Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρα ειναι χαρακτηριστικο στις Ics? Γιατι σε gb δεν ειχα αναλογο πρόβλημα

 

 

όπως κατάλαβες, ναι, η ICS είναι φτιαγμένη έτσι ώστε όταν το κινητό είναι αδρανές να πέφτει σε sleep mode, ο σκοπός, προφανής.

(οικονομία μπαταρίας)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

όπως κατάλαβες, ναι, η ICS είναι φτιαγμένη έτσι ώστε όταν το κινητό είναι αδρανές να πέφτει σε sleep mode, ο σκοπός, προφανής.

(οικονομία μπαταρίας)

 

έριξα μια ματιά στο internet, είναι γενικό φαινόμενο αυτό και συμβαίνει κυρίως στο gs2, σε άλλους λιγότερο σε άλλους περισσότερο.

Είναι λίγο σπάσιμο γενικά να υπάρχει αυτό το lag, μου φάνηκε παράξενο ερχόμενος και από desire που ήταν άμεσο στην ανταπόκριση στο ξεκλείδωμα (ακόμα και σε Ics που είχα περασμένη).

 

πάντως το προγραμματάκι softlocker κάνει δουλειά αλλά θυσιάζεις λίγο μπαταρία...τσεκάρω σήμερα να δω πόσο θα μου φάει στην διάρκεια της μέρας

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο mod σε hydrogen ics 4.0.4 οπου να μπορεις να βαλεις live wallpaper στην οθονη που ξεκλειδωνεις??? :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Θέλω την rom που έχω στο κινητό μ μαζί με τον κερνελ τα αρχεία κτλπ να τον κάνω εξαγωγή σε αρχείο zip ώστε να μπορώ να την κάνω flash και από άλλο κινητό για να μη κάθομαι να τα ξαναπερνώ...Δε θέλω μ το back up-recovery.. Είχε ένα τρόπο με κάποιες εντολές στους xda αλλά δε μπορώ να τ βρω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας να μου πει γιατί κάθε τρεις και λίγο μου εμφανίζει το κινητό στην οθόνη "Μουσική διακοπή" και μου μπλοκάρει το τηλέφωνο;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καταφερα να έχω την sense 3/4 lockscreen στο sgs2.Σε λιγο θα φτιαξω εναν οδηγο για το πως το εκανα.οριστε και μια φωτο για του λογου το αληθες

http://img560.imageshack.us/img560/329/dsc00836bz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ ωραίο!Όταν με το καλό εμφανιστεί το S3 λέτε να εμφανιστεί το καινούργιο touchwiz με όλες τις καινούργιες λειτουργίες και στο S2?Μήπως κάνουν κανένα port στο Xda,γιατί μετά πραγματικά δεν υπάρχει λόγος για αναβάθμιση του γαλαξία μας! Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ ωραίο!Όταν με το καλό εμφανιστεί το S3 λέτε να εμφανιστεί το καινούργιο touchwiz με όλες τις καινούργιες λειτουργίες και στο S2?Μήπως κάνουν κανένα port στο Xda,γιατί μετά πραγματικά δεν υπάρχει λόγος για αναβαθμίσει του γαλαξία μας!

 

σιγουρα θα γινει port στο xda

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια ρώτηση. Περνάω αρχεία ή ότι άλλο στην εξωτερική κάρτα που λεχω βάλει και ότι και να βάλω εμφανίζεται και στον φάκελο Android και στον Gameloft στην εσωτερική κάρτα. Δηλαδή φαίνεται ότι έχω όλα αυτά τα δεδομένα 3 φορές. Μία στην εξωτερική κάρτα (δηλαδή στην κανονική τους θέση) και άλλες 2 φορες στις παραπάνω θέσεις που έγραψα. Βέβαια δεν πιάνουν χώρο. Αλλά ξέρει κανείς τι παίζει? έχω Dynamic Rom με Abyss κερνελ.
Link to comment
Share on other sites

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS προσπαθησα να κανω root το τηλεφωνο και στην μεση της διαδικασιας εκει δλδ που εμφανιζεται η οθονη με το θαυμαστικο κολλησε το τηλ. και εμεινε εκει. προσπαθησα να το επαναφερω νε τον συνδυασμο με τα κουμπια με factory reset και οτι αλλο αλλα τιποτα το ανοιξα το εκλεισα και αυτο εκει στην οθονη με το θαυμαστικο. Αν ξερει κανεις τι συνεβη ας απαντησει παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη μπαταρία ξανά άνοιξε το και περίμενε λίγη ώρα περισσότερο

Λογικά θα ανοίξει..

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο την εβγαλα για κανενα 20λεπτο. και να πω οτι εκανα την βλακεια να το κανω μισοφορτισμενο ενω μετα διαβασα οτι πρεπει να γινει με πληρως φορτισμενη μπαταρια το ρουτ. τι γινεται τωρα;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ρισετ γιατί κόλλαγε ο επεξεργαστής στο 1200 ανακάλυψα ότι φταίει το wifi όταν το ξέχνα Α ανοιχτό και επειδή όλες οι custom rom δεν μου αρέσουν

ου θα βρω μια στοκ 2.3.5 να περάσω?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο την εβγαλα για κανενα 20λεπτο. και να πω οτι εκανα την βλακεια να το κανω μισοφορτισμενο ενω μετα διαβασα οτι πρεπει να γινει με πληρως φορτισμενη μπαταρια το ρουτ. τι γινεται τωρα;

Μπες στη recovery και κανε wipe και μετα θα ανοίξει

Volume Up + Home + Power buttons

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

μπααα! Και wipe factory reset αλλα τιποτα παλι. Αρχιζω να φοβαμαι οτι ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα φιλε filzaza

 

Ποιο θαυμαστικό εννοείς; Του download mode? Ή αυτό που είναι ανάμεσα σε ένα pc και ένα τηλέφωνο;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

στην αρχικη οθονη οταν ανοιγει το τηλεφωνο με το κιτρινο τριγωνακι με το θαυμαστικο και δεν ξεκολαει με τιποτα

 

Α εννοείς το θαυμαστικό κάτω από το Galaxy S, που προφανώς δεν έχεις βγάλει γιατί άλλαξες kernel... έχεις κολλήσει σε bootloop. Μπες σε download mode με τα 3 κουμπιά (volume down + home + power) και ξαναφλάσαρε τον αρχικό κερνελ με Odin. Πώς προσπάθησες να το κάνεις root? Ποιο αρχείο χρησιμοποίησες, και ποια rom φοράς. Δώσε όλα τα στοιχεία

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...