Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε φίλε , κάτι παίζεται με τα contacts λογικά , πήγενέ το σε κανένα τεχνικό καλύτερα , δεν νομίζω να είναι η οθόνη .
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε , κάτι παίζεται με τα contacts λογικά , πήγενέ το σε κανένα τεχνικό καλύτερα , δεν νομίζω να είναι η οθόνη .

 

Τι ειναι τα conacts? τις επαφες εννοεις; Αν ναι η επαφη της οθονης που βρισκεται κατω απο την κεραια του wifi δεν εχει κατι την ξανακουμπωσα αλλα τιποτα ...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

χθες το μεσημερι μου επεσε και παρατηρησα οτι τα χρωματα της οθονης ειναι ξεθωριασμενα και διακρινω και κατι γραμμες ... το εχει συναντησει καποιος ; το ανοιξα σημερα να δω μηπως ξεκουμπωσε το κουμπωμα της οθονης αλλα τιποτα... καμια ιδεα ;

 

Ναι μπορει να καηκε η καρτα γραφικων γιατι αν στο εκανε στα ξαφνικα δεν ειναι απο τις επαφες αφου δεν τις πειραξες. Μπορει να ειναι κι αλλα πραγματα καλυτερα για ελεχγο σε καταστημα να το πας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.εχω παρατηρησει οτι το λευκο στην οθονη ειναι κιτρινο.σε συγκριση με 3gs.αυτο ειναι καποιο προβλημα,η ετσι ειμαι η οθονη στο 4s;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι πρόβλημα.

Έτσι είναι η οθόνη ρυθμισμένη (calibrated).

Μη τη συγκρίνεις με τη "φτωχή" TN οθόνη του iPhone 3GS.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με λιγο ψαξιμο βρηκα ενα tweak color profiles λεγετε.το λευκο το εκανε ΛΕΥΚΟ.νομιζω οτι θα ειναι και πιο φωτεινη η οθονη κατω απο τον ηλιο.σημαντικο αν ειναι ετσι τελικα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω ενα 4s και παρατηρησα οτι ενω η οθονη ειναι ρυθμισμενη να κλεινει στο 1 λεπτο πολλεσ φορες κολλαει και δεν κλεινει...τι μπορει να ειναι αυτο?ευχαριστω..(τη συσκευη την πηρα απο τον ξαδερφο μου ο οποιοσ δν παρατηρησε ποτε κατι τετοιο).Επισης θα ηθελα να μου ξεκαθαρισει καποιος σε τι διαφερει ενα restore απο ενα hard reset,και ποτε καταληγουμε να κανουμε το καθενα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω ενα 4s και παρατηρησα οτι ενω η οθονη ειναι ρυθμισμενη να κλεινει στο 1 λεπτο πολλεσ φορες κολλαει και δεν κλεινει...τι μπορει να ειναι αυτο?ευχαριστω..(τη συσκευη την πηρα απο τον ξαδερφο μου ο οποιοσ δν παρατηρησε ποτε κατι τετοιο).Επισης θα ηθελα να μου ξεκαθαρισει καποιος σε τι διαφερει ενα restore απο ενα hard reset,και ποτε καταληγουμε να κανουμε το καθενα?ευχαριστω

 

hard reset κανεις οταν δεις οτι κατι δε παει καλα, στην ουσια ειναι σαν να κανεις ενα reboot , με το restore σβηνει τα παντα στο κινητο και γινετε σε κατασταση οπως το αγοραζεις καινουριο, restore κανουμε οταν ενα προβλημα software δεν διορθωνετε με hard reset η με καποιο αλλο τροπο τον οποιο δε γνωριζω, τωρα αφου το πηρες απο τον ξαδερφο σου καλα ειναι να το κανεις ενα restore και να το στησεις απο την αρχη, τωρα αν σε ενδιαφερει το jb και το κινητο εχει μεχρι την εκδοση 6.1.2 μπορεις να το κανεις και μη πας σε restore , αν ειναι στην 6.1.3 που βγηκε προσφατα δε μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε hard reset?

 

πατησε τα δυο κουμπια μαζι (power button - home button ) για δεκα δευτερα περιπου και οταν δεις το μηλο αφησε τα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ανταποκριση.τελικα παρατηρησα οτι το προβλημα αυτο(που δεν κλεινει παντα η οθονη)παρουσιαζεται μονο οταν ειναι ενεργοποιημενο το assistive touch.οταν το απενεργοποιησα δεν ξαναπαρουσιαστηκε.ισως τελικα να μην ειναι και προβλημα,αλλα καποια λειτουργια του assistive touch...αν μπορεσει καποιος ας κανει μια δοκιμη να δει αν παρατηρειται κατι τετοιο..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο μου...βαζω την σιμ και μου λεει οτι δεν ειναι ι σωστη σιμ συγκεκριμενα μου λεει: onl compatible sim cards from a supported carrier may be used to activate iphone και κατι αλλα χαζα και τωρα δν μπορω να μπω στο κινητο μου..μπορει να με βοηθησει ειδα πολλα βιντεο στο youtube αλλα δν πολυκααλαβα για το δικο μου π ειναι IOS 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο μου...βαζω την σιμ και μου λεει οτι δεν ειναι ι σωστη σιμ συγκεκριμενα μου λεει: onl compatible sim cards from a supported carrier may be used to activate iphone και κατι αλλα χαζα και τωρα δν μπορω να μπω στο κινητο μου..μπορει να με βοηθησει ειδα πολλα βιντεο στο youtube αλλα δν πολυκααλαβα για το δικο μου π ειναι IOS 6.0.1

 

Καλυτερα να ρωτησεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317330

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο μου...βαζω την σιμ και μου λεει οτι δεν ειναι ι σωστη σιμ συγκεκριμενα μου λεει: onl compatible sim cards from a supported carrier may be used to activate iphone και κατι αλλα χαζα και τωρα δν μπορω να μπω στο κινητο μου..μπορει να με βοηθησει ειδα πολλα βιντεο στο youtube αλλα δν πολυκααλαβα για το δικο μου π ειναι IOS 6.0.1 για iphone 4s μιλαω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο μου...βαζω την σιμ και μου λεει οτι δεν ειναι ι σωστη σιμ συγκεκριμενα μου λεει: onl compatible sim cards from a supported carrier may be used to activate iphone και κατι αλλα χαζα και τωρα δν μπορω να μπω στο κινητο μου..μπορει να με βοηθησει ειδα πολλα βιντεο στο youtube αλλα δν πολυκααλαβα για το δικο μου π ειναι IOS 6.0.1 για iphone 4s μιλαω

Το μήνυμα αυτό παραπέμπει σε κλειδωμένη απο πάροχο συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το αγορασες; Πιθανόν είναι απο εξωτερικό η συσκευη.
ναι παιδια απο εξωτερικο ειναι μπορω να κανω τιποτα για να το ξεκλειδωσω?
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησε με τον πωλητη να σου πει σε ποιον παροχο ειναι locked,για να δεις πως ξεκλειδωνει.Δεν στο ειπε οτι ειναι κλειδωμενη η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια απο εξωτερικο ειναι μπορω να κανω τιποτα για να το ξεκλειδωσω?

 

απ οτι βλεποθμε δεν γνωριζεις πολλα για την συσκευη που κρατας στα χερια σου.

πρεπει να ψαξεις μερικα πραγματα. Ποια εκδοση λειτουργικου εχει και ποια baseband επισης.

υπαρχει και τροπος να επικοινωνησεις με τον παροχο στον οποιο ειναι κλειδωμενη η συσκευη σου που και αυτο πρεπει να το ψαξεις και μετα αναλογα ποσα χρηματα θα σου ζητησουν να στο ξεκλειδωσουν.

μετα υπαρχει και η gevey sim με τα μειονεκτηματα της κι αυτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Εχω ένα 4s κ μέχρι που πέρασα την 6.1.3 ολα ηταν καλα!!!!

Απο την ώρα που εγινε η αναβάθμιση εχω μεγάλη μείωση στη διάρκεια της μπαταρίας, δεν εχω σήμα-χαβεται κ επανέρχεται & μου ζεσταινει υπερβολικά σε σημείο που μου έβγαλε προειδοποίηση οτι πρεπει να κρυωσει για να λειτουργήσει!!!!

Εχω εκνευριστει τόσο πολυ- όχι τόσο για την μπαταρία όσο για το σήμα που χανω κλήσεις!!!!

Καμία ιδέα τι να κάνω;;;;;

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εκανες την αναβαθμιση μεσω wifi? αν ναι κανε restore μεσω itunes...αν οχι....κανε παλι το ιδιο :)
Link to comment
Share on other sites

Εκανες την αναβαθμιση μεσω wifi? αν ναι κανε restore μεσω itunes...αν οχι....κανε παλι το ιδιο :)

 

Αρχικα την έκανα μέσω wifi αλλα μετα την έκανα κ μέσω των iTunes !!

Δεν άλλαξε κάτι!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεποθμε δεν γνωριζεις πολλα για την συσκευη που κρατας στα χερια σου.

πρεπει να ψαξεις μερικα πραγματα. Ποια εκδοση λειτουργικου εχει και ποια baseband επισης.

υπαρχει και τροπος να επικοινωνησεις με τον παροχο στον οποιο ειναι κλειδωμενη η συσκευη σου που και αυτο πρεπει να το ψαξεις και μετα αναλογα ποσα χρηματα θα σου ζητησουν να στο ξεκλειδωσουν.

μετα υπαρχει και η gevey sim με τα μειονεκτηματα της κι αυτη

μπορω να κανω κατι εγω με καποιο τροπο να το ξεκλειδωσω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...