Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλ. ειναι υποχρεωτικο να δωσεις στοιχεια απο καποια πιστωτικη ή χρεωστικη καρτα, δεν υπαρχει αλλος τροπος ε?
Link to comment
Share on other sites

Εαν μπείς app store και επιλέξεις μία free εφαρμογή να κατεβάσεις θα σου βγει το pop up να δημιουργήσεις apple id..Αν το κάνεις απο κεί έχεις την επιλογή στην πιστωτική κάρτα να βάλεις "None" και να μη δηλώσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. ειναι υποχρεωτικο να δωσεις στοιχεια απο καποια πιστωτικη ή χρεωστικη καρτα, δεν υπαρχει αλλος τροπος ε?

 

Προσπάθησε να "αγοράσεις" μια free εφαρμογή κ μέσα από εκεί μπορείς να φτιάξεις Apple ID χωρίς κάποια κάρτα.

Με ένα search στο google ή στο forum θα βρεις κ αναλυτικό οδηγό.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

in.gr kai newsit.gr και αν επαθα τσοκο μπλοκο με τις σελιδες ...τι να πω και με το google earth που το ανοιξα μισο λεπτο και εκανα ζοομ στην περιοχη μου...13mb!!!!!

και επειδη κανω πολυυυυυυυυυυ ποδηλατο,να ρωτησω αν υπαρχει καμια εφαρμογη αναλογη χωρις να χρεωνειιντερνετ.εβαλα το roadbike για 50 μετρα 4mb... thanks

 

τον ογκο αυτον τον επιβεβαιωσεσ μηπως ειναι προβλημα τησ συσκευης και ενω κατεβαζει απλα σελιδα δειχνει πολυ ογκο???

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

in.gr kai newsit.gr και αν επαθα τσοκο μπλοκο με τις σελιδες ...τι να πω και με το google earth που το ανοιξα μισο λεπτο και εκανα ζοομ στην περιοχη μου...13mb!!!!!

και επειδη κανω πολυυυυυυυυυυ ποδηλατο,να ρωτησω αν υπαρχει καμια εφαρμογη αναλογη χωρις να χρεωνειιντερνετ.εβαλα το roadbike για 50 μετρα 4mb... thanks

 

Αυτές οι σελίδες είναι αρκετά βαριές και καταναλώνουν αρκετά ΜΒ δοκίμασε καλύτερα τις αντίστοιχες εφαρμογές απο το AppStore που και καλύτερα διαβάζεις και ελάχιστα ΚΒ καταναλώνουν . Όσο για το road bike και Google earth ρύθμισε τον χάρτη για μικρότερη λέτομερεια , όχι την δορυφορική προβολή.

Edited by VOYAGER13
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

τον ογκο αυτον τον επιβεβαιωσεσ μηπως ειναι προβλημα τησ συσκευης και ενω κατεβαζει απλα σελιδα δειχνει πολυ ογκο???

ναι τον επιβεβαιωσα τον ογκο που κατεβασα απο το my account.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι σελίδες είναι αρκετά βαριές και καταναλώνουν αρκετά ΜΒ δοκίμασε καλύτερα τις αντίστοιχες εφαρμογές απο το AppStore που και καλύτερα διαβάζεις και ελάχιστα ΚΒ καταναλώνουν . Όσο για το road bike και Google earth ρύθμισε τον χάρτη για μικρότερη λέτομερεια , όχι την δορυφορική προβολή.

αυτες τις εφαρμογες κατεβασα τωρα μολις.θα τις δοκιμασω.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις κανονικα να φτιαξεις λογαριασμο.. Μπορεις να το κανεις και απο το pc (itunes)

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής σχετικά με το iMessage.

Εγώ και ένας φίλος μου έχουμε iPhone και iPad. Όταν στέλνω από το iPhone iMessage ο φίλος μου το λαμβάνει και στο iPhone του και στο iPad του. Όταν του στέλνω από το iPad το λαμβάνει μόνο στο iPhone του. Το ίδιο συμβαίνει και από τη δική του πλευρά και προς τα μένα.

Υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει με το νούμερο της sim στο iPad. Να διευκρινίσω ότι τα iPad είναι 4G/WIFI και έχουν μέσα κάρτα sim.

Υπάρχει κάποιος που ξέρει ήδη τι γίνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής σχετικά με το iMessage.

Εγώ και ένας φίλος μου έχουμε iPhone και iPad. Όταν στέλνω από το iPhone iMessage ο φίλος μου το λαμβάνει και στο iPhone του και στο iPad του. Όταν του στέλνω από το iPad το λαμβάνει μόνο στο iPhone του. Το ίδιο συμβαίνει και από τη δική του πλευρά και προς τα μένα.

Υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει με το νούμερο της sim στο iPad. Να διευκρινίσω ότι τα iPad είναι 4G/WIFI και έχουν μέσα κάρτα sim.

Υπάρχει κάποιος που ξέρει ήδη τι γίνεται;

 

κατι ασχετο..... ενος φίλου μου που έχει το 4αρι αλλα με κομένη με μηχανακι sim δεν αναγνωρίζεται ωστε να στελνω free imessage, αυτό ειναι λοιπόν?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι!!

Ήθελα να ρωτήσω αν χρεωνεσαι με το facetime??

Και επίσης αν υπάρχουν τιποτα ωραιες εφαρμογες (ειμαι ασχετος) ειναι καλοδεχούμενες!!!!(εχω JB 5.1.1)

EΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι!!

Ήθελα να ρωτήσω αν χρεωνεσαι με το facetime??

Και επίσης αν υπάρχουν τιποτα ωραιες εφαρμογες (ειμαι ασχετος) ειναι καλοδεχούμενες!!!!(εχω JB 5.1.1)

EΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!

 

Δεν χρεωνεσαι αφού η συνομιλία FaceTime διεξάγεται μόνο μέσω wifi.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ειχα το galaxy note με 350mb data και

σε ενα μηνα ξοδευα περιπου 250mb και τα ειχα ολα on.

τωρα που εχω το iphone με 500mb data και με χρηση περιπου σαν του note

σε 15μερες μου εφυγαν 230mb.

εσας ποσα σας τρωει??

safari να ανοιξα 2,3φορες.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ειχα το galaxy note με 350mb data και

σε ενα μηνα ξοδευα περιπου 250mb και τα ειχα ολα on.

τωρα που εχω το iphone με 500mb data και με χρηση περιπου σαν του note

σε 15μερες μου εφυγαν 230mb.

εσας ποσα σας τρωει??

safari να ανοιξα 2,3φορες.:wacko:

 

Δες εδω http://www.ifans.com/forums/threads/for-those-having-data-drain-problems-on-iphone-4s-etc.365805/

Έχουν κάποιες καλές συμβουλές. Επίσης μπορείς να κατεβασεις το onavo extend. Είναι μια εφαρμογη που κάνει συμπίεση δεδομένων για μικρότερη κατανάλωση. Εγω την έβαλα και είδα διαφορά. Απο εκεί και πέρα είναι γνωστό ότι το 4s έχει σχεδόν τη διπλάσια κατανάλωση απο τον προκατοχο.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορει να μου πει με ποιο τροπο θα αλλαξω τα στοιχεια της πιστωτικης καρτας με την οποια αγοραζω εφαρμογες απο το appstore;

Εβγαλα μια προπληρωμενη καρτα και θελω στο εξης να χρησιμοποιω αυτη, ομως δεν ξερω πως...

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορει να μου πει με ποιο τροπο θα αλλαξω τα στοιχεια της πιστωτικης καρτας με την οποια αγοραζω εφαρμογες απο το appstore;

Εβγαλα μια προπληρωμενη καρτα και θελω στο εξης να χρησιμοποιω αυτη, ομως δεν ξερω πως...

 

Άκυρο, βρήκα τον τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

χθες έγινε αναβάθμιση OTA στα carier settings της COSMOTE στο iPad 3 σε 2,2.

Στο iPhone 4s παραμένουν στην έκδοση 2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

χθες έγινε αναβάθμιση OTA στα carier settings της COSMOTE στο iPad 3 σε 2,2.

Στο iPhone 4s παραμένουν στην έκδοση 2

 

Η αναβάθμιση ειχε να κάνει με το hotspot που στο iPad 3 είχε κάποιο θέμα η COSMOTE.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσπασε το γυαλί της πίσω μεριάς, που μπορώ να το αλλάξω και πόσο θα πάει ? (πρέπει να ειναι original?! )
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο..... ενος φίλου μου που έχει το 4αρι αλλα με κομένη με μηχανακι sim δεν αναγνωρίζεται ωστε να στελνω free imessage, αυτό ειναι λοιπόν?

 

Κι εμένα κομμένη είναι και στέλνω / δέχομαι κανονικότατα iMessage, κάποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσπασε το γυαλί της πίσω μεριάς, που μπορώ να το αλλάξω και πόσο θα πάει ? (πρέπει να ειναι original?! )

 

Δεν υπάρχει original, κοιτα για oem back cover σε eBay.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο..... ενος φίλου μου που έχει το 4αρι αλλα με κομένη με μηχανακι sim δεν αναγνωρίζεται ωστε να στελνω free imessage, αυτό ειναι λοιπόν?

 

Είναι ενεργοποιημένo το iMessage απο τις ρυθμίσεις;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...