, αυτή την οθόνη εγώ πιο ψηλή τη λέω όχι πιο μεγάλη... :Ρ

 

Συγγνώμη που σπάω μπάλες αλλά στις αγορές μου είμαι ψείρας... :)

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...

Πέρα από NFC που ενσωματώνεται στις νέες συσκευές τι άλλη τεχνολογία περιμένουμε? Πρακτική και που θα μπει στη ζωή μας, όχι προωθητικές μπαρούφες τύπου fingerprint scanning..

(Το βάθος χρόνου που με ενδιαφέρει είναι 3-4 χρόνια) Δε λέω να γίνετε μάντεις, απλά απ'ό,τι ξέρετε... Ρωτάω γιατί το έχω αφήσει λίγο το άθλημα...

 

***Και επίσης αν δεν γίνει το update στο iOS 7 η συσκευή θα τρέχει μια χαρά φαντάζομαι, ούτε υπερθερμάνσεις ούτε τπτ, έτσι δεν είναι? Έχω μικρές απαιτήσεις από το κινητό, δε βλέπω ταινίες, μουσική, φωτογραφίες κλπ... Θέλω: 1) ικανοποιητική απόκριση στο ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ.. και... EMAIL. 2) Κατασκευή που βγάζει 3-4 χρόνια όπως προείπα.

Τα προσφέρει αυτά? Απλά πράγματα... Δε θέλω καλύτερα κλπ...***

 

Επίσης δεν έχω τρελές εμπειρίες σε iOS ή android, πολύ βασικά πράγματα, αλλά όπως είπε και ο RAVER δεν είναι διαξιφισμοί εδώ. **Οπότε, συγκεκριμένα μόνο για το 4s πείτε μου αυτά τα δυο πραγματάκια...**

 

Σκέφτομαι επίσης ότι λόγω Mac θα είναι πιο εύκολοι οι συγχρονισμοί μιας και ξέρω και το iTunes, adress book. Με το Ε72 είχα ασχοληθεί για plugins αλλά τώρα δεν έχω όρεξη να ψάχνω νέα πράγματα για sync Mac-Android... :ς

 

Μια τεκμηρίωση καλή θέλω γιατί το υπάρχουν καλύτερα και είναι απλά παλίο οκ τα ξέρω...

 

υγ1 Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

υγ2 @Tasos19s Και για το 5άρι να σου πω την αλήθεια, αυτή την οθόνη εγώ πιο ψηλή τη λέω όχι πιο μεγάλη... :Ρ

 

Συγγνώμη που σπάω μπάλες αλλά στις αγορές μου είμαι ψείρας... :)

 

Αν το πάρεις καινούργιο λογικά θα εχει iOS 7 οπότε δεν μπορείς να πας πίσω.

Δεύτερον εγω το εχω ηδη 2 χρονια. Πολυ καλή ποιότητα αλλα πλέον θέλει αλλαγή γιατί είμαι με το κινητό στο χέρι όλη μέρα και αρχίζει να γίνεται αργό σε σχέση με τα νεότερα πάντα.

Βέβαια για να μπω να διαβάσω 2-3 φορές λίγες ειδήσεις την ημέρα και μερικές κλήσεις μηνύματα και λοιπά μια χαρά ειναι.

Εχω ένα 5αρι τώρα και λέω να το δώσω το 4s ειναι και 64gb κιόλας και το σκεφτομαι. Πιάνω το ένα πιάνω το άλλο νομίζω οτι το 4s ειναι πιο καλή κατασκευή και πιο ποιοτικά τα υλικά της οθόνης.

Δεν ξέρω τι να σου πω αν πάρεις κάτι καλύτερα κάτι λιγο καινούργιο να δε βγάλει άνετα τα χρονια που θέλεις.

Οσο για το μέγεθος της οθόνης στο διάβασμα μια σελίδας ειναι εμφανής η διάφορα γιατί δεν χρειάζεται να πηγαίνεις πάνω κάτω συνέχεια ειδικά στα mobile site που έχουν μονο πάνω κάτω.

Στα video νομίζω όχι και τόσο.

Μετα το 4s αν παει σε iOS 8 θα μείνει εκεί.

Σε 1-1,5 χρόνο όλες οι εφαρμογές θα ζητάνε iOS 8.

Έβαλα την 5.1.1 προχθές σ ένα iPhone 4 και βλέπεις οτι όλες οι εφαρμογές ειναι με μισές δυνατότητες περιπου.

Να σου πω 5c κιόλας καλύτερα αντί για iPhone 5.

Δική σου επιλογή πάντως το 4s πάνω απο 2 χρονια δεν θα σε βγάλει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζουμε αν το iOS 8 θα είναι διαθέσιμο στο 4s ;;

 

Παραδοσιακά η Apple σταματά να υποςτηρίζει μια έκδοση. Φέτος είναι σειρά του iPhone 4. Εάν αυτό αλλάξει λόγω μεγέθους οθόνης, θα δούμε να μην υποστηρίζεται και το iPhone 4S. Είναι κάτι που θα μάθουμε σε 8 ημέρες ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζουμε αν το iOS 8 θα είναι διαθέσιμο στο 4s ;;

 

Το λογικό ειναι να μην σταματήσει αλλα να πάρει και το iOS 8 και μετα.

Έτσι κι αλλιώς δεν περιμένουμε κάτι τόσο μεγάλο στο iOS 8 πάνω κάτω πιστεύω τα ίδια θα ειναι. Άρα θα το σηκώνει.

Ίσως όμως να το αφήσει όπως είπε και ο Ντινος λόγο μεγέθους οθόνης δηλαδή να εχει στην αγορά iPhone 5,5c,5s με 4" οθόνη και iPhone 6 πιθανόν με 4.7".

Αλλιώς θα εχει και το 4s με 3.5" οσο να ναι έξτρα χρόνος εργασίας χρόνος και χρήμα.

Αναμένουμε.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι και την 7 που πήρε, τελικά ίσως δεν έπρεπε. Κατ' εμέ πριν με την 6 πήγαινε πάρα πολύ καλύτερα, πιο γρήγορα, είχα περισσότερη μνήμη διαθέσιμη, δεν είχα φοβεράααα lags.Αυτή την στιγμή είμαι σε διαδικασία να το αλλάξω με κάτι άλλο πιο δυνατό. 4S δεν θα σου συμβούλευα να πάρεις, είναι παλιό πια. Εάν θέλεις από Ελλάδα, κοίτα κάτι πιο σύγχρονο, αλλιώς με τα λεφτά που δίνεις παίρνεις φοβερό κινητό από κίνα.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παίδες, νομίζω σας έχω... Μάλλον θα κοιτάξω γι'άλλα!! Ευχαριστώ! Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παίδες, νομίζω σας έχω... Μάλλον θα κοιτάξω γι'άλλα!! Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε απο κάποιον ένα 4s να δεις αν σε καλύπτει.

Απο κει και πέρα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί με τις αναβαθμισεις γιατί φαίνεται οτι τα τηλέφωνα προς το τέλος την υποστήριξης τους τα φτιάχνουν με το ζόρι χάλια για να πάρεις το καινούργιο οπότε το 4αρι με τίποτα iOS 7.

Μήπως και στο 4s με τίποτα iOS 8 για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε απο κάποιον ένα 4s να δεις αν σε καλύπτει.

Απο κει και πέρα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί με τις αναβαθμισεις γιατί φαίνεται οτι τα τηλέφωνα προς το τέλος την υποστήριξης τους τα φτιάχνουν με το ζόρι χάλια για να πάρεις το καινούργιο οπότε το 4αρι με τίποτα iOS 7.

Μήπως και στο 4s με τίποτα iOS 8 για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο;

 

εγω που την πατησα με ios7 και 4s δεν φοβαμαι τιποτα. το πολυ πολυ να παψει οριστικα να λειτουργει το wi fi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω που την πατησα με ios7 και 4s δεν φοβαμαι τιποτα. το πολυ πολυ να παψει οριστικα να λειτουργει το wi fi.

 

Είναι κι αυτό που το πας? Το είχα ξεχάσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά τη δουλειά με τις αναβαθμίσεις και προηγούμενα μοντέλα την έχω μυριστεί από το δικό μου το ΝΟΚΙΑ που από εκεί που είχα τα email μου και όλα οκ... Με μια αναβάθμιση δεν μπορούσα να συγχρονίσω, να τα σβήσω... ούτε τπτ... Και ένας φίλος είχε πάρει το 4άρι και ανέβηκε σε 7ιος και μου έλεγε κολλάει...

 

Οπότε για μένα ΠΟΤΕ AUTO-Updates... και έρευνα πριν την αναβάθμιση για bugs είτε στο hardware είτε το software..

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλά τη δουλειά με τις αναβαθμίσεις και προηγούμενα μοντέλα την έχω μυριστεί από το δικό μου το ΝΟΚΙΑ που από εκεί που είχα τα email μου και όλα οκ... Με μια αναβάθμιση δεν μπορούσα να συγχρονίσω, να τα σβήσω... ούτε τπτ... Και ένας φίλος είχε πάρει το 4άρι και ανέβηκε σε 7ιος και μου έλεγε κολλάει...

 

Οπότε για μένα ΠΟΤΕ AUTO-Updates... και έρευνα πριν την αναβάθμιση για bugs είτε στο hardware είτε το software..

 

Το 4αρι εντάξει δεν κάνει κακός την έδωσαν την αναβάθμιση.

 

Γενικά ο κόσμος όμως δεν ξέρει πολλοί τους εμφανίζεται μια ειδοποίηση την κανουν over the air και τέλος μετα δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κακώς έδωσαν την αναβάθμιση;

Διαφωνώ.

Προτιμάει κάποιος να έχει το 4άρι και ας είναι ίσως λίγο πιο αργό (για ταχύτητες που δεν φαίνονται μιλάμε τώρα) που στην καθημερινή χρήση είναι μια χαρά, ούτε κολλάει, ούτε τίποτα τέτοιο αν προσέχεις τη συσκευή σου (τι κατεβάζεις απο εφαρμογές κλπ - δεν μιλάμε για jb βεβαια), ή να έχει το 4άρι με σύγχρονο και καινούργιο λειτουργικό που του δίνει περισσότερες δυνατότητες κλπ;

Ίσα ίσα, εγώ επιβραβεύω την Apple που δεν ξεχνά τις συσκευές της, και το κάνει διότι και το 4άρι ακόμα και τώρα είναι μια εξαιρετική συσκευή.

Άλλωστε η Apple, όταν κάνει κάτι το κάνει σωστά σε γενικές γραμμές και θεωρώ οτι δεν θα έδινε αναβάθμιση αν αυτή δεν λειτουργούσε όπως πρέπει.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κακώς έδωσαν την αναβάθμιση;

Διαφωνώ.

Προτιμάει κάποιος να έχει το 4άρι και ας είναι ίσως λίγο πιο αργό (για ταχύτητες που δεν φαίνονται μιλάμε τώρα) που στην καθημερινή χρήση είναι μια χαρά, ούτε κολλάει, ούτε τίποτα τέτοιο αν προσέχεις τη συσκευή σου (τι κατεβάζεις απο εφαρμογές κλπ - δεν μιλάμε για jb βεβαια), ή να έχει το 4άρι με σύγχρονο και καινούργιο λειτουργικό που του δίνει περισσότερες δυνατότητες κλπ;

Ίσα ίσα, εγώ επιβραβεύω την Apple που δεν ξεχνά τις συσκευές της, και το κάνει διότι και το 4άρι ακόμα και τώρα είναι μια εξαιρετική συσκευή.

Άλλωστε η Apple, όταν κάνει κάτι το κάνει σωστά σε γενικές γραμμές και θεωρώ οτι δεν θα έδινε αναβάθμιση αν αυτή δεν λειτουργούσε όπως πρέπει.

 

Έχεις απόλυτο άδικο.

Τεράστια διαφορά στο iphone 4 ios 6 με ios 7.

Στην καθημερινή χρήση είναι που σε κουράζει. Σου έδωσε 2,3 πράγματα και σε κάνει να θέλεις να πάρεις καινούργια συσκευή.

Μόνο αν κάνεις 2-3 κλήσεις δεν το καταλαβαίνεις αλλά αν χρησιμοποιείς την συσκευή για ίντερνετ, φωτογραφίες, κλήσεις, μηνύματα και όλα αυτά είναι λίγο κουραστικό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά το βρίσκω, όλα δουλεύουν άψογα, έχω iPhone 4, και τώρα βρισκόμαστε 2 μοντέλα πιο πάνω...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μια ημέρα μας χωρίζει απο την ανακοίνωση του 8! Λέτε να την πάρει το 4S? με Βάση τα μέχρι στιγμής στοιχεία για τα λογισμικά και της συσκευές ειμαστε μέσα στο προγραμμα! Αν και ακούγεται οτι το 8 θα ειναι μια no buggy έκδοση του 7 και τπτ παραπάνω! Ειδικά για εμάς τους χρήστες του 4S! Απο το 5/5C/5S ίσως κάτι να δώσουν παραπάνω!
Link to comment
Share on other sites

Μια ημέρα μας χωρίζει απο την ανακοίνωση του 8! Λέτε να την πάρει το 4S? με Βάση τα μέχρι στιγμής στοιχεία για τα λογισμικά και της συσκευές ειμαστε μέσα στο προγραμμα! Αν και ακούγεται οτι το 8 θα ειναι μια no buggy έκδοση του 7 και τπτ παραπάνω! Ειδικά για εμάς τους χρήστες του 4S! Απο το 5/5C/5S ίσως κάτι να δώσουν παραπάνω!

 

Λογικά θα την πάρει. Αύριο είναι η παρουσίαση τώρα πότε θα είναι διαθέσιμο ίσως Σεπτέμβριο αν χρειαστεί να περάσει και από 3-4 beta.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω, ακούγονται κάποιες φήμες οτι και τα iPhone κολλάνε ιούς. Ισχύει ;; Αν ναι τι μπορούμε να κανουμε;; Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...