Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμένα με cf μου έβγαλε σε deep sleep 11 ώρες κ ακόμα είναι 100% (wifi, data, gps, bluetooth όλα κλειστά, αν κ τα αγαπάω δεν με καίει όταν κοιμάμαι) ... με το Android OS χωρίς χρήση του κινητού στο 11-12% κ με χρήση στο 3-4%. Κ όπως κ οι προηγούμενοι cf κ στη χρήση δείχνει να έχει καλή αυτονομία.. δεν ξέρω με δελεάζετε να δοκιμάσω Syiah κυρίως λόγο των επιλογών που δίνονται μέσω setcpu, αλλά δεν θέλω κ να το πολυπειράζω μιας κ φαίνεται να δουλεύει καλά..

 

Επίσης όσοι έχετε το StartingAlertService wakelock, διαβάστε εδώ, εγώ άλλαξα το TouchWizCalendar.apk με το τροποποιημένο κ επιτέλους έφυγε κ αυτό..

Edited by Sofos_5
Link.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εδω και 2 μερες εχω πετυχει την αυτονομια που ηθελα και νομιζω οτι ο κυριος λογος που η μπαταρια επεφτε γρηγορα ηταν οι Χαρτες.Τους εκανα freeze απο το titanium και επιτελους απο εκει που εχανα 7-8% τα βραδια τωρα εχασε 2%. :D
Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο.... Mε "Κernel' Τουρκο κοιμαται καλυτερα η συσκευη...!!!! Και σε εμενα παταει πολυ καλα,εδω και παρα πολυ καιρο....!!!!! Τα ειδα τα -posts-, που συνενουν στο θεμα "sleep"...!!!!

Δεν ξερω κατα ποσο θα μπορουσε... Nα εχει την ιδια καλη συμπεριφορα και σε αλλες συσκευες....{???}

 

Έχεις ενημερωθεί επανειλημμένα ότι post που περιέχουν Of-topic θα διαγράφονται,

για να μην σβήσω και το παρόν post - σβήσε όλα τα off-topic και για άλλη μια φορά σε παρακαλώ να γράφεις όπως όλοι μας στο θέμα. -ioathe-

Που βρίσκω αυτόν τον κερνελ;

 

αν βάλεις κάποιον κερνελ που να υποστηρίζει custom charging currents και το αλλάξεις σε 650 AC 650 MISC 450 USB, (μπορείς να το κάνεις εύκολα με voltage control) δε θα έχεις πρόβλημα. Το USB charge current σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να το βάλεις πάνω από 450.

 

Αν πάλι έχεις πρόβλημα αυτό σημαίνει ότι λόγω κακής κατασκευής του φορτιστή αναγνωρίζει το φορτιστή αυτοκινήτου (misc) σαν usb ή γενικά δε δουλεύει σωστά ο φορτιστής. Μόνο τότε πας και αγοράζεις έναν άλλο επώνυμο καλύτερο φορτιστή αυτοκινήτου. Και όχι δε χρειάζεται να δίνει έξοδο 2000 mA... και μ' αυτόν που έχεις τώρα δεν έχεις πρόβλημα.

Πως καταλαβαίνω αν το αναγνωρίζει ως usb; Πάντως όταν τον συνδέω δε μου βγάζει το μενού σύνδεσης που βγάζει όταν συνδέουμε το καλώδιο στο pc.Aλλες 2 συσκευές που έχω,τις φορτίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκω αυτόν τον κερνελ;

 

Εδω..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263838

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

 

Πως καταλαβαίνω αν το αναγνωρίζει ως usb; Πάντως όταν τον συνδέω δε μου βγάζει το μενού σύνδεσης που βγάζει όταν συνδέουμε το καλώδιο στο pc.Aλλες 2 συσκευές που έχω,τις φορτίζει κανονικά

 

Ετσι δε μπορείς να το καταλάβεις, είναι θέμα συνδεσμολογίας κάποιων pins. Βάλε siyah πχ κάνε τα ρεύματα απο το voltage control 650 650 450 και δοκιμασε πάλι να δεις αν θα φορτίζει πλέον όταν χρησιμοποιείς το igo. Αν όχι κάνε τα ρεύματα 650 650 650, και αν δεις ότι τότε φορτίζει πιο γρήγορα σημαίνει ότι το καταλαβαίνει σαν usb.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση ο κερνελ να επιρρεαζει την ληψη του wifi? Θελω να αλλαξω kernel αλλα οπως ειμαι τωρα εχω τελεια ληψη και δε θελω να χαλασει...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση ο κερνελ να επιρρεαζει την ληψη του wifi? Θελω να αλλαξω kernel αλλα οπως ειμαι τωρα εχω τελεια ληψη και δε θελω να χαλασει...

 

Ναι, εχει αμεση σχεση απ οσο ξερω, και προσωπικα με τον syiah 2.4.2+ εχω την καλυτερη απο οποιοδηποτε αλλο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Μπορει να μου πει καποιος που εχει ασχοληθει αν αξιζει το overclocking?Και για ποιους λογους το κανατε οσοι το κανατε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω βαλει τον syiah 2.4.2 στην stock rom,δεν εχω κανενα παραπονο αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος αλλος kernel για stock rom καλητερος.

Thanks

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω βαλει τον syiah 2.4.2 στην stock rom,δεν εχω κανενα παραπονο αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος αλλος kernel για stock rom καλητερος.

Thanks

 

Εγώ έχω πάθει την πλάκα μου πάντως με τον συγκεκριμένο.

Φοβερή μπαταρία θερμοκρασία πλέον δεν ανεβάζει ούτε για πλάκα και το κινητό και πάλι πέφτει σε ύπνο βαθύ αν δεν το πειράζω.

Ότι καλύτερο πραγματικά

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος θελει να αλλαξει τη stock Splash Screen Με καποια της επιλογης του, pm me!

δειτε εδω τι εννοω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος θελει να αλλαξει τη stock Splash Screen Με καποια της επιλογης του, pm me!

δειτε εδω τι εννοω

To live wallpaper θελω εγω :), ποιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος θελει να αλλαξει τη stock Splash Screen Με καποια της επιλογης του, pm me!

δειτε εδω τι εννοω

 

Χαχα καλό και το spash και το boot ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος θελει να αλλαξει τη stock Splash Screen Με καποια της επιλογης του, pm me!

δειτε εδω τι εννοω

 

Κ εγω το boot animation αν το εχεις :-P

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καλύτερο :D

 

Αυτο ειναι bootanimation ομως, οχι splash screen!

 

Κ εγω το boot animation αν το εχεις :-P

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εδω εισαι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι bootanimation ομως, οχι splash screen!

 

 

 

Εδω εισαι

 

Σ'ευχαριστω emperor4her ;-)

Το splash το ειχα αλλαξει πριν λιγο καιρο αλλα το bootanim σου με κερδισε!

 

Πριν ειχα αυτο αν κ φαινεται χαλια εδω :

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω Checkrom 3.1.1 KJ3 με CSC EUR.

 

Στον dialer όταν πάω να πάρω ενα τηλ μου βγάζει παύλες ανάμεσα και είναι αρκετά εκνευριστικό. Δηλαδή αν πάω να πάρω το 6944123456 θα μου το βγάλει ως 694-412-3456

 

Μπορεί με κάποιον τρόπο να αλλάξει αυτό? Παλαιότερα δεν το είχα, τώρα τελευταία παρουσιάστηκε απο τότε που άλλαξα το CSC σε EUR

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος περί τίνος πρόκειται? Μου φάνηκε ενδιαφέρον κ είπα να ρωτήσω μήπως κάποιος από εδώ γνωρίζει κάτι παραπάνω :)

 

Backtrack 5

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος περί τίνος πρόκειται? Μου φάνηκε ενδιαφέρον κ είπα να ρωτήσω μήπως κάποιος από εδώ γνωρίζει κάτι παραπάνω :)

 

Backtrack 5

 

Backtrack-Linux.org, home of the highest rated and acclaimed Linux security distribution to date.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος περί τίνος πρόκειται? Μου φάνηκε ενδιαφέρον κ είπα να ρωτήσω μήπως κάποιος από εδώ γνωρίζει κάτι παραπάνω :)

 

Backtrack 5

 

Backtrack είναι μια διανομή Linux η οποία έχει διάφορα εργαλεία ασφαλείας δικτύου, wifi κτλ... Κάποιοι "πονηροί" την χρησιμοποιούν για να "σπάνε" διάφορα κλειδιά (wifi, facebook, hotmail...)

 

Λοιπόν λέω να κάνω root το κινητό μου αλλά δεν ξέρω με ποιον τρόπο! Αποκλείω τον πρώτο γιατί θέλω CWM (αργότερα θα περάσω μάλλον κάποια custom rom). Στον τρίτο τρόπο πρέπει να περάσουμε μαζί και custom rom αμέσως; Αν το κάνω με τον δεύτερο τρόπο μπορώ να βγάλω το τριγωνάκι;

Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν λέω να κάνω root το κινητό μου αλλά δεν ξέρω με ποιον τρόπο! Αποκλείω τον πρώτο γιατί θέλω CWM (αργότερα θα περάσω μάλλον κάποια custom rom). Στον τρίτο τρόπο πρέπει να περάσουμε μαζί και custom rom αμέσως; Αν το κάνω με τον δεύτερο τρόπο μπορώ να βγάλω το τριγωνάκι;

 

Ακολούθησε αυτό τον οδηγό (περίπτωση 1.2). Θα βρεθείς με rooted τηλέφωνο, CWM και χωρίς τρίγωνο και ο flash counter δεν θα έχει γράψει τίποτα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19030729&postcount=2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...