Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή να περάσω το αρχείο σε στην sd και να το ξεζιπάρω απο εκεί;;; Το recovery βγαίνει με power button+home button+volume up σωστός;;;

 

Ακριβώς..! Μπαίνεις στο recovery βρίσκεις το αρχείο zip και κάνεις την εγκατάσταση..;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν έγιναν όλα!!! Πέρασα και την cyanogen την 10.1 stable συγκεκριμένα...ΌΛΑ δουλεύουν καλά μέχρι στιγμής.Σε περίπτωση που επιθυμώ να περάσω ξανά την stock ακολουθώ την ίδια διαδικασία;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς..! Μπαίνεις στο recovery βρίσκεις το αρχείο zip και κάνεις την εγκατάσταση..;)

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα και εγώ!Με έπιασες...:)

''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Επίσης να υπενθυμίσω σε όσους το έχουν ξεχάσει πως η οποιαδήποτε αναφορά σε παράνομο λογισμικό απαγορεύεται ρητά από τους Ο.Π.Χ. του myphone!

 

Επειδή υπάρχει δωρεάν στο xda δεν θεώρησα ότι υπάρχει πρόβλημα, έχουν γίνει τόσες αναφορές και για το triangle away για παράδειγμα που βλέποντάς τις δεν μου πέρασε καν απ'το μυαλό ότι θα ενοχλούσε η αναφορά στο spirit fm (που ούτως ή άλλως έχουν γίνει πολλάκις και γι'αυτό).

Anyway, σόρρυ αν έκανα λάθος.. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχει δωρεάν στο xda δεν θεώρησα ότι υπάρχει πρόβλημα, έχουν γίνει τόσες αναφορές και για το triangle away για παράδειγμα που βλέποντάς τις δεν μου πέρασε καν απ'το μυαλό ότι θα ενοχλούσε η αναφορά στο spirit fm (που ούτως ή άλλως έχουν γίνει πολλάκις και γι'αυτό).

Anyway, σόρρυ αν έκανα λάθος.. :)

 

Αν και οφ τόπικ, για να αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις...

Αναφέρθηκε από άλλον πειρατική έκδοση και σβήστηκε το μήνυμα.

Δεν είχε να κάνει με σένα.

Τέλος το οφ τόπικ και δε χρειάζεται απάντηση. ;)

Συνεχίζουμε τη συζήτηση ακάθεκτοι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έγιναν όλα!!! Πέρασα και την cyanogen την 10.1 stable συγκεκριμένα...ΌΛΑ δουλεύουν καλά μέχρι στιγμής.Σε περίπτωση που επιθυμώ να περάσω ξανά την stock ακολουθώ την ίδια διαδικασία;

 

Stock φλασάρεις με Odin, αλλά μετά την γλύκα της custom δεν θα θες να επιστρέψεις...

Φλάσαρε και τον Dori τώρα για να έχεις και BLN :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Stock φλασάρεις με Odin, αλλά μετά την γλύκα της custom δεν θα θες να επιστρέψεις...

Φλάσαρε και τον Dori τώρα για να έχεις και BLN :lol:

 

Όπερ μεθερμηνευόμενον εστί;;;:O

''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

Όπερ μεθερμηνευόμενον εστί;;;:O

 

Dorimanx kernel

τον φλασάρεις όπως την rom (κάνεις wipe cache + dalvik + restart)

με το STweaks ενεργοποιείς το BLN

και έτσι ανάβουν τα backlight buttons της συσκευής σου όταν έχεις αναπάντητες, αδιάβαστα SMS κτλ...

 

(για μένα είναι must)

 

https://www.dropbox.com/s/8j3e38pc0dymu8w/Kernel_Dorimanx-V9.43-%5B12-16%5D-%5B24-10%5D-JB-SGII-PWR-CORE.zip

για Cyanogen 4.2.2

 

PM για απορίες ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα θεματακι με την cyanogen,όταν έχω τα hands free πάνω στο κινητό δεν δουλεύει το ηχείο και ακούγεται ο ήχος κλήσης (ακούγεται λέμε τώρα) απο τα hands free με συνέπεια να χάνω τις κλήσεις μου.Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο πρόβλημα;
''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει έκπληκτος με την αυτονομία της neatrom 5.6 σε συνδυασμό με apolo kernel. Υπάρχει κάτι με αντίστοιχη αυτονομία σε 4.2+;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα θεματακι με την cyanogen,όταν έχω τα hands free πάνω στο κινητό δεν δουλεύει το ηχείο και ακούγεται ο ήχος κλήσης (ακούγεται λέμε τώρα) απο τα hands free με συνέπεια να χάνω τις κλήσεις μου.Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο πρόβλημα;

 

φιλε μου πια CM εχεις?εγω του εχω την STABLE 4.2.2 και το κινητο λειτουργει απροβληματιστα σε ολα...αν εχεις κατι αλλο εκτος STABLE...αλλαξε την γιατι προφανως εχει καποιο bug!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει έκπληκτος με την αυτονομία της neatrom 5.6 σε συνδυασμό με apolo kernel.

 

δωσε σε παρακαλω το link για apolo kernel και πως το περασες?

δεν εχω φλασαρει μονο kernel γιαυτο ρωταω!!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

δωσε σε παρακαλω το link για apolo kernel και πως το περασες?

δεν εχω φλασαρει μονο kernel γιαυτο ρωταω!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2291756

 

κόπιαρε το zip στην εξωτερική μνήμη, φλάσαρε το απο cwm και στην συνέχεια κάνε clear cache + clear dalvik

 

Πάντως μην ψαρώνεις, η μπαταρία είναι κάτι υποκειμενικό και έχει 100% σχέση με την χρήση που του κάνεις καθώς και με το τι άλλες ρυθμίσεις έχεις (τι έχεις freezάρει, αν έχεις greenify, αν απενεργοποιείς τα notifications ή όχι...)

 

εγώ που έχω ένα ΤΕΛΕΙΟ (ω ναι!) configuration πάνω απο 2 ώρες screen on δεν πιάνω και ακούω κάτι τεσσάρια και τρελαίνομαι... :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα θεματακι με την cyanogen,όταν έχω τα hands free πάνω στο κινητό δεν δουλεύει το ηχείο και ακούγεται ο ήχος κλήσης (ακούγεται λέμε τώρα) απο τα hands free με συνέπεια να χάνω τις κλήσεις μου.Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο πρόβλημα;

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Και στο thread του xda δεν έβγαλα άκρη... Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό έτσι!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πια CM εχεις?εγω του εχω την STABLE 4.2.2 και το κινητο λειτουργει απροβληματιστα σε ολα...αν εχεις κατι αλλο εκτος STABLE...αλλαξε την γιατι προφανως εχει καποιο bug!

Φίλε μου έχω ακριβώς την ίδια με σένα...Δοκίμασε και εσύ να κάνεις μια κλήση στο κινητό σου με το hands free επάνω...Να είμαστε σίγουροι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Και στο thread του xda δεν έβγαλα άκρη... Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό έτσι!!

 

Αυτό ρε ****το γενικά είναι μικρό πρόβλημα ειδικά ομως για μένα είναι μεγάλο επειδή το δουλεύω μόνο με hands free...Μάλλον θα δοκιμάσω την τύχη μου με τη MIUI...

''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix

 

Phone call audio - (Pro version)

Route the phone call audio to (Built in Earpiece, External speaker, Bluetooth (mono), Wired Headphones, Wired Headset (with mic), Dock (Analog), Dock (Digital)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έβγαλα την MIUI V5 πανέμορφη δεν λέω αλλα ένα κόλλημα η όλη φάση.Πολύ bug ρε παιδάκι μου..Μέχρι που έκανα μια δοκιμή με τα hands free πάνω στο κινητό για να δώ αν λύθηκε το πρόβλημα με τον ήχο κλήσης που αντιμετώπιζα στην cyanogen και εκεί συνειδητοποίησα πως το κινητό κάνει απο μόνο του απόριψη της κλήσης!!!Εμένα απλά μου έσκαγε ένα μήνυμα μετά οτι είχα μια κλήση απο τον χ αριθμό:shock: ΕΛΕΟΣ...
''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αντιμετώπισα ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Μίλησα στο skype και όταν το έκλεισα πρόσεξα ότι η μπαταρία ήταν στο 60%. Μετά από καμιά ώρα, πάω να τσεκάρω το κινητό και ήταν κλειστό. Το ανοίγω και η μπαταρία λέει 14%. Τι μπορεί να συμβαίνει? Γιατί έκλεισε και γιατί έπεσε έτσι η μπαταρία?

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει και σε μένα που και που. Αλλά στο 40%. Κολλάει ο επεξεργαστής και για να το ξεκολλήσω κάνω επανεκκίνηση. Μετά το reboot ή μπαταρία είναι πλέον στο 14% και εάν το αφήσω για λίγο ανεβαίνει στο 17%.

Και μου το έχει κάνει και σε στοκ και στην Omega αλλά και σε KitKat.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

εάν το αφήσω για λίγο ανεβαίνει στο 17%.

Και μου το έχει κάνει και σε στοκ και στην Omega αλλά και σε KitKat.

 

και μένα μετά από λίγο πήγε στο 17%. Παράξενο, τι να πω...

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

και μένα μετά από λίγο πήγε στο 17%. Παράξενο, τι να πω...

 

Αυτό ρε παιδιά δεν πρέπει να οφείλεται στη rom ούτε στο σύστημα σας. Έχω την εντύπωση πως οφείλεται στην φθορά

της μπαταρίας και οταμ για παράδειγμα είναι στο 40% έχει κάποιο ας το πούμε κενό που δεν το διαβάζει και σας σβήνει το

τηλέφωνο-πέφτει πολύ το ποσοστό.Το πάθαινε και το δικό μου τηλέφωνο αυτό πρίν απο κάποιους μήνες και καθώς μίλαγα με ένα φίλο μου είπε οτι είναι αυτό. Άλλαξα μπαταρία τότε και δεν ξανασυνέβει ποτέ... Δοκιμάστε το δεν έχετε να χάσετε τίποτα,πλέον είναι φθήνη η μπαταρία του S2...:)

''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

Εϊμαι με τελευταία SlimSaber KK και δεν μπορώ να δώσω δικαιώματα root στο BetterBaterryStats.

Απλά ανοίγει και δεν πετάει το κλασσικό μηνυματάκι του Superuser.

Τι να κάνω;

[ATTACH]40779[/ATTACH]

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εϊμαι με τελευταία SlimSaber KK και δεν μπορώ να δώσω δικαιώματα root στο BetterBaterryStats.

Απλά ανοίγει και δεν πετάει το κλασσικό μηνυματάκι του Superuser.

Τι να κάνω;

[ATTACH]40779[/ATTACH]

 

Ανοίγεις την superuser εφαρμογή και δίνεις δικαιώματα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα.

Τελικά ήτανε μέσα στις ρυθμίσεις στις advanced κάτω κάτω. Απλά όταν το έψαχνα δεν έφτανα μάλλον μέχρι κάτω, μιας και εκεί συνήθως είναι τα credentials.....:)

 

Ανοίγεις την superuser εφαρμογή και δίνεις δικαιώματα από εκεί.

Στην embedded εφαρμογή superuser, που έχει πλέον, δεν βρήκα τρόπο να προσθέσω μια εφαρμογή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστησα την τελευταία SlimKat! :rolleyes: :love:
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστησα την τελευταία SlimKat! :rolleyes: :love:

 

Εγώ είμαι με Slimsaber και το μόνο που μου την σπάει στις ΚΚ SlimRoms είναι ότι δεν έχουν ram bar & clear all στα recents.

Βέβαια στην Sabered έκδοση που τρέχω, στο τελευταίο bild έβαλε το clear all...αλλά χωρίς ram bar:mad:

Που θα πάει, θα παρεκτραπεί ακόμη λίγο ο fusionjack.

Προς το παρόν βολευόμαστε με Xposed.:)

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...