Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά να κάνω μια ερώτηση.πως μπορώ να μεταφέρω τα sms που έχω στην sim?μέσα στη sim έχω κάποια sms αλλά θέλω να περάσω αυτά πυ είναι στο κινητό.έχω πάρει το αρχειάκι με το mybackuproot αλλά θέλω να τα περάσω και στη sim.ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OMEGA Θελει η Αγοριναααα μουυυ...(??:worry:??) ΟMEGAΑΑΑΑ...???? OMEGAAA...!!!!! :. Οτι πεις εσυυυ.......... :lol:

 

Θα πας εδω που θα σε στειλω... { http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681 }

 

Και θα κατεβασεις την OMEGA της επιλογης σου....!!! Ειναι ολες δημιουργιες του "Αγαπητου Συνθετη" και "moderator" Γιαννη / IOATHE κατα "forumokosmo"...!! Eτσι γιαααα... να τον εχεις ακουστα και αυτον...!!! Αν δεν εχεις προλαβει ακομα... να ακουσεις / διαβασεις μεχρι σημερα...!!!

 

1) Omega v6.0

2) Omega ΧΤ v6.0 ◄Black Blue►

3) Omega ΧΤ v6.1 ◄ICE CREAM SANDWICH►

 

Αυτες ειναι ολες οι ονομασιες απο τις δημιουργιες του...!!!!

 

Εσυ θα πατησεις το 2)... :lol: Eμενα αυτη ειναι η Αγαπημενη μου "Rom"...!!! Για αυτο και σου την προτεινω ως καλυτερη επιλογη...!!!! Εσυ εαν θελεις... Μπορεις να επιλεξεις μια της δικης σου επιλογης...!!! {διαφερουν σε "custom" και σε "Launcher" αν και η πρωτη ειναι "close to stock".... Είδες....??? Ολα τα < Αgglika > μαζι σου τα πεταξα... Τα εμαθα καλα πιααα τοσο καιρο εδω μεσα...!!! Και ο "Αγιος" φοβερα θελει...!!! χα..! χα..!

 

Μετα θα "flashareis" οπως ξερεις... Απο τα 3 κουμπακια {volume up + home button + power button } απο το "Rexovery Cwm" menu = {Mε τα πορτοκαλι γραμματα θελω να πιστευω....:p}

 

Tην " Omega Rom" που εχεις επιλεξει...!!! Και εισαι "ΚΟΥΚΛΟΣ"...

 

Κανε και το δευτερο να δουμε τι θα γινει....:rotfl: Μιας και εγω... Δεν το εχω κανει ποτε αυτο με το "Κies"....:confused: Kανει και το "Kies" πραγαματα....????

 

Εγω νομιζα ηταν χαλασμενο αυτο...!!!! χα..!! χα..!! χα..!!

 

Y.Γ) Γιατρος Ναιιι...!!! Θα μου αρεσε...!!! Αλλα οχι για Χειρουργος...!!! χα..!! χα..!! χα..!!

 

ειμαι ετοιμος εχω κατεβασει αυτα που πρεπει αλλα δεν ξερω με τι και που μπορω να βρω το nandroid back up που εκανα (ναι με πορτοκαλι γραμματα :lol: για να το σωσω στο PC οπως και το efs επισης για να ειμαι καβατζωμενος μην γινει κανενα μπλεξιμο , και μια αλλη ερωτηση για να μου λυθει μια απορια ποια η διαφορα της rom απο τον kernel ?

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος εχω κατεβασει αυτα που πρεπει αλλα δεν ξερω με τι και που μπορω να βρω το nandroid back up που εκανα (ναι με πορτοκαλι γραμματα :lol: για να το σωσω στο PC οπως και το efs επισης για να ειμαι καβατζωμενος μην γινει κανενα μπλεξιμο , και μια αλλη ερωτηση για να μου λυθει μια απορια ποια η διαφορα της rom απο τον kernel ?

 

Αν συνδεσεις το κινητο σου στο pc.. Βρισκεις το φακελο EFS backup και στο φακελο clockworkmod βρισκεις το/τα nandroid backup σου.. Τα αντιγραφεις στον υπολογιστη σου και εισαι κομπλε..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα...ειδα οτι ειστε πολυ δυνατο team και ειδικα ο Γιαννης με τον Παναγιωτη δινουνε την ζωη τους για sgs2...

λοιπον εγω αγορασα rooted τον γαλαξια μου και ητανε παραγεμισμενος με διαφορα app..αρχισα και εγω να πειραζω οσο μπορουσα...αλλα μετα την εγκατασταση του blackmart app αρχισε να τρωει φρικες χοντρες και αποφασισα να του κανω ενα format: το λοιπον,μπηκα στο cwm που ητανε στην 4.0.1.5 βαζω να κανει update και μπαινει στην 5.0.2.7 με πορτοκαλι γραμματα κανω format σε ολα και μετα κανω και wipe και το cwm γυρναει σε μπλε γραμματα το βαζω στο usb storage και κατεβασα το miui 1.11.18 και το εκανα κανονικα unzip και μετα rebootαρα τον γαλαξια και μπηκα κανονικα μεσα στο τηλεφωνο.εχω ομως τις εξης αποριες: τωρα μεσα δεν υπαρχει το update.zip πως 8α κανει ανανεωση?εαν βγει καινουργια εκδοση?η με τις ανανεωσεις τις rom θα περαστει και η δικια του?? επισης ποιο ειναι το καλυτερο kernel(για το miui)?? μετα απο χθες και σημερα λιγακι διαβασμα στο site σας εβαλα το siyah v.2.2rce kernel τι λετε για αυτα διαβασα οτι ειναι συμβατο με το miui rom.επισης μπορω να περασω το δικο σας με αυτα που εχω μεσα(root,kernel)???

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδεσεις το κινητο σου στο pc.. Βρισκεις το φακελο EFS backup και στο φακελο clockworkmod βρισκεις το/τα nandroid backup σου.. Τα αντιγραφεις στον υπολογιστη σου και εισαι κομπλε..

 

Ελα που δεν βρισκω το φακελο EFS backup πουθενα :mad::mad::mad::mad::X:X:mad:

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό με τις 2 γραμμές η είναι το αθόρυβο η είναι η δόνηση.. Σε περίπτωση που είναι το πρώτο απενεργοποιείς το αθόρυβο και είσαι εντάξει.. Αν είναι η δόνηση μπορείς να το βάλεις αλλά θέλεις την εφαρμογή deluxe settings του jkay από xda. Πρόσεχε να κατεβάσεις τη σωστή έκδοση για το firmware που έχεις τώρα..

 

Όσο για το swype εσβησες πρώτα το παλιό (3.8) με root explorer?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

Οι γραμμες δε φευγουν με τιποτα... Οταν το βαζω στο αθορυβο απλα βγαινει αλλο ενα εικονιδιο με τον ηχο διεγραμενο.

 

http://img809.imageshack.us/img809/3012/sc20111125165120.th.png

 

http://img811.imageshack.us/img811/4429/sc20111125165248.th.png

 

 

http://img838.imageshack.us/img838/1241/sc20111125194646.th.png

 

Οσο για το swype μετονμασα το παλιο σε .apk1 και περασα αυτο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3719567#post3719567 χωρις το lib ομως. Θα περασω και το lib τωρα να δω. Αλλα για το πρωτο προβλημα δεν εχω καμια ιδεα για το τι να κανω.

 

edit

πανεμορφα... περασα το libSwypeCore.so στο system/lib χωρις να κρατησω backup και τωρα το swype crashαρει ασταματητα. Παρακαλω οποιος μπορει να σηκωσει ενα λινκ με swype.apk και libswypecore.so απο τους φακελους system/app και system/lib απο το κινητο του.... η εστω ενα λινκ με swype που να λειτουργει. Ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

Οι γραμμες δε φευγουν με τιποτα... Οταν το βαζω στο αθορυβο απλα βγαινει αλλο ενα εικονιδιο με τον ηχο διεγραμενο.

λογικα ειναι η δονηση. θα πας ρυθμισεις - ηχος - δονηση και λογικα πρεπει να εχεις τικαρισμενο το "παντα" . τικαρισε μονο στην αυτοματη λειτουργεια και θα φυγουν

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες. Είμαι με Omega XT 6.1 και από χθες το βράδυ φλάσαρα αυτόν τον κέρνελ που δείχνει πολλά υποσχόμενος... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1351191

Θα επανέλθω με εντυπώσεις...

 

Μετά από δύο μέρες...μπορώ να πω πως τέτοια μπαταρία είχα μόνο με τον Jeffrey! Κανένα κόλλημα, καμία επανεκκίνηση, κανένα battery drain, ποιό αργή απόκριση αλλά απροβλημάτιστη λειτουργία!!!

Σίγουρα θα τον δοκιμάσω και στην καινούρια Omega του Γιάννη...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις τον νεο κερνελ του τουρκου τον 2.2;εχει βγαλει δυο ενας απλο και ενα που λεει nolog, ξερει κανεις ποια ειναι η διαφορα τους;

 

 

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος εχω κατεβασει αυτα που πρεπει αλλα δεν ξερω με τι και που μπορω να βρω το nandroid back up που εκανα (ναι με πορτοκαλι γραμματα...για να το σωσω στο PC οπως και το efs επισης για να ειμαι καβατζωμενος μην γινει κανενα μπλεξιμο , και μια αλλη ερωτηση για να μου λυθει μια απορια ποια η διαφορα της rom απο τον kernel ?

 

Αν θελεις ακομα πιο γρηγορα,να παρεις τον φακελο "ΕFS" στον υπολογιστη σου...!!!

 

Αφου εχεις "flasharei" οπως μας αναφερεις την "OMEGA ROM"... {Καλη ειναι βρεεε...????}

Θελω να πας με το "recovery cwm" απο τα πορτοκαλι γραμματακια δηλαδη... !!!

 

{η μηπως ειναι μπλε... Με αυτα που μου εκανες με τον "kernel"... Μηπως λεω...???}

 

Να πας λοιπον οπως ξερεις μεχρι τωρα,στην θεση...{recovery cwm + κουμπακια που εκανες παραπανω}

 

ιinstall zip from sdcard > choose zip from sdcard > omega files > Utilities > και να πατησεις πανω = "flashareis" εκει που γραφει {επιλεξεις} efs_back.zip....

 

θα αφησεις για λιγο την συσκευη σου...!!!

Και μολις τελειωσει τα μαγικα της....!!! Θα την ανοιξεις {reboot πατας} και θα πας στην μνημη του αποθηκευτικου χωρου της συσκευης σου....!!! {11.50GB}

 

Eκει θα δεις εναν νεο φακελο να εχει δημιουργηθει,με την ονομασια "ΕFS"... Αυτον που εψαχνες...:!:

Θα τον παρεις και θα τον βαλεις στο {p.c} σου...!!!

 

Και μην τρελενεσαι Αγορινα μου.... Δεν κινδυνευεις αμεσα,αν δεν το κανεις "right now',αλλα καλο ειναι να μην μου το ξεχασεις κι'ολας..!!!

 

Δεν σε στελνω με τον "Root Explorer",μιας και με αυτον τον τροπο δεν θα παιδευτεις πολυ...!!!

 

Για το αλλο Ερωτημα που μου εθεσες {Rom + Kernel} θα σε παραπεμψω...!!! Σε μια σελιδα ΠΗΓΗΣ γνωσεων "ΧΡΥΣΟΥ ΟΡΥΚΤΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ",που μας εχουν παραθεσει πολλα αξιοσεβαστα μελη...:!:

 

Εδω θα βρεις πολυ σπουδαια πραγματα.....!!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335607#post3335607

 

Y.Γ) Το "Νandroid backup"... Oπως σου Απαντησε και ο Αγαπητος φιλος Sol_ballads / Νικολαρας παραπανω....!!!!

 

Θα τον βρεις στον φακελο πoυ σου εμφανιστηκε,αν τα εκανες ολα σωστα .... Με την διαδικασια "backup"....

οπως γραφει και εδω... Ο ΣΥΝΘΕΤΗΣ ΤΗΣ "ΟΜΕGA ROM"....!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

 

Eκει που λεει "ΙNSTALLATION GUIDE" & "Nandroid backup" στην μεση περιπου της Σελιδας....

 

Με την ονομασια "clockworkmod" στον αποθηκευτικο χωρο,της μνημης της συσκευης σου {11.50GB}....!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Gorgiosalon (γιωργαρα- γιατρεεεε :D ) ευχαριστω για την απαντηση σου ,δεν εχω βαλει ακομα omega γιατι κατεβαζω την καινουργια την 7 ,τελικα δεν ξερω εαν εκανα καλα για τον φακελο efs αλλα χρησιμοποιησα το προγραμμα HC-ktool και πηρα το back up ( τα ψαχνω και απο μονος μου μην νομιζεις οτι καθομαι :lol::lol:) αλλα θα το κανω και με τον τροπο τον δικο σου μπας και δεν το εχω κανει σωστα, εχω πεσει στην μελετη με τα μουτρα σε αυτα που μου εστλειλες!!!Παρελαβα και το usb jig να ειμαι καβατζωμενος απολυτα !!! Κοιτα να δεις που σηκωθηκα πρωι για να περασω την 6 και βγηκε η 7 και περιμενω να κατεβει αλλα αργει η ευλογημενη πολυ! Ενα ευχαριστω και ενα μεγαλο μπραβο στον ioathe πρεπει να δοσω για τις ωρες που εχει φαει ο ανθρωπος να την φτιαξει. Καθομαι σε αναμενα καρβουναααα:w00t::w00t:

 

ΥΓ: Εχω πορτοκαλι γραμματα lol

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα ¨, οταν λεμε αντιγραφω το omega zip στην sd card πως το κανω γιατι συνδεσα το τηλ με το pc εριξα μεσα απλα το omega zip και προσπαθω το Σε clockwork recovery επιλέγουμε:- install zip from sdcard > - choose zip from sdcard - επιλέγουμε την Custom Rom και κάνουμε την εγκατάσταση. αλλα δεν βρισκω το omega zip και γενικα δεν βρισκω φακελο με ονομασια sd card για να το βαλω μεσα και το βαζω απλα στο τηλ κανω κατι λαθος? Πολυ εχω παιδευτει ρε παιδι μου Γιατρεεε βοηθεια :dizzy:
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα ¨, οταν λεμε αντιγραφω το omega zip στην sd card πως το κανω γιατι συνδεσα το τηλ με το pc εριξα μεσα απλα το omega zip και προσπαθω το Σε clockwork recovery επιλέγουμε:- install zip from sdcard > - choose zip from sdcard - επιλέγουμε την Custom Rom και κάνουμε την εγκατάσταση. αλλα δεν βρισκω το omega zip και γενικα δεν βρισκω φακελο με ονομασια sd card για να το βαλω μεσα και το βαζω απλα στο τηλ κανω κατι λαθος? Πολυ εχω παιδευτει ρε παιδι μου Γιατρεεε βοηθεια :dizzy:

 

Χυμα στο τηλεφωνο βαλε τη ρομ οπου θες(εκτος απο external_sd/εξωτερικη καρτα), πηγαινε με καποιον file explorer να δεις αν οντως περαστηκε σωστα το αρχειο κ ειναι εκει που πρεπει να ειναι κ επειτα δοκιμασε ξανα. Αν κ παλι δεν βλεπεις το ζιπαρισμενο αρχειο μπορεις να κανεις επανεκκινηση σε cwm recovery mode, install zip from sdcard να ψαξεις απο εκει το αναλογο αρχειο κ να το κανεις εγκατασταση.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χυμα στο τηλεφωνο βαλε τη ρομ οπου θες(εκτος απο external_sd/εξωτερικη καρτα), πηγαινε με καποιον file explorer να δεις αν οντως περαστηκε σωστα το αρχειο κ ειναι εκει που πρεπει να ειναι κ επειτα δοκιμασε ξανα. Αν κ παλι δεν βλεπεις το ζιπαρισμενο αρχειο μπορεις να κανεις επανεκκινηση σε cwm recovery mode, install zip from sdcard να ψαξεις απο εκει το αναλογο αρχειο κ να το κανεις εγκατασταση.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ετσι το εκανα πηγα και με ενα file explorer και οντως εκει ειναι , ελα ομως που δεν το βρισκει το zip οταν παω να κανω install zip from sdcard :(:(

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το εκανα πηγα και με ενα file explorer και οντως εκει ειναι , ελα ομως που δεν το βρισκει το zip οταν παω να κανω install zip from sdcard :(:(

 

Δοκιμασες να το κανεις απο recovery mode κ δεν στο βλεπει? Πολυ περιεργο :-|

Ποιο αρχειο ζιπ εχεις περασει, μηπως θα μπορουσες να παραθεσεις ενα λινκ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το κανεις απο recovery mode κ δεν στο βλεπει? Πολυ περιεργο :-|

Ποιο αρχειο ζιπ εχεις περασει, μηπως θα μπορουσες να παραθεσεις ενα λινκ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αυτο εδω κατεβασα Omega_v7.0_XT_XWKJ3.zip μολις πριν 5 λεπτα

Ακυρο!!!! Ειδες αμα εισαι ασχετος ρε παιδι μου το βρηκα απλα επρεπε να scroll down λιγο την σελιδα στο recovery mode ο μαμακας νομιζα οτι ηταν μονο αυτα που μου εδειχνε

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω κατεβασα Omega_v7.0_XT_XWKJ3.zip μολις πριν 5 λεπτα

Ακυρο!!!! Ειδες αμα εισαι ασχετος ρε παιδι μου το βρηκα απλα επρεπε να scroll down λιγο την σελιδα στο recovery mode ο μαμακας νομιζα οτι ηταν μονο αυτα που μου εδειχνε

 

:-) Το αποτελεσμα μετραει! Καλο φλασαρισμα..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gorgiosalon (γιωργαρα- γιατρεεεε :D ) ευχαριστω για την απαντηση σου ,δεν εχω βαλει ακομα omega γιατι κατεβαζω την καινουργια την 7 ,τελικα δεν ξερω εαν εκανα καλα για τον φακελο efs αλλα χρησιμοποιησα το προγραμμα HC-ktool και πηρα το back up ( τα ψαχνω και απο μονος μου μην νομιζεις οτι καθομαι :lol::lol:) αλλα θα το κανω και με τον τροπο τον δικο σου μπας και δεν το εχω κανει σωστα, εχω πεσει στην μελετη με τα μουτρα σε αυτα που μου εστλειλες!!!Παρελαβα και το usb jig να ειμαι καβατζωμενος απολυτα !!!

 

Aγορινα μου Γιωργο...!!!

 

Αν για τον "Εfs backup" φακελο εννοεις αυτην την εφαρμογη απο εδωωω...!!! { https://market.android.com/search?q=HC-ktool&so=1&c=apps }.

 

Αν και δεν την εχω δοκιμασει στην συσκευη μου {μιας και δεν μπορω τωρα..},να σου πω την Αληθεια...!!! Εχω την εντυπωση απο αυτα που διαβασα στα σχολια...!!!! Οτι κανει το ιδιο πραγμα..!!! {+ κατι παραπανω}

Αν κανω καποιο λαθος,ας με διορθωσει καποιος...!!!

 

Θα σου συνιστουσα να αξιοποιεισεις σιγα,σιγα, στο μελλον... Ολες τις δυνατοτητες που θα μαθεις & σου προσφερει η "ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΗ"...:!: "OMEGA Rom" και ο φακελος "ΟΜΕGA Files" που ηρθε μαζι,μετα την εγκατασταση της...!!! {αλλα και το "dropobox" εαν το θελεις...(??) Συντομα...!!!!} Και την εφαρμογη που μου αναφερεις... Αφησε την καλυτερα.... Ακομα και αν κανουν το ιδιο ακριβως πραγμα....!!! Αφου ο Γιανναρος... Που εχει ξοδεψει παρα πολλες ωρες για εμας,οπως πολυ σωστα λες...!!! Εχει φροντισει για αυτο...!!!!

 

Καθως ετσι θα μπορεσεις να κατανοησεις πολυ περισσοτερα πραγματα για την συσκευη σου...!!!

Αλλα και να την χειριστεις ακομα καλυτερα....!!!! {+++ πρακτικες,χρηστικες & ευκολα κατανοητες λειτουργιες...}

 

S.O.S / O Tροπος με το "Efs" δεν ειναι δικος μου.... Απλα σου μεταφερω,αυτα που εχω απο αλλους υποκλεψει...!!!! {οσο και αν προσπαθησα,δεν μπορεσα να βρω τα ονοματα τους...!!! Ζηταω συγνωμη απο αυτους... για αυτο...!!!!}

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες... Θα ήθελα την βοήθειά σας... Ποιόν video player με υποστήριξη srt αρχείων υποτίτλων μου προτείνετε ως καλύτερο; Επίσης μήπως γνωρίζεται αν με τον PowerAMP Full Version αν μπορώ μέσω της λίστας των τραγουδιών του από εκεί να επιλέγω κάποιο κομμάτι ως ringtone; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες... Θα ήθελα την βοήθειά σας... Ποιόν video player με υποστήριξη srt αρχείων υποτίτλων μου προτείνετε ως καλύτερο; Επίσης μήπως γνωρίζεται αν με τον PowerAMP Full Version αν μπορώ μέσω της λίστας των τραγουδιών του από εκεί να επιλέγω κάποιο κομμάτι ως ringtone; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Κ με τον προεπιλεγμενο video player παιζει υποτιτλους αρκει το αρχειο .srt να εχει την ιδια ονομασια με το βιντεο.. Οποτε αρκει μια μετονομασια για να κανεις τη δουλεια σου.

Οσον αφορα τον player δεν γνωριζω τις ρυθμισεις του αλλα κ με τον προεπιλεγμενο κ παλι αν πατησεις παρατεταμενα σε καποιο κομματι σου βγαζει διαφορες επιλογες, μπορεις να το επιλεξεις ως ηχο κλησης.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εβγαλα την v2.0 εκδοση του siyah+ kernel.μπορειτε να την βρειτε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362597 σε λιγο θα ενημερωσω και το thread στο myphone.εχει ntfs automount,tegrak second core application support καποια κοματια απο linux kernel 3.1,και voodoo colour support.επισης εχω βελτιωσει την μπαταρια.οσοι προθυμοι δοκιμαστε τον και πειτε μου αν εχετε προβληματα υπερθερμανσης η battery drain.

ΥΓ.Αν θελετε τον source code η τις beta απο εδω και περα θα τα βρισκεται στο pan24xda.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εβγαλα την v2.0 εκδοση του siyah+ kernel.μπορειτε να την βρειτε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362597 σε λιγο θα ενημερωσω και το thread στο myphone.εχει ntfs automount,tegrak second core application support καποια κοματια απο linux kernel 3.1,και voodoo colour support.επισης εχω βελτιωσει την μπαταρια.οσοι προθυμοι δοκιμαστε τον και πειτε μου αν εχετε προβληματα υπερθερμανσης η battery drain.

ΥΓ.Αν θελετε τον source code η τις beta απο εδω και περα θα τα βρισκεται στο pan24xda.blogspot.com

 

Να εισαι καλα ρε Αγορινα Παναγιωτη...!!!! Σε περιμενα...!!!!(???) Εφυγα για δοκιμη και σου γραφω σε εσενα συντομα...!!!

{Πειραξες..??}Πιστευεις θα επηρεαστουν... με τις οποιες αλλαγες...???... καθολου τα "Temp"...??? Αν και δεν το νομιζω καθολου,να εφτασες τοσο βαθια...!!! Θα δω καποια βελτιωση...??? Για να ξερω να ειμαι πολυ προσεκτικος...:!: Η απλα προσεθεσες τα "script"...??

Tι εννοεις <βελτιωσες> την Μπαταρια...???? Εισαι σιγουρος για αυτο...???? Το δοκιμασες χωρις να παρουσιαζει καποια προβληματα...??? Φοτιση / αποφορτιση / lags / restart /...???? Η απλα την χα'ι'δεψες κατα το "sleep mode"...???

 

1)*ΕDIT* / Ο.Κ Παναγιωτη...!!!! Παω να τον δοκιμασω και θα σου γραψω συντομα...!!!

 

2)*EDIT* / Γιωργαρα μου... Απο κατω καλη μου Αγορινα...!!! Με ολο τον σεβασμο... Καποια απο τα ερωτηματα που θετεις,εχουν απαντηθει στο ΟΜΕGA -thread- και εκει περα υπαρχουν κατι ΓΑΤΙΑΑΑΑ...!!! Που αμα τους θεσεις το ερωτημα σου... Θα σε παρουν απο πισω και θα σε κανουν "expert",εκει θα με βρεις και εμενα σε οτι θελεις για την "ΟΜΕGA" οταν εχω χρονο και προλαβαινω.... μα πανω απο ολα οταν γνωριζω...!!!!

 

Τι λες Παλικαρα μου...??? Το συνεχιζουμε εκει...??? Με Αγαπη Αγορινα μου Γλυκια στο λεω...!!! Να φανταστεις οτι για το "οff topic"... Τωρα το μαθαινω και εγω πως λειτουργει...!!!! Και νομιζω πως θα ειμαστε οριακα,αν σου απαντησω..!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι κατεβασα τα FontPack_SonySketch απο το omega files ελπιζω να μην ειμαι off topic και τα εκανα install μεσα απο το CWM καθως και BlackBlueTheme_Fonts , εκανα μαμακια ε?Γιατι ειδη μου αλλαξε γραμματοσειρα γιατι εγινε μαλλον μακακια στο BlackBlueTheme fonds και εγραψε οτι σταματησε την εγκατασταση αυτη το αλλο μαλλον το εβαλε κανονικα ,δεν βρισκω ομως τιποτα :(

Μην με βαρεσετε δεν ηξερα τι και πως να τα περασω

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα ρε Αγορινα Παναγιωτη...!!!! Σε περιμενα...!!!!(???) Εφυγα για δοκιμη και σου γραφω σε εσενα συντομα...!!!

Πειραξες {πιστευεις θα επηρεαστουν... με τις οποιες αλλαγες...???} καθολου τα "Temp"...??? Αν και δεν το νομιζω καθολου να εφτασες τοσο βαθια...!!! Θα δω καποια βελτιωση...??? Για να ξερω να ειμαι πολυ προσεκτικος...:!: Η απλα προσεθεσες τα "script"...??

Tι εννοεις πειραξες την Μπαταρια...???? Εισαι σιγουρος για αυτο...???? Το δοκιμασες χωρις να παρουσιαζει προβληματα...???

Η απλα την χα'ι'δεψες...???

για θερμοκρασια ας πουμε κανει καλυτερη διαχειρηση και δουλευει λιγο πιο ψυχρα.για μπαταρια την βελτιωσα λιγο.πιστευω υπαρχει βελτιωση

Link to comment
Share on other sites

Κ με τον προεπιλεγμενο video player παιζει υποτιτλους αρκει το αρχειο .srt να εχει την ιδια ονομασια με το βιντεο.. Οποτε αρκει μια μετονομασια για να κανεις τη δουλεια σου.

Οσον αφορα τον player δεν γνωριζω τις ρυθμισεις του αλλα κ με τον προεπιλεγμενο κ παλι αν πατησεις παρατεταμενα σε καποιο κομματι σου βγαζει διαφορες επιλογες, μπορεις να το επιλεξεις ως ηχο κλησης.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως μπορεί να μου προτείνει κανείς κάποια εφαρμογή που μπλοκάρει τις διαφημήσεις στις δωρεάν εφαρμογές και κάποια εφαρμογή που μπλοκάρει τα data από 3g αφού οι ελληνικές εταιρίες δεν έχουν και τα απίστευτα data plans...

Edited by ioathe
delete σχολίου mod
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...