Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κανει fc με τον twlauncher..;;;

 

Fc έχω και στην official και στου wanam με τον tw launcher. Τώρα θα κατεβάσω και του criscelo. Γιατί συμβαίνει αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Fc έχω και στην official και στου wanam με τον tw launcher. Τώρα θα κατεβάσω και του criscelo. Γιατί συμβαίνει αυτό ;

 

βαλε τον apex ειναι πολυ καλος αν εχεις και παλι προβλημα και στου criskelo!!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενας οδηγος για να πειραματιστω στην δημιουργια custom rom;

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα, δεν μπορώ να κατεβάσω την Criskelo σε κανένα λινκ που δίνει...

 

δες εδω

 

http://www.wuala.com/FoGBaV/Public/Android/SGS2/Roms/

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος (εκτος από τον Angeldust) το πρόβλημα με το φορματ των αριθμών (κενά ανάμεσα στους αριθμούς όταν καλείς η σε καλούν). Εκανα Wipe data/factory reset και ξαναπέρασα την rom αλλά το πρόβλημα παραμένει
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος (εκτος από τον Angeldust) το πρόβλημα με το φορματ των αριθμών (κενά ανάμεσα στους αριθμούς όταν καλείς η σε καλούν). Εκανα Wipe data/factory reset και ξαναπέρασα την rom αλλά το πρόβλημα παραμένει

Εχω δοκιμάσει όλες τις ROM που έχουν βγει μέχρι στιγμής στο xda και το πρόβλημα αυτό το έχουν όλες. Δεν έχω δοκιμάσει να αλλάξω CSC μήπως και στρώσει αν και πάλι δε νομίζω. Ελπίζω όταν με το καλό βγεί η Ελληνική official να το διορθώσουν.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος (εκτος από τον Angeldust) το πρόβλημα με το φορματ των αριθμών (κενά ανάμεσα στους αριθμούς όταν καλείς η σε καλούν). Εκανα Wipe data/factory reset και ξαναπέρασα την rom αλλά το πρόβλημα παραμένει

 

Δεν ειναι προβλημα πιστευω ολα τα παγωτα το χαν απο την 4.0 ακομα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει όλες τις ROM που έχουν βγει μέχρι στιγμής στο xda και το πρόβλημα αυτό το έχουν όλες. Δεν έχω δοκιμάσει να αλλάξω CSC μήπως και στρώσει αν και πάλι δε νομίζω. Ελπίζω όταν με το καλό βγεί η Ελληνική official να το διορθώσουν.

 

άμα αλλάξεις CSC και λειτουργήσει ή βρεις κάποια άλλη λύση ενημέρωσε. Απορώ γιατί μόνο εμείς οι 2 έχουμε αυτό το πρόβλημα και κανένας άλλος.....

Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα δουλεύει σε μένα!!!

Σε εμενα παντως που μολις περασα του criskelo κανει fc ο tw launcher απο την πρωτη στιγμη και παρολο που εκανα install με full wipe...

 

 

Sent from another GalaxyII

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο σε ολες τις ics ρομ που δοκιμασα...Παλι καλα που εκανα back up...Δεν μου αρεσει κανενας launcher εκτος απο τον tw ποτε γυρισα παλι πισω μεχρι να διορθωθει....
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτον τον οδηγο και ηθελα να ρωτησω αν εχει προσπαθησει κανενας να κανει κατι παρομοιο....

Λεει πως με αυτο τον τροπο δεν αυξανετε ο counter..

 

http://androidforums.com/galaxy-s2-international-all-things-root/452165-easy-root-cwm-cwm-manager-no-odin-no-increase-binary-counter.html

 

Θελω να περασω και να δοκιμασω την official ICS που εχει βγει αλλα δεν θελω να ρισκαρω να ανεβασω τον counter... Ο γαλαξιας μου ειναι ακομα stock αλλα... με τρωει το χερι μου:p:p:p

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

άμα αλλάξεις CSC και λειτουργήσει ή βρεις κάποια άλλη λύση ενημέρωσε. Απορώ γιατί μόνο εμείς οι 2 έχουμε αυτό το πρόβλημα και κανένας άλλος.....

 

Κι εγώ έχω αυτό το πρόβλημα!Ελπίζω η ελληνική να είναι καλύτερη,γιατί το κινητό νομίζω ότι δούλευε απροβληματιστα,όχι ότι τώρα δεν το κάνει,απλά πιστεύω ότι ακόμα υπάρχουν bugs.Ίσως να χρειάζεται και κάποιο reset για να κάτσει όπως πρέπει.Όταν με το καλό βγει η ελληνική στήσιμο απ την αρχή και βλέπουμε!Κι αν όχι και τότε παμε για Omega ICS με όλα τα καλούδια του φίλου ioathe,για να μην πω απ την αρχή Omega!

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε σε κάποιον το lcd resolution ή οποιοδηποτε αλλο app που αλλαζει το density της οθονης? Το lcd resolution μετα απο restart μου δινει παλι την ιδια αναλυση..

 

Edit: εννοω μετα απο αναβαθμιση σε official ics

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτον τον οδηγο και ηθελα να ρωτησω αν εχει προσπαθησει κανενας να κανει κατι παρομοιο....

Λεει πως με αυτο τον τροπο δεν αυξανετε ο counter..

 

http://androidforums.com/galaxy-s2-international-all-things-root/452165-easy-root-cwm-cwm-manager-no-odin-no-increase-binary-counter.html

 

Θελω να περασω και να δοκιμασω την official ICS που εχει βγει αλλα δεν θελω να ρισκαρω να ανεβασω τον counter... Ο γαλαξιας μου ειναι ακομα stock αλλα... με τρωει το χερι μου:p:p:p

Αν περάσεις επίσημη rom δεν αυξάνει ο μετρητής

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω κάνοντας την σωστή διαδικασία μέσω Odin και κατόπιν cf root δεν έχω κανένα πρόβλημα εκτός των SMS.

Πριν ήμουν με official KJ3 rooted. Περνώντας την ics δεν έχασα τίποτα. Το μόνο που χρειάστηκε ήταν να φτιαξω φακελους απο την αρχη και να βάλω τα εικονίδιο πάλι στις οθόνες που θέλω. Φυσικά και τα widgets.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά από εγκατάσταση ICS, όταν πάω να ανοίξω την κάμερα, μου βγάζει πως η λειτουργία διακόπηκε...... Δεν μπορώ να ανοίξω την κάμερα lol. Έτυχε σε κάποιον το ίδιο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια λύση??
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προβλημα πιστευω ολα τα παγωτα το χαν απο την 4.0 ακομα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Μπορεί το θέμα με τους αριθμούς να θέλουν να το κάνουν αλλά Αμερική. Και το iphone από ότι ξέρω έτσι τους βγάζει τους αριθμούς κλήσεων. Δεν νομίζω πως είναι θέμα αυτό παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε γλώσσα αγγλικά στο κινητό θέλει United Kingdom και όχι United States, έτσι εξαφανίζονται οι παύλες από τους αριθμούς κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε γλώσσα αγγλικά στο κινητό θέλει United Kingdom και όχι United States, έτσι εξαφανίζονται οι παύλες από τους αριθμούς κλήσης.

Αυτό ίσχυε με τις 2.3.x εκδόσεις. Εχω δοκιμάσει τα πάντα στην ICS αλλά παραμένουν τα κενά. Προς το παρόν επειδή έχω στήσει το κινητό με προγράμματα κλπ δεν θέλω να αλλάξω CSC γιατί γίνεται wipe. Αν κάποιος το δοκιμάσει ας μας ενημερώσει.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν δουλεύει σωστά και ο καιρός στην οθόνη κλειδώματος.Οπότε θέλει κάνει ανανέωση,οπότε θέλει γράφει θερμοκρασία,άλλες φορές γράφει μηδέν θερμοκρασία.Έχω σβήσει πόσες φορές τα δεδομένα του accuweather αλλά δεν λέει να στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω την εξής απορία. Έχω το Galaxy S2 (stock 2.3.4, ευρωπαϊκό μοντέλο) και μιας και είμαι σχετικά καινούριος στο σπορ των custom roms, διάβασα αρκετά σε ξένα και ελληνικά site για root/CWM/kernel updates κλπ και κατέληξα στην εξής διαδικασία για να περάσω custom rom (συγκεκριμένα την Resurrection Remix ICS 9.7 ROM):

 

 

  • root του κινητού με αυτή τη μέθοδο (αν δεν κάνω λάθος αναφέρεται και ως "zerg" ή κάτι παρόμοιο; )
     
  • Πέρασμα Clockworkmod Recovery με αυτή τη μέθοδο (στο rooted κινητό με τον παραπάνω οδηγό)
     
  • Εγκατάσταση της Rom με αυτή τη μέθοδο.

 

Θέλω να ρωτήσω κατά πόσο ισχύει η ανωτέρω σειρά για το πέρασμα της καινούριας rom... Θα δουλέψει ή μήπως μου ξεφεύγει κάτι και θα πέσω με φόρα σε κανένα τοίχο (δηλαδή θα καταστρέψω το τηλέφωνο :confused:); Παίζει κάποιο ρόλο το ότι αναβαθμίζω από Gingerbread σε ICS; Ο κωδικός του kernel που έχει τώρα το τηλέφωνο (XXKI4) παίζει κάποιο ρόλο (θέμα ασυμβατότητας π.χ. με οτιδήποτε; )

Edited by alexandrosg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω την εξής απορία. Έχω το Galaxy S2 (stock 2.3.4, ευρωπαϊκό μοντέλο) και μιας και είμαι σχετικά καινούριος στο σπορ των custom roms, διάβασα αρκετά σε ξένα και ελληνικά site για root/CWM/kernel updates κλπ και κατέληξα στην εξής διαδικασία για να περάσω custom rom (συγκεκριμένα την Resurrection Remix ICS 9.7 ROM):

 

 

  • root του κινητού με αυτή τη μέθοδο (αν δεν κάνω λάθος αναφέρεται και ως "zerg" ή κάτι παρόμοιο; )
     
  • Πέρασμα Clockworkmod Recovery με αυτή τη μέθοδο (στο rooted κινητό με τον παραπάνω οδηγό)
     
  • Εγκατάσταση της Rom με αυτή τη μέθοδο.

 

Θέλω να ρωτήσω κατά πόσο ισχύει η ανωτέρω σειρά για το πέρασμα της καινούριας rom... Θα δουλέψει ή μήπως μου ξεφεύγει κάτι και θα πέσω με φόρα σε κανένα τοίχο (δηλαδή θα καταστρέψω το τηλέφωνο :confused:); Παίζει κάποιο ρόλο το ότι αναβαθμίζω από Gingerbread σε ICS; Ο κωδικός του kernel που έχει τώρα το τηλέφωνο (XXKI4) παίζει κάποιο ρόλο (θέμα ασυμβατότητας π.χ. με οτιδήποτε; )

 

Αντί για το 1 και 2 κάνε αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19030729&postcount=2, παράγραφο 1.2.

Το ίδιο exploit χρησιμοποιεί, απλά όλα γίνονται σε ένα βήμα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...