Jump to content

Xperia x10 mini PRO : [ROM] MiniCM7Pro Android 2.3


kissmyarch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να περασω το zip για το πληκτρολογιο αλλα δεν το αποσυμπιεζει στο τηλεφωνο δειχνει οτι εχει σφαλμα το αρχειο μπορει καποιος να μου το στειλει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσπαθω να περασω το zip για το πληκτρολογιο αλλα δεν το αποσυμπιεζει στο τηλεφωνο δειχνει οτι εχει σφαλμα το αρχειο μπορει καποιος να μου το στειλει;

 

Έχεις το mini rom manager σαν εφαρμογή; Αν ναι, άνοιξέ το και επίλεξε αλλαη γλώσσας για το πληκτρολόγιο την latin-on-greek. Μετά πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και απενεργοποιείς το android keyboard. Κάνεις power off το κινητό και το ανοίγεις ξανά. Όχι reboot, poweroff.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το mini rom manager σαν εφαρμογή; Αν ναι, άνοιξέ το και επίλεξε αλλαη γλώσσας για το πληκτρολόγιο την latin-on-greek. Μετά πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και απενεργοποιείς το android keyboard. Κάνεις power off το κινητό και το ανοίγεις ξανά. Όχι reboot, poweroff.

 

Δυστυχως δεν εχω την εφαρμογη αυτη και δεν την βρισκω στο market

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ

 

Μολις εβαλα την minicm7 v.21!! θα την λειτουργησω και θα σας πω εντυπωσεις!!!

 

Μετα απο περιπου μια μερα χρηση μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. το μονο προβλημα που εχω ειναι οταν παω να γραψω καποιο password απο το πληκτρολογιο σε καποια σελιδα δεν λειτουργει το πληκτρολογειο οπως λειτουργει στα μηνυματα. Δηλαδη δεν δουλευει η επιλογη για κεφαλαια γραμματα και αριθμους. μικρο το κακο βεβαιως. Και μαλλον εχει μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας απο οτι πριν.

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ

 

Μολις εβαλα την minicm7 v.21!! θα την λειτουργησω και θα σας πω εντυπωσεις!!!

 

Μετα απο περιπου μια μερα χρηση μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. το μονο προβλημα που εχω ειναι οταν παω να γραψω καποιο password απο το πληκτρολογιο σε καποια σελιδα δεν λειτουργει το πληκτρολογειο οπως λειτουργει στα μηνυματα. Δηλαδη δεν δουλευει η επιλογη για κεφαλαια γραμματα και αριθμους. μικρο το κακο βεβαιως. Και μαλλον εχει μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας απο οτι πριν.

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το android keyboard από τις ρυθμίσεις για πληκτρολόγιο και γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ τη διαδικασία και έχει κολλήσει στο ανθρωπάκι της android..

Έχω κάνει 2-3 φορές επαννεκίνηση αφαιρώντας την μπαταρία καθώς δεν ανταποκρίνεται το κινητό..

Καμιά ιδέα..?

Πάω για SEUS?

 

Tελικά με την 8η επαννεκίνηση μέσω μπαταρίας λειτούργησε μια χαρά..

Όλα Ο.Κ. και η 2.3.7 έκδοση μέσα..

Μια χαρά,ευχαριστώ πολύ για τον ευκολονόητο οδηγό.

Edited by hollygun
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι παρατήρησα δεν παίζει το ραδιόφωνο ε;

 

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι παρατήρησα δεν παίζει το ραδιόφωνο ε;

 

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό;

 

σε εμενα παιζει κανονικα το ραδιοφωνο.

 

Δουλευει και στο Χ10 mini σκέτο ή μόνο στο pro?

 

αυτη η ρομ ειναι μονο για το προ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την rom το μονο κακο που εχει ειναι οταν παω να γραψω π.χ. τα στοιχεια μου σε καποια ιστοσελιδα οπως το facebook, εννοω κωδικο και ονομα, τοτε δεν δουλευουν σωστα οι χαρακτηρες του πληκτρολογιου ενω στα μηνυματα δουλευουν κανονικα. Μικρο το κακο βεβαια...
Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την rom το μονο κακο που εχει ειναι οταν παω να γραψω π.χ. τα στοιχεια μου σε καποια ιστοσελιδα οπως το facebook, εννοω κωδικο και ονομα, τοτε δεν δουλευουν σωστα οι χαρακτηρες του πληκτρολογιου ενω στα μηνυματα δουλευουν κανονικα. Μικρο το κακο βεβαια...

 

Περίεργο, εμένα δε μου συμβαίνει. Έχω την gintonic βέβαια.

 

Σας δουλευει το tethering στην v21? Εμενα μου κολαει το wifi μολις το ανοιξω απο τις ρυθμισεις της ρομ

 

Γενικά δε δουλεύει, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Περασα την v.21 ερχομενη απο gingerDX v.13 και εμεινα αναυδη απο το ποσο καλυτερα δουλευει το minicm7! Το πληκτρολογιο δουλευει αψογα και παντου με επιλογη default input και το χειροκινητο οδηγο απο εδω :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316398 δε χρειαστηκε να κατεβασω τιποτα :)

Οσο για τους ελληνικους χαρακτηρες στα sms που ειδα καποιον να αναφερεται στην αρχη, η αληθεια ειναι πως η stock εφαρμογη ειναι γενικα απογοητευτικη λογω περιορισμενων επιλογων, απο τοτε που ανακαλυψα το gosmspro σαν αντικαταστατη υπαρχει λυση για ολα :D

 

Ευχαριστω πολυ για τον οδηγο και το προτεινω ανεπιφυλακτα σε οσους δεν εχουν δοκιμασει ακομα custom roms, για να βρειτε την υγεια σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, μόλις έχω περάσει τη συγκεκριμένη έκδοση. Έκανα επανεκκίνηση από το cwm μόλις τελείωσε η εγκατάσταση και το κινητό έχει κολλήσει στο android ανθρωπάκι εδώ και κάνα 15λεπτο. Είναι λογικό?

 

Διάβασα ένα ποστ στην πρώτη σελίδα, έτσι έκανα wipe data και μετά όλα οκ.

Ευχαριστώ για τον οδηγό!

Edited by Jimmys83
Εύρηκα!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε τον Zeam launcher σαν default;

 

Αν και τρέχει σαν πρόγραμμα μετά από εκκίνηση ζητείται πάλι επιλογή μεταξύ ADW/Sony αν και δεν υπάρχουν default ενέργειες αυτούς.

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει το "zeam" αντί "zeam launcher", οπότε τώρα μου εμφανίζει την σχετική επολογή για default.

 

Υπάρχει κανένας τρόπος να έχουμε android keyboard και με ελληνικά στο hard ? Έχω καταλάβει πως το ελληνικό hard πληκτρολόγιο πηγαίνει μαζί με το SE που δεν είναι τύπου full με όλο το αλφάβητο (σωστά?).

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.. ενώ έκανα την εγκατάσταση από CWM το κινητό κόλλησε στην αρχική οθόνη με το ανθρωπάκι..

είμαι ήδη στις 4 επανεκκινήσεις και περιμένω... δεν μας είπε όμως ο jimmys83 αν μετά το wipe data ξαναέβαλε την MINIROM??? απλά είπε ότι μετά όλα οκ..!! τι θέλει να πει ο ποιητής??? Ευχαριστώ για τον οδηγό!!

Edited by Ecsalos
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.. ενώ έκανα την εγκατάσταση από CWM το κινητό κόλλησε στην αρχική οθόνη με το ανθρωπάκι..

είμαι ήδη στις 4 επανεκκινήσεις και περιμένω... δεν μας είπε όμως ο jimmys83 αν μετά το wipe data ξαναέβαλε την MINIROM??? απλά είπε ότι μετά όλα οκ..!! τι θέλει να πει ο ποιητής??? Ευχαριστώ για τον οδηγό!!

 

Για να μην πω σημαίνει ότι δεν ξαναπέρασα τη rom. :) Μετά το wipe data έτρεξε κανονικά, δοκίμασε επανεκκίνηση βγάζοντας την μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας ακολουθησα τον οδηγο σας και μου ενανε install την rom κανονικα αλλα δεν μπορει να μου βρει την καρτα μνημης ....... Ξερει κανεις τη πρεπει να κανω ????:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι εννοει οταν λεει wipe?

Now Fixed MAC Adress (Need Wipe)

- Now Fixed Battery drain (Need Callibrate battery and wipe)

- Now Fixed Reboot in cwm (Need Wipe)

βοηθηστε με...για την εκδοση 21

Link to comment
Share on other sites

θα μπορεσω να εγκαταστισω αυτη τη ρομ εχοντας ηδη 2.3 της gingerdx? :Ζ

 

*Τα περισσοτερα λinks ειναι νεκρα... :/ η τουλαχιστον down.. :/

 

Σχετικα με τη ρομ , συγγνωμη τωρα καταλαβα το βημα που το διευκρινιζει ;ρ

 

δν παρατηρησα install aborted αλλα εχω το ιδιο προβ. μενει στην οθονη με το λογοτυπο SE... τι εκανες ακριβως κ διορθωθηκε? :Ζ

 

1000 συγγνωμη για τα τοσα πολλα ποστς , ψηλοαγχωθηκα δν το κρυβω ;ρ το εκανα επιτελους και μπορω να πω οτι βλεπω με το πρωτο λεπτο την γιγαντια διαφωρα με το gingerdx που ειχα..ευχαριστω και παλι τον kissmyarch! τελειο thread :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...