Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα έχω ένα galaxy s2 με official rom 4.0.3 και δεν συνδέεται με το wifi , ξερεται αν υπάρχει κανένα γενικό πρόβλημα και αν ναι υπάρχει κάποια λύση

 

ευχαριστώ.

 

Δοκιμασε να συνδεθεις σε ελευθερο δικτυο εκτος σπιτιου κ αν κ εκει εχεις θεμα μαλλον πας για την γνωστη αλλαγη πλακετας που το παθαινουν συχνα τα s2....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες!

Ποιος αλλος τροπος υπαρχει, εκτος απο το titanium backup σε root κινητο, να απεγκαταστησεις εφαρμογες του συστηματος?

Με το root explorer ας πουμε αν παω στη διαδρομη system/app και διαγραψω τα apk των εφαρμογων που δε θελω, γινεται?

Και αν υπαρχουν φυσικα και αλλοι τροποι.

 

Ναι γινεται με το τροπο που ειπες κ με καποιο προγραμμα οπως sdmaid μπορεις να διαγραψεις κ το cache τους αφου τις διαγραψεις με root explorer.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα σε ελεύθερο και δεν παίζει, το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά την μετάβαση από GB στην 4.0.3 , υπάρχει θέμα με το wifi στο παγωτό ;;;

 

είναι φίλου το κινητό και δεν παρακολουθώ τα θέματα του sgs2 γιαυτό και οι πολλές ερωτήσεις

Edited by SUNSEKER
λαθος
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα σε ελεύθερο και δεν παίζει, το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά την μετάβαση από GB στην 4.0.3 , υπάρχει θέμα με το wifi στο παγωτό ;;;

 

είναι φίλου το κινητό και δεν παρακολουθώ τα θέματα του sgs2 γιαυτό και οι πολλές ερωτήσεις

 

Η stock rom έχει κάποια θεματάκια με το wifi.. Τσέκαρε ΕΔΩ μήπως κάποιο από αυτά σε βοηθήσει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε resurrection remix 2.6 δεν εχετε θεμα με το autobrightness ; Επίσης για ποιο λόγο τα soft keys είναι συνεχώς σε λειτουργία όσο είναι ανοιχτή η οθόνη ;

 

Εdit : Τα έλυσα και τα δυο θέματα. Αν τύχει να έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ας μου στείλει να του πω πως .

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε resurrection remix 2.6 δεν εχετε θεμα με το autobrightness ; Επίσης για ποιο λόγο τα soft keys είναι συνεχώς σε λειτουργία όσο είναι ανοιχτή η οθόνη ;

 

Εdit : Τα έλυσα και τα δυο θέματα. Αν τύχει να έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ας μου στείλει να του πω πως .

 

Βρηκες τροπο να αναβουν τα soft keys οπως στη samsung για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα?

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες τροπο να αναβουν τα soft keys οπως στη samsung για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα?

 

Ναι ! Αν έχεις siyah kernel έχει κατάλληλη ρύθμιση στο extweaks.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενας νεος kernel αυτος εδω.ειναι μια τροποποιημενη εκδοση του siyah.υποστηριζει κανονικα extweaks και επιλεγεις αν θες cwm recovery η twrp μεσα απο το extweaks.προς το παρον με την twrp δεν υποστηριζεται εγκατασταση δευτερης ρομ ενω με την cwm υπαρχει ενα bug που δεν επιτρεπει εγκατασταση δευτερης ρομ το οποιο θα λυθει με νεα εκδοση σημερα η αυριο.το καλο ειναι οτι υποστηριζει B2G(FIREFOX OS),JELLY BEAN,CM9/AOKP ROMS,STOCK SAMSUNG ROM,SENSE ROMS.Αν και ειναι νωρις να βγαλω συμπερασματα για την μπαταρια,σε 15' browsing και φωτεινοτητα 70% και εχω κανει overclock στα 1300 χωρις undervolt εχασε μονο 2%.καποιοι αλλοι λενε οτι με τα παντα ανοιχτα ολο το βραδυ εχασε 1%.θα ποσταρω αποτελεσματα μπαταριας κατα το βραδακι
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενας νεος kernel αυτος εδω.ειναι μια τροποποιημενη εκδοση του siyah.υποστηριζει κανονικα extweaks και επιλεγεις αν θες cwm recovery η twrp μεσα απο το extweaks.προς το παρον με την twrp δεν υποστηριζεται εγκατασταση δευτερης ρομ ενω με την cwm υπαρχει ενα bug που δεν επιτρεπει εγκατασταση δευτερης ρομ το οποιο θα λυθει με νεα εκδοση σημερα η αυριο.το καλο ειναι οτι υποστηριζει B2G(FIREFOX OS),JELLY BEAN,CM9/AOKP ROMS,STOCK SAMSUNG ROM,SENSE ROMS.Αν και ειναι νωρις να βγαλω συμπερασματα για την μπαταρια,σε 15' browsing και φωτεινοτητα 70% και εχω κανει overclock στα 1300 χωρις undervolt εχασε μονο 2%.καποιοι αλλοι λενε οτι με τα παντα ανοιχτα ολο το βραδυ εχασε 1%.θα ποσταρω αποτελεσματα μπαταριας κατα το βραδακι

 

Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται.. Περιμένουμε νέα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε bln πως γίνεται να το κάνω να δουλέψει με τις missed calls ή με οποιαδήποτε εφαρμογή θέλω εγώ; Προς το παρόν δουλεύει για κάποιο λόγο μόνο με τα sms notifications.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να απεγκαταστήσει κανείς το u.i. της samsung και να μείνει το default ics;

χωρίς να βάλω launchers και themes εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει καταφερει κανεις σας με gosms pro, να δεχεται τα μηνυματα μονο σε αυτο και οχι και την εργοστασιακη εφαρμογη?

Απο την εργοστασιακη εφαρμογη, εχω ξετικαρει τις ειδοποιησεις και απο το gosms εχω τικαρει καποια ρυθμιση ωστε να μην ερχονται σε αλλη εφαρμογη μηνυματα, αλλα το θεμα παραμενει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε resurrection σας δουλευει κανονικα το google maps ; Μου βρίσκει το στίγμα μου αλλά δεν μου φορτώνει τους χάρτες ή φορτώνει ένα μικρό μέρος από αυτούς.
Link to comment
Share on other sites

Σε resurrection σας δουλευει κανονικα το google maps ; Μου βρίσκει το στίγμα μου αλλά δεν μου φορτώνει τους χάρτες ή φορτώνει ένα μικρό μέρος από αυτούς.

 

κανένα πρόβλημα όλους τους φορτώνει με 2.6 και τώρα με 2.6.1 και siyah kernel

αλλού είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μόντεμ χρησιμοποιείτε σε cosmote; Γιατί βλέπω έχω κάποια θέματα με το stock της resurrection.

 

Τι θεματα εχεις φιλε? Για να δω αν τα εχω κι εγω

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι.. αν και αν δεν το πάρουμε official, θα το πάρουμε custom..!! Αν νομίζει ο Billy Jean ότι θα μας ξεφύγει είναι γελασμένος.. http://www.sherv.net/cm/emo/dancing/moonwalker.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μετά από πάρα πολύ καιρό με την Omega black Blue ICS v15 σκέφτομαι να πάω σε ΑΟΚΡ Resurrection Remix Final ICS v2.6.1. Τι πρέπει να προσέξω; Είναι καλύτερη ROM; Πώς να πάρω backup? Κάτι που δεν θα είναι συμβατό με την Omega

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, με ποια εφαρμογη μπορουμε να διορθωσουμε το θεμα της χαμηλης εντασης στον ηχο κλησης στα πρωτα δευτερολεπτα?

Εννοω οταν χτυπαει τα πρωτα δευτερολεπτα ειναι χαμηλη και μετα αυξανεται και απο οσο ξερω το fixακι δε δουλευει στην ics.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγεί σε beta δύο rom jelly bean (cyanogenmod10), δοκίμασα την μία, λειτουργούν σχεδόν όλα, εκτός από το hwcomposer που είναι και καλά το λάδι που κάνει το galaxy butterrrrrrrrrr!!:):)

 

εντυπώσεις..λίγο πιο γρήγορη από την Ics, smooth προς το παρόν δεν κατάλαβα να είναι καλύτερά απο ics, κάποια νέα χαρακτηριστικά στο ui,

γενικά όχι τίποτα τρελά πράγματα

αξίζει κάποιος να δοκιμάσει ακόμα και τώρα σε Beta για να δει τι σημαίνει jb, εις αναμονή για μια stable έκδοση,

δεν νομίζω να αργήσουν να βγούν και aosp

Link to comment
Share on other sites

Αυριο μαλλον θα ειναι ετοιμη και η ParanoidAndroid JB βασισμενη σε Cm10!!

Αντε κ καλα στησιματα παλι..

Αν κ με χαλαει η ελλειψη flash player στη jb για να ειμαι ειλικρινής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...