Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμισεις οθονης - λειτουργια οθονης εχεις τσεκαρει αν σε ολους τους κερνελς εχεις την ιδια επιλογη?

Το δυναμικο τα σπαει παρεπιπτοντως...

 

Ναι εχω τις ιδιες ρυθμισεις σε ολους τους κερνελ....κανε μια δοκιμη να δεις....βαλε τον cf root η siyah και μετα βαλε speedmod η void ecko και κοιταξε λιγο τα μηνυματα για παραδειγμα....μου φαινονται ποιο ξεθωριασμενα...εκτος και αν δεν βλεπω καλα εγω...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις το αρχείο allshare Dlna σε .apk κ το κάνεις εγκατάσταση κ δέν κάνει τίποτα?

Γιά κάνει install αυτό που σου έχω δώσει παραπάνω κ ξαναενημερώνεις.

 

Πάρη σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη.. ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω permissions να γράφω γιατί δεν με αφήνει να γράψω την εφαρμογή... χρησιμοποιώ το Astro File manager... κάπως θα γίνεται δεν μπορεί!

Link to comment
Share on other sites

ναι και τρωει πολυ μπαταρια επισης.. :lol:

εγω το εχω στην ταινια :)

Να σου πω την αληθεια δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.. Κ στο δυναμικο 1,2 μερες μου βγαζει κ βασικα με τα υπολοιπα ειναι απιστευτη η διαφορα στο ξεθωριασμα.

Ναι εχω τις ιδιες ρυθμισεις σε ολους τους κερνελ....κανε μια δοκιμη να δεις....βαλε τον cf root η siyah και μετα βαλε speedmod η void ecko και κοιταξε λιγο τα μηνυματα για παραδειγμα....μου φαινονται ποιο ξεθωριασμενα...εκτος και αν δεν βλεπω καλα εγω...

Προσπαθω να στησω τη μπαταρια με καθε κερνελ για καμια βδομαδα για να εχω μια πληρη αποψη οποτε δεν μπορω να το κανω τωρα αλλα θα εχω το νου μου.. Με cf παντως ειναι αρκετα καλα τα χρωματα (αν ισχυει το θεμα μπαταριας μπορει να μειωσαν την αποδοση των χρωματων για να γλιτωσουν μπαταρια σε καποιους kernels).

 

Edit: Animation στην αλλαγή απο landscape σε portrait κ αντίστροφα, παω να το δοκιμασω ;-)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19686027

 

Και ναί, δουλεύει άψογα η εναλλαγή κ έφτιαξε και το crt effect να φαίνεται σαν crt effect επιτέλους !

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν dlna πεταξτε απο το pc την σαβουρα της sammy και εγκαταστηστε το serviio.παει μπομπα

 

Με ποια εφαρμογη συνεργάζεται στο κινητο?

 

Edit

Το δοκίμασα σ ένα PC με xp αλλα δεν δούλεψε.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν dlna πεταξτε απο το pc την σαβουρα της sammy και εγκαταστηστε το serviio.παει μπομπα

 

Δε το ήξερα αυτό.Όποτε αποφασίσω να το ξαναπαλέψω το dlna θα το κοιτάξω.thanks :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε δοκιμάσει το iwifihack ? Η κάτι αντίστοιχο;

 

Το iwifihack οχι, αλλα αν καταλαβαινω σωστα απ το νοημα στο τι κανει η εφαρμογη, εχω δοκιμασει το penetrate και με εχει βολεψει αρκετες φορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το iwifihack οχι, αλλα αν καταλαβαινω σωστα απ το νοημα στο τι κανει η εφαρμογη, εχω δοκιμασει το penetrate και με εχει βολεψει αρκετες φορες.

 

Το penetrate σου δίνει default keys η κάνει wep *****ing?

Link to comment
Share on other sites

Το penetrate σου δίνει default keys η κάνει wep *****ing?

 

Και τα 2, εχει επιλογη να κατεβασεις τα keys στο κινητο για offline ψαξιμο, η να ψαξει μεσω 3g η αλλο wifi.

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

SONY Bravia Engine SGS2

το εβαλα σε λεομαρ και εχει διαφορα..πιο καθαρη η εικονα σε full φωτεινοτητα και εχει καλυτερη αναλυση σε εικονες και φωτος και βιντεο!οποτε οσοι βλεπετε ταινιες στο κινητο τοτε αυτο τα σπαει :p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1380094

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Πάρη σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη.. ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω permissions να γράφω γιατί δεν με αφήνει να γράψω την εφαρμογή... χρησιμοποιώ το Astro File manager... κάπως θα γίνεται δεν μπορεί!

 

Λοιπόν δεν ξέρω τι κάνω λάθος αλλά να τι έκανα...

 

Κατέβασα το apk από το link του Χάρη, στην συνέχεια το πέρασα στο system/app με root explorer, έκανα restart αλλά τζίφος. Μέσα στον φάκελο των εφαρμογών το έχει κανονικά οπότε δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...help anyone???!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποιο προγραμμα που να μου δειχνει ποια εφαρμογη δεν αφηνει το κινητο να πεσει σε deep sleep? Τις τελευταιες 2 μερες η οθονη αναβει απο μονη της. Επισης χτες το βραδυ που το ειχα σε flight mode τις μισες ωρες ηταν awake... Edited by le_bron
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάθε μια στραβή! Άλλαξα framework στο system/framework και έκανα restart και έχει μείνει στην αρχική οθόνη με το θαυμαστικό σε κίτρινο πλαίσιο και δεν ξεκινά το τηλέφωνο μένει απενεργοποιημένο!!!!! Τι να κάνω? Βασικά το framework που έβαλα είχε άλλο όνομα και έσβησα το κανονικό του....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάθε μια στραβή! Άλλαξα framework στο system/framework και έκανα restart και έχει μείνει στην αρχική οθόνη με το θαυμαστικό σε κίτρινο πλαίσιο και δεν ξεκινά το τηλέφωνο μένει απενεργοποιημένο!!!!! Τι να κάνω? Βασικά το framework που έβαλα είχε άλλο όνομα και έσβησα το κανονικό του....

 

Πάρε το framework της έκδοσης που είχες και βάλτο από recovery mode.Αν δε ξέρεις πως, στείλε μου το framework της ρομ που είχες και θα σου φτιάξω zip εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάθε μια στραβή! Άλλαξα framework στο system/framework και έκανα restart και έχει μείνει στην αρχική οθόνη με το θαυμαστικό σε κίτρινο πλαίσιο και δεν ξεκινά το τηλέφωνο μένει απενεργοποιημένο!!!!! Τι να κάνω? Βασικά το framework που έβαλα είχε άλλο όνομα και έσβησα το κανονικό του....

 

Κατέβασε το Omega Default Theme από το Omega Files post και βάλε το μέσω CWM.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Omega Default Theme από το Omega Files post και βάλε το μέσω CWM.

Δεν πρέπει να είναι rooted.. τώρα μιλάμε σε pm, αν περάσει cf kernel για να πάρει το root κ έπειτα μέσα απο cwm φλασαρει το framework-res.apk από τον StratosGr?

Πολύ τραβηγμένο? Τι λες?

 

Edit: του έχει επιλογή "install update from sdcard" (δεν έχει επιλογή advanced για Dalvik κτλ) , απο εκεί μπορεί να φλασάρει αν του κάνει κάποιος το framework-res.apk αρχείο σε .zip για cwm?

Link to comment
Share on other sites

Screen rotation για Galaxy S 2!

 

Επιτέλους...

Σε CheckROM 4 KK5 δουλεύει μια χαρά (αρκεί να έχεις απενεργοποιημένο το Screen ON effect).

Link to comment
Share on other sites

ναι ο Στράτος και ο Sofos προσπαθούν τα παιδιά να βοηθήσουν αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω τελικά... το τηλέφωνο έχει μείνει στην οθόνη με το θαυμαστικό ή στο recovery mode αλλά με 4 επιλογές

reboot system now

apply update from sd card

wipe data/factory reset

wipe cache partition

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποιο προγραμμα που να μου δειχνει ποια εφαρμογη δεν αφηνει το κινητο να πεσει σε deep sleep? Τις τελευταιες 2 μερες η οθονη αναβει απο μονη της. Επισης χτες το βραδυ που το ειχα σε flight mode τις μισες ωρες ηταν awake...

 

Betterbattery stats και μάλλον έχεις βάλει ICS θέμα...Έχω διαβάσει για τέτοιου είδους προβλήματα στο σχετικό thread της checkrom...Φταίει το θέμα και όχι η ROM...

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο αυτό που είπα παραπάνω... αφού δεν ανοίγει το τηλέφωνο πως θα μπορέσει να περάσει το .zip για να το φλασάρει...

 

Edit: Μπορεί να φλασάρει αρχείο (όχι kernel ή rom αλλά απλό αρχείο) μέσω Odin????

 

Μου έστειλε ο Στράτος pm k έτοιμο το framework-cwm.

Το θέμα είναι όμως.. πως θα το φλασάρεις..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Betterbattery stats και μάλλον έχεις βάλει ICS θέμα...Έχω διαβάσει για τέτοιου είδους προβλήματα στο σχετικό thread της checkrom...Φταίει το θέμα και όχι η ROM...

 

Εχω το aosp universal. Υποψιαζομαι πως ειναι το widget του go weather το οποιο σε flight mode δεν μπορει να κανει update και βγαζει error στα notifications. Θελω να το επιβεβαιωσω.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση, από την στιγμή που είναι κλειστό το τηλέφωνο πως θα καταλάβω ποιο kernel έχει προκειμένου να κατεβάσω το αντίστοιχο αρχείο για να κάνω CFRoot... για το απλό root είχα κατεβάσει αυτό το αρχείο GT-I9100_XWKI4_insecure οπότε πρέπει να κοιτάξω το αντίστοιχο από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

 

??? Εχω πελαγώσει να σας πω την μαύρη αλήθεια...:(

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση, από την στιγμή που είναι κλειστό το τηλέφωνο πως θα καταλάβω ποιο kernel έχει προκειμένου να κατεβάσω το αντίστοιχο αρχείο για να κάνω CFRoot... για το απλό root είχα κατεβάσει αυτό το αρχείο GT-I9100_XWKI4_insecure οπότε πρέπει να κοιτάξω το αντίστοιχο από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

 

??? Εχω πελαγώσει να σας πω την μαύρη αλήθεια...:(

 

Το τηλεφωνο μπορεις να το επαναφερεις.. Το θεμα ειναι πως μπορεις να το ανοιξεις χωρις να χασεις επαφες, σημειωσεις, μηνυματα κτλ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για 1η προσπάθεια θα έλεγα CF-ROOT με ODIN από το link που δίνεις.Μετά κλείσιμο --->recovery------mount usb και περνάς στο κινητό το αρχείο ΑΥΤΟ ,αφού κάνεις πρώτα drag n drop στο φάκελο framework το framework-res.apk της rom που είχες.

Μετά το κάνεις install και θα;;;; παίξει.

Αν δε παίξει έτσι με odin πάλι περνάς κατευθείαν μια stock που θες και έληξε το θέμα.

Το μειονέκτημα της 2ης επιλογής είναι ότι χάνεις ότι έχεις εκτός αν έχεις πάρει backup.

Link to comment
Share on other sites

Για 1η προσπάθεια θα έλεγα CF-ROOT με ODIN από το link που δίνεις.Μετά κλείσιμο --->recovery------mount usb και περνάς στο κινητό το αρχείο ΑΥΤΟ ,αφού κάνεις πρώτα drag n drop στο φάκελο framework το framework-res.apk της rom που είχες.

Μετά το κάνεις install και θα;;;; παίξει.

Αν δε παίξει έτσι με odin πάλι περνάς κατευθείαν μια stock που θες και έληξε το θέμα.

Το μειονέκτημα της 2ης επιλογής είναι ότι χάνεις ότι έχεις εκτός αν έχεις πάρει backup.

 

εχω πάρει backup με titanium μονο αλλά αυτή την στιγμή πιο πολύ με ενδιαφέρει να το επαναφέρω παρά κάτι άλλο... απλά αυτό που ρωτούσα είναι ποιο kernel να διαλέξω ώστε να κάνω cfroot... τώρα για την rom μπορεί να περάσω μια Ω να δοκιμάσω (έχει μία close to root που μου αρέσει..) οπότε να αρχίσω κάνοντας cfroot? το τηλέφωνο δεν επανέρχεται ούτως ή άλλως...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...