Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω ειμαι πολυ δυσαρεστημενος με την wind και με το κινητο. Ειχα αυτο το προβλημα που εχουν πολλοι, οταν με παιρνανε τηλεφωνο ακουγανε την φωνη τους, πραγμα πολυ κουραστηκο. Το πηγα στην Wind την πρωτη βδομαδα γιατι θεωρω απαραδεκτο καινουρια συσκευη να θελει ζελετειπ και δεν ξερω εγω τη μαντζουνια , που παρολο που τα δοκιμασα δεν λειτουργουσαν.Ζητησα αντικατασταση, περιμενα 2 βδομαδες για να μου το επιστρεψουν πισω γραφοντας πανω δεν εχει τιποτα.Εγω τωρα τι να κανω? Εχει κανει καποιος που ειχε αυτο το προβλημα αναβαθμιση και του λυθηκε? Μη κανω και χασω την εγγυηση

:mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειμαι πολυ δυσαρεστημενος με την wind και με το κινητο. Ειχα αυτο το προβλημα που εχουν πολλοι, οταν με παιρνανε τηλεφωνο ακουγανε την φωνη τους, πραγμα πολυ κουραστηκο. Το πηγα στην Wind την πρωτη βδομαδα γιατι θεωρω απαραδεκτο καινουρια συσκευη να θελει ζελετειπ και δεν ξερω εγω τη μαντζουνια , που παρολο που τα δοκιμασα δεν λειτουργουσαν.Ζητησα αντικατασταση, περιμενα 2 βδομαδες για να μου το επιστρεψουν πισω γραφοντας πανω δεν εχει τιποτα.Εγω τωρα τι να κανω? Εχει κανει καποιος που ειχε αυτο το προβλημα αναβαθμιση και του λυθηκε? Μη κανω και χασω την εγγυηση

:mad::mad::mad::mad::mad:

 

Να το ξαναπας και να επιμεινεις για αντικατασταση η εστω επιδιορθωση αν εχουν περασει οι 14 μερες.Μπορει να ειναι ξενη εταιρια αλλα η νοοτροπια της μαλλον παει με την χωρα..Επιμονη,αγριαδα και απειλες (νομικες,μη σε δεσουνε κιολας).Μονο ετσι,δοκιμασα και με τον καλο τροπο και δεν επιασε,ειπαμε ξενη εταιρια αλλα οι υπαλληλοι της Ελληναρες,το παιζουν απολυτοι και ξερολες και μωλις τους αγριεψεις λιγο κοτουλες.Απλα με τροπο,οχι μπινελικια,οι κλησεις καταγραφονται!Μονο απο κοντα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To thread καθαρίστηκε από τις τελευταίες ειρωνικές - off topic συζητήσεις. Αν συνεχίσετε έτσι θα υπάρξουν κυρώσεις.

 

Να θυμίσω ότι εδώ είμαστε να λαμβάνουμε και να δίνουμε βοήθεια, δεν έχετε να χωρίσετε τίποτα. Φροντίστε λοιπόν να μένει "καθαρός" ο χώρος που σας φιλοξενεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειμαι πολυ δυσαρεστημενος με την wind και με το κινητο. Ειχα αυτο το προβλημα που εχουν πολλοι, οταν με παιρνανε τηλεφωνο ακουγανε την φωνη τους, πραγμα πολυ κουραστηκο. Το πηγα στην Wind την πρωτη βδομαδα γιατι θεωρω απαραδεκτο καινουρια συσκευη να θελει ζελετειπ και δεν ξερω εγω τη μαντζουνια , που παρολο που τα δοκιμασα δεν λειτουργουσαν.Ζητησα αντικατασταση, περιμενα 2 βδομαδες για να μου το επιστρεψουν πισω γραφοντας πανω δεν εχει τιποτα.Εγω τωρα τι να κανω? Εχει κανει καποιος που ειχε αυτο το προβλημα αναβαθμιση και του λυθηκε? Μη κανω και χασω την εγγυηση

:mad::mad::mad::mad::mad:

 

καλησπερα φιλε,

 

εχω κ εγω το ιδιο προβλημα. το κινητο το πηγες σε καταστημα της wind ή σε service της huawei?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε,

 

εχω κ εγω το ιδιο προβλημα. το κινητο το πηγες σε καταστημα της wind ή σε service της huawei?

 

Στην Wind το πηγα και αυτη το στειλανε μαλλον στο servise τους ,για να εγκρινη την αντικατασταση που ζητησα και οι πονηρηδηδες το εστειλαν πισω με ενα χαρτι που ελεγε δεν βρεθηκε βλαβη. Αυριο ομως που θα παω και θα τους πω να με παρουν τηλεφωνο και θα ακουνε τη φωνη τους 3 φορες να δω τι θα μου πουνε.:mad::mad:. Ασε σου λεω με εχει νευριασει η συσκευουλα και πιο πολυ αυτους που με παιρνουν τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Στην Wind το πηγα και αυτη το στειλανε μαλλον στο servise τους ,για να εγκρινη την αντικατασταση που ζητησα και οι πονηρηδηδες το εστειλαν πισω με ενα χαρτι που ελεγε δεν βρεθηκε βλαβη. Αυριο ομως που θα παω και θα τους πω να με παρουν τηλεφωνο και θα ακουνε τη φωνη τους 3 φορες να δω τι θα μου πουνε.:mad::mad:. Ασε σου λεω με εχει νευριασει η συσκευουλα και πιο πολυ αυτους που με παιρνουν τηλ.

 

To προβλημα το εχεις οταν το κινητο ειναι σε θηκη?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

τα διπλα μικροφωνα κανουν την ζημια;; αλλα φταινει και οι θηκες;;;

η μια λυση ειναι dual mic off η μονωτικη τανια στο mic που ειναι στην πλατη του κινητου.

δεν ξερω εαν λειτουργουν καλα και σε ολους αυτες οι λυσεις.

αλλοι λενε οτι μιλωντας σε καποια αποσταση απο το μικροφωνο λυνεται το προβλημα....

δοκιμαστε τις.

Link to comment
Share on other sites

τα διπλα μικροφωνα κανουν την ζημια;; αλλα φταινει και οι θηκες;;;

η μια λυση ειναι dual mic off η μονωτικη τανια στο mic που ειναι στην πλατη του κινητου.

δεν ξερω εαν λειτουργουν καλα και σε ολους αυτες οι λυσεις.

αλλοι λενε οτι μιλωντας σε καποια αποσταση απο το μικροφωνο λυνεται το προβλημα....

δοκιμαστε τις.

 

πως το κανεις αυτο;

Link to comment
Share on other sites

κ για να το επαφερεις στο on ειναι το ιδιο?

:blink:

dial >σε βγαζει σε menu και θα βρεις την ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

@mits3 και faflatas

να επιμεινετε ,να σας το αλλαξουν ,,η να σας το φτιαξουν ,,,

και γω με 2.2 ειμαι και δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα και φοραω θηκη sikai ,συνεχως εδω και 2 μηνες.....

μου εχει συμβει κατι παρομοιο ,μονο κανα δυο φορες με κληση viber , ομως και απο το δικο μου και απο το τηλ.. του συνομιλητη μου

να επιμεινετε ,οσο γινεται,,δεν πρεπει να γινεται αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια super το κινητο για αυτα που προσφερει σε σχεση με την τιμη του,αλλα επειδη αυριο περιμενω να μου ρθει το τριτο (!) x5pro μπορω να πω οτι το μονο μειονεκτημα του τηλεφωνου ειναι η ποιοτητα συναρμολογησης (μαλλον τους εχουν πολυ κακοπληρωμενους στα εργοστασια της huawei).

 

Το πρωτο ειχε ενα σημειο αναμεσα στα κουμπια αφης που δεν ηταν καλα βαμενο απο την κατω πλευρα του τζαμιου και περναγε ασχετο φως σε σημειο αναμεσα στα πληκτρα,επισης η κατω δεξια γωνια της οθονης ηταν κολλημενη λιγο πιο προς τα αριστερα απ οσο επρεπε και υπηρχε και απο κει διαρροη φωτος απο τον φωτισμο κατω απο την οθονη.

 

Στο δευτερο δεν ηταν κολλημενη καλα η κατω δεξια γωνια της οθονης και πεταγοταν η οθονη προς τα πανω καθε τρεις και λιγο και επρεπε να την παταω να ξαναμπει μεσα! (Στο καταστημα της wind με βγαζαν τρελο οτι και τις 2 φορες δεν ηταν για αλλαγη,επειδη μπορουσε να κανει κλησεις και να στειλει μυνηματα!!Μεχρι που τα κανα ολα π*****α και την αλλη μερα με πηραν τηλεφωνο να παω να παρω το καινουργιο)

 

Το τριτο το περιμενω αυριο (φτου φτου φτου ελπιζω ο κινεζος που το συναρμολογησε να ειχε γ****ει καλα το προηγουμενο βραδυ!)

Και οι υποψιες μου για κακη ποιοτητα συναρμολογησης επιβεβαιωνονται οσο ακουω για θεματα με ακουστικα,wifi,ξεκολλημενες κεραιες gps,σκονες μεσα απο την οθονη κλπ.

 

Βεβαια ειναι να μην σου κατσει,αλλα θα πρεπε τα ποσοστα ελατωματικων συσκευων να ηταν πιο χαμηλα.

Συμπερασμα το κινητο ειναι τρελη ευκαιρια για αυτα που κανει,αλλα περνεις ενα μικρο ρισκο λογω των ανωθεν.

 

p.s. :Δεν χρειαζεται να περιγραψω τα επεισοδια που εχω κανει με wind για να το αλλαξουν και δευτερη φορα.Και δεν εφταιγε η wind!Εφταιγε το καταστημα (που ειναι franchise) και ειτε δεν ακολουθουν τις διαδικασιες για doa που δινει η wind ειτε φοβουνται μηπως σου αλλαξουν την συσκευη αμεσως και τους μεινει στο χερι. (10-15 μερες αναμονη αν παει συμφωνα με την διαδικασια και καθε μερα τηλεφωνα σε wind,καταστημα,doa,service kai huawei για να συντομευσει η διαδικασια.)

 

Συμπερασμα αλλο ειναι οτι ολα τα προβληματα για τις αλλαγες doa τα δημιουργουν τα καταστηματα και καποιοι τεχνικοι που την εχουν δει δημοσιο στα service.

Link to comment
Share on other sites

*#*#2846579#*#*
Ναι σαι καλά. Πρώτη φορά που μίλησα με το κινητό μέσα σε θήκη, (χωρίς χαρτόνι αντί καπακιού μπαταρίας), και με άκουγαν κανονικά χωρίς μικροφωνισμούς. Έχουμε καμιά ιδέα για το τι κάνουν οι επιλογές στο υπόλοιπο μενού?
Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια το δοκίμασα στη sofo-miui αλλα δεν μπαίνει! Αρα μονο για μαμα roms το συγκεκριμένο υπομενου (2.3.5 και 2.2.2)!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Κατάφερα κ πέρασα την 2.3.5 Ηταν ένα αρχείο με 3 STEP μέσα, δε θυμάμαι τώρα από που το ειιιιιιχα κατεβάσει. Ολα λειτουργούν κανονικά εκτός από το 3g. Λοιπόν, ανοίγω 3g κ μου κολλάει τις εφαρμογές, δεν μου τις φορτώνει. fb, messenger, 4square κ γενικά όποια άλλη προσπαθήσω ενώ την ίδια στιγμή που φορτώνει κανονικά τα sites στο internet, από wifi φορτώνουν κανονικά όλα. Μήπως ξέρει κανείς τον λόγο? Ελπίζω να μπορέσει κάποιος να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Κατάφερα κ πέρασα την 2.3.5 Ηταν ένα αρχείο με 3 STEP μέσα, δε θυμάμαι τώρα από που το ειιιιιιχα κατεβάσει. Ολα λειτουργούν κανονικά εκτός από το 3g. Λοιπόν, ανοίγω 3g κ μου κολλάει τις εφαρμογές, δεν μου τις φορτώνει. fb, messenger, 4square κ γενικά όποια άλλη προσπαθήσω ενώ την ίδια στιγμή που φορτώνει κανονικά τα sites στο internet, από wifi φορτώνουν κανονικά όλα. Μήπως ξέρει κανείς τον λόγο? Ελπίζω να μπορέσει κάποιος να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ.

 

Κοιτα στις ρυθμισεις δικτυου, στα σημεια προσβασης να ειναι επιλεγμενο το internet, οχι το wap.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

 

Το πρωτο ειχε ενα σημειο αναμεσα στα κουμπια αφης που δεν ηταν καλα βαμενο απο την κατω πλευρα του τζαμιου και περναγε ασχετο φως σε σημειο αναμεσα στα πληκτρα,επισης η κατω δεξια γωνια της οθονης ηταν κολλημενη λιγο πιο προς τα αριστερα απ οσο επρεπε και υπηρχε και απο κει διαρροη φωτος απο τον φωτισμο κατω απο την οθονη.

 

 

Το ιδιο ακριβως και σε μενα, κατω δεξια η οθονη ειναι πιο αριστερα και περναει φως. Απλετο φως, κανει μπαμ ρε παιδι μου και σπαει νευρα. Αλλα δυστυχως εχασα το doa και δε μπορω να κανω κατι -λογικα- πλεον.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως και σε μενα, κατω δεξια η οθονη ειναι πιο αριστερα και περναει φως. Απλετο φως, κανει μπαμ ρε παιδι μου και σπαει νευρα. Αλλα δυστυχως εχασα το doa και δε μπορω να κανω κατι -λογικα- πλεον.

 

Αν εχεις υπομονη να μεινεις χωρις το κινητο 10-15 μερες,στειλτο στο service (αν τους εμπιστευεσαι κιολας βεβαια) να σου αλλαξουν το τζαμι,ειναι ελαττωμα και πρεπει να σε καλυψει η εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Θελω να περασω την 2.3.5 αλλα δεν ξερω ποια απο ολες: βλεπω 512, 540, 565 .....

Δεν με ενδιαφερει να παω σε root, θελω να βαλω μια επισημη χωρις να εχω θεματα με την ομαλη λειτουργια του τηλεφωνου.

Ποια μου προτεινετε να περασω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο με την 512 δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Δοκίμασε κ βλέπεις ποια σου κάνει και με ποια δεν έχεις πρόβλημα.

Δεν είναι τίποτα άλλωστε να την περάσεις ξανά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...