Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά΄επειδή θα κανω πρώτη φορα ΡΟΜ το κινητο μου...ποια σταθερή Kit kat έκδοση μου προτείνετε? αμα μου στειλετε και link θα ήμουν υπόχρεος!!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά΄επειδή θα κανω πρώτη φορα ΡΟΜ το κινητο μου...ποια σταθερή Kit kat έκδοση μου προτείνετε? αμα μου στειλετε και link θα ήμουν υπόχρεος!!:)

 

Τι θα το κάνεις;;;;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά΄επειδή θα κανω πρώτη φορα ΡΟΜ το κινητο μου...ποια σταθερή Kit kat έκδοση μου προτείνετε? αμα μου στειλετε και link θα ήμουν υπόχρεος!!:)

Κοίτα, το θέμα είναι τι θεωρείς εσύ σταθερή. Δηλαδή για μένα καμιά kit kat δεν είναι σταθερή αφού έχουν θέμα με αναπαραγωγή mp3 από την sd card αλλά το πιο σημαντικό είναι το θέμα με μια καθυστέρηση που έχουν στη μετάδοση του ήχου μέσω Bluetooth (το οποίο είναι σημαντικό για μένα) αλλά και το κλείδωμα του gps. Αν δε σε απασχολούν αυτά, τότε όλες σταθερές είναι :) οπότε ας προτείνουν αυτοί που έχουν βάλει kit kat.

Εμπρός παίδες, μιλάτε!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το θέμα είναι τι θεωρείς εσύ σταθερή. Δηλαδή για μένα καμιά kit kat δεν είναι σταθερή αφού έχουν θέμα με αναπαραγωγή mp3 από την sd card αλλά το πιο σημαντικό είναι το θέμα με μια καθυστέρηση που έχουν στη μετάδοση του ήχου μέσω Bluetooth (το οποίο είναι σημαντικό για μένα) αλλά και το κλείδωμα του gps. Αν δε σε απασχολούν αυτά, τότε όλες σταθερές είναι :) οπότε ας προτείνουν αυτοί που έχουν βάλει kit kat.

Εμπρός παίδες, μιλάτε!

 

Όποιος θέλει σταθερή kitkat να πάρει Nexus 5 :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.

Θα δώσω το κινητό στην αδερφή μου κι σκεφτόμουν να της βάλω miui. Παίζει καλή για το s2? Ή θα ανοίγει 2-3 εφαρμογές και θα κολλάει από το lag?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.

Θα δώσω το κινητό στην αδερφή μου κι σκεφτόμουν να της βάλω miui. Παίζει καλή για το s2? Ή θα ανοίγει 2-3 εφαρμογές και θα κολλάει από το lag?

 

Σε ανθρώπους που δεν έχουν ιδιαίτερη σχέση με το σπορ θα πρότεινα stock ρουταρισμενη για να βγάλεις τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.

Θα δώσω το κινητό στην αδερφή μου κι σκεφτόμουν να της βάλω miui. Παίζει καλή για το s2? Ή θα ανοίγει 2-3 εφαρμογές και θα κολλάει από το lag?

 

Η MIUI είναι πολύ καλή. Τέλεια θα έλεγα. Αλλά καλύτερα να δώσεις το κινητό με την εργοστασιακή ROM και χωρίς επεμβάσεις (ROOT κλπ). Είναι το καλύτερο για ανθρώπους που δεν πολυασχολούνται με τέτοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε. Η αδερφή μου δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με το Android γενικά. Δεν θα κάτσει να σκαλισει τίποτα, είναι καιρό χωρίς smartphone, της είχα δώσει ένα Ipod touch.. Να παίζει..

Και λέω να της το δώσω με miui να της είναι πιο user friendly..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.

Θα δώσω το κινητό στην αδερφή μου κι σκεφτόμουν να της βάλω miui. Παίζει καλή για το s2? Ή θα ανοίγει 2-3 εφαρμογές και θα κολλάει από το lag?

 

Δώσε rootαρισμένη stock ή neat

ασε την MIUI, θα χάσει την μπάλα... Η μετάφραση δεν είναι η καλύτερη και σέρνεται συχνά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Λες ε;

Neat έχω πάνω τώρα.. Θα της βάλω την extra lite άμα είναι... Όποιος μπορέσει πάντως ένα λινκ για την muiu επειδή είμαι εκτός Αθηνών για να εριχνα μια ματιά..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λες ε;

Neat έχω πάνω τώρα.. Θα της βάλω την extra lite άμα είναι... Όποιος μπορέσει πάντως ένα λινκ για την muiu επειδή είμαι εκτός Αθηνών για να εριχνα μια ματιά..

 

xda : http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-s2-i9100-miui-v5-3-5-17-en-t2243236

official : http://en.miui.com/thread-1742-1-1.html

official DL : http://en.miui.com/download-16.html

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!εχω ενα θεματακι με τον flash player νομιζω.αυτη τη στιγμη φοραω neat.παω να δω κανα βιντεακι στο contra και δεμ τα ανοιγει ρε παιδια.τι παζει ξερει κανεις;

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!εχω ενα θεματακι με τον flash player νομιζω.αυτη τη στιγμη φοραω neat.παω να δω κανα βιντεακι στο contra και δεμ τα ανοιγει ρε παιδια.τι παζει ξερει κανεις;

 

O browser σου υποστηρίζει φλας;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την εφαρμογη ιντερνετ του κινητου..

Κατέβασε τον Dolphin. Πήγαινε ρυθμίσεις (κάτω αριστερά πατάς πάνω στο δελφίνι και επιλέγεις το πρώτο από κάτω). Από το μενού επιλέγεις "περιεχόμενο διαδικτού" και μετά flash player πάντα ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο μου root και πρώτη costum ROM οπότε ζητάω την κατανόηση σας.

Προχθές πέρασα την neat, έκανα την full rom εγκατάσταση και πέτυχε με την δεύτερη, με clear installation. Δυστυχώς στις ρυθμίσεις όταν παω στο ρυθμίσεις-εμφάνιση-πίνακας ειδοποιήσεων κρασάρει. Επίσης πολλές φορές δεν δουλεύουν τα πολλαπλά παράθυρα ( χάνεται μόνη της η πλαϊνή μπάρα),άλλα δεν με απασχολεί αυτό. Με την μπαταρία απογοητεύτηκα, αφού μου έχει κολλήσει 3 φορές το τηλέφωνο σε 2 μέρες και έβγαλε μπαταρία απο το 80 στο 15%. Μάλλον κάποια-κάποιες εφαρμογές φταίνε οπότε εαν υπάρχει τρόπος να βρω ποιες είναι και το πως παρακαλώ βοηθήστε με.

Μια ερώτηση σε όσους έχουν neat. Εαν ξανακάνω εγκατάσταση και βάλω τις άλλες 2 επιλογές (lite- xtra lite) τι χάνω σε σχέση με την full?

Υπάρχει φόντο ή λειτουργία που όταν ακουμπάς την οθόνη να κάνει κύματα (όχι στο κλείδωμα) και εαν ναι που?

Φυσικά εννοείται πως τα s-beam και NFC είναι απλά διακοσμητικά εικονίδια έτσι;

ΥΓ: Γενικά πάντως το τηλέφωνο πάει πιο γρήγορα και το Gps ( ο λόγος που έβαλα neat) κλειδώνει αρκετά γρήγορα. Εαν βρω και τις εφαρμογές που κάνουν την ζημιά ή το γιατί σκαλώνει και ξανανοιγει εξαντλώντας μου όλη την μπαταρία (καινούργια 2450 mah) τότε είναι όλα τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

πως παω ρε παιδια απο cyanogenmod 4.3.1 σε neatrom? αξίζει ο κόπος?! Μία απάντηση για βοηθεια!!!

Φλασάρεις philz, κάνεις ένα καλό wipe και στην συνέχεια φλασάρεις Neat... Πιο απλά, πεθαίνεις :lol:

Πρώτο μου root και πρώτη costum ROM οπότε ζητάω την κατανόηση σας.

Προχθές πέρασα την neat, έκανα την full rom εγκατάσταση και πέτυχε με την δεύτερη, με clear installation. Δυστυχώς στις ρυθμίσεις όταν παω στο ρυθμίσεις-εμφάνιση-πίνακας ειδοποιήσεων κρασάρει. Επίσης πολλές φορές δεν δουλεύουν τα πολλαπλά παράθυρα ( χάνεται μόνη της η πλαϊνή μπάρα),άλλα δεν με απασχολεί αυτό. Με την μπαταρία απογοητεύτηκα, αφού μου έχει κολλήσει 3 φορές το τηλέφωνο σε 2 μέρες και έβγαλε μπαταρία απο το 80 στο 15%. Μάλλον κάποια-κάποιες εφαρμογές φταίνε οπότε εαν υπάρχει τρόπος να βρω ποιες είναι και το πως παρακαλώ βοηθήστε με.

Μια ερώτηση σε όσους έχουν neat. Εαν ξανακάνω εγκατάσταση και βάλω τις άλλες 2 επιλογές (lite- xtra lite) τι χάνω σε σχέση με την full?

Υπάρχει φόντο ή λειτουργία που όταν ακουμπάς την οθόνη να κάνει κύματα (όχι στο κλείδωμα) και εαν ναι που?

Φυσικά εννοείται πως τα s-beam και NFC είναι απλά διακοσμητικά εικονίδια έτσι;

ΥΓ: Γενικά πάντως το τηλέφωνο πάει πιο γρήγορα και το Gps ( ο λόγος που έβαλα neat) κλειδώνει αρκετά γρήγορα. Εαν βρω και τις εφαρμογές που κάνουν την ζημιά ή το γιατί σκαλώνει και ξανανοιγει εξαντλώντας μου όλη την μπαταρία (καινούργια 2450 mah) τότε είναι όλα τέλεια.

1. Custom Rom

2. Κάτι περίεργο έχεις στήσει για να τρελένεται η μπαταρία, εγώ την έχω μήνες και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

3. Στήσε την Lite. Το μόνο που χάνεις είναι το Bloatware :lol:

4. Θέλεις live wallaper? Τότε να δεις για πότε θα φεύγει η μπαταρία!

5. Βάλε Better Battery Stats ή GSAM battery monitor ή Wakelock detector για να δεις ποιές εφαρμογές σου κάνουν τη ζημιά

 

H neat είναι απίστευτη rom, απλά δεν έχεις την εμπειρία ακόμα και σου συμβαίνουν αυτά τα χάζα...

Με μερικές φορτίσεις της μπαταρίας, με λίγο greenify και με φριζάρισμα 2-3 services, θα δεις την μπαταρία και γενικά την απόδοση της συσκευής να απογειώνεται...

 

Συμβουλή προς όλους:

Ξεχάστε τον μανίσιο launcher και βάλτε Nova! Θα δείτε τρελή διαφορά...

 

Καλημέρα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι 2-3 υπηρεσίες που θέλουν πάγωμα; Θέλω να την δοκιμάσω κι εγώ, αλλά περιμένω μήπως κάνει κανένα update σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι 2-3 υπηρεσίες που θέλουν πάγωμα; Θέλω να την δοκιμάσω κι εγώ, αλλά περιμένω μήπως κάνει κανένα update σύντομα.

 

Δες τι τρέχει στο background... άλλα θέλουν πάγωμα και άλλα Greenify... Ανάλογα με την χρήση που κάνεις...

Εγώ έχω κάνει greenify:

accuweather

appmgr

appsales

business calendar

copy

box

dropbox

facebook

foursquare

plume

tapatalk

 

και freeze:

allshare play

google search

map service samsung

musicplayer

s planner

samsung account

samsung push services

 

εξυπακούεται πως λόγω greenify δεν πέρνω push notifications στα παραπάνω, αλλά γενικά απενεργοποιώ παντού τα push notifications γιατι για να δουλέψουν αφήνουν services στο background και πίνουν μνήμη και πόρους...

 

ΥΓ Δεν νομίζω να δούμε σύντομα νέα έκδοση της Neat, μια που ο Sale πήρε S5 και δουλεύει πάνω σε αυτό...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ok, παρόμοια χρήση κάνω κι εγώ, αν και αντί για πάγωμα, συνήθως βγάζω εντελώς τις εφαρμογές που δεν μου χρειάζονται.

Κάτι πήρε το μάτι μου για το S5, αλλά λέει τουλάχιστον πως δεν σταματάει την υποστήριξη του δικού μας.

Link to comment
Share on other sites

Ok, παρόμοια χρήση κάνω κι εγώ, αν και αντί για πάγωμα, συνήθως βγάζω εντελώς τις εφαρμογές που δεν μου χρειάζονται.

Κάτι πήρε το μάτι μου για το S5, αλλά λέει τουλάχιστον πως δεν σταματάει την υποστήριξη του δικού μας.

 

Άντε να δούμε! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...