Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι κατάλαβα από συσκευή σε συσκευή διαφέρει! Παρά πολλοί με την 8.1.1 έλεγαν πως βρήκαν την υγεία τους! Εγώ προσωπικά στην 8.1.1 είχα τα περισσότερα bug που είχα ποτέ στη συσκευή μου! Δεν υπήρχε μέρα η στιγμή να μην κολλάει κάπου να μην βγάζει πρόβλημα! Ακόμα και πρόβλημα με το ηχειό είδα (αυτό μπορεί να ειναι και αχετο).

Με αυτό το πολύ μικρό update το πέρασα από iTunes με setup as new εδώ και τόσες μέρες δεν έχω δει ούτε το παραμικρό bug, ή κάποιο κόλλημα! Όλα ειναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα από συσκευή σε συσκευή διαφέρει! Παρά πολλοί με την 8.1.1 έλεγαν πως βρήκαν την υγεία τους! Εγώ προσωπικά στην 8.1.1 είχα τα περισσότερα bug που είχα ποτέ στη συσκευή μου! Δεν υπήρχε μέρα η στιγμή να μην κολλάει κάπου να μην βγάζει πρόβλημα! Ακόμα και πρόβλημα με το ηχειό είδα (αυτό μπορεί να ειναι και αχετο).

Με αυτό το πολύ μικρό update το πέρασα από iTunes με setup as new εδώ και τόσες μέρες δεν έχω δει ούτε το παραμικρό bug, ή κάποιο κόλλημα! Όλα ειναι μια χαρά!

 

Άμα έκανες set up as new λογικό μου φαίνεται.

Ομως το θέμα ειναι να μην κάνουμε απο τη αρχή την συσκευή σε κάθε ενημέρωση και να μην έχουμε προβλήματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άμα έκανες set up as new λογικό μου φαίνεται.

 

Ομως το θέμα ειναι να μην κάνουμε απο τη αρχή την συσκευή σε κάθε ενημέρωση και να μην έχουμε προβλήματα.

 

 

Μέχρι το iOS 7 όλες τις μεγάλες αναβαθμίσεις τις έκανα setup as new από iTunes (μεγάλες εννοώ από 6 στο 7 και από 7 στο 7.1)!

Και με το 8 αυτό θα έκανα αλλά επειδή προέκυψε με αρκετά bug κάνω στην αρχή αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ και μετά την άλλη μέρα setup as new από iTunes. Και την 8.1.1 με setup as new την είχα περασμένη, όποτε δεν ειναι και τόσο λογικό!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το iOS 7 όλες τις μεγάλες αναβαθμίσεις τις έκανα setup as new από iTunes (μεγάλες εννοώ από 6 στο 7 και από 7 στο 7.1)!

Και με το 8 αυτό θα έκανα αλλά επειδή προέκυψε με αρκετά bug κάνω στην αρχή αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ και μετά την άλλη μέρα setup as new από iTunes. Και την 8.1.1 με setup as new την είχα περασμένη, όποτε δεν ειναι και τόσο λογικό!

 

Εγώ θα πρότεινα να κανεις απλά αναβάθμιση. Αν εχουν κανει καλή δουλειά μια χαρά θα δουλεύει η συσκευή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και χρονια πολλα!! Προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα οτι το ακουστικό κλήσεων του κινητού άρχισε να έχει θέματα. Δεν ακούω δυνατα αυτόν που μου μιλάει όσες φορες και αν τσέκαρα την ένταση ειναι στο φουλ και παλι τιποτα. Παει για αλλαγη ή μπορω να κάνω κάτι για να το σώσω ;; Ενας γνωστός μου ειπε να ρουφήξω τυχόν σκόνες με ενα σκουπάκι αλλα μου φανηκε λιγο περιεργο ... Τι μπορω να κανω ;;

Ευχαριστω εκ των προτέρων για την οποία απάντηση.

Καλές γιορτές!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα!! Προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα οτι το ακουστικό κλήσεων του κινητού άρχισε να έχει θέματα. Δεν ακούω δυνατα αυτόν που μου μιλάει όσες φορες και αν τσέκαρα την ένταση ειναι στο φουλ και παλι τιποτα. Παει για αλλαγη ή μπορω να κάνω κάτι για να το σώσω ;; Ενας γνωστός μου ειπε να ρουφήξω τυχόν σκόνες με ενα σκουπάκι αλλα μου φανηκε λιγο περιεργο ... Τι μπορω να κανω ;;

Ευχαριστω εκ των προτέρων για την οποία απάντηση.

Καλές γιορτές!!

 

Μπατονετα λίγο οινόπνευμα και το καθαρίζεις σιγά σιγά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα!! Προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα οτι το ακουστικό κλήσεων του κινητού άρχισε να έχει θέματα. Δεν ακούω δυνατα αυτόν που μου μιλάει όσες φορες και αν τσέκαρα την ένταση ειναι στο φουλ και παλι τιποτα. Παει για αλλαγη ή μπορω να κάνω κάτι για να το σώσω ;; Ενας γνωστός μου ειπε να ρουφήξω τυχόν σκόνες με ενα σκουπάκι αλλα μου φανηκε λιγο περιεργο ... Τι μπορω να κανω ;;

Ευχαριστω εκ των προτέρων για την οποία απάντηση.

Καλές γιορτές!!

 

Αντικατάσταση χρειάζεται η σίτα του ακουστικού, πήγαινε σε έναν τεχνικό, ή στείλε μου pm, τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, βρηκε ενας φιλος στην καφετερεια του ενα iphone 4s, το κρατησε καποιες μερες μην περασει καποιος να το παρει, αλλα επειδη δεν του το ζητησε καποιος αποφασισε να το κρατησει. Η συσκευη ομως βγαζει μηνυμα οτι εχει κλειδωθει απο την υπηρεσια find my iphone και ζηταει κωδικο για να ανοιξει. Υπαρχει καποιος τροπος να το παρακαμψει ή να το στειλει απευθειας στα σκουπιδια?
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, βρηκε ενας φιλος στην καφετερεια του ενα iphone 4s, το κρατησε καποιες μερες μην περασει καποιος να το παρει, αλλα επειδη δεν του το ζητησε καποιος αποφασισε να το κρατησει. Η συσκευη ομως βγαζει μηνυμα οτι εχει κλειδωθει απο την υπηρεσια find my iphone και ζηταει κωδικο για να ανοιξει. Υπαρχει καποιος τροπος να το παρακαμψει ή να το στειλει απευθειας στα σκουπιδια?

Χρονια πολλα. Εφοσον εχει κλειδωθει θα πρεπει να βγαζει καποιο τηλ η email επικοινωνιας. Αν ισχυει, επικοινωνηστε με τον κατοχο. Αν οχι να το παραδωσετε στην Αστυνομια. Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι δεν κανετε το σωστο απο την αρχη:mad:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, βρηκε ενας φιλος στην καφετερεια του ενα iphone 4s, το κρατησε καποιες μερες μην περασει καποιος να το παρει, αλλα επειδη δεν του το ζητησε καποιος αποφασισε να το κρατησει. Η συσκευη ομως βγαζει μηνυμα οτι εχει κλειδωθει απο την υπηρεσια find my iphone και ζηταει κωδικο για να ανοιξει. Υπαρχει καποιος τροπος να το παρακαμψει ή να το στειλει απευθειας στα σκουπιδια?

 

Θεωρείς καλύτερη λύση να το πετάξει στα σκουπίδια από το να επιστραφεί στον κάτοχο του ή να παραδοθεί σε ένα αστυνομικό τμήμα; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, βρηκε ενας φιλος στην καφετερεια του ενα iphone 4s, το κρατησε καποιες μερες μην περασει καποιος να το παρει, αλλα επειδη δεν του το ζητησε καποιος αποφασισε να το κρατησει. Η συσκευη ομως βγαζει μηνυμα οτι εχει κλειδωθει απο την υπηρεσια find my iphone και ζηταει κωδικο για να ανοιξει. Υπαρχει καποιος τροπος να το παρακαμψει ή να το στειλει απευθειας στα σκουπιδια?

 

Ας προσπάθησε με τον έναν η τον άλλο τροπο να βρει τον κάτοχο. Όλα τα αλλά θα έχουν αποτέλεσμα αυτός που το βρήκε να μην κερδίσει κάτι και αυτός που το έχασε θα το χάσει μια για πάντα.

Αν το επιστρέψει θα είναι το καλύτερο.

Αν το κρατήσει του είναι άχρηστο δεν ξεκλειδώνει με τίποτα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς καλύτερη λύση να το πετάξει στα σκουπίδια από το να επιστραφεί στον κάτοχο του ή να παραδοθεί σε ένα αστυνομικό τμήμα; :mad:

 

Δεν ειναι θεμα τι θεωρω εγω, δεν εχω δει καν την συσκευη, απλα με ρωτησε. Για το email, αν θυμαμαι καλα μου ειπε οτι του βγαζει το μισο, με καποια αστερακια αντι για χαρακτηρες, επισης ηταν ανοιχτο για περιπου 3 4 ημερες (μετα εκλεισε απο μπαταρια) αλλα κανεις δεν καλεσε, οποτε θεωρησε οτι κανεις δεν το αναζητα. Επισης ειχε κωδικο στην οθονη κλειδωματος, ετσι δεν μπορουσε να βρει καποια επαφη να καλεσει. Για την αστυνομια δεν ξερω θα του πω να το παει...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα τι θεωρω εγω, δεν εχω δει καν την συσκευη, απλα με ρωτησε. Για το email, αν θυμαμαι καλα μου ειπε οτι του βγαζει το μισο, με καποια αστερακια αντι για χαρακτηρες, επισης ηταν ανοιχτο για περιπου 3 4 ημερες (μετα εκλεισε απο μπαταρια) αλλα κανεις δεν καλεσε, οποτε θεωρησε οτι κανεις δεν το αναζητα. Επισης ειχε κωδικο στην οθονη κλειδωματος, ετσι δεν μπορουσε να βρει καποια επαφη να καλεσει. Για την αστυνομια δεν ξερω θα του πω να το παει...

 

Θα μείνει στα ράφια της αστυνομίας.

Πρέπει να προσπαθήσει να βρει τον κάτοχο ο ίδιος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς καλύτερη λύση να το πετάξει στα σκουπίδια από το να επιστραφεί στον κάτοχο του ή να παραδοθεί σε ένα αστυνομικό τμήμα; :mad:

Εγω θεωρώ οτι posts, για χαμένα/κλεμμένα/etc τηλέφωνα, θα πρεπει να διαγράφονται και αυτοι που τα εχουν γράψει, να παραδίδουν τα τηλέφωνα στην αστυνομία.

Χρονια πολλά με υγεία και αγαπη @dinfun:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα τι θεωρω εγω, δεν εχω δει καν την συσκευη, απλα με ρωτησε. Για το email, αν θυμαμαι καλα μου ειπε οτι του βγαζει το μισο, με καποια αστερακια αντι για χαρακτηρες, επισης ηταν ανοιχτο για περιπου 3 4 ημερες (μετα εκλεισε απο μπαταρια) αλλα κανεις δεν καλεσε, οποτε θεωρησε οτι κανεις δεν το αναζητα. Επισης ειχε κωδικο στην οθονη κλειδωματος, ετσι δεν μπορουσε να βρει καποια επαφη να καλεσει. Για την αστυνομια δεν ξερω θα του πω να το παει...

 

Στο μήνυμα απώλειας δεν δίνει περαιτέρω στοιχεία ο κάτοχός του, αν δεν μπορεί να κάνει κάτι ας το πάει σε ένα αστυνομικό τμήμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω ένα iphone 4s το οποίο μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα: το κινητό ενώ λειτουργεί κανονικά και με αρκετή μπαταρία ξαφνικά απενεργοποιείτε και όταν το ξανανοίγω εμφανίζει εξαντλημένη μπαταρία και μόνο με restart ανοίγει κάποιες φορές ή αν το βάλω στην μπρίζα. Έχουμε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Σκεφτόμουν για πρόβλημα μπαταρίας και μήπως την άλλαζα.Το κινητό είναι πια εκτός εγγύησης και ψάχνω μια οικονομική κι αξιόπιστη λύση. Αν έχετε κάποια ιδέα ή σας έχει τύχει τίποτα παρόμοιο πείτε μου.Ευχαριστώ :)

Αυτός που ρωτά, νοιώθει χαζός για 5 λεπτά.

Αυτός που δεν ρωτά θα είναι χαζός για μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω ένα iphone 4s το οποίο μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα: το κινητό ενώ λειτουργεί κανονικά και με αρκετή μπαταρία ξαφνικά απενεργοποιείτε και όταν το ξανανοίγω εμφανίζει εξαντλημένη μπαταρία και μόνο με restart ανοίγει κάποιες φορές ή αν το βάλω στην μπρίζα. Έχουμε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Σκεφτόμουν για πρόβλημα μπαταρίας και μήπως την άλλαζα.Το κινητό είναι πια εκτός εγγύησης και ψάχνω μια οικονομική κι αξιόπιστη λύση. Αν έχετε κάποια ιδέα ή σας έχει τύχει τίποτα παρόμοιο πείτε μου.Ευχαριστώ :)

 

Καλημέρα φίλε μου και καλή χρονιά, κατα 95% είναι θέμα μπαταρίας, η διαδικασία αντικατάστασης είναι απλή, για περισσότερες πληροφορίες στείλε μου pm :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Τις τελευταίες μέρες το iphone μου κανει συνέχεια επανεκκίνηση χωρίς λόγο. Επίσης, στα διαγνωστικά μου εμφανίζει κατι σαν errors (panic.ips) . Ξερει κανείς τι είναι αυτό το panic.ips που εμφανιζεται στα διαγνωστικά μετα απο κάθε επανεκκίνηση;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι έλεγαν για πρόβλημα hardware γιατί είχα κι εγώ παρόμοιο θέμα αλλά εγώ πιστεύω είναι θέμα λογισμικού.

Κάποτε ένα 3GS μ έκανε έτσι στο iOS 6. Αφού ήμουν σίγουρος μετά απο όλα ότι είναι πλακέτα διάβασα κάπου να γυρίσω σε 5.1.1.

Το πρόβλημα λύθηκε.

Βέβαια στις σημερινές συσκευές δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω. Όποτε υπομονή για αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Εδωσα το 4s στον πεθερο μου και απο την πρώτη μέρα παραπονιέται για υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας με κλειστή οθόνη. Στα στατιστικά χρήσης δείχνει η αφετηρία με την οθόνη κλειδώματος να έχει 47% κατανάλωση.

Του έκανα πλήρες φορματ αλλά πάλι τα ίδια. Είναι δυνατόν;

Εγώ το ειχα 1,5 χρόνο και ποτε δεν συνέβη το παραμικρό.

Γνωρίζει κανεις σας κάτι;

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Εδωσα το 4s στον πεθερο μου και απο την πρώτη μέρα παραπονιέται για υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας με κλειστή οθόνη. Στα στατιστικά χρήσης δείχνει η αφετηρία με την οθόνη κλειδώματος να έχει 47% κατανάλωση.

Του έκανα πλήρες φορματ αλλά πάλι τα ίδια. Είναι δυνατόν;

Εγώ το ειχα 1,5 χρόνο και ποτε δεν συνέβη το παραμικρό.

Γνωρίζει κανεις σας κάτι;

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

Χρόνια πολλά! Μήπως έχει αφαιρέσει το αυτόματο κλείδωμα; αλλιώς η συσκευή απέκτησε διαρροή και πρέπει να τη δει τεχνικός. Δες και τους κύκλους φόρτισης της μπαταρίας με το iBackupbot, να δεις την κατάστασή της. :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Μήπως έχει αφαιρέσει το αυτόματο κλείδωμα; αλλιώς η συσκευή απέκτησε διαρροή και πρέπει να τη δει τεχνικός. Δες και τους κύκλους φόρτισης της μπαταρίας με το iBackupbot, να δεις την κατάστασή της. :)

 

Όχι φίλε μου δεν έχει αφαιρέσει το αυτοματο κλείδωμα, κλειδώνει κανονικά η συσκευή μετά απο ένα κεπτο.

Τι εννοείς ακριβώς με τον ορο διαρροή;

Το ibackupbot δεν το βρίσκω στο appstore...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...