Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν έχουν ανάγκη βαθμονόμησης, μόνο η πυξίδα για να προσανατολιστεί :)

ωραιο tip ;) αυτο δεν το ηξερα.τωρα νομιζω οτι ειναι μια χαρα.ευχαριστω πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραιο tip ;) αυτο δεν το ηξερα.τωρα νομιζω οτι ειναι μια χαρα.ευχαριστω πολυ.

 

Παρακαλώ συνιστώ να το κάνουν όλοι όσοι πιστεύουν πως δεν συμπεριφέρεται σωστά το touch

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα. Παιδιά πως μπορώ να επαναφέρω στα Ελληνικά τις φωνητικές εντολές ??? Τις είχα στα Ελληνικά, και κάποια στιγμή ενεργοποίησα το Siri. Οι φωνητικές εντολές γύρισαν στα Αγγλικά. Απενεργοποίησα το Siri, αλλά οι φωνητικές εντολές παραμένουν στα Αγγλικά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα. Παιδιά πως μπορώ να επαναφέρω στα Ελληνικά τις φωνητικές εντολές ??? Τις είχα στα Ελληνικά, και κάποια στιγμή ενεργοποίησα το Siri. Οι φωνητικές εντολές γύρισαν στα Αγγλικά. Απενεργοποίησα το Siri, αλλά οι φωνητικές εντολές παραμένουν στα Αγγλικά..

 

καλησπέρα, Ρυθμίσεις - Γενικά - Διεθνές - φωνητικός έλεγχος - ελληνικά! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, Ρυθμίσεις - Γενικά - Διεθνές - φωνητικός έλεγχος - ελληνικά! :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω καποιον που να πίανουν τα χερια του κοντα στην περιοχη του πειραια ωστε να μου λυσει το προβλημα του τιτλου.
Link to comment
Share on other sites

επιτελους με το τελευταιο update λυθηκε το μεγιστο προβλημα που αντιμετωπιζα.και αυτο ηταν σε κληση που εχανα 2 δευτερολεπτα χρονου ομιλιας οταν καποιος με καλουσε.τωρα αμεσως ακουω τον αλλον.γενικα την προτεινω την αναβαθμιση αλλα καλυτερα να περαστει απο τον υπολογιστη.

 

η αποδοση της μπαταριας εχει παρει τα πανω της.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω καποιον που να πίανουν τα χερια του κοντα στην περιοχη του πειραια ωστε να μου λυσει το προβλημα του τιτλου.

 

Καλημέρα κι αν αυτός ο κάποιος σου προκαλέσει μεγαλύτερη βλάβη στη συσκευή; Ποιος θα αναλάβει την ευθύνη; είναι προτιμότερο να απευθυνθείς σε κατάστημα που επισκευάζει iPhone για αντικατάσταση power flex, εάν δεν βρίσκεις στείλε μου ένα pm :)

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαινω αυτο που λες και ειναι ορθο.

 

Απο την αλλη το χρηματικο που ζητανε ολα τα καταστηματα ειναι υψηλο. Και προτιμο να "ρισκαρω" και να το φτιαξει ενα παιδι που ξερει (υπαρχουν παιδια που ειναι 10 φορεσ καλυτεροι τεχνικοι απο οτι των καταστηματων) με το αζημιωτο φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαινω αυτο που λες και ειναι ορθο.

 

Απο την αλλη το χρηματικο που ζητανε ολα τα καταστηματα ειναι υψηλο. Και προτιμο να "ρισκαρω" και να το φτιαξει ενα παιδι που ξερει (υπαρχουν παιδια που ειναι 10 φορεσ καλυτεροι τεχνικοι απο οτι των καταστηματων) με το αζημιωτο φυσικα.

 

Μ αρέσει η σκέψη σου. Επειδή πολλοί είναι άσχετοι στα καταστήματα ούτε την μπαταρία δεν μπορούν να βγάλουν γι αυτό ξεκίνησα κι εγώ να ασχολούμαι.

Είμαι όμως μακριά. Βρες όπως είπες κάποιον και θα σου κάνει καλύτερη δουλειά. Αρκεί όμως να τον βρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει η σκέψη σου. Επειδή πολλοί είναι άσχετοι στα καταστήματα ούτε την μπαταρία δεν μπορούν να βγάλουν γι αυτό ξεκίνησα κι εγώ να ασχολούμαι.

Είμαι όμως μακριά. Βρες όπως είπες κάποιον και θα σου κάνει καλύτερη δουλειά. Αρκεί όμως να τον βρεις

 

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι, Στην ουσία προτείνεις να βρει κάποιον πιτσσιρικά χωρίς πιστοποίηση ο οποίος μπορεί να του αχρηστεύσει τη συσκευή, για να γλυτώσει 20€ παραπάνω που θα πλήρωνε σε ένα κατάστημα, κι όχι ένα κάταστήμα το οποίο οφείλει να του δώσει εγγύηση τόσο στο ανταλλακτικό όσο και στην εργασία. μάλιστα ενδιαφέρον ...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί στο δικό σου κατάστημα να γίνονται όλα καλά.

Στην δική μου περιοχή πηγαίνεις την συσκευή σου και σου την επιστρέφουν χειρότερη.

Όλοι αυτοί οι δήθεν αξιόπιστοι τεχνικοί.

Εγώ σε κατάστημα δεν το πηγαίνω πάντως.

Το δικό σου σκεπτικό είναι να πάει να δώσει συν 30-40€ για την ίδια δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί στο δικό σου κατάστημα να γίνονται όλα καλά.

Στην δική μου περιοχή πηγαίνεις την συσκευή σου και σου την επιστρέφουν χειρότερη.

Όλοι αυτοί οι δήθεν αξιόπιστοι τεχνικοί.

Εγώ σε κατάστημα δεν το πηγαίνω πάντως.

Το δικό σου σκεπτικό είναι να πάει να δώσει συν 30-40€ για την ίδια δουλειά

 

Ναι λαμβάνοντας εγγύηση είναι βασικό. Το ίδιο ισχύει και στο δικό μου κατάστημα, εμείς δίνουμε την εγγύηση όχι ο τεχνικός που συνεργαζόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Ολα οσα ειπατε ειναι σωστα η λεπτομερεια ειναι , οτι δεν ψαχνω τον οποιονδηποτε τεχνικό αλλιως δεν θα ανοιγα θεμα εδω.

 

Ειμαι σιγουροσ οτι καποιος αναλαμβάνει τετοιου είδους δουλειές και οτι μπορουν και αλλα μελη να το επιβεβεωσουν (αξιοπιστια).

 

Οσο για τον αν θα ειναι τυχαρπαστος η οχι τελικα , θα ζητησω να ειμαι παρον στην αλλαγη γιαυτο και θελω κοντα πειραια

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το δικό σου σκεπτικό είναι να πάει να δώσει συν 30-40€ για την ίδια δουλειά

 

Προφανώς δεν είσαι καν ραδιοτεχνίτης ή ραδιοηλεκτρολόγος για να απαντάς έτσι. Ούτε καν επαγγελματίας πιστεύω!

Ο dinfun έχει μια αξιόπιστη επιχείρηση από επαγγελματίες τεχνικούς και φυσικά έχει επενδύσει σε εργαστηριακό κτλ. εξοπλισμό. Εννοείται ότι δεν αλλάζει μπαταρία με 15€, αλλά με το κόστος που αρμόζει σε μια επιχείρηση, η οποία μπορεί και δίνει εγγύση καλής λειτουργίας της συσκευής...

Ανήκω και 'γω στον κλάδο αυτό, και όταν ακούω άτομα σαν εσένα να υποστηρίζουν την "λάθος κατεύθυνση" και το "όλα τα μαστορεύω - όλα τα φτιάχνω", με πιάνει τρέλλα!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα οσα ειπατε ειναι σωστα η λεπτομερεια ειναι , οτι δεν ψαχνω τον οποιονδηποτε τεχνικό αλλιως δεν θα ανοιγα θεμα εδω.

 

Ειμαι σιγουροσ οτι καποιος αναλαμβάνει τετοιου είδους δουλειές και οτι μπορουν και αλλα μελη να το επιβεβεωσουν (αξιοπιστια).

 

Οσο για τον αν θα ειναι τυχαρπαστος η οχι τελικα , θα ζητησω να ειμαι παρον στην αλλαγη γιαυτο και θελω κοντα πειραια

 

Ο καθένας στη δική του συσκευή μπορεί να κάνε ιό,τι θέλει, αλλά στη συσκυή του άλλου, καλό είναι να μην την αγγίξεις , πολλές συσκευές έχουν έρθει σε εμάς καθώς προσπάθησαν να αποσυνδέσουν τον κονεκτορα μπαταρίας κάνοντας ζημιά στη logic board για αλλαγή μπαταρίας και μόνο!

 

Επίσης το να είστε παρόν δεν θα βοηθήσει καθώς δεν μπορείτε να προλάβετε με τα μάτια ανεπανόρθωτη βλάβη. Δεν μίλησα για απάτη αλλά για έλλειψη τεχνικών γνώσεων και κανόνων ασφαλείας. Έχω δει να αλλάζουν digitizer σε cafe ακουμπώντας τη logic board στο τασάκι :)

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Σε 4s πάντως δεν είναι πολύ δύσκολο, μόνο προσοχή με τα βιδάκια θέλει, σε 5/5s δεν γνωρίζω αλλά πρέπει να είναι πολύ πιο δύσκολο (για τον απλό χρήστη πάντα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι όμως μακριά. Βρες όπως είπες κάποιον και θα σου κάνει καλύτερη δουλειά. Αρκεί όμως να τον βρεις

 

dinfun δεν ξέρω πώς το κατάλαβες αλλά εγώ το πήρα σαν '' δεν θα πας στον πρώτο τυχόντα, θα ψάξεις να τον βρεις και αν δεν έχει, στείλτο για αντικατάσταση σε ένα service.

tasos19s πες μου αν έκανα λάθος κάπου

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Σε 4s πάντως δεν είναι πολύ δύσκολο, μόνο προσοχή με τα βιδάκια θέλει, σε 5/5s δεν γνωρίζω αλλά πρέπει να είναι πολύ πιο δύσκολο (για τον απλό χρήστη πάντα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

dinfun δεν ξέρω πώς το κατάλαβες αλλά εγώ το πήρα σαν '' δεν θα πας στον πρώτο τυχόντα, θα ψάξεις να τον βρεις και αν δεν έχει, στείλτο για αντικατάσταση σε ένα service.

tasos19s πες μου αν έκανα λάθος κάπου

 

Δεν το εξέλαβα διαφορετικά, άνθρωπος που έχει σπουδάσει το αντικείμενο γνωρίζει πέραν του να λύνει τη συσκευή, και όλους τους κανόνες ασφαλείας. Είναι σαν σου πει κάποιος καρδιοχειρουργός ο οποίος δεν έχει πτυχίο αλλά ξέρει να χειρουργεί στο σπίτι με τα μισά χρήματα, θα πας; Ο καλύτερος να σου πουν άλλοι πως είναι..

 

Δεν το συζητάμε για Μαύρο χρήμα γιατί αυτός που θα πάρει 15€ για αλλαγή μπαταρίας δεν θα καταβάλλει έστω τα 5€ ΦΠΑ ενώ αυτός που θα πάρει 40, αποδόσει 9.2€

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μαγαζί έχετε και σίγουρα θα υπερασπιστειτε τα δικαιώματα.

Εγώ έχω φτιάξει κινητά και κινητά. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν εδώ και 5 χρόνια.

Στα καταστήματα εδώ γύρω έχει πολύς κόσμος προβλήματα. Και τα παιδιά που δουλεύουν μέσα είναι άσχετοι. Είμαστε μικρή κοινωνία και ξέρω.

Εγώ σπούδασα Ιχθυολογια. Δεν ξέρω τίποτα απολύτως στα ψάρια.

Ο ψαράς της γειτονιάς ξέρει από μένα 100 φορές περισσότερα και ας έχει απολυτήριο δημοτικού.

Όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

 

Πήγαινε την συσκευή σου όπου θέλεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα έχασα την συσκευή μου (iphone 4s, ios 7.1) και ενεργοποίησα μέσω της εφαρμογής find my iphone τις λειτουργίες lost mode και erase my iphone. Λίγες ώρες αργότερα και ενώ η συσκευή δεν έχει συνδεθεί καθόλου στο internet ούτε από wifi ούτε απο 3g την βρήκα ψάχνοντας πεταμένη στον δρόμο. Την πήρα στα χέρια μου και δουλεύει κανονικά αλλά το ερώτημα είναι το εξής: Σκοπίμως την κρατάω ακόμα εκτός δικτύου δεδομένων γιατί φοβάμαι ότι αν συνδεθώ θα εφαρμοστούν οι λειτουργίες που είχα ενεργοποιήσει (lost mode και erase my iphone). Υπάρχει τρόπος να ανακαλέσω την λειτουργία τους πριν καν εφαρμοστούν αφού πλέον το βρήκα? Αν όχι μπορώ πρώτα να πάρω Back up απο itunes και μετά να κάνω επαναφορά αφού η erase θα έχει σβήσει όλα τα δεδομένα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα έχασα την συσκευή μου (iphone 4s, ios 7.1) και ενεργοποίησα μέσω της εφαρμογής find my iphone τις λειτουργίες lost mode και erase my iphone. Λίγες ώρες αργότερα και ενώ η συσκευή δεν έχει συνδεθεί καθόλου στο internet ούτε από wifi ούτε απο 3g την βρήκα ψάχνοντας πεταμένη στον δρόμο. Την πήρα στα χέρια μου και δουλεύει κανονικά αλλά το ερώτημα είναι το εξής: Σκοπίμως την κρατάω ακόμα εκτός δικτύου δεδομένων γιατί φοβάμαι ότι αν συνδεθώ θα εφαρμοστούν οι λειτουργίες που είχα ενεργοποιήσει (lost mode και erase my iphone). Υπάρχει τρόπος να ανακαλέσω την λειτουργία τους πριν καν εφαρμοστούν αφού πλέον το βρήκα? Αν όχι μπορώ πρώτα να πάρω Back up απο itunes και μετά να κάνω επαναφορά αφού η erase θα έχει σβήσει όλα τα δεδομένα?

 

Μπράβο σου τυχερός είσαι, μπες πάλι iCloud.com από το PC και ακύρωσε τη λειτουργία απώλειας! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς προσπαθώ να βρω!! Πως την ακυρώνω την λειτουργία?

 

Εάν έχει ορίσει κωδικό βάλε τον κωδικό στη συσκευή και ακυρώνεται!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...