Jump to content

Xperia x10 mini PRO : [ROM] MiniCM7Pro Android 2.3


kissmyarch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια κανει και για το χ10 μινι????

 

ΟΧΙ

Για το μίνι δες το MiniCM7. Υπάρχει ωραιότατος οδηγός εδώ στο forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τα κατάφερα και εβαλα κι εγώ τη rom αυτή,να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον kissmyarch για τον οδηγό και τη βοήθεια μόνο που έχω μερικά ερωτήματα

Όταν είχα το android 2.1 το κινητό είχε μια συγκεκριμένη γραμματοσειρά, μπορεί κάποιος να μου πει ποιά ήταν και πώς μπορώ να την εγκαταστήσω; Ωραία η στρογγυλεμένη που έχει τώρα αλλά με παιδεύει λιγάκι...

Επίσης, πέρα από τα τρία θέματα που είχε μέσα η rom, πώς μπορώ να βάλω άλλα; Ή έστω να αλλάξω το χρώμα κάποιου από τα τρία; Έχω το SETheme, μπορώ να του αλλάξω χρώμα;

Την οθόνη κλειδώματος πού μπορώ να την επεξεργαστώ, και πώς ρυθμίζω να κλειδώνει το κινητό πατώντας το κουμπί από πανω (ενεργοποίησης) όπως έκανε κανονικά;

Αυτά (για την ώρα) αν μπορεί κάποιος ας μου λύσει τις απορίες μου.. :love::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες..!!

Λοιπόν θέλω βοήθεια... καταρχάς θα πρέπει να ξέρετε, ότι δεν έχω καταλάβει καν τι λέτε στα προηγούμενα posts :X είμαι ασχετήλα ο καημένος.. λοιπόν τα links στο multiupload δεν λειτουργούν.. :ninja: και επίσης κάτι που θέλω να ρωτήσω για την συγκεκριμένη συσκευή που έχω γίνετε να περάσω την πλατφόρμα που αναφέρετε;; έχω αυτό το σόνυ http://techblog.gr/wp-content/uploads/2010/02/Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini-Pro-2.jpg κ όχι το καινούριο.. αν ναι κάποιος να με χελπάρει με τα links γτ φαίνεται καλό και το θέλω κι εγώ το καημένουλι... :!::!:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καταφερα για πρωτη φορα να βαλω ενα costum rom στο τηλεφωνο μου. τελικα ειναι λιγοτερο δυσκολο απο οσο περιμενα. εβαλα MiniCM7Pro Android 2.3 οπως αναφερετε στο θεμα. Ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες, ειναι πολυ καλες. Η rom δουλευει αψογα μεχρι στηγμης και ολα ειναι ΟΚ. το μονο θεμα που με ενοχλει και βασικα αυτος ηταν ο κυριος λογος που αλλαξα rom ειναι για να εχω flash. Εκανα manual install οπως ειναι στις οδηγιες, εγινε η εγκατασταση αλλα δεν βλεπω να εχω flash σε καποιο browser ( δοκιμασα dolphin HD & opera mini & default βεβαια ). ξερει κανεις τι μπορω να κανω ? Edited by obobob
αλλαξα rom

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια με ολλαει και εμενα εκει με το ανθρωπακι και του εχω κανει καμια πενηνταρια επανεκιννησεις χωρις υπερβολες....καμια ιδεα?:!:
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ολλαει και εμενα εκει με το ανθρωπακι και του εχω κανει καμια πενηνταρια επανεκιννησεις χωρις υπερβολες....καμια ιδεα?:!:

 

Full wipe έκανες..;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εκει που ημουν ετοιμος να μην ξανα ασχοληθω με το μινι προ ανακαλυψα αυτη τη σελιδα...δεν ειχα ιδεα πως μπορεις να κανεις τετοια πραματα...να ειστε καλα,εβαλα την εκδοση 21 κ το κινητο εγινε λες κ ειναι απο αλλη χωρα!!!

 

ερωτηση που θελω να θεσω....Ποια ειναι η τελευταια ρομ που κυκλοφορει?γτ εδω στο φορουμ εχω ψιλομπερδευτει..

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση εχω

 

στις ρυθμισεις κ συγκεκριμενα στο cyanogen settings στις επιδοσεις εχει μια επιλογη sd cache size κ μετα εχει να διαλεξεις απο 128 κ μεχρι 4000 και κατι...

εχω 8 γιγα καρτα πανω, ποια επιλογη μου συνιστατε να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

εκει που ημουν ετοιμος να μην ξανα ασχοληθω με το μινι προ ανακαλυψα αυτη τη σελιδα...δεν ειχα ιδεα πως μπορεις να κανεις τετοια πραματα...να ειστε καλα,εβαλα την εκδοση 21 κ το κινητο εγινε λες κ ειναι απο αλλη χωρα!!!

 

ερωτηση που θελω να θεσω....Ποια ειναι η τελευταια ρομ που κυκλοφορει?γτ εδω στο φορουμ εχω ψιλομπερδευτει..

 

αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι αυτή

/http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334719

 

αλλά είναι ακόμα σε δοκιμαστική έκδοση νομίζω (beta)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ πολύ.:thanks:

Το εγκατέστησα με επιτυχία!!!

 

Πριν το εγκαταστήσω είχα κάνει back up, τώρα πως θα επαναφέρω τα μηνύματα, τις επαφές και τις εφαρμογές?

Χρειάζεται κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Συγχαρητηρια για τον οδηγο....!! Εχετε κανει τρομερη δουλεια παιδια...!! :) Edited by Dimitris_tz
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για τον οδηγο ειναι τελειος. Εκανα αναβαθμιση και δουλευει μια χαρα. Το μονο που εχω να ρωτησω ειναι πως μπορω να διορθώσω το πληκτρολογιο? Στα ελληνικα γραφει μια χαρα αλλα στα αγγλικα εχει προβλημα σε μερικα κουμπια. πχ οταν πατα το @ μου εμφανιζει τον τονο ' . Ειχε κανεις παρομιο προβλημα? Edited by giorgio2g
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα παιδια.... έχω βαλει την παραπανω ROM και θα ηθελα να ρωτησω εαν γινεται να βγαλω καποιες εφαρμογες του συστηματος που δεν χρησιμοποιω, οπως google talk, φωνιτικη αναζητηση και τετοια...!! Ευχαριστω...!! :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα έχω κάνει olla και "τσιφος" εχω βαρεθεί μήπως θα γινόταν να βγάζατε κανένα video καλητερα με τα βήματα?

 

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα στο pro ενός συναδέλφου από την δουλειά πολύ εύκολα και γρήγορα ακολουθώντας των οδηγό. Τώρα νομίζει πως έχει άλλο τηλέφωνο :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα έχω κάνει olla και "τσιφος" εχω βαρεθεί μήπως θα γινόταν να βγάζατε κανένα video καλητερα με τα βήματα?

 

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

 

Ειναι πολυ απλος ο τροπος που περιγραφεται εδω .....αρκει να μην εισαι βιαστικος και ανχωμενος....Διαβασετον προσεκτικα και ξαναδοκιμασε....Επισης προσεξε ....Αυτη η εκδοση ειναι για το mini pro και οχι για το mini ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...