Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθεια το κινητο κανει συνεχεια loop και δεν φορτωνει λειτουγικο....εβαλα ξανα και την γνησια με odin και παλι τα ιδια ...τι κανω?

Μπες στο recovery και καθάρισε cache dalvic κ δώσε reboot

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπες στο recovery και καθάρισε cache dalvic κ δώσε reboot

 

Σωστός ο κύριος,

ας κάνει και ένα wipe data να υπάρχει ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο κύριος,

ας κάνει και ένα wipe data να υπάρχει ;)

Σωστότερος ο κύριος!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια,αλλα τα εκανα ολα αυτα που λετε και τα ιδια παλι.Τεσπα το κατεφερα τελικα με την γνησια 4.1.2,αν και με παιδεψε αρκετα κι αυτο.Μετα ασχοληθηκα με την εθνικη ομαδα χαχαχαχα.Λοιπον τι εκανα και κολλησε τ ολο συστημα.Ειπα να βαλω την wizzedkat που ειπε ενας φιλος να την δοκιμασω.Την κατεβασα αυτην και το αντιστοιχο kernel του Philz που ελεγε στο site των xda και τα εβαλα στην sd card.Κλεινω το κινητο και φορτωνω πρωτα την κερνελ,ολα καλα,κανω full wipe και φορτωνω την wizzedkat.Ολα γινονταν τελεια,εγινε reboot κι οταν ανοιξε ειχε ενα αλλο κερνελ,νομιζω dalvnic λεγοταν,κι αρχισε να φορτωνει την νεα rom,μολις μου ζητησε να ξεκλειδωσω την sim,απο κει και περα τιποτα.Εβγαζε το σημα της samsung με τ αστερακια(σημα της νεας ρομ) συνεχως χωρις να γινεται τιποτα.Εκανα μετα αυτα που ειπατε και παλι τιποτα,σταματουσε στο ιδιο σημειο.Εβαλα στον πανικο με το odin την γνησια 4.1.2,που φορουσα πιο πριν,κι αυτη στην αρχη μου το εκανε αυτο,αλλα με μια επανεκινηση ολα καλα.Τωρα θελω να επισημανω οτι οταν εβαλα την neatrom,που ειναι 4.1.2,βαζοντας πρωτα τον αντιστοιχο κερνελ του philz,με odin ομως,μου εκατσε μια χαρα και χωρις κανενα προβλημα.Σημειωσεις,οταν εβαλα τον κερνελ του philz στην neatrom,στο reboot εβγαινε τριγωνο,οταν εβαλα τον κερνελ απ την sd για την wizzedkat δεν βγηκε.Το λαθος εγινε γιατι το τηλεφωνο οταν πηγα να βαλω τον κερνελ της wizzedkat δεν ηταν ρουτ ή γιατι εγινε μεταβαση απο 4.1.2 σε κιτκατ? ευχαριστω ρε παιδες.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια,αλλα τα εκανα ολα αυτα που λετε και τα ιδια παλι.Τεσπα το κατεφερα τελικα με την γνησια 4.1.2,αν και με παιδεψε αρκετα κι αυτο.Μετα ασχοληθηκα με την εθνικη ομαδα χαχαχαχα.Λοιπον τι εκανα και κολλησε τ ολο συστημα.Ειπα να βαλω την wizzedkat που ειπε ενας φιλος να την δοκιμασω.Την κατεβασα αυτην και το αντιστοιχο kernel του Philz που ελεγε στο site των xda και τα εβαλα στην sd card.Κλεινω το κινητο και φορτωνω πρωτα την κερνελ,ολα καλα,κανω full wipe και φορτωνω την wizzedkat.Ολα γινονταν τελεια,εγινε reboot κι οταν ανοιξε ειχε ενα αλλο κερνελ,νομιζω dalvnic λεγοταν,κι αρχισε να φορτωνει την νεα rom,μολις μου ζητησε να ξεκλειδωσω την sim,απο κει και περα τιποτα.Εβγαζε το σημα της samsung με τ αστερακια(σημα της νεας ρομ) συνεχως χωρις να γινεται τιποτα.Εκανα μετα αυτα που ειπατε και παλι τιποτα,σταματουσε στο ιδιο σημειο.Εβαλα στον πανικο με το odin την γνησια 4.1.2,που φορουσα πιο πριν,κι αυτη στην αρχη μου το εκανε αυτο,αλλα με μια επανεκινηση ολα καλα.Τωρα θελω να επισημανω οτι οταν εβαλα την neatrom,που ειναι 4.1.2,βαζοντας πρωτα τον αντιστοιχο κερνελ του philz,με odin ομως,μου εκατσε μια χαρα και χωρις κανενα προβλημα.Σημειωσεις,οταν εβαλα τον κερνελ του philz στην neatrom,στο reboot εβγαινε τριγωνο,οταν εβαλα τον κερνελ απ την sd για την wizzedkat δεν βγηκε.Το λαθος εγινε γιατι το τηλεφωνο οταν πηγα να βαλω τον κερνελ της wizzedkat δεν ηταν ρουτ ή γιατι εγινε μεταβαση απο 4.1.2 σε κιτκατ? ευχαριστω ρε παιδες.

 

Πάντα όταν φλασάρεις κέρνελ μέσω Οντίν βγάζει το κίτρινο τριγωνάκι...

Για να στήσεις μια stock based custom rom:

Βάζεις τον Philz

κάνεις reboot to recovery (για να φορτώσει τον Philz)

Κάνεις wipe to install a new rom

φλασάρεις την rom

κάνεις wipe cache + wipe dalvik partition

restart

 

για το bootloop που είχες, έπρεπε να κάνεις κάνεις wipe cache + wipe dalvik partition

αν δεν, απλά ξαναφλάσαρες (dirty) την rom απο πάνω...

 

Η wizzedkat είναι 4.1.2 και όχι kitkat

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια,αλλα τα εκανα ολα αυτα που λετε και τα ιδια παλι.Τεσπα το κατεφερα τελικα με την γνησια 4.1.2,αν και με παιδεψε αρκετα κι αυτο.Μετα ασχοληθηκα με την εθνικη ομαδα χαχαχαχα.Λοιπον τι εκανα και κολλησε τ ολο συστημα.Ειπα να βαλω την wizzedkat που ειπε ενας φιλος να την δοκιμασω.Την κατεβασα αυτην και το αντιστοιχο kernel του Philz που ελεγε στο site των xda και τα εβαλα στην sd card.Κλεινω το κινητο και φορτωνω πρωτα την κερνελ,ολα καλα,κανω full wipe και φορτωνω την wizzedkat.Ολα γινονταν τελεια,εγινε reboot κι οταν ανοιξε ειχε ενα αλλο κερνελ,νομιζω dalvnic λεγοταν,κι αρχισε να φορτωνει την νεα rom,μολις μου ζητησε να ξεκλειδωσω την sim,απο κει και περα τιποτα.Εβγαζε το σημα της samsung με τ αστερακια(σημα της νεας ρομ) συνεχως χωρις να γινεται τιποτα.Εκανα μετα αυτα που ειπατε και παλι τιποτα,σταματουσε στο ιδιο σημειο.Εβαλα στον πανικο με το odin την γνησια 4.1.2,που φορουσα πιο πριν,κι αυτη στην αρχη μου το εκανε αυτο,αλλα με μια επανεκινηση ολα καλα.Τωρα θελω να επισημανω οτι οταν εβαλα την neatrom,που ειναι 4.1.2,βαζοντας πρωτα τον αντιστοιχο κερνελ του philz,με odin ομως,μου εκατσε μια χαρα και χωρις κανενα προβλημα.Σημειωσεις,οταν εβαλα τον κερνελ του philz στην neatrom,στο reboot εβγαινε τριγωνο,οταν εβαλα τον κερνελ απ την sd για την wizzedkat δεν βγηκε.Το λαθος εγινε γιατι το τηλεφωνο οταν πηγα να βαλω τον κερνελ της wizzedkat δεν ηταν ρουτ ή γιατι εγινε μεταβαση απο 4.1.2 σε κιτκατ? ευχαριστω ρε παιδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντα όταν φλασάρεις κέρνελ μέσω Οντίν βγάζει το κίτρινο τριγωνάκι...

Για να στήσεις μια stock based custom rom:

Βάζεις τον Philz

κάνεις reboot to recovery (για να φορτώσει τον Philz)

Κάνεις wipe to install a new rom

φλασάρεις την rom

κάνεις wipe cache + wipe dalvik partition

restart

 

για το bootloop που είχες, έπρεπε να κάνεις κάνεις wipe cache + wipe dalvik partition

αν δεν, απλά ξαναφλάσαρες (dirty) την rom απο πάνω...

 

Η wizzedkat είναι 4.1.2 και όχι kitkat

 

ok ρε φιλος,θα το δοκιμασω ετσι,μ αυτην την σειρα που λες....ευχαριστω.Οταν ομως εγκαθιστας την wizzedkat,γιατι βγαζει τον philz και βαζει τον αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια,αλλα τα εκανα ολα αυτα που λετε και τα ιδια παλι.Τεσπα το κατεφερα τελικα με την γνησια 4.1.2,αν και με παιδεψε αρκετα κι αυτο.Μετα ασχοληθηκα με την εθνικη ομαδα χαχαχαχα.Λοιπον τι εκανα και κολλησε τ ολο συστημα.Ειπα να βαλω την wizzedkat που ειπε ενας φιλος να την δοκιμασω.Την κατεβασα αυτην και το αντιστοιχο kernel του Philz που ελεγε στο site των xda και τα εβαλα στην sd card.Κλεινω το κινητο και φορτωνω πρωτα την κερνελ,ολα καλα,κανω full wipe και φορτωνω την wizzedkat.Ολα γινονταν τελεια,εγινε reboot κι οταν ανοιξε ειχε ενα αλλο κερνελ,νομιζω dalvnic λεγοταν,κι αρχισε να φορτωνει την νεα rom,μολις μου ζητησε να ξεκλειδωσω την sim,απο κει και περα τιποτα.Εβγαζε το σημα της samsung με τ αστερακια(σημα της νεας ρομ) συνεχως χωρις να γινεται τιποτα.Εκανα μετα αυτα που ειπατε και παλι τιποτα,σταματουσε στο ιδιο σημειο.Εβαλα στον πανικο με το odin την γνησια 4.1.2,που φορουσα πιο πριν,κι αυτη στην αρχη μου το εκανε αυτο,αλλα με μια επανεκινηση ολα καλα.Τωρα θελω να επισημανω οτι οταν εβαλα την neatrom,που ειναι 4.1.2,βαζοντας πρωτα τον αντιστοιχο κερνελ του philz,με odin ομως,μου εκατσε μια χαρα και χωρις κανενα προβλημα.Σημειωσεις,οταν εβαλα τον κερνελ του philz στην neatrom,στο reboot εβγαινε τριγωνο,οταν εβαλα τον κερνελ απ την sd για την wizzedkat δεν βγηκε.Το λαθος εγινε γιατι το τηλεφωνο οταν πηγα να βαλω τον κερνελ της wizzedkat δεν ηταν ρουτ ή γιατι εγινε μεταβαση απο 4.1.2 σε κιτκατ? ευχαριστω ρε παιδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ok ρε φιλος,θα το δοκιμασω ετσι,μ αυτην την σειρα που λες....ευχαριστω.Οταν ομως εγκαθιστας την wizzedkat,γιατι βγαζει τον philz και βαζει τον αλλο?

Ο κάθε ένας που φτιάχνει custom rom μπορεί να βάλει αν θέλει όποιον kernel γουστάρει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ok ρε φιλος,θα το δοκιμασω ετσι,μ αυτην την σειρα που λες....ευχαριστω.Οταν ομως εγκαθιστας την wizzedkat,γιατι βγαζει τον philz και βαζει τον αλλο?

 

Ο κάθε ένας που φτιάχνει custom rom μπορεί να βάλει αν θέλει όποιον kernel γουστάρει.

 

Έτσι, ο κάθε rom developer βάζει τον κέρνελ που θεωρεί πιο κατάλληλο για την rom του...

 

Αυτά που έγραψα παραπάνω, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα κάνεις οπωσδήποτε... Δεν πέρνω ποσοστά απο την Wizzed... Απλά είπα ότι έπαιζε να σου κάτσει πιο καλά... Αν σου κάθεται καλά η stock μείνε με stock... ότι σε βολεύει περισσότερο φιλαράκο...

 

Και εξάλλου κάτι που κάθεται καλά στην συσκευή μου μπορεί να μην κάτσει στην συσκευή σου... Το έχω δει στο παρελθόν...

 

Να βοηθήσουμε προσπαθούμε και όχι να σου κάνουμε την ζωή δύσκολη :)

 

ΥΓ Προχθές προσπαθούσα να στήσω μια Neat σε ένα i9100G

4 ώρες έκανα να την περάσω, είναι να μην σου σκαλώσει κάπου και θολώσεις... ;)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μπορει καποιος να με βοηθισει να κανω root??θελω να μου στειλετε το λινκ na katebasv ayton ton κερνελ του phiz αλλα δεν ξερω τι αρχειο να κατεβασω.το λογισμικο μου ειναι I9100XWLSW

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μπορει καποιος να με βοηθισει να κανω root??θελω να μου στειλετε το λινκ na katebasv ayton ton κερνελ του phiz αλλα δεν ξερω τι αρχειο να κατεβασω.το λογισμικο μου ειναι I9100XWLSW

 

Κατέβασε αυτόν : PhilZ-cwm6-XWLSW-XEU-5.06.1-signed.zip

http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=17703#files

 

Βάλτον στην εξωτερική κάρτα μνήμης

Φλάσαρε τον απο recovery ( Vol UP + Home + Power)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μπορει καποιος να με βοηθισει να κανω root??θελω να μου στειλετε το λινκ na katebasv ayton ton κερνελ του phiz αλλα δεν ξερω τι αρχειο να κατεβασω.το λογισμικο μου ειναι I9100XWLSW

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλλα δεν βοηθισες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω παρα πολυ

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, ο κάθε rom developer βάζει τον κέρνελ που θεωρεί πιο κατάλληλο για την rom του...

 

Αυτά που έγραψα παραπάνω, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα κάνεις οπωσδήποτε... Δεν πέρνω ποσοστά απο την Wizzed... Απλά είπα ότι έπαιζε να σου κάτσει πιο καλά... Αν σου κάθεται καλά η stock μείνε με stock... ότι σε βολεύει περισσότερο φιλαράκο...

 

Και εξάλλου κάτι που κάθεται καλά στην συσκευή μου μπορεί να μην κάτσει στην συσκευή σου... Το έχω δει στο παρελθόν...

 

Να βοηθήσουμε προσπαθούμε και όχι να σου κάνουμε την ζωή δύσκολη :)

 

ΥΓ Προχθές προσπαθούσα να στήσω μια Neat σε ένα i9100G

4 ώρες έκανα να την περάσω, είναι να μην σου σκαλώσει κάπου και θολώσεις... ;)

 

ναι ρε φιλαρακο,δεν κατηγορησα εγω κανεναν,απεναντιας, ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια...εγω τρωγομουνα να το κανω,δεν με πιεσε καποιος,αλοιμονο!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αλλα δεν βοηθισες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω παρα πολυ

Τι έγινε, ρούταρες; :)

 

ναι ρε φιλαρακο,δεν κατηγορησα εγω κανεναν,απεναντιας, ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια...εγω τρωγομουνα να το κανω,δεν με πιεσε καποιος,αλοιμονο!

Να τρώγεσαι, έτσι πρέπει! :lol:

Έχω ρίξει το άπειρο φλασάρισμα τον τελευταίο χρόνο...:ninja:

Η ικανοποίηση είναι όταν θα βρείς την rom που σου ταιριάζει, το συναίσθημα ολοκλήρωσης... Μέχρι να ξαναρχίσουν να σε τρων τα χέρια σου για το επόμενο φλασάρισμα :X

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτόν : PhilZ-cwm6-XWLSW-XEU-5.06.1-signed.zip

http://d-h.st/users/philz_touch/?fld_id=17703#files

 

Βάλτον στην εξωτερική κάρτα μνήμης

Φλάσαρε τον απο recovery ( Vol UP + Home + Power)

 

Γενικά πάντως δεν είναι απαραίτητη η αλλαγή kernel για να κάνεις root. Υπάρχει και η λύση του phil που παίζει σε όλες τις stock (τουλάχιστον) JB.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/orig-development/04-12-2012-universal-rooting-phones-rom-t1746794

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις περασα neat!!παιδια το κινητο πηγαινει σφαιρα!!πιο γρηγορο και απο το xperia z!!!:lol:

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις περασα neat!!παιδια το κινητο πηγαινει σφαιρα!!πιο γρηγορο και απο το xperia z!!!:lol:

 

Χα! Η Neat είναι εγγύηση!

Και φυσικά είναι καλύτερη απο την wizzed...

Μεγειά η rom λοιπόν, καλοφόρετη! :D

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και καιρό χρησιμοποιώ την SlimKat και αυτή τη στιγμή την τελευταία "stable" έκδοσή της, την 5... Αντιμετωπίζω δύο πολύ σοβαρά προβλήματα... Πρώτον, τα music players δεν βρίσκουν τι μουσική από την κάρτα μνήμης και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ τον ES για να πηγαίνω στο φάκελο με τη μουσική και να ακούω... Το γελοίο είναι πως σε μια προηγούμενη έκδοση της SlimKat το Google Play Music έβλεπε κανονικά τα (περισσότερα) τραγούδια.. Το άλλο πρόβλημα που έχω είναι πως τρέχει συνέχεια ο media scanner στο παρασκήνιο και μου τρώει την μπαταρία πάρα πολύ γρήγορα, ενώ πολλές φορές προκαλεί και SOD... Αν βλέπω πως ζεσταίνεται και τρέχει το Media σε μεγάλο ποσοστό στο Battery, τότε κλείνω το κινητό και το ανοίγω μετά από μερικά δευτερόλεπτα και πολλές φορές σταματάει το πρόβλημα και επανέρχεται μετά από κάποιες ώρες.. Αντιμετωπίζετε και εσείς αυτά τα προβλήματα; Έχει βρεθεί κάποια λύση; Είναι μόνο της Slim, ή όλες οι KitKat τα ίδια; Ομολογουμένως ήμουν στα πρόθυρα να περάσω τη Neat με αυτά που διάβασα στο φόρουμ, αλλά είδα μερικά screenshots και αποθαρρύνθηκα από το κακάσχημο Touchwiz...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και καιρό χρησιμοποιώ την SlimKat και αυτή τη στιγμή την τελευταία "stable" έκδοσή της, την 5... Αντιμετωπίζω δύο πολύ σοβαρά προβλήματα... Πρώτον, τα music players δεν βρίσκουν τι μουσική από την κάρτα μνήμης και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ τον ES για να πηγαίνω στο φάκελο με τη μουσική και να ακούω... Το γελοίο είναι πως σε μια προηγούμενη έκδοση της SlimKat το Google Play Music έβλεπε κανονικά τα (περισσότερα) τραγούδια.. Το άλλο πρόβλημα που έχω είναι πως τρέχει συνέχεια ο media scanner στο παρασκήνιο και μου τρώει την μπαταρία πάρα πολύ γρήγορα, ενώ πολλές φορές προκαλεί και SOD... Αν βλέπω πως ζεσταίνεται και τρέχει το Media σε μεγάλο ποσοστό στο Battery, τότε κλείνω το κινητό και το ανοίγω μετά από μερικά δευτερόλεπτα και πολλές φορές σταματάει το πρόβλημα και επανέρχεται μετά από κάποιες ώρες.. Αντιμετωπίζετε και εσείς αυτά τα προβλήματα; Έχει βρεθεί κάποια λύση; Είναι μόνο της Slim, ή όλες οι KitKat τα ίδια; Ομολογουμένως ήμουν στα πρόθυρα να περάσω τη Neat με αυτά που διάβασα στο φόρουμ, αλλά είδα μερικά screenshots και αποθαρρύνθηκα από το κακάσχημο Touchwiz...

Μπορείς να βάλεις τον Nova αν σε χαλάει (όπως κι εμένα) ο default launcher

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και καιρό χρησιμοποιώ την SlimKat και αυτή τη στιγμή την τελευταία "stable" έκδοσή της, την 5... Αντιμετωπίζω δύο πολύ σοβαρά προβλήματα... Πρώτον, τα music players δεν βρίσκουν τι μουσική από την κάρτα μνήμης και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ τον ES για να πηγαίνω στο φάκελο με τη μουσική και να ακούω... Το γελοίο είναι πως σε μια προηγούμενη έκδοση της SlimKat το Google Play Music έβλεπε κανονικά τα (περισσότερα) τραγούδια.. Το άλλο πρόβλημα που έχω είναι πως τρέχει συνέχεια ο media scanner στο παρασκήνιο και μου τρώει την μπαταρία πάρα πολύ γρήγορα, ενώ πολλές φορές προκαλεί και SOD... Αν βλέπω πως ζεσταίνεται και τρέχει το Media σε μεγάλο ποσοστό στο Battery, τότε κλείνω το κινητό και το ανοίγω μετά από μερικά δευτερόλεπτα και πολλές φορές σταματάει το πρόβλημα και επανέρχεται μετά από κάποιες ώρες.. Αντιμετωπίζετε και εσείς αυτά τα προβλήματα; Έχει βρεθεί κάποια λύση; Είναι μόνο της Slim, ή όλες οι KitKat τα ίδια; Ομολογουμένως ήμουν στα πρόθυρα να περάσω τη Neat με αυτά που διάβασα στο φόρουμ, αλλά είδα μερικά screenshots και αποθαρρύνθηκα από το κακάσχημο Touchwiz...

 

Το media scanner το κάνεις disable η κατεβάζεις ένα module external sd handler νομίζω λέγεται και το τικαρεις και στρώνει, εγώ τέτοια προβλήματα δεν έχω με fj την ρομ.Το πρόβλημα είναι με το κινητό μας

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Χα! Η Neat είναι εγγύηση!

Και φυσικά είναι καλύτερη απο την wizzed...

Μεγειά η rom λοιπόν, καλοφόρετη! :D

 

jb είναι??? από αυτονομία τι λέει?? η μπαταρία πόσο περίπου κρατάει??

προσπάθησα να βάλω την wizzed αλλά δεν τα κατάφερα και έβαλα τελικά την s2 rom like s5 αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις τον Nova αν σε χαλάει (όπως κι εμένα) ο default launcher

 

Τον Nova έχω και εγώ, αγορασμένο μάλιστα.. Όμως δεν είναι μόνο στον launcher οι τροποποιήσεις που έχουν κάνει..

 

Το media scanner το κάνεις disable η κατεβάζεις ένα module external sd handler νομίζω λέγεται και το τικαρεις και στρώνει, εγώ τέτοια προβλήματα δεν έχω με fj την ρομ.Το πρόβλημα είναι με το κινητό μας

 

Έχω κάνει uncheck το scan media on startup αν αυτό εννοείς... Θα το δοκιμάσω και αυτό που λες.. Τώρα τελειώνω εξεταστική και θα έχω πιο πολύ χρόνο, οπότε πιθανόν να αρχίσω το φλασάρισμα αν και δεν είμαι τόσο φαν του ξαναστησήματος... Έχεις να προτείνεις καμία stable KitKat; Από αυτή που χρησιμοποιείς τώρα είσαι ικανοποιημένος;

Link to comment
Share on other sites

jb είναι??? από αυτονομία τι λέει?? η μπαταρία πόσο περίπου κρατάει??

προσπάθησα να βάλω την wizzed αλλά δεν τα κατάφερα και έβαλα τελικά την s2 rom like s5 αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος!!

 

JB 4.1.2

Πολύ σταθερή, με εξαιρετική απόδοση λόγω των μανίσιων drivers

Για την χρήση που του κάνω μου κρατάει 1.5 μέρα, αν και εγώ το φορτίζω κάθε βράδυ (γιατί λατρεύω το daydream :lol: )

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...