Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) το καλύτερο είναι να αγοράσεις ένα καινούριο γτ δεν υπάρχει λύση γιαυτό το πρόβλημα.

2) Από εκεί που τις βλέπεις πατάς ντιλίτ.

3) Η πρώτη επιλογή πάνω αριστερά από το αει τιουνς την ανοίγεις και σου λέει να περάσεις αρχεία.

 

2)στο τηλεφωνο τις βλεπω αλλα μου δινει χερι να σβησω μονο στον πρωτο φακελο στους αλλους οχι.

3)σεεεε παρακαλω ...πανω αριστερα γραφει library-music-films...τι κανω?

ευχαριστω πολυ!!!

ουπς!!!χαθηκε μολις απο το itunes το ονομα μου πανω απο το genious αριστερα

ΟΛΑ ΟΚ THANKS!!!

Edited by mmaannoossss
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. υπαρχει περιπτωση να χαλασει το κινητο αν γινει jailbrake?

 

το jailbreak ειναι σαν να του περνας ενα προγραμμα και ανοιγεται ενας καινουργιος κοσμος με πολλες δυνατοτητες αν δν σου αρεσει αφαιρειται τοσο ευκολα οσο και οταν εγκαταστειται. δν αφηνει κανενα κουσουρι στο κινητο μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. υπαρχει περιπτωση να χαλασει το κινητο αν γινει jailbrake?

 

Πρέπει πρώτα απ´ όλα να ενημερωθείς για τα υπέρ και τα κατά. Απο τη μια είναι ένας υπέροχος κόσμος, ο παράδεισος του modder με χίλια δυο tweaks, νόμιμα και μαύρα. ΑΠ την άλλη είναι η αναίρεση της εκπληκτικής ασφαλείας για την οποία είναι παροιμιώδες το iOS - αυτο ενδέχεται να είναι ένα θέμα αν στο κινητο σου έχεις ευαίσθητες πληροφορίες ή αν το χερησιμοποιεις εταιρικά.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί 2 iPhone ταυτόχρονα? Με το ίδιο address book, photo stream, apps κλπ αλλά με δύο διαφορετικά νούμερα. Γιατί σκέφτομαι να πάρω το νέο iPhone (όταν με το καλό βγει) με ελβετικό αριθμό και να το χρησιμοποιώ παράλληλα με το 4S όπου έχω τον ελληνικό μου. Αλλά δεν ξέρω άμα γίνεται και πώς και δεν θέλω να μπλέξω με δύο set ρυθμίσεων κλπ.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! :)

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί 2 iPhone ταυτόχρονα? Με το ίδιο address book, photo stream, apps κλπ αλλά με δύο διαφορετικά νούμερα. Γιατί σκέφτομαι να πάρω το νέο iPhone (όταν με το καλό βγει) με ελβετικό αριθμό και να το χρησιμοποιώ παράλληλα με το 4S όπου έχω τον ελληνικό μου. Αλλά δεν ξέρω άμα γίνεται και πώς και δεν θέλω να μπλέξω με δύο set ρυθμίσεων κλπ.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! :)

 

Μπορείς να έχεις το ίδιο apple id μέχρι και σε 10 συσκευές, αν χρησιμοποιείς τα imessage και facetime καλό θα είναι να έχεις διαφορετικό δεν νομίζω όμως να τα χρησιμοποιήσεις αν και τις δύο συσκευές θα τις έχεις εσύ, μην σε απασχολεί καθόλου οπότε.

Ρίξε μια ματιά στα links :

 

http://www.idownloadblog.com/2011/08/10/apple-id-limited-10-devices/

 

http://www.macstories.net/stories/ios-5-icloud-tips-sharing-an-apple-id-with-your-family/

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σταματησε να φορτιζει(ουτε pc ουτε τοιχο) ...δε το αναγνωριζει ουτε ο υπολογιστης πλεον...το περιεργο ειναι οτι το βρηκε καποια στιγμη το itunes και αρχισε να φορτιζει...με το που το εβγαλα και το ξανασυνδεσα απο το μεσημερι τιποτα..παω service... Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σταματησε να φορτιζει(ουτε pc ουτε τοιχο) ...δε το αναγνωριζει ουτε ο υπολογιστης πλεον...το περιεργο ειναι οτι το βρηκε καποια στιγμη το itunes και αρχισε να φορτιζει...με το που το εβγαλα και το ξανασυνδεσα απο το μεσημερι τιποτα..παω service...

 

Το άφησες πάνω απο μισή ώρα συνεχόμενα να φορτίζει στον τοίχο και δεν άνοιξε;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις το ίδιο apple id μέχρι και σε 10 συσκευές, αν χρησιμοποιείς τα imessage και facetime καλό θα είναι να έχεις διαφορετικό δεν νομίζω όμως να τα χρησιμοποιήσεις αν και τις δύο συσκευές θα τις έχεις εσύ, μην σε απασχολεί καθόλου οπότε.

Ρίξε μια ματιά στα links :

 

http://www.idownloadblog.com/2011/08/10/apple-id-limited-10-devices/

 

http://www.macstories.net/stories/ios-5-icloud-tips-sharing-an-apple-id-with-your-family/

 

OK σ' ευχαριστώ πολύ! Οπότε θα χρησιιμοποιήσω και στα 2 το ίδιο apple ID και θα περαστούν αυτόματα όλα, μια χαρά!

Μήπως ξέρεις εάν όταν ενεργοποιήσω το νέο iPhone πρέπει να το κάνω set up as new ή restore από το iCloud?

Ευχαριστώ και πάλι!

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

OK σ' ευχαριστώ πολύ! Οπότε θα χρησιιμοποιήσω και στα 2 το ίδιο apple ID και θα περαστούν αυτόματα όλα, μια χαρά!

Μήπως ξέρεις εάν όταν ενεργοποιήσω το νέο iPhone πρέπει να το κάνω set up as new ή restore από το iCloud?

Ευχαριστώ και πάλι!

 

Το κάνεις όπως σου αρέσει εσένα το ίδιο πράγμα είναι.

Αλλά για να μην χάνεις χρόνο καλύτερα κάνε το restore.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνεις όπως σου αρέσει εσένα το ίδιο πράγμα είναι.

Αλλά για να μην χάνεις χρόνο καλύτερα κάνε το restore.

 

OK. Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι για τη βοήθεια!!

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Το άφησες πάνω απο μισή ώρα συνεχόμενα να φορτίζει στον τοίχο και δεν άνοιξε;

 

Περίεργο τελικά το καλώδιο έφταιγε..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παρακαλω. Οταν βλεπω καποιο βιντεο μεσω youtube ο ηχος ακουγεται ο ηχος ακουγεται μονο απο το κατω δεξια ηχειο και οχι και απο τα δυο. Ειναι φυσιολογικο αυτο η ειναι θεμα καποιας ρυθμισης;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παρακαλω. Οταν βλεπω καποιο βιντεο μεσω youtube ο ηχος ακουγεται ο ηχος ακουγεται μονο απο το κατω δεξια ηχειο και οχι και απο τα δυο. Ειναι φυσιολογικο αυτο η ειναι θεμα καποιας ρυθμισης;

 

ναι είναι φυσιολογικό..... το αριστερό είναι το μικρόφωνο. :)

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι φυσιολογικό..... το αριστερό είναι το μικρόφωνο. :)

 

Πω πω τελειωσ ασχετος ευχαριστω πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...παιδιά εδώ και 4 μήνες είμαι κάτοχος του 4s....εδώ και δυο μέρες έχω παρατηρήσει ότι το τηλέφωνο 1-2 φορές την ημέρα ενώ δείχνει ότι έχει σήμα στην ουσία είναι νεκρό... Πάω να πάρω τηλ και δεν κάνει τίποτα ενώ όταν με πήραν έλεγε ότι ήμουν εκτός δικτύου ......έκανα επανεκινηση και επανέλθει κανονικά ......έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Αν είναι πρόβλημα και δεν είναι συμπτωματικο..........
Link to comment
Share on other sites

...παιδιά εδώ και 4 μήνες είμαι κάτοχος του 4s....εδώ και δυο μέρες έχω παρατηρήσει ότι το τηλέφωνο 1-2 φορές την ημέρα ενώ δείχνει ότι έχει σήμα στην ουσία είναι νεκρό... Πάω να πάρω τηλ και δεν κάνει τίποτα ενώ όταν με πήραν έλεγε ότι ήμουν εκτός δικτύου ......έκανα επανεκινηση και επανέλθει κανονικά ......έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Αν είναι πρόβλημα και δεν είναι συμπτωματικο..........

 

Τι δίκτυο εχεις ?? cosmote ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

...παιδιά εδώ και 4 μήνες είμαι κάτοχος του 4s....εδώ και δυο μέρες έχω παρατηρήσει ότι το τηλέφωνο 1-2 φορές την ημέρα ενώ δείχνει ότι έχει σήμα στην ουσία είναι νεκρό... Πάω να πάρω τηλ και δεν κάνει τίποτα ενώ όταν με πήραν έλεγε ότι ήμουν εκτός δικτύου ......έκανα επανεκινηση και επανέλθει κανονικά ......έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Αν είναι πρόβλημα και δεν είναι συμπτωματικο..........

 

Είναι jailbroken το iphone;

Hard reset έχεις δοκιμάσει;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ναι κοσμοτε έχω .....

 

Είδες που το κατάλαβα ;)

κάποιες φορες και σε μένα ειτε με το iphone που ειχα ειτε και με κάποια android μου κάνει το ίδιο .

Δες την κάρτα σου αν εχει κάτσει καλά αλλά νομίζω οτι ειναι θεμα δικτύου.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είναι jailbroken το iphone;

Hard reset έχεις δοκιμάσει;

Όχι δεν είναι jail broken και δεν έχω δοκιμάσει hard reset....

 

Παίζει να θέλει αλλαγή κ η κάρτα αν είναι παλιά

 

Την κάρτα την έχω 4 μήνες όσο καιρό και το 4s....

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

@zots δοκίμασε να το δουλέψεις μερικές ημέρες μονίμως σε 2G (άνοιγε το 3G μόνο για σερφάρισμα αν έχεις κάποιο data plan) και αν το πρόβλημα συνεχιστεί κάνε Hard Reset. Αν πάλι δεν δεις προκοπή κάνεις restore μέσω itunes (χάνεις δεδομένα κτλ) ενώ σαν τελευταία επιλογή το επιστρέφεις εκεί απ' όπου το αγόρασες.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλή εβδομάδα. Χρειάζομαι βοήθεια. Σήμερα για πρώτη φορά , το τηλ τα έχει παίξει. Χάνει το σήμα στα καλα καθουμενα . Τι επανεκκινηση έκανα , τι respring , τι σε safe mode το έβαλα τίποτα. Μετα απο λίγο επανέρχεται μόνο του. Με καλουν και λεει οτι ο χρηστησ εχει το τηλ του απενεργοποιημενο Έχω Vodafone & jail broken στην 5.1.1 το έχει πάθει κανείς αυτο ; Δεν είναι θέμα δικτύου , γιατι οι υπόλοιπες συσκευές που έχω δεν έχουν πρόβλημα
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλή εβδομάδα. Χρειάζομαι βοήθεια. Σήμερα για πρώτη φορά , το τηλ τα έχει παίξει. Χάνει το σήμα στα καλα καθουμενα . Τι επανεκκινηση έκανα , τι respring , τι σε safe mode το έβαλα τίποτα. Μετα απο λίγο επανέρχεται μόνο του. Με καλουν και λεει οτι ο χρηστησ εχει το τηλ του απενεργοποιημενο Έχω Vodafone & jail broken στην 5.1.1 το έχει πάθει κανείς αυτο ; Δεν είναι θέμα δικτύου , γιατι οι υπόλοιπες συσκευές που έχω δεν έχουν πρόβλημα

Δοκίμασε αυτό που γράφει στο ακριβώς προηγούμενο post o sakiss .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@zots δοκίμασε να το δουλέψεις μερικές ημέρες μονίμως σε 2G (άνοιγε το 3G μόνο για σερφάρισμα αν έχεις κάποιο data plan) και αν το πρόβλημα συνεχιστεί κάνε Hard Reset. Αν πάλι δεν δεις προκοπή κάνεις restore μέσω itunes (χάνεις δεδομένα κτλ) ενώ σαν τελευταία επιλογή το επιστρέφεις εκεί απ' όπου το αγόρασες.

 

Έκανα το πρώτο που μου είπες και μάλλον το πρόβλημα σταμάτησε . Σε ευχαριστώ οπως και τους υπολοίπους που μου απάντησαν !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...