Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως ακριβώς θα το ξανακάνεις; το jailbreak μια φορά γίνεται, για να ξανακάνεις πρέπει να το αφαιρέσεις πρώτα με restore.

 

Παλιοτερα σε i4 το είχα κάνει επαναλαμβάνοντας την διαδικασία.

Αν μπορώ με κάποιον άλλον τρόπο να περάσω το δικό μου cydia id δεν υπάρχει λόγος να το κάνω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα σε i4 το είχα κάνει επαναλαμβάνοντας την διαδικασία.

Αν μπορώ με κάποιον άλλον τρόπο να περάσω το δικό μου cydia id δεν υπάρχει λόγος να το κάνω.

 

προφανώς θα είχες κανει restore στην ιδια έκδοση που υπογραφόταν ακόμα και μετά ξανα jailbreak. τώρα δυστυχώς δεν γίνεται αυτό.

το id σου το περνάς πολύ εύκολα..θα πας cydia-manage account-θα κάνεις log in με το gmail η το facebook σου και θα πατήσεις προσθήκη λογαριασμού.

 

για να αφαιρέσεις αυτα που ειχε ο προηγούμενος κάτοχος θα πας στα πακέτα και θα τα αφαιρέσεις απο κει. για να μην αντιμετωπίσεις προβλήματα/κολλήματα αφαίρεσε απο τα sources τα πειρατικά ρεπο, αν υπάρχουν. αν είναι ολα γνήσια αγορασμένα δεν θα εχεις κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς θα είχες κανει restore στην ιδια έκδοση που υπογραφόταν ακόμα και μετά ξανα jailbreak. τώρα δυστυχώς δεν γίνεται αυτό.

το id σου το περνάς πολύ εύκολα..θα πας cydia-manage account-θα κάνεις log in με το gmail η το facebook σου και θα πατήσεις προσθήκη λογαριασμού.

 

για να αφαιρέσεις αυτα που ειχε ο προηγούμενος κάτοχος θα πας στα πακέτα και θα τα αφαιρέσεις απο κει. για να μην αντιμετωπίσεις προβλήματα/κολλήματα αφαίρεσε απο τα sources τα πειρατικά ρεπο, αν υπάρχουν. αν είναι ολα γνήσια αγορασμένα δεν θα εχεις κανένα θέμα.

 

Thanks θα δω οταν το παραλάβω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια.χρειαζομαι τη βοηθεια σας σε κατι.εκανα restore στο i4s και μετα επαναφορα απο το icloud.εκτος των επαφων-εικονων-εφαρμογων κτλ απο το cloud εγινε επαναφορα και στις δικες μου ρυθμισεις.δηλαδη σαν να μν εγινε καθολου restore στη συσκευη.ειναι λογικο αυτο?και αν ναι πιο ειναι τοτε το νοημα του restore αφου δεν αλλαζει τιποτα απολυτως?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια.χρειαζομαι τη βοηθεια σας σε κατι.εκανα restore στο i4s και μετα επαναφορα απο το icloud.εκτος των επαφων-εικονων-εφαρμογων κτλ απο το cloud εγινε επαναφορα και στις δικες μου ρυθμισεις.δηλαδη σαν να μν εγινε καθολου restore στη συσκευη.ειναι λογικο αυτο?και αν ναι πιο ειναι τοτε το νοημα του restore αφου δεν αλλαζει τιποτα απολυτως?ευχαριστω

Όταν επαναφέρεις αντίγραφο ασφαλείας είναι λογικό να τα επαναφέρει όλα. Αυτό ακριβώς σημαίνει το restore from backup. Αν δεν ήθελες να επανέλθει τίποτα απλά έπρεπε να κάνεις restore και setup as new.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα αν κανω restore και setup as new μετα θα μπορεσω να περασω εφαρμογες και ο,τι αλλο υπαρχει στο icloud?και αν ναι πωσ?
Link to comment
Share on other sites

με το που κανεις setup as new μετα θα βαλεις το apple id σου και θα συγχρονισει επαφες κτλ.

μετα μπες app store και αρχισε να κατεβαζεις μια μια η μπες στο itunes τσεκαρε ποιες θες και συγχρονισε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας επειδη γλυκοκοιταω το 4s,τελευταια συσκευη μου ηταν το 3gs..και απο τοτε ειμαι με androides...θα ηθελα να ρωτησω 4-5 πραγματακια για να προβω στην αγορα του..μεταχειρω φυσικα.....

 

1) με το ''μπλε δοντι'' τι γινετε..συνεργαζετε...???

 

2) θελει οπως και να εχει itunes,αν παθει κατι η συσκευη,για να την επαναφερεις ??? Δηλ αμα ειμαι στο χωριο και δεν εχω pc..τι κανω...???

 

3) thethering γινετε να κανει,διοτι θα παρω και ενα tablet....

 

4) Τελος τι να προσεξω στην αγορα μεταχειρο..δηλ τι κουσουρια εχει βγαλει....για να προσεξω..και ποσο περιπου κοστιζει...??

 

Αυτα και ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας επειδη γλυκοκοιταω το 4s,τελευταια συσκευη μου ηταν το 3gs..και απο τοτε ειμαι με androides...θα ηθελα να ρωτησω 4-5 πραγματακια για να προβω στην αγορα του..μεταχειρω φυσικα.....

 

1) με το ''μπλε δοντι'' τι γινετε..συνεργαζετε...???

 

2) θελει οπως και να εχει itunes,αν παθει κατι η συσκευη,για να την επαναφερεις ??? Δηλ αμα ειμαι στο χωριο και δεν εχω pc..τι κανω...???

 

3) thethering γινετε να κανει,διοτι θα παρω και ενα tablet....

 

4) Τελος τι να προσεξω στην αγορα μεταχειρο..δηλ τι κουσουρια εχει βγαλει....για να προσεξω..και ποσο περιπου κοστιζει...??

 

Αυτα και ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας....

 

1) όπως τα ξέρεις, κλειδωμενο.

2) πλέον δεν χρειάζεται iTunes.

3) γίνετε.

4) τίποτα το ιδιαίτερο, (από ότι ξέρω) ότι θα προσεχές σε οποιαδήποτε συσκευή

Link to comment
Share on other sites

1) όπως τα ξέρεις, κλειδωμενο.

2) πλέον δεν χρειάζεται iTunes.

3) γίνετε.

4) τίποτα το ιδιαίτερο, (από ότι ξέρω) ότι θα προσεχές σε οποιαδήποτε συσκευή

 

για ΒΤ αν το κανεις jb λυνετε το θεμα...αν και δεν με καει...αφου θα εχω tablet με bt....

και δεν χρειαζετε itunes πως γινετε να επανελθει στην ''ζωη''....?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις....:happy:

 

edit : πρεπει να ειναι αναβαθμισμενο ως καποια ersion για να κανω jb,και ειναι ευκολο οπως καποτε....με το 3gs...???

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

για ΒΤ αν το κανεις jb λυνετε το θεμα...αν και δεν με καει...αφου θα εχω tablet με bt....

και δεν χρειαζετε itunes πως γινετε να επανελθει στην ''ζωη''....?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις....:happy:

 

το βασικότερο που θα πρέπει να προσέξεις ειναι να μην ειναι κλειδωμένο σε κάποιο παροχο.

και αν εχει υπόλοιπο εγγύησης ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

για ΒΤ αν το κανεις jb λυνετε το θεμα...αν και δεν με καει...αφου θα εχω tablet με bt....

και δεν χρειαζετε itunes πως γινετε να επανελθει στην ''ζωη''....?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις....:happy:

 

edit : πρεπει να ειναι αναβαθμισμενο ως καποια ersion για να κανω jb,και ειναι ευκολο οπως καποτε....με το 3gs...???

 

Μέσω internet απο την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω internet απο την συσκευή σου.

 

οκ..ευχαριστω για jb,μεχρι ποια version πρεπει να ειναι?Η δεν υπαρχει προβλημα....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

οκ..ευχαριστω για jb,μεχρι ποια version πρεπει να ειναι?Η δεν υπαρχει προβλημα....???

 

πρέπει να ειναι μέχρι και την 6.1.2

Link to comment
Share on other sites

το βασικότερο που θα πρέπει να προσέξεις ειναι να μην ειναι κλειδωμένο σε κάποιο παροχο.

και αν εχει υπόλοιπο εγγύησης ακόμα καλύτερα.

 

Μέσω internet απο την συσκευή σου.

 

πρέπει να ειναι μέχρι και την 6.1.2

 

οκ..ευχαριστω ολα τα παιδια...στο προσεχες μελλον δηλαδη πολυ συντομα θα με εχετε στην παρεα σας...αλλα θα χρειαστω παλι λιγη βοηθεια,θα ριξω βεβαια και διαβασμα,μεχρι να προσαρμοστο στο ios...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σε δυο μερες θα εχω στα χερια μου και εγω ενα iphone 4s 16GB(350 αγορα απο φιλο μου).Η συσκευη ειναι διαμαντι.Οποτε απο το symbian(πεθαμενο λειτουργικο) nokia n8 που εχω μπαινω στην μεγαλη οικογενεια του ios.Aλλα εχω πληρη μεσανυχτα απο αυτο το λειτουργικο.Θελω για πρωτη ερωτιση να μου πειτε πως θα βαλω τις επαφες μου στο iphone.Η καποια ενοτητα που να μου δινει οδηγειες γενικα για οτι χρειαστω.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

οκ..ευχαριστω ολα τα παιδια...στο προσεχες μελλον δηλαδη πολυ συντομα θα με εχετε στην παρεα σας...αλλα θα χρειαστω παλι λιγη βοηθεια,θα ριξω βεβαια και διαβασμα,μεχρι να προσαρμοστο στο ios...

 

Παιδια βρηκα μεταχειρω 2 συσκευες,η μια ειναι λευκη 32gb,αλλα λειτουργει με gevey card και στην 6.1.3 στα 310 ευρω....αψογο τηλεφωνο

και ενα αλλο neverlocked μαυρο 16αρι στα 350 ευρω....

 

Θα περνατε καποια απο τις 2 συσκευες....η οχι λογο κλειδωματων....και κατι ακομα αν ειναι στην 6.1.3 εφαρμογες μονο απο το store μπορω να βαζω..ετσι δεν ειναι? Αμα κατεβαζω μεσω pc δεν μπορω να τις βαζω μεσα..σωστα...???:worry:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα μεταχειρω 2 συσκευες,η μια ειναι λευκη 32gb,αλλα λειτουργει με gevey card και στην 6.1.3 στα 310 ευρω....αψογο τηλεφωνο

και ενα αλλο neverlocked μαυρο 16αρι στα 350 ευρω....

 

Θα περνατε καποια απο τις 2 συσκευες....η οχι λογο κλειδωματων....και κατι ακομα αν ειναι στην 6.1.3 εφαρμογες μονο απο το store μπορω να βαζω..ετσι δεν ειναι? Αμα κατεβαζω μεσω pc δεν μπορω να τις βαζω μεσα..σωστα...???:worry:

 

Καλύτερα να αποφύγεις τις κλειδωμένες συσκευές γιατί δεν είναι σίγουρο οτι θα ισχύει το ξεκλείδωμα σε επομενα ios updates.

 

Αν εννοείς σπασμένες εφαρμογές καλύτερα να το αποφύγεις γιατί δεν είναι ασφαλές. Με 30 € μπορείς να αγοράσεις ότι χρειάζεσαι και θα τις έχεις για πάντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ. Καλύτερα να αποφύγεις τις κλειδωμένες συσκευές. Επίσης για τις σπασμένες εφαρμογές δεν έχει ιδιαίτερο νόημα. Με πολύ λίγα χρήματα αγοράζεις τις λίγες επι πληρωμή εφαρμογές που χρειάζεσαι. Επίσης με σελίδες τύπου appshopper μπορείς να βάλεις τις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν και όταν φτηνύνουν ή γίνουν δωρεάν να τις αγοράσεις και να τις έχεις. Εγώ αυτό κάνω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει θήκη-φορτιστή σαν αυτό της φωτογραφίας να μου πει εντυπώσεις;
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει θήκη-φορτιστή σαν αυτό της φωτογραφίας να μου πει εντυπώσεις;

 

ναι η αδερφη μου!!!!!

 

ανετα της κρατουσε μια μερα με την χρηση που εκανα εγω στο ΝΟΤΕ και μαλιστα μιλαμε και για παιχνιδια!!!!!

 

απλα μετα η οθονη φαινεται ακομα πιο μικρη και το κινητο γινεται αρκετα βαρυ.

σαν χρηση ομως ειναι καλη περιπτωση!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ναι η αδερφη μου!!!!!

 

ανετα της κρατουσε μια μερα με την χρηση που εκανα εγω στο ΝΟΤΕ και μαλιστα μιλαμε και για παιχνιδια!!!!!

 

απλα μετα η οθονη φαινεται ακομα πιο μικρη και το κινητο γινεται αρκετα βαρυ.

σαν χρηση ομως ειναι καλη περιπτωση!

Ευχαριστώ Δημήτρη.

Εγω το πήρα σαν λύση έκτακτης ανάγκης πχ σε ταξίδια.

Για καθημερινή χρήση θα είναι χωρίς θήκη.

Screen protector στην οθόνη και έξτρα πίσω καπάκι στιλ i5 λευκό με ασημί. Τίποτα άλλο.

Πλέον τα ανταλλακτικά του για να αλλάξεις μια οθόνη είναι πολύ φθηνά και γίνεται εύκολα.

Αν πέσει έπεσε :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σε δυο μερες θα εχω στα χερια μου και εγω ενα iphone 4s 16GB(350 αγορα απο φιλο μου).Η συσκευη ειναι διαμαντι.Οποτε απο το symbian(πεθαμενο λειτουργικο) nokia n8 που εχω μπαινω στην μεγαλη οικογενεια του ios.Aλλα εχω πληρη μεσανυχτα απο αυτο το λειτουργικο.Θελω για πρωτη ερωτιση να μου πειτε πως θα βαλω τις επαφες μου στο iphone.Η καποια ενοτητα που να μου δινει οδηγειες γενικα για οτι χρειαστω.Ευχαριστω.

 

καλησπέρα φίλε.

γίνεται πανεύκολα με to outlook, ρίξε μια ματιά εδω

http://www.technolism.com/how-to-copy-nokia-phone-contacts-to-iphone-using-ms-outlook-and-itunes.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε.

γίνεται πανεύκολα με to outlook, ρίξε μια ματιά εδω

http://www.technolism.com/how-to-copy-nokia-phone-contacts-to-iphone-using-ms-outlook-and-itunes.html

Ευχαριστω πολυ βρε φιλε.Κατατοπιστικο το λινκ που μου εδωσες.Και ελεγα απο χθες οτι κανενας δεν μου απανταει λογω πρωην symbianακιας....χαχαχα:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...