Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να κανω root σε ics... διαβασα τον τροπο σε αυτο το site,... αυτο που θελω να μου πειτε ειναι οταν θα κανω unroot θα φαινεται πουθενα οτι ειχα κανει root για να εχω προβλημα στην εγγυηση???

 

Όχι φίλε μου δε φαίνεται κάπου ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι φίλε μου δε φαίνεται κάπου ;)

 

Οκ ευχαριστω... και κατι τελευταιο... στις οδηγιες λεει οτι πρεπει να εγκαταστησω μεσα απο εξωτερικη sd card... εγω δεν εχω... δεν γινεται χωρις εξωτερικη????

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον τρόπο root μιλάς κατ αρχήν?

 

το 1ο τροπο που λεει με Ice Cream Sandwich...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

αν κανω με αυτο τον τροπο root θα μπορω να κανω να σβηνει η οθονη με animation??

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ρουτάρει ποτέ με τον τρόπο αυτό, τώρα κάθησα να τον διαβάσω. Απ ότι καταλαβαίνω πρέπει να βάλεις το αρχείο στην microsd σου. Αν λοιπόν δεν έχεις προτίμησε κάποιον απ τους άλλους τρόπους.

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα το cf root.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Αποστολε.!!! οταν ανοιγει στο boot γιατι μου γραφει αναβαθμιση λειτουργικου συστηματοs?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ρουτάρει ποτέ με τον τρόπο αυτό, τώρα κάθησα να τον διαβάσω. Απ ότι καταλαβαίνω πρέπει να βάλεις το αρχείο στην microsd σου. Αν λοιπόν δεν έχεις προτίμησε κάποιον απ τους άλλους τρόπους.

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα το cf root.

 

τι ειναι παλι αυτο... ? Γενικα δεν εχω καταλαωει ακομα τι μπορεις να κανει με ενα rootαρισμενο κινητο.... ουτε βιντεο μπορω να βρω για να δω...ξερεις να μου πεις ???

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι παλι αυτο... ? Γενικα δεν εχω καταλαωει ακομα τι μπορεις να κανει με ενα rootαρισμενο κινητο.... ουτε βιντεο μπορω να βρω για να δω...ξερεις να μου πεις ???

 

Αυτό είναι ο πιο διαδεδομένος τρόπος για root, ο οποίος σου δίνει κάποιες πρόσθετες δυνατότητες απ τον απλό τρόπο.

Το τί μπορείς να κάνεις θα το βρεις διαβάζοντας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021 εδώ.

Συγκεκριμένα διάβασε τα τμήματα "Τι είναι root?" και "Γιατί να γίνω root στην Android συσκευή μου;".

Αν έχεις απορίες που δε σου λυθούν μας λες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ο πιο διαδεδομένος τρόπος για root, ο οποίος σου δίνει κάποιες πρόσθετες δυνατότητες απ τον απλό τρόπο.

Το τί μπορείς να κάνεις θα το βρεις διαβάζοντας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021 εδώ.

Συγκεκριμένα διάβασε τα τμήματα "Τι είναι root?" και "Γιατί να γίνω root στην Android συσκευή μου;".

Αν έχεις απορίες που δε σου λυθούν μας λες.

 

Με το cf-root den leei πως να κανω unroot...

Εχω ακουσει για ενα usb jig που με αυτο κατι κανεις και δν φαινεται οτι ειχες κανει root...δεν ισχυει ποια??

Link to comment
Share on other sites

Με το cf-root den leei πως να κανω unroot...

Εχω ακουσει για ενα usb jig που με αυτο κατι κανεις και δν φαινεται οτι ειχες κανει root...δεν ισχυει ποια??

 

Κάτω από κάθε τρόπο για root γράφει πως να κάνεις και unroot. Για το συγκεκριμένο τρόπο διαβάζω ότι περνάς κάποια επίσημη έκδοση μέσω odin, οπότε μάλλον κάπου αλλού κοιτάς.

Το τηλέφωνο έχει έναν μετρητή. Κάθε φορά που φλασάρεις κάτι ανεπίσημο ο μετρητής ανεβαίνει και με το jig αυτό που λες μπορείς να μηδενίσεις το μετρητή. Υπάρχει τρόπος να το κάνεις και χωρίς το jig όμως απλά κατεβάζοντας το πρόγραμμα triangle away.

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από κάθε τρόπο για root γράφει πως να κάνεις και unroot. Για το συγκεκριμένο τρόπο διαβάζω ότι περνάς κάποια επίσημη έκδοση μέσω odin, οπότε μάλλον κάπου αλλού κοιτάς.

Το τηλέφωνο έχει έναν μετρητή. Κάθε φορά που φλασάρεις κάτι ανεπίσημο ο μετρητής ανεβαίνει και με το jig αυτό που λες μπορείς να μηδενίσεις το μετρητή. Υπάρχει τρόπος να το κάνεις και χωρίς το jig όμως απλά κατεβάζοντας το πρόγραμμα triangle away.

 

Ψαχνω να βρω το kernel στο xda και δεν το βρισκω... εχει ολα τα αλλα εκτος απο το LP5 ....

Για να μην σε κουραζω αλλο αν κανω ροοτ υπαρχει τροπος να balv screen animation???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Αποστολε.!!! οταν ανοιγει στο boot γιατι μου γραφει αναβαθμιση λειτουργικου συστηματοs?

 

Ο κερνελ το κανει ειναι νορμαλ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.!!! επισηs μου λεει:Αυτή η έκδοση του διαχειριστή CWM πρέπει να χρησιμοποιείται με cf 5,0 ρίζα ή

φαίνεται να τρέχετε ένα διαφορετικό πυρήνα. Διάφορα χαρακτηριστικά έχουν απενεργοποιηθεί.

Τελοs παντων θα δω πωs θα παει.Ευχαριστω παρα πολυ.!!! να εισαι καλα.!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ροοτ με τον τροπο για ics αλλα δεν εχω recovery. οταν προσπαθω να μπω μπαινω στου android και οχι στο cwm recovery με αποτέλεσμα να μην εχω ολες τις επιλογες και να περάσω την ρομ.

 

υπαρχει κανας τροπος να το κανω μονιμο χωρις να μπλεξω με cf root?

αν τρεξω το cwm.zip ξανα μου βγαινει το touch recovery αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο να συνεχίσω με wipe Και flash την omega rom

Link to comment
Share on other sites

παρε και το σκριπτακι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1363738 το τρεχεις καθαριζει και στο καπακι περνας αλλον κερνελ.μεσα σε cwm

 

Σε εμένα δεν κατεβαίνει... :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ρε μάγκες να ρωτήσω κάτι.

τι montem να περάσω στο κινιτακι τώρα που έβαλα ics για να πιάνει λίγο καλύτερο σήμα στο wifi και στο 3g

(έχω περάσει μέσα την wanamlite και έχω δίκτυο cosmote)

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες σε αυτήν την ρομ dynamic 1.4 που μπορώ να βρώ τις ρυθμίσεισ του launcher(trebuchet)?και επίσης πώς μπορώ να βάλω ήχο κλήσης mp3? δοκίμασα με τον γνωστό πανεύκολο τρόπο αλλα τπτ δεν μου δίνει πουθένα την επιλογή να το ορίσω ως ήχο κλήση ,ας μου πεί κάποιος γιατί θα σκάσω απο τα νεύρα:mad:
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες σε αυτήν την ρομ dynamic 1.4 που μπορώ να βρώ τις ρυθμίσεισ του launcher(trebuchet)?και επίσης πώς μπορώ να βάλω ήχο κλήσης mp3? δοκίμασα με τον γνωστό πανεύκολο τρόπο αλλα τπτ δεν μου δίνει πουθένα την επιλογή να το ορίσω ως ήχο κλήση ,ας μου πεί κάποιος γιατί θα σκάσω απο τα νεύρα:mad:

 

Πρέπει να φτιάξεις τους παρακάτω φακέλους Media-> audio-> notifications πετά εκεί μέσα τα τραγούδια που θες και θα στα εμφανίσει μέσα στους ήχους του στόματος

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια, εχω μια custom ics (turkbey v6) η οποια εχει modem LP7. Παρατηρω οταν μου μιλανε στο τηλεφωνο, ακουγονται διακοπες. Εχει να κανει με την cosmote η με το modem?

Γενικα ποιο ειναι το καλυτερο modem και αν εχετε καποιο link να το κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω το ιδιο προβλημα με πολλους χρηστες να μη βλεπει την καρτα sim cosmote ics κι εχουν αναφερθει πολλοι οτι θελει αναβαθμιση στο modem πως γινεται αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω το ιδιο προβλημα με πολλους χρηστες να μη βλεπει την καρτα sim cosmote ics κι εχουν αναφερθει πολλοι οτι θελει αναβαθμιση στο modem πως γινεται αυτο.

 

Καλώς ήρθες στο forum. Τα μηνύματά μας τα γράφουμε μία φορά μόνο, στο θέμα του κινητού που έχουμε. (έχεις το Ι9100 ή το Ι9100G?). Επίσης προσπαθούμε να δώσουμε όσο περισσότερες πληροφορίες μπορούμε, για μπορέσουν οι άλλοι να μας βοηθήσουν. Προσωπικά δεν κατάλαβα τίποτα απ'αυτό που είπες.

Αν θέλεις ξαναγράψτο (στο σωστό forum), και δώσε παραπάνω πληροφορίες (τί είναι η κάρτα cosmote ics?, π.χ.), και ίσως κάποιος μπορέσει να σε βοηθήσει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω το ιδιο προβλημα με πολλους χρηστες να μη βλεπει την καρτα sim cosmote ics κι εχουν αναφερθει πολλοι οτι θελει αναβαθμιση στο modem πως γινεται αυτο.

Τo μoντεμ πoυ εχω ειναι XXLPS

Χρησιμoπoιω καρτα κoσμoτε και δεν μoυ εχει παρoυσιασει πoτε τετoιo πρoβλημα!

Μπoρεις να τo βρεις στo χδα και να τo φλασαρεις μεσω CWM εφoσων εισαι ρooτ!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Τo μoντεμ πoυ εχω ειναι XXLPS

Χρησιμoπoιω καρτα κoσμoτε και δεν μoυ εχει παρoυσιασει πoτε τετoιo πρoβλημα!

Μπoρεις να τo βρεις στo χδα και να τo φλασαρεις μεσω CWM εφoσων εισαι ρooτ!

 

Αν έβαλε επίσημα την ics, όλοι το LPS έχουν.... γι'αυτό όπως είπα χρειάζονται παραπάνω πληροφορίες... ποια rom έχει; Mήπως τη branded της cosmote? μήπως κάποια ασιατική; Τι πρόβλημα υπάρχει ακριβώς; Είναι γι'αυτό το μοντέλο; Δεν έχει κανένας ιδέα, και μαντεψιές που μπορεί να είναι άστοχες απλά γεμίζουν ανούσιες σελίδες... Προσέχουμε πώς γράφουμε παιδιά, για να βοηθηθούμε όλοι. ;)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η εκδοση ειναι το i9100 φοραει την επισημη rom ics αγορασμενο απο γερμανο κι η αναβαθμιση εχει γινει απο kies η καρτα sim ειναι απο cosmote πραγμα το οποιο νομιζω οτι το ανεφερα κι εχει γινει αντικατασταση μην τυχον παρουσιαζοταν απο αυτο root δεν εχει γινει ποτε , ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

κάθε φορά που μπαίνω στο task manager και κάνω εκκαθάριση μνήμης μου λέει έκλεισαν 20+ εφαρμογές μετά από λίγο αν το ξανακάνω,πάλι το ίδιο μου λέει!!!ενώ εγώ δεν έχω ανοίξει καμία,καταλαβαίνω ότι κάποιες είναι του συστήματος και πρέπει να τρέχουν αλλά 20+ είναι νορμάλ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...