Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

-Κανενα απολυτως προβλημα. Θα δουλευει μια χαρα το... iPod σου. ;)

Εξαλλου κι οσοι εχουν κλειδωμενα iphone απο αμερικη, μεχρι να βγει unlock ετσι τα δουλευουν.

 

-Για τη μπαταρια, μια φορα το μηνα καλο ειναι να σβηνει τελειως.

 

Καμία μπαταρία λιθίου δεν πρέπει να ξεφορτίζεται τελείως. Ζημιά την κάνετε. Ψάξετε λίγο για την λειτουργία τους και θα καταλάβετε τί εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο αμερικη ενα i phone 4s κλειδωμενο στην εταιρια sprint

εκδοση 5.1 (9β179) firmware 2.0.10.

τι μπορω να κανω για να λειτουργησει σε cosmote?

ευχαριστω

help εχω το iphone 4s

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο αμερικη ενα i phone 4s κλειδωμενο στην εταιρια sprint

εκδοση 5.1 (9β179) firmware 2.0.10.

τι μπορω να κανω για να λειτουργησει σε cosmote?

ευχαριστω

help εχω το iphone 4s

 

Είναι η τρίτη φορά που θέτεις το ίδιο ακριβώς ερώτημα. Το google ξερεις τί είναι, ή απλά ψάχνεις τηην εύκολη λύση χωρίς πολύ σκέψη?

Με μία πρώτη αναζήτηση βρήκα τα παρακάτω

 

http://www.unlockiphone4help.com/

http://news.yahoo.com/ios-5-1-jailbreak-unlock-iphone-4s-4-070544916.html

 

Ελπίζω να μην βαρεθείς να τα διαβάσεις (hint: χρειάζεται πρώτα να κάνεις jailbreak)

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

NAI FILE K EYXARISTO ALLA DEN LEEI GIA

4s κλειδωμενο στην εταιρια sprint

εκδοση 5.1 ME firmware 2.0.10.

EAN KAPOIOS MPOREI NA BOHTISEI SAS PARAKALO KATEBASA K JAILBRAK ALLA DEN MPORO

 

Πώς να το κάνεις jailbreak αφού ακόμη δεν έχει βγει για την έκδοση 5.1 που λες ότι έχει το τηλέφωνο που έχεις στα χέρια σου!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα προσέξει το 5.1 κομμάτι. Η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει (untethered) jailbreak για iphone 4s ακόμα οπότε δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις αφού έκανες την αναβάθμιση σε 5.1
Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μια ερωτηση για οποιον γνωριζει. ενας γνωστος μου στην αμερικη ρωτησε για αγορα του iphone 4s και του ειπαν οτι δουλευει και ελλαδα αρκει να το ξεκλειδωσει. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ελληνικα θα εχει και αν οχι υπαρχει τροπος να βαλω? εννοω στο μενου και πληκτρολογιο. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

κι εγω στην παρεα σας πλεον με το 4s.. μετα το 3gs που ειχα πριν 2,5 χρονια η διαφορα ειναι τεραστια.

πραγματικα ειναι πολυ καλο και πολυ γρηγορο. super.

 

ειμαι στην 5.0.1 αλλα λεω να μην το κανω ακομα. παρολαυτα δεν αναβαθμιζω στην 5.1

εχετε καποιο λινκ για τον τροπο που κανουμε εμεις jailbreak τα 4s με Α5 ????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μια ερωτηση για οποιον γνωριζει. ενας γνωστος μου στην αμερικη ρωτησε για αγορα του iphone 4s και του ειπαν οτι δουλευει και ελλαδα αρκει να το ξεκλειδωσει. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ελληνικα θα εχει και αν οχι υπαρχει τροπος να βαλω? εννοω στο μενου και πληκτρολογιο. ευχαριστω

 

Γενικά βάζεις ότι γλώσσα θέλεις (στο μενού) και όσα πληκτρολόγια χρειάζεσαι, οπότε άμα το ξεκλειδώσεις (κοίτα να μην είναι αναβαθμισμένο σε 5.1) είσαι κομπλέ!

 

κι εγω στην παρεα σας πλεον με το 4s.. μετα το 3gs που ειχα πριν 2,5 χρονια η διαφορα ειναι τεραστια.

πραγματικα ειναι πολυ καλο και πολυ γρηγορο. super.

 

ειμαι στην 5.0.1 αλλα λεω να μην το κανω ακομα. παρολαυτα δεν αναβαθμιζω στην 5.1

εχετε καποιο λινκ για τον τροπο που κανουμε εμεις jailbreak τα 4s με Α5 ????

 

http://www.redmondpie.com/jailbreak-5.0.1-ios-untethered-iphone-4s-ipad-2-using-absinthe-how-to-video-tutorial/

 

http://greenpois0n.com/?p=173

Edited by haris88
Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο αμερικη ενα i phone 4s κλειδωμενο στην εταιρια sprint

εκδοση 5.1 ME firmware 2.0.10.

ποσ ξεκλειδονει ?

 

Φίλε την παλεύεις??? Παρακαλώ κάποιον moderator ή κάτι να κάνει μία παρατήρηση έστω γιατί καταντάει γελοίο. Σου έχουν απαντήσει 800 άτομα, για μία ακόμα εφόσον έχεις κάνει update σε 5.1 για την οποία δεν έχει βγει jailbreak ακόμα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ!

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Γενικά βάζεις ότι γλώσσα θέλεις (στο μενού) και όσα πληκτρολόγια χρειάζεσαι, οπότε άμα το ξεκλειδώσεις (κοίτα να μην είναι αναβαθμισμένο σε 5.1) είσαι κομπλέ!

 

 

 

http://www.redmondpie.com/jailbreak-5.0.1-ios-untethered-iphone-4s-ipad-2-using-absinthe-how-to-video-tutorial/

 

http://greenpois0n.com/?p=173

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ελληνικα θα εχει και αν οχι υπαρχει τροπος να βαλω? εννοω στο μενου και πληκτρολογιο. ευχαριστω

Τα ελληνικά υποστηρίζονται από την Apple. Δε χρειάζεται να προσθέσεις κάτι παραπάνω στη συσκευή σου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω κανει 4-5 φορες restore το 4ς μου μεσα σε ενα τριμηνο.Μου εμφανιζει μικροπροβληματακια που λυνονται με το restore.Θελω να ρωτησω αν μπορει να δημιουργηθει καπιο προβλημα στο τηλεφωνο με τα τοσα συχνα restore που του εχω κανει.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω κανει 4-5 φορες restore το 4ς μου μεσα σε ενα τριμηνο.Μου εμφανιζει μικροπροβληματακια που λυνονται με το restore.Θελω να ρωτησω αν μπορει να δημιουργηθει καπιο προβλημα στο τηλεφωνο με τα τοσα συχνα restore που του εχω κανει.Ευχαριστω.

Κανένα απολύτως. Ίσα ίσα καλό του κάνεις. :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρονιά πολλά.Συγνώμη για την ερώτηση εαν έχει απαντηθεί αλλά ένα 4s αγορασμένο από Αμερική υπάρχει τρόπος να δουλέψει στην Ελλάδα ; Εαν ναι μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να κοιτάξω για το πως γίνεται ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρονιά πολλά.Συγνώμη για την ερώτηση εαν έχει απαντηθεί αλλά ένα 4s αγορασμένο από Αμερική υπάρχει τρόπος να δουλέψει στην Ελλάδα ; Εαν ναι μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να κοιτάξω για το πως γίνεται ;

 

 

 

Καλησπερα και χρονια πολλα μπορει να δουλεψει με την gevey sim card

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα μπορει να δουλεψει με την gevey sim card

 

Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο ,όπως εκδοσή ios η εκδοσή hardware ;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο ,όπως εκδοσή ios η εκδοσή hardware ;

 

http://www.geveysim.org/

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω εαν είναι GSM η cdma εκδοσή ;

 

άμα έχεις 4s δεν έχει διαφορά (διπλή κεραία που πιάνει και στα δύο δίκτυα). Άμα έχεις 4 και δεν το πήρες από Verizon τότε είναι GSM

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

άμα έχεις 4s δεν έχει διαφορά (διπλή κεραία που πιάνει και στα δύο δίκτυα). Άμα έχεις 4 και δεν το πήρες από Verizon τότε είναι GSM

 

Είναι το 4 τελικά φίλε μου και είναι από Καναδά.Για αυτό προσπαθώ να μάθω πως γίνεται να δεις τι είναι .

Link to comment
Share on other sites

Είναι το 4 τελικά φίλε μου και είναι από Καναδά.Για αυτό προσπαθώ να μάθω πως γίνεται να δεις τι είναι .

 

Γενικά στην Ευρώπη δεν έχουμε CDMA δίκτυα, οπότε άμα πιάνει σήμα (με roaming) τότε είναι GSM. Άμα γνωρίζεις τον πάροχο όμως, κοίτα σε αυτή τη σελίδα (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Canadian_mobile_phone_companies) να δεις ποιοί πάροχοι στον Καναδά υποστηρίζουν CDMA και ποιοί GSM δίκτυα.

Επίσης το GSM με το CDMA έχουν μικροδιαφορές εξωτερικά, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς που (νομίζω πως τα volume keys ήταν ελαφρώς πιο πάνω πχ) οπότε μπορείς να το ψάξεις μπας και βγάλεις άκρη κι έτσι

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να είναι το GSM γιατί από ότι διάβασα το άλλο δεν παίρνει καν sim αλλά θα το ελέγξω και με model number.Επειδή δεν γνωρίζω τίποτα για iPhone εαν έχει το τελευταίο update είναι σίγουρο ότι θα σπάσει κάποια στιγμή η θα μου μείνει έτσι ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...