Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έχω πρόβλημα με την ωμέγα ν3 το κινητό λαγγαρει και δεν είναι καθολού smooth στην πλοήγηση ακόμα και στις ταπετσαρίες στην επιφάνεια εργασίας.

 

ποια άλλη ics μου προτείνεται να περάσω;

 

Δοκιμασε τη resurection.. παντως εμενα πεταει πιο πολυ απο ποτε! :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ έχω πρόβλημα με την ωμέγα ν3 το κινητό λαγγαρει και δεν είναι καθολού smooth στην πλοήγηση ακόμα και στις ταπετσαρίες στην επιφάνεια εργασίας.

 

ποια άλλη ics μου προτείνεται να περάσω;

 

Κάτι δεν σου έχει καθίσει καλά.Δεν φταίει η ωμέγα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βγάλουμε το θαυμαστικό, όταν είμαστε με cfroot?

 

Κατεβάζεις τον stock kernel και τον περνάς με Odin.

Αλλά θα χάσεις το recovery mode και δεν αξίζει τον κόπο.

Λειτουργίες VS Εμφάνιση, σημειώσατε 1 :D

 

Στράτο δουλεύω απ τις 6 και όπως καταλαβαίνεις για να μην κοιμηθώ έχω διαβάσει σχεδόν όλο το φόρουμ..

Και διαβάζω τώρα στο θέμα του usb jig ότι με αυτό αφαιρώ το θαυμαστικό και δεν χάνω και το recovery mode.

Καταλαβά καλά? Και αν ναι γιατί μου το κρυψες? :p

 

Δεν παρακολουθείτε καλά το xda...

Εκτός του ότι υπάρχει ένας λίγο περίπλοκος τρόπος να βγάλεις το θαυμαστικό χωρίς USB JIG, πλέον μπορείς να το κάνεις με ένα νέο application του Chainfire!!

 

TriangleAway

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με την ωμέγα ν3 το κινητό λαγγαρει και δεν είναι καθολού smooth στην πλοήγηση ακόμα και στις ταπετσαρίες στην επιφάνεια εργασίας.

 

ποια άλλη ics μου προτείνεται να περάσω;

 

Από rom αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1292825

είναι No Wipe

 

και μετά αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1507161

 

Ότι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν χρησιμοποιησα παντως το usb jig για να βγαλω το τριγωνο, εξαφανιστηκαν καποιες επιλογες απο το CWM. Η επιλογή advanced πχ που θυμαμαι τωρα δεν υπηρχε.

Μου ειπαν καποιοι συνφορουμίτες τότε, ότι με το usb jig δημιουργει προβλημα στο recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν χρησιμοποιησα παντως το usb jig για να βγαλω το τριγωνο, εξαφανιστηκαν καποιες επιλογες απο το CWM. Η επιλογή advanced πχ που θυμαμαι τωρα δεν υπηρχε.

Μου ειπα καποιοι συνφορουμίτες τότε ότι με το usb jig δημιουργει προβλημα στο recovery mode.

 

Δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα το jig.. το έχω κάνει 10 φορές στα δικά μου και το έχω δώσει και έχω εξυπηρετήσει και συνφορουμήτες. Σε κανέναν δεν εμφάνισε το πρόβλημα που περιγράφεις. Πιθανώς (όπως σου έγραψα και παλιότερα) ήταν τυχαίο ή έχει πρόβλημα το jig σου?(λίγο απίθανο).

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν σου έχει καθίσει καλά.Δεν φταίει η ωμέγα.

 

Πάντως και εμένα δεν έχει κάτσει καλά και την έχω κάνει εγκατάσταση 3 φορές τις 2 με wipe

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κανεις να με βοηθησει βημα προς βημα να αλλαξω το dpi σε resurrection rom? :lol: ακολουθαω τις οδηγιες αλλα στο ρεσταρτ κολλαει το κινητω σε bootscreen και δεν το κουναει με τπτ απο κει οτι και να κανω :O οποτε λογικα κατι λαθος κανω ... :lol:

 

Που έχεις βρει τον οδηγό γιατί και εγώ θέλω να αλλάξω το dpi

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω τα ατομα που μου εδωσαν λυση στο προβλημα που ειχα τις προαλες... συγνωμη , αλλα δεν ειχα χρονο να μπω να τους ευχαριστησω...

εχω μια απορια...οπως στο lumia βαλαν android , μπορουμε και εμεις να βαλουμε καποιο αλλο λειτουργικο στην συσκευη μας? απλα απο περιεργεια ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω τα ατομα που μου εδωσαν λυση στο προβλημα που ειχα τις προαλες... συγνωμη , αλλα δεν ειχα χρονο να μπω να τους ευχαριστησω...

εχω μια απορια...οπως στο lumia βαλαν android , μπορουμε και εμεις να βαλουμε καποιο αλλο λειτουργικο στην συσκευη μας? απλα απο περιεργεια ρωταω...

 

οχι.προς το παρον τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο lumia στο n 9 αν ασχοληθούν developers σε αυτό το κομμάτι όλα γίνονται!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί σε full HD το βίντεο που τραβάω έχει κωλύματα-καθυστέρηση;

Oλες οι εφαρμογές κλειστές αλλά δεν διορθώνετε..

Link to comment
Share on other sites

Στο Gingerbread για απενεργοποίηση του HSDPA, κάναμε το παρακάτω:

(*#301279#, select 2 then select 1). you will have 3G instead of H(SDPA)

Στο ICS, υπάρχει κάτι ανάλογο ;;;!!!;;

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κανεις να με βοηθησει βημα προς βημα να αλλαξω το dpi σε resurrection rom? :lol: ακολουθαω τις οδηγιες αλλα στο ρεσταρτ κολλαει το κινητω σε bootscreen και δεν το κουναει με τπτ απο κει οτι και να κανω :O οποτε λογικα κατι λαθος κανω ... :lol:

 

Έσβησες την δεύτερη γραμμή που αναφέρεται στο lcd dencity απο το build.prop?

 

 

Στο Gingerbread για απενεργοποίηση του HSDPA, κάναμε το παρακάτω:

 

Στο ICS, υπάρχει κάτι ανάλογο ;;;!!!;;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22159499&postcount=4616

Edited by giannisr
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα επιτέλους να αλλάξω το dpi , τώρα πλέον το κινητό με resurrection και χαμηλότερο dpi είναι μαματο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από rom αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1292825

είναι No Wipe

 

και μετά αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1507161

 

Ότι καλύτερο...

 

Περασα την resurrection 9.3 πραγματικα πολυ καλη ρομ. Και πιο σμουθ απο την ομεγα 3.

Link to comment
Share on other sites

Έσβησες την δεύτερη γραμμή που αναφέρεται στο lcd dencity απο το build.prop?

 

στην πρωτη γραμμη που αναφερεται το 240 το εχω κανει 192. τη δευτερη φορα ολη τη γραμμη την εχω κανει delete : ro....240. μετα εχω κανει save και μετα reboot. μενει ομως κολλημενο το κινητο στη αρχικη οθονη με το θαυμαστικο . κανω κατι λαθος? κερνελ εχω τον LPH...:)

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και έτσι δούλεψε. Παρόλο όμως που σβήνω την 2 εγγραφή με εφαρμογή δεν μου αλλάζει το dpi, πέφτω σε boot loop.μόνο αν το κάνω manual δουλεύει.

Στα 200 με 210 για εμένα είναι ιδανικό, χαμηλότερο είναι παρά πολύ μικρά όλα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και έτσι δούλεψε. Παρόλο όμως που σβήνω την 2 εγγραφή με εφαρμογή δεν μου αλλάζει το dpi, πέφτω σε boot loop.μόνο αν το κάνω manual δουλεύει.

Στα 200 με 210 για εμένα είναι ιδανικό, χαμηλότερο είναι παρά πολύ μικρά όλα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δηλαδη τι διαφορετικο κανεις ;

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε giannisr αλλά δεν έχει καμία σχέση για απενεργοποίηση του HSDPA :)

Στο Gingerbread για να κάνεις RELEASE R99(HSPA OFF), έμπαινες στο μενού με τον κωδικό *#301279#

Στο ICS (ICECREAM) (τελικά το βρήκα με try&error) μπορείς να κάνεις ακριβώς το ίδιο πράγμα με τον κωδικό *#*#301279#*#*

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η ICS I9100XXLPH εχει ελληνικα στην μπαρα κυλισης??;) H αν έχει η προηγούμενη I9100XXLPB ??
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς δεν έχει καμμία από τις δύο και στις δυό όμως λειτουργεί η αναζήτηση στις επαφές στα ελληνικά. Λίγες ημέρες μείνανε μέχρι την τελική έκδοση όπου εκεί ελπίζω ότι θα είναι αλλαγμένα αρκετά πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να μια ερωτησουλα.οταν κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ξεκιναει με την γερμανικη γλωσσα και μετα την αλλαζω εγω.ΕΡΩΤΗΣΗ: υπαρχει καποιος τροπος να μην μου ξεκιναει με αυτην την διαδηκασια στα γερμανικα? ετω αγγλικα η ελληνικα??????????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να μια ερωτησουλα.οταν κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ξεκιναει με την γερμανικη γλωσσα και μετα την αλλαζω εγω.ΕΡΩΤΗΣΗ: υπαρχει καποιος τροπος να μην μου ξεκιναει με αυτην την διαδηκασια στα γερμανικα? ετω αγγλικα η ελληνικα??????????

 

Περνα μια rom που να εχει EUR CSC κ θα γινει η δουλεια σου νομιζω αλλα σοβαρα τωρα.. Ποσο συχνα κανεις δηλαδη factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Περνα μια rom που να εχει EUR CSC κ θα γινει η δουλεια σου νομιζω αλλα σοβαρα τωρα.. Ποσο συχνα κανεις δηλαδη factory reset?

 

Εμένα μια ρομ που δοκιμάζω έχει XEUKD1. Από που είναι αυτό το csc;Πώς το αλλάζω και τι συνέπειες θα έχω στην συσκευή μου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...