Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω εκει ειμαι, και μολις φλασαρα και τον apollo 4.9 να δω τι παιζει

 

Χρησιμοποιείς undervolt? Στον 4.8 ημουν στο προφίλ extreme 0 αλλά τωρα στον 4.9 με τρελαίνει στα restart και δουλεύει μονο στο regular και light.

Edited by lefteris112
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια!

 

Γνωριζει κανενας αν υπαρχει τροπος (καποιο mod ισως?) να αποκτησω δυνατοτητα video-κλησης μεσω παροχου κι οχι μεσω Skype, Viber κλπ. σε AOSP/CM rom? Οπως γινεται δηλαδη στις stock...

 

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς undervolt? Στον 4.8 ημουν στο προφίλ extreme 0 αλλά τωρα στον 4.9 με τρελαίνει στα restart και δουλεύει μονο στο regular και light.

 

Οχι, regular..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Γνωριζει κανενας αν υπαρχει τροπος (καποιο mod ισως?) να αποκτησω δυνατοτητα video-κλησης μεσω παροχου κι οχι μεσω Skype, Viber κλπ. σε AOSP/CM rom? Οπως γινεται δηλαδη στις stock...

 

Ευχαριστω!

 

Δεν υπάρχει και ούτε πρόκειται. Η Samsung δε δίνει sources...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω Snapdragon.... λενε οτι ειναι καλη... ξερει κανεις κατι?

 

Κάποιο λινκ να ρίξουμε μια ματιά;:)

Link to comment
Share on other sites

http://db.tt/JFT0IzYm απλά για να μην τρέχουν και τα δύο να σε τρώει την μπαταρία.δοκιμάστε το tt pod για player, παράτησα το power amp

 

Ρε συ.

Αν τυχόν πατησω στο tt pod κατω εκει που παιζει το κομμάτι, και μπει στο play menu, για να προχωρησω λιγο το κομμάτι, χαλαει το viper εκει, λεει και disabled στο driver status.

Τι σοι θεμα ειναι αυτο στο κανει;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ.

Αν τυχόν πατησω στο tt pod κατω εκει που παιζει το κομμάτι, και μπει στο play menu, για να προχωρησω λιγο το κομμάτι, χαλαει το viper εκει, λεει και disabled στο driver status.

Τι σοι θεμα ειναι αυτο στο κανει;

 

Στο tt pod να βγάλεις ότι eq settings έχει από μόνο του, στο νορμάλ το έχω αφήσει.το δοκίμασα και δεν το κάνει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η Snapdragon φυσαει παιδια.... Ενα με χαλαει μονο... οταν ανοιγω εφαρμγη,.οπως dolphin browser ας πουμε, η ωρα.στη notification bar πανω δεξια δεν φαινεται... ειναι trasparent πολυ και δεν αλλαζει...
Link to comment
Share on other sites

Σχεδον όλες οι ρομ φυσανε στην αρχη..

Ασε μερικές μερες να την τεσταρεις.

Εκανες restore εφαρμογές με το titanium ή ειναι complete clean?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Θελω να περασω στο s2 της κουνιαδας μου την 4.1.2 την οποια ηδη κατεβαζω της αυστριας αν δεν κανω λαθος. Το root που βρηκα εδω : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31310884&postcount=3&nocache=1&z=5206379483122144

θα δουλεψει η θα εχω θεμα? Εκτος αν εχετε κανενα προχειρο link απο καμμια prerooted οπως εχουμε στο s4... Ευχαριστω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για ροοτ, υπάρχει κανένας εύκολος(δεν έχω ασχοληθεί ξανά με ροοτ) αναλυτικός οδηγός για το πώς θα κάνω ροοτ την official lsw xeu;
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οπως τα φανταζομαι τα πραγματα το link που εβαλα ειναι πολυ απλο απλα επειδη δεν εχω δοκιμασει σε s2 να root-αρω ρωταω να απαντησουν οι ηδη rooted...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις μέρες βρίσκομαι στην cm10.1.2 nightly και μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο, αυτό που βλέπω όμως είναι ότι έρχονται καθημερινά updates στη rom και αναρωτιέμαι αν ήταν πάντα έτσι, μα κάθε μέρα κι από ένα; Για ποιο λογο γίνεται αυτό; Τι χρειάζεται η rom ώστε να μπαίνει μέσα της κάθε μέρα κι απο ένα κάρο νέα αρχεία;

 

Κάτι ακόμα, έτσι θα συνεχίσει αυτό το πράγμα; Σε καθημερινή βάση;:eek:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις μέρες βρίσκομαι στην cm10.1.2 nightly και μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο, αυτό που βλέπω όμως είναι ότι έρχονται καθημερινά updates στη rom και αναρωτιέμαι αν ήταν πάντα έτσι, μα κάθε μέρα κι από ένα; Για ποιο λογο γίνεται αυτό; Τι χρειάζεται η rom ώστε να μπαίνει μέσα της κάθε μέρα κι απο ένα κάρο νέα αρχεία;

 

Κάτι ακόμα, έτσι θα συνεχίσει αυτό το πράγμα; Σε καθημερινή βάση;:eek:

Ναι, κάθε μέρα βγαίνει καινούρια nightly η οποία συγχρονίζεται με οποιαδήποτε καινούρια αλλαγή έχει προστεθεί (ή αφαιρεθεί) στο github της CM και δημιουργείται αυτόματα από buildbot (νομίζω). Δες αν έχει επιλογή για απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων για updates γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα βγει ποτέ stable για το S2 αλλά μόνο nightlies.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχει επιλογή για απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων για updates γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα βγει ποτέ stable για το S2 αλλά μόνο nightlies.

 

Ευτυχώς έχει επιλογή για χειροκίνητο έλεγχο για updates και γλυτώνεις έτσι τις σπαστικές κατ'εμέ ειδοποιήσεις στη μπάρα, κατά τ'άλλα αναρωτιέμαι αν όντως χρειάζονται όλες αυτές οι αναβαθμίσεις τη στιγμή που δεν βρίσκω προς το παρόν κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία της συσκευής. Φαντάζομαι ότι αν το αναβαθμίζω μια φορά την εβδομάδα ας πούμε δεν θα έχω κάποιο θέμα, σωστά;:)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι αν το αναβαθμίζω μια φορά την εβδομάδα ας πούμε δεν θα έχω κάποιο θέμα, σωστά;:)

Ναι, απλά πού και πού βγαίνει κάνα build που έχει κάποιο πρόβλημα και ίσως χρειαστεί να φλασάρεις το επόμενο για παράδειγμα. Μπορείς να φλασάρεις και μια φορά το μήνα ή και παραπάνω και τότε ίσως διαπιστώσεις και καμιά διαφορά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έχει επιλογή για χειροκίνητο έλεγχο για updates και γλυτώνεις έτσι τις σπαστικές κατ'εμέ ειδοποιήσεις στη μπάρα, κατά τ'άλλα αναρωτιέμαι αν όντως χρειάζονται όλες αυτές οι αναβαθμίσεις τη στιγμή που δεν βρίσκω προς το παρόν κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία της συσκευής. Φαντάζομαι ότι αν το αναβαθμίζω μια φορά την εβδομάδα ας πούμε δεν θα έχω κάποιο θέμα, σωστά;:)

 

Βρες μία πού να παίζει καλά στην συσκευή σου και μείνε εκεί... οι νέες εκδόσεις βελτιώνουν πολλά αλλά φέρνουν και καινούργια bugs

 

Slim 4.2.2 FINAL! Πάμε γι αλλά!!! :D

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα την I9100XWLSW XEU και οταν παταω το power button για να κλεισει η συσκευη δεν βγαζει τις επιλογες που εχει πριν αλλα σβηνει αμεσως, ειναι λογικο αυτο ?

Μπας και πατάς το power button 10 δευτερόλεπτα ή έχεις βάλει καμιά εφαρμογή σχετική με reboot κλπ. τώρα τελευταία;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μπας και πατάς το power button 10 δευτερόλεπτα ή έχεις βάλει καμιά εφαρμογή σχετική με reboot κλπ. τώρα τελευταία;

το μονο που εκανα ειναι root με το PhilZ-cwm6-XWLSY-ORA-5.10.0-signed

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εκανα ειναι root με το PhilZ-cwm6-XWLSY-ORA-5.10.0-signed

 

Παραπανω γραφεις πως περασες την xwlsw xeu. Αυτο το αρχειο για ρουτ ειναι για την xwlsy. :/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...