Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλως ήρθε η 7.1.2...

και τι διορθωνει?? εγω με την 7.1.1 εχω πετυχει της καλυτερες αποδοσεις της μπαταριας απο τον εχω στην κατοχη μου αιφον.ουτε με την 6 δεν ειχα τοσο καλυ αποδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα, αυτά είναι που διορθώνει:

 

This update contains bug fixes and security updates, including:

 

• Improves iBeacon connectivity and stability

• Fixes a bug with data transfer for some 3rd party accessories, including bar code scanners

• Corrects an issue with data protection class of Mail attachments

 

Προσωπική άποψη, αν είσαι ευχαριστημένος με την 7.1.1 και δεν έχεις προβλήματα, μην κανεις αναβάθμιση. Περίμενε την έκδοση 8.

 

Επίσης: http://support.apple.com/kb/HT6297

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα, αυτά είναι που διορθώνει:

 

This update contains bug fixes and security updates, including:

 

• Improves iBeacon connectivity and stability

• Fixes a bug with data transfer for some 3rd party accessories, including bar code scanners

• Corrects an issue with data protection class of Mail attachments

 

Προσωπική άποψη, αν είσαι ευχαριστημένος με την 7.1.1 και δεν έχεις προβλήματα, μην κανεις αναβάθμιση. Περίμενε την έκδοση 8.

 

Επίσης: http://support.apple.com/kb/HT6297

καταλαβα.αυτα που διορθωνει δεν ειναι κατα την γνωμη μου σημαντικα για να κανω το update.θα παραμεινω ως εχει γιατι το κινητο δουλευει αψογα.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα restore το 4s στο 7.1.2, setup as new και προσπαθώ να κάνω jailbreak με το pangu αλλά μου μπάινει σε boot loop welcome to pangu και μετά το μήλο και πάλι απο την αρχή. Έχει κάνει κανείς και να δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.αυτα που διορθωνει δεν ειναι κατα την γνωμη μου σημαντικα για να κανω το update.θα παραμεινω ως εχει γιατι το κινητο δουλευει αψογα.:D

 

Περίμενε 1-2 εβδομάδες και θα φανεί αν είναι εντάξει. Μετά την βάζεις. Μπορεί να είναι και καλύτερη.

Έτσι κι αλλιώς όλοι κάποτε είτε κατά λάθος είτε με το ζόρι αναβαθμίζουν οπότε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε 1-2 εβδομάδες και θα φανεί αν είναι εντάξει. Μετά την βάζεις. Μπορεί να είναι και καλύτερη.

Έτσι κι αλλιώς όλοι κάποτε είτε κατά λάθος είτε με το ζόρι αναβαθμίζουν οπότε

αυτο θα κανω αν και απο αυτα που διαβαζω σε αλλο φορουμ"τρεχει" πολυ καλα ο safari.τωρα οπως τα λες θα περιμενω καποιο διαστημα να δω τι γινετε με την μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Χθες αγόρασα το iphone 4s, με μεγαλη λαχτάρα να μπω κ εγω στον κοσμο της Apple. Δεν εχω χειριστει ξανα ανάλογη συσκευη, τοσα χρονια andriod, ΜΠΕΡΔΕΎΟΜΑΙ ΛΙΓΟ, άλλα το δουλευω οσο μπορω... Έχω την εξής απορία: κατεβάζω εφαρμογές και όλα βγαίνουν κυριολεκτικά στα κινέζικα... γιατι γίνεται αυτό? Μπορώ με κάποιον τρόπο να το αλλάξω να είναι νορμαλ η γλώσσα? (αγγλικά πχ...) ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κινέζικα;

Μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία ώστε να δούμε και εμείς τι ακριβώς βλέπεις;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Χθες αγόρασα το iphone 4s, με μεγαλη λαχτάρα να μπω κ εγω στον κοσμο της Apple. Δεν εχω χειριστει ξανα ανάλογη συσκευη, τοσα χρονια andriod, ΜΠΕΡΔΕΎΟΜΑΙ ΛΙΓΟ, άλλα το δουλευω οσο μπορω... Έχω την εξής απορία: κατεβάζω εφαρμογές και όλα βγαίνουν κυριολεκτικά στα κινέζικα... γιατι γίνεται αυτό? Μπορώ με κάποιον τρόπο να το αλλάξω να είναι νορμαλ η γλώσσα? (αγγλικά πχ...) ευχαριστώ πολύ

 

Θα πρέπει να γυρίσεις στα ελληνικά το region στο App Store,για μένα σύνδεσέ το στο iTunes, βάλτο σε DFU Mode και στη συνέχεια restore και setup as new. Ό,τι και να έχει μέσα η συσκευή θα διαγραφεί και θα είναι πεντακάθαρη!

 

Πως να θέσετε τη συσκευή σας σε DFU Mode

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να πουλήσω το μεταχειρισμένο iphone 4s 8 GB αγορασμένο από vodafone με εγγυηση περιμιυ 1,5 χρονο, ποσο να το πουλησω

200 euro και να σαι ευχαριστημενος.εγω τοσο θα το εδεινα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες καταλαθος εκανα την αναβθμιση.(το δωσα στον ανηψιο να παιξει).απο τα πρωτα συμπερασματα..το scrollling ειναι αργο και εκνευριστικο και σε περιβαλλον μενου,καια σε χρηση ιντερνετ.ο σαφαρι εχει γινει αχρησιμοποιητος.επισης ζεστενετε με χρηση wifi 15 λεπτων.γενικοτερα εχασα την σταθεροτητα του κινητου.καλο ειναι να μην γινει update

ηδη ψαχνω τροπο να τ επαναφερω..:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες καταλαθος εκανα την αναβθμιση.(το δωσα στον ανηψιο να παιξει).απο τα πρωτα συμπερασματα..το scrollling ειναι αργο και εκνευριστικο και σε περιβαλλον μενου,καια σε χρηση ιντερνετ.ο σαφαρι εχει γινει αχρησιμοποιητος.επισης ζεστενετε με χρηση wifi 15 λεπτων.γενικοτερα εχασα την σταθεροτητα του κινητου.καλο ειναι να μην γινει update

ηδη ψαχνω τροπο να τ επαναφερω..:(

 

δοκίμασε το εξής, μέσα από τις ρυθμίσεις, κάνε επαναφορά της συσκευής στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, στη συνέχεια ενεργοποίησέ τη με setup as new, και στήσε από την αρχή τη συσκευή σου, Σαββατοκύριακο είναι να έχεις κάτι να κάνεις, νομίζω θα δεις μία διαφορετική συσκευή στη συνέχεια! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες καταλαθος εκανα την αναβθμιση.(το δωσα στον ανηψιο να παιξει).απο τα πρωτα συμπερασματα..το scrollling ειναι αργο και εκνευριστικο και σε περιβαλλον μενου,καια σε χρηση ιντερνετ.ο σαφαρι εχει γινει αχρησιμοποιητος.επισης ζεστενετε με χρηση wifi 15 λεπτων.γενικοτερα εχασα την σταθεροτητα του κινητου.καλο ειναι να μην γινει update

ηδη ψαχνω τροπο να τ επαναφερω..:(

 

Κάτι πήγε στραβά!

Στο δικό μου δουλεύει καλά. Δεν κατάλαβα καμία διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

ψσχνω τεχνικο για αλλαγη flex cable σε iphone 4s....υπαρχει καποιοσ χρηστης κοντα πειραια που να μου προτεινετε?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο χρονια χρηστης νοκια συσκευων εχω να πω οτι τα βιντεακια που τραβαει το iphone 4 αλλα και το 4s σε εσωτερικο χωρο με ανεπαρκη φωτισμο και μονο με χρηση του φλας βγαινουν θολα..και τα 2 με την 7.1.2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει μεμβράνη στο πίσω μερος ή καμια θηκη που φέρνει αυτό το θόλο αποτελεσμα? Η μήπως κάνει focus σε περίεργο σημειο? Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα σε 4s ios 7.1.2!
Link to comment
Share on other sites

Αααα σε απόλυτο σκοτάδι μόλις το δοκίμασα έχεις δίκαιο και η φώτο και το βίντεο είναι τραγικά τώρα το διαπίστωσα! Πριν δεν ήταν έτσι! Δεν ξέρω αν φταίει η κάμερα (μήπως και γράτσουνιθηκε) η το λογισμικό, αλλά το αποτέλεσμα είναι από γοητευτικό. Οκ το δυνατό σημείο της καμερας του 4s δεν ήταν οι λήψεις σε απόλυτο σκοτάδι αλλά το αποτέλεσμα είναι χάλια όπως είπα! Κι εγώ τωρα το παρατήρησα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο χρονια χρηστης νοκια συσκευων εχω να πω οτι τα βιντεακια που τραβαει το iphone 4 αλλα και το 4s σε εσωτερικο χωρο με ανεπαρκη φωτισμο και μονο με χρηση του φλας βγαινουν θολα..και τα 2 με την 7.1.2

 

Κάποια θήκη έχεις και δεν αφήνει το φλας να δουλέψει σωστά.

Εντάξει σε χαμηλό φωτισμό δεν είναι και η καλύτερη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το εξής, μέσα από τις ρυθμίσεις, κάνε επαναφορά της συσκευής στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, στη συνέχεια ενεργοποίησέ τη με setup as new, και στήσε από την αρχή τη συσκευή σου, Σαββατοκύριακο είναι να έχεις κάτι να κάνεις, νομίζω θα δεις μία διαφορετική συσκευή στη συνέχεια! :)

εκανα αυτο που ειπες.ευτηχως δεν μου πηρε πολυ χρονο γιατι 4 εφαρμογες εχω.το αποτελεσμα ειναι οτι το κινητο ξυπνησε.και δουλευει μια χαρα.λιγο με το σημα εχω θεμα,αλλα 99% φταιει ο παροχος μου.λιγο με το scrolling εχω ενα θεμα..ειναι λιγο αργο,σαν λαγκαρει λιγο.

βαθνονομηση αφης εχουν τα δικα μας τα κινητα?? υπαρχει καμια εφαρμογη??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτο που ειπες.ευτηχως δεν μου πηρε πολυ χρονο γιατι 4 εφαρμογες εχω.το αποτελεσμα ειναι οτι το κινητο ξυπνησε.και δουλευει μια χαρα.λιγο με το σημα εχω θεμα,αλλα 99% φταιει ο παροχος μου.λιγο με το scrolling εχω ενα θεμα..ειναι λιγο αργο,σαν λαγκαρει λιγο.

βαθνονομηση αφης εχουν τα δικα μας τα κινητα?? υπαρχει καμια εφαρμογη??

 

δεν έχουν ανάγκη βαθμονόμησης, μόνο η πυξίδα για να προσανατολιστεί :)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια θήκη έχεις και δεν αφήνει το φλας να δουλέψει σωστά.

Εντάξει σε χαμηλό φωτισμό δεν είναι και η καλύτερη

 

δεν εχω βαλει ποτε θηκη σε κανενα κινητο..κατι με την εστιαση παιζει απο οτι καταλαβα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήγα να βγάλω φωτό και να κάνω focus σε ένα σημείο και δύσκολα έκανε έπρεπε να επιμεινω για κανενα λεπτό να πατάω συνέχεια! Μάλλον ειναι πρόβλημα της 7.1.2 δεν κάνει καλό focus, ο φωτισμός ήταν πολυ καλός (μέρα τραβήχτηκε η φωτό)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...