Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα.ειμαι με την hydra κ εχω το εξης προβλημα:οταν το βαζω για φορτισμα δειχνει οτι φορτιζει κανονικα.μολις φορτισει το βγαζω απο το φορτιστη και αμεσως η μπαταρια μου δειχνει 0 και κλεινει το κινητο.μου το εχει κανει 2 φορες.η θερμοκρασια κ τις 2 αυτες φορες δειχνει 55 βαθμους. αν το αφησω μετα κλειστο το κινητο κ πεσει η θερμοκρασια φορτιζει κανονικα κ η θερμοκρασια ειναι νορμαλ.ξερετε τι μπορει να παιζει?την ρομ την περασα με full wipe.

 

Δοκίμασε να αλλάξεις κερνελ ή να ξαναπερασεις τη ρομ χωρίς wipe.. Πριν απο αυτό όμως δες μήπως αν το φορτίσεις με άλλο φορτιστή διορθώνει την κατάσταση..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερουμε αν το android 5 jelly bean θα φτιαχτει και για galaxy sii εστω και ανεπισημα????

 

Αν σκεφτείς οτι το πρωτο galaxy το s δεν πήρε ε[ισημα ics αλλα ανεπίσημα εχει πάρει εδώ και αρκετό καιρό

τοτε και το s2 αν δεν την πάρει επίσημα απο την samsung (χλωμο το βλεπω) θα την πάρει με τις ευλογίες των developers

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν το android 5 jelly bean θα φτιαχτει και για galaxy sii εστω και ανεπισημα????

 

λογικα θα την παρει καθως το s ξεκινησε με eclair και πηρε επισημα froyo,gingerbread εμεις ξεκινησαμε με gingerbread και πηραμε επισημα ics αρα λογικα θα λαρουμε και jelly bean

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν το android 5 jelly bean θα φτιαχτει και για galaxy sii εστω και ανεπισημα????

 

Eδώ έχει πάρει ανεπίσημα το

σιγά μην δεν πάρει το galaxy s2. Πόσο μάλλον αν σκεφτεί κάποιος ότι οι κατασκευαστές δεσμεύτηκαν για 18μηνη ελάχιστη υποστήριξη με την πλειοψηφία των νέων μοντέλων να είναι ισάξια σε ghz με το s2 αλλά ελάχιστα να το κοντράρουν σε ram.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια ,

 

Ορισμένες φορές όταν πάω να ενεργοποιήσω το wifi , κάνει οτι είναι στην φάση της ενεργοποίησεις και μένει εκεί(photo) σαν να έχει παγώσει και πρέπει να κάνω restart το κινητό μου για να ξεμπλοκάρει .

Εχω αλλάξει 2 firmware ( LPS & LP7) αλλά το πρόβλημα παραμένει . Υπάρχει κάποιο καλύτερο firmware? ή να βάλω την gingeboard?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια ,

 

Ορισμένες φορές όταν πάω να ενεργοποιήσω το wifi , κάνει οτι είναι στην φάση της ενεργοποίησεις και μένει εκεί(photo) σαν να έχει παγώσει και πρέπει να κάνω restart το κινητό μου για να ξεμπλοκάρει .

Εχω αλλάξει 2 firmware ( LPS & LP7) αλλά το πρόβλημα παραμένει . Υπάρχει κάποιο καλύτερο firmware? ή να βάλω την gingeboard?

 

έχουν μπει στην πρώτη σελίδα του <Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II > τo LPE και LPD ειναι τα ποιο καινούργια .

Όταν ήσουν με gingerbread δεν ειχες προβλημα?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

έχουν μπει στην πρώτη σελίδα του <Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II > τo LPE και LPD ειναι τα ποιο καινούργια .

Όταν ήσουν με gingerbread δεν ειχες προβλημα?

 

εγω ειμαι με lps και δεν εχει θεμα.ποιο καινουργιο ειναι το xwlpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια ,

 

Ορισμένες φορές όταν πάω να ενεργοποιήσω το wifi , κάνει οτι είναι στην φάση της ενεργοποίησεις και μένει εκεί(photo) σαν να έχει παγώσει και πρέπει να κάνω restart το κινητό μου για να ξεμπλοκάρει .

Εχω αλλάξει 2 firmware ( LPS & LP7) αλλά το πρόβλημα παραμένει . Υπάρχει κάποιο καλύτερο firmware? ή να βάλω την gingeboard?

 

το ειχα και εγω αυτο το προβλημα και με ΒΟLPD της κοσμοτε και με LP7. Τωρα εχω την ωμεγκα με LPF και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

το ειχα και εγω αυτο το προβλημα και με ΒΟLPD της κοσμοτε και με LP7. Τωρα εχω την ωμεγκα με LPF και ολα καλα.

 

Οταν λές την Omega με LPF εννοείς αυτήν εδώ ? : I9100XWLPF 4.0.3 2012 May I9100OXILP6 Italy

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Οταν λές την Omega με LPF εννοείς αυτήν εδώ ? : I9100XWLPF 4.0.3 2012 May I9100OXILP6 Italy

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Νομιζω αυτη ειναι. την omega v.14 εχω.

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να τροποποιήσουμε με κάποιο τρόπο το κινητό , ώστε όταν μπαίνω στο ιντερνετ μέσω 3g να μην μου τρώει πολλά MB?
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μπαινεις με opera mini εχει πολυ μικροτερη καταναλωση mb

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους.λοιπόν πριν λίγο εγκατέστησα την Resurrection Remix ics v2.1 και δεν έχω ελληνικό πληκτρολόγιο ούτε στα μηνύματα ούτε και στον browser.όταν είναι ενεργοποιημένο το swype έχει ελληνικά ενώ όταν δεν είναι έχει μόνο αγγλικά και Τ9 το οποίο δεν μπορώ να το βγάλω.ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?ευχαριστώ πολύ. Edited by drstavros
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μία λύση με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=net.bitquill.inputmethod.greek&hl=el . Υπάρχει κάτι καλύτερο?

 

Μια χαρά είναι και αυτό.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

είχα εγκαταστήσει την Hydra H2O, τρομερά γρήγορη αλλά μου έκανε κάτι κουλά που δεν μπόρεσα να βρώ λύση...

π.χ. στο μάρκετ δεν μου εμφάνιζε τον κανονικό es file explorer που είναι για 2.2 για πάνω και μου εμφάνιζε την έκδοση για χαμηλές εκδόσεις android, το apk που είχα δεν το εγκαθιστούσε γιατί δεν το υποστήριζε η έκδοσή android που είχα.

το Igo δεν μπορούσε να φορτώσει με τίποτα καθώς δεν υποστήριζε την ανάλυση 280x320 που είχα λέει

είχα κάνει τα πάντα, wipe κτλ, έβαλα διαφορετικές εκδόσεις της rom αλλά τίποτα

 

εχουν και οι roms τα δικά τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις αγόρασα το galaxy s2 μεταχειρισμένο για τον αδερφό μου και μάλλον θα το έχω αύριο. Λέω με το που έρθει να περάσω κατευθείαν custom rom. Αξίζει ή να κάνω αναβάθμιση στην τελευταία επίσημη? Ξέρω ότι οι omega είναι πολύ καλές αλλά είδα ότι εδώ μέσα υπάρχουν διάφορες και έχασα λίγο τη μπάλα. Η τελευταία ICS είναι αυτή εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334412?

Γενικά έχετε καμία συμβουλή που θα μου φανεί χρήσιμη με το που το πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις αγόρασα το galaxy s2 μεταχειρισμένο για τον αδερφό μου και μάλλον θα το έχω αύριο. Λέω με το που έρθει να περάσω κατευθείαν custom rom. Αξίζει ή να κάνω αναβάθμιση στην τελευταία επίσημη? Ξέρω ότι οι omega είναι πολύ καλές αλλά είδα ότι εδώ μέσα υπάρχουν διάφορες και έχασα λίγο τη μπάλα. Η τελευταία ICS είναι αυτή εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334412?

Γενικά έχετε καμία συμβουλή που θα μου φανεί χρήσιμη με το που το πάρω?

Βάλε την επίσημη για αρχή , κράτησέ την λίγο και μετά βάλε μια από την υπογραφή μου για να κάνεις σύγκριση (και οι δύο είναι νέες)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την επίσημη για αρχή , κράτησέ την λίγο και μετά βάλε μια από την υπογραφή μου για να κάνεις σύγκριση (και οι δύο είναι νέες)

 

Αυτό θα κάνω. Έτσι κι αλλιώς ο αδερφός μου δεν ασχολείται όσο εγώ. Μπορεί να το αφήσω και με την επίσημη. Εγώ ελπίζω σε λίγο καιρό να έχω το s3.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την επίσημη για αρχή , κράτησέ την λίγο και μετά βάλε μια από την υπογραφή μου για να κάνεις σύγκριση (και οι δύο είναι νέες)

 

Τι διαφορες εχουν αυτες οι rom μεταξυ τους;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω. Έτσι κι αλλιώς ο αδερφός μου δεν ασχολείται όσο εγώ. Μπορεί να το αφήσω και με την επίσημη. Εγώ ελπίζω σε λίγο καιρό να έχω το s3.

Τι διαφορες εχουν αυτες οι rom μεταξυ τους;

Android 4.0.4

με φουλ παραμετροποίηση επεμβαίνεις σε επεξεργαστή, ευαισθησία οθόνης κλπ

και Android 4.0.3

κάνει πιο γρήγορη μεταφορά απο pc στο κινητό , με την θερμοκρασία τα πάει λίγο καλύτερα , έχει βιντεοκλήση κ.λ.π.

και για το sg3 υπάρχει omega rom , και είναι ανώτερη της επίσημης

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

και για το sg3 υπάρχει omega rom , και είναι ανώτερη της επίσημης

Το ξέρω. Εκεί θα την περάσω με το που το πάρω, δεν θα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...