Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

【u8800pro】-port cm7 to u8800pro

not working: Camera / FM / USB tether / Video

working: sensor / GPS / backlight / Bluetooth / 3D display /audio /RIL signal / *WIFI / *wifi hotspot /

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον λεω να το παραγγειλω και εγω απο δευτερα..τι λετε οσοι το εχετε παρει?Να κανω την κινηση?

Και τι γινεται με screen protector και απο που?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λεω να το παραγγειλω και εγω απο δευτερα..τι λετε οσοι το εχετε παρει?Να κανω την κινηση?

Και τι γινεται με screen protector και απο που?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

αρκετα καλο κινητο, value for money!

 

υπαρχει τροπος να περασουμε τα μηνυματα απο κινητο νοκια στο χ5 προ?

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλο κινητο, value for money!

 

υπαρχει τροπος να περασουμε τα μηνυματα απο κινητο νοκια στο χ5 προ?

 

Το πήρα και εγώ προχτές και το μαθαίνω, καλή αγορά πάντως.

 

Τις επαφές μου τις μετέφερα από το samsung με το bluetooth και πέρασαν όλα τα πεδία χωρίς κανένα πρόβλημα. Μετά τις ανέβασα στο gmail με τον πρώτο συγχρονισμό και τις επεξεργάζομαι και εκεί.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Και τι γινεται με screen protector και απο που?

.

λενε οτι ειναι καλη

http://protectionfilms24.com/article/savvies-crystal-clear-screen-protector-huawei-ideos-x5-49233.html

η καλυτερη αλλα κοστιζει

http://protectionfilms24.com/article/vikuiti-screen-protector-dqc160-huawei-ideos-x5-49232.html

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω συντομα να εχουμε εξελιξεις σε 2.3.7,που να δουλευουν ολα.

==OK i followed the instructions, flashed it, but now it is stuck in a loop at the CM7 welcome screen.

 

Done, i just forgot to wipe chache / data partition; thanks Genokolar you're the man, Nforce25 thanks.

 

Is there any chance to have it all in English?==

για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο ελλατωμα κατα τη γνωμη μου ειναι οτι δεν εχει led flash για τις φωτογραφιες

 

Οσο για την samoled οθονη,το κακο ειναι ενα: Μετα δεν θα μπορεις να συμβιβαστεις με τις απλες μη-amoled οθονες...

 

Θα έλεγα πως με το night mode που έχει, θα λείψει σε πολύ λιγότερους το flash...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι(χαζο ισως)?

το κινητο παιζει με σιμ κοσμοτε και βονταφον κανονικα ετσι?

 

Ναι,γιατί να μην παίζει;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι(χαζο ισως)?

το κινητο παιζει με σιμ κοσμοτε και βονταφον κανονικα ετσι?

επειδη το πουλαει η Wind δεν σημαινει οτι ειναι κλειδωμενο για τα αλλα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

σας προειδοποιησα οτι μπορει να ειναι χαζο αυτο που θα ρωταγα απλα ειμαι σε αναμονη για το pro και ηθελα να ειμαι απολυτα σιγουρος.

:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λεω να το παραγγειλω και εγω απο δευτερα..τι λετε οσοι το εχετε παρει?Να κανω την κινηση?

Και τι γινεται με screen protector και απο που?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Αξίζει και με το παραπάνω σε αυτά τα χρήματα. Θα σου αρέσει η ταχύτητα, η οθόνη και η κατασκευή του. Και φυσικά το λειτουργικό Android, το οποίο από το Δεκέμβρη θα αναβαθμιστεί στην έκδοση 2.3. Επειδή το χρησιμοποιώ εδώ και ημέρες, να σου πω επίσης ότι παρά την αλλαγή στον επεξεργαστή δεν παρατήρησα καμία διαφορά στην αυτονομία - γεγονός θετικό.

Link to comment
Share on other sites

με το sar τι παιζει?ειναι το ιδιο χαμηλο οπως και στο απλο Χ5?

 

Το όριο SAR που υιοθετεί η Ευρώπη είναι 2,0 W/kg (μέσος όρος ανά 10 γραμμάρια

ιστού). Η υψηλότερη τιμή SAR για αυτόν τον τύπο συσκευής για χρήση στο αυτί είναι

0,472 W/kg και όταν φοριέται κανονικά στο σώμα είναι 0,975 W/kg.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παραγγειλα απο Armaos telecom και εν αναμονη λογω απεργιας των πλοιων!!Πιστευω μεχρι Παρασκευη να το εχω στα χερια μου.Δεν ηθελα και πολυ να πειστω εεε???
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παραγγειλα απο Armaos telecom και εν αναμονη λογω απεργιας των πλοιων!!Πιστευω μεχρι Παρασκευη να το εχω στα χερια μου.Δεν ηθελα και πολυ να πειστω εεε???

 

Η απεργια ληγει αυριο νομιζω. Το πολυ πολυ αν τραβηξει το ακυρωνεις και το παιρνεις απο wind. Θα πληρωσεις 6 ευρω παραπανω.

Παντως πρεπει να ειμαι ο μοναδικος κ*λοφαρφος που το πηρε απο armao στα 184 ευρω συν μεταφορικα, οταν το ειχε βγαλει για λιγες ωρες.

Συγκεκριμενα το ειχε ο Armaos 189 και το βαζει το ebw 185 (απο εκει εννοειται οτι δεν θα ψωνιζα). Την περασμενη Κυριακη βραδυ το κατεβαζει ο Αρμαος στα 184. Δευτερα πρωι πεφτει το ebw, εξαφανιζεται απο το skroutz (ακομα δεν υπαρχει νομιζω) και το ανεβαζει ο Αρμαος στα 188.

 

Edit : Σημερα εμφανιστηκε ξανα το ebw και το εχει 185.

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Η απεργια ληγει αυριο νομιζω.

εφυγαν ηδη τρια πλοια

.Δεν ηθελα και πολυ να πειστω εεε???

τα εχει ολα και συμφερει.

ζηλευω μονο που δεν εχουμε updates οπως καποιοι αλλοι

ελπιζω μονο να παρουμε-περασουμε την ICS καποια στιγμη.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
το πηρα απο ebw στα 190 μαζι με μεταφορικα γιατι το καταστημα της θεσσαλονικης δεν το χε.ποσες μερες λετε να κανει η παραγγελια?θα το παιρνα απο wind αλλα δεν το χει κανενας και θα το φερουν πεμπτη διοτι η τεταρτη (26 οκτωβρη) ειναι αργια στη Θεσσαλονικη
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελετε να κανετε root,SuperOneClickv2.1.1

δουλευει με την πρωτη!

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=674200&d=1312258565

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το θέλω παρά πολύ το κινητό αλλά δεν είναι ούτε δύο μήνες που έχω πάρει το xperia x8 και θέλω με κάποιων τρόπο να δώσω το xperia x8 μου και ένα χρηματικό ποσό(μέχρι 40-50Ε) για να πάρω το ideos x5 pro καμιά ιδέα?

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το θέλω παρά πολύ το κινητό αλλά δεν είναι ούτε δύο μήνες που έχω πάρει το xperia x8 και θέλω με κάποιων τρόπο να δώσω το xperia x8 μου και ένα χρηματικό ποσό(μέχρι 40-50Ε) για να πάρω το ideos x5 pro καμιά ιδέα?

δυσκολα,υπολογιζε παραπανω,εκτος και σταθεις τυχερος..

βαλτο στις αγγελιες να δεις πως θα γινει

Link to comment
Share on other sites

φίλε ευχαριστώ θα το βάλω και κάτι άλλο παίζει όλα τα hd games ? αξίζει γενικός ?

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο παίζει όλα τα hd games ? αξίζει γενικός ?

αξιζει! δυστυχως στα παιχνιδια δηλωνω ασχετος.

 

εαν καποιοι ενδιαφερονται

http://www.protectionfilms24.com/article/savvies-crystal-clear-screen-protector-huawei-u8800-49115.html

ειμαι μεσα για μια.

8€ οι τρεις.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το asphalt5 παντως το παει κοπιδι.. ουτε εγω εχω ιδεα απο games κατα τ'αλλα.

akalos, διαβαζα οτι τα συγκεκριμενα screen protectors δεν ειναι καλα. Προσωπικα αφου αποφασισα να μην δωσω 9 ευρω για μεμβρανη κι αφου διαβασα οτι τα savvies ειναι πολυ κακης ποιοτητας, αποφασισα να παρω αυτα που συμφωνα με την ερευνα μου πρεπει να ειναι τα καλυτερα φθηνιαρικια. 1,83 ευρω μου κοστισαν.

Μπορεις να παρεις μια γευση τι λενε για τα savvies

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας καποιο μαγαζι "υπαρκτο" αθηνα για screen protector για το τηλεφωνακι μας.. ειχε αναφερθει ενα στην αγια βαρβαρα αλλα δεν βρησκω το λινκ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...