Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να υποθέσω ότι το κίτρινο τρίγωνο όταν ανοίγει το κιν δεν φεύγει στις custom Rom έτσι;

 

Αν το διώξεις χάνεις το cwm recovery που κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο εργαλείο για φλασαρισμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις ποια ρομ απο xda εχει γρηγορη φορτιση μπαταρίας? ειναι μεγαλο προβλημα αυτο για μενα, το κινητο κανει 4-5 ωρες για να φορτίσει. Καπου διαβασα για την ρομ του τουρκου οτι το κανει. αν ειναι ετσι, μπορει να μου δωσει καποιος λινκ με τον τουρκο? :)
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι οταν η συσκευη φορτιζει δεν μπαινει σχεδον ποτε σε deep sleep παρα μονο για μικρα διαστηματα..

 

το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

Αν το διώξεις χάνεις το cwm recovery που κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο εργαλείο για φλασαρισμα.

 

Είμαι χωρίς τρίγωνο εδώ κ 2 μήνες κ έχω φλασάρει το κόσμο όλο από mods κ άλλα κ το cwm recovery δουλεύει χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό χωρίς δυσκολία.

 

Παρεμπιπτόντως σταμάτησα τη προσπάθεια με τον εξωτερικό ntfs γιατί από λάθος εντολή διέγραψα 500gb από προσωπικές σημειώσεις κ ότι μπορείτε να φανταστείτε οπότε όποιος συνεχίζει ή θέλει να ξεκινήσει τις δοκιμές ας μη το κάνει στο βασικό σκληρό του... Πονάει.

Θα το ξανακοιτάξω μελλοντικά αφού ξεπεράσω το σοκ...

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Είμαι χωρίς τρίγωνο εδώ κ 2 μήνες κ έχω φλασάρει το κόσμο όλο από mods κ άλλα κ το cwm recovery δουλεύει χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό χωρίς δυσκολία.

 

Παρεμπιπτόντως σταμάτησα τη προσπάθεια με τον εξωτερικό ntfs γιατί από λάθος εντολή διέγραψα 500gb από προσωπικές σημειώσεις κ ότι μπορείτε να φανταστείτε οπότε όποιος συνεχίζει ή θέλει να ξεκινήσει τις δοκιμές ας μη το κάνει στο βασικό σκληρό του... Πονάει.

Θα το ξανακοιτάξω μελλοντικά αφού ξεπεράσω το σοκ...

 

φιλε μου τα δεδομενα του σκληρου σου μπορεις να τα ανακτησεις. δεν εχει γινει πληρης φορματ, αλλα σβηστηκε μόνο το fat table. αν δεν εχεις γραψει κατι απο πανω, μπορεις να ανακτησεις οτι ειχες μεσα. η λυση ειναι το προγραμμα getdataback της runtime software. με εχει σώσει απειρες φορες :happy:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα δεδομενα του σκληρου σου μπορεις να τα ανακτησεις. δεν εχει γινει πληρης φορματ, αλλα σβηστηκε μόνο το fat table. αν δεν εχεις γραψει κατι απο πανω, μπορεις να ανακτησεις οτι ειχες μεσα. η λυση ειναι το προγραμμα getdataback της runtime software. με εχει σώσει απειρες φορες :happy:

 

επιβεβαιωνω τα λεγομενα του φιλου audi :cool:

και εγω ειχα κανει μια παρομοια ιστορια και ειχα "χασει" τα δεδομενα του μοναδικου δισκου μου :cry:

 

το συγκεκριμμενο προγραμμα ανεκτησε στην κυριολεξια πιο πολλα απο οτι ειχα "σβησει" :ninja:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα δεδομενα του σκληρου σου μπορεις να τα ανακτησεις. δεν εχει γινει πληρης φορματ, αλλα σβηστηκε μόνο το fat table. αν δεν εχεις γραψει κατι απο πανω, μπορεις να ανακτησεις οτι ειχες μεσα. η λυση ειναι το προγραμμα getdataback της runtime software. με εχει σώσει απειρες φορες :happy:

επιβεβαιωνω τα λεγομενα του φιλου audi :cool:

και εγω ειχα κανει μια παρομοια ιστορια και ειχα "χασει" τα δεδομενα του μοναδικου δισκου μου :cry:

 

το συγκεκριμμενο προγραμμα ανεκτησε στην κυριολεξια πιο πολλα απο οτι ειχα "σβησει" :ninja:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα το δοκιμάσω μιας κ δεν έχω περάσει κάτι από πάνω μήπως τελικά μπορέσω να σώσω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε τελικά και θα περάσω την omega!Θα ήθελα να ρωτήσω σε κάποιους που έχουν φλασάρει τα ''πάντα'' όπως εγώ :lol::lol: .Σε σχέση με leo και διάφορους kernel ποιός είναι ο καλύτερος συνδυασμός για την omega και kernel οσον αφορά την αυτονομία και απροβλημάτιστη λειτουργία?

Υ.Γ 1)Τα συγχαρητήρια μου στον Γιάννη -IOATHE .Πιστεύω δεν έχει να ζηλέψει κάτι από Λεομαρ,κρισκέλο..

2) Μήπως ο dolphin σας δημιουργεί αναίτια restart στο κινητό?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι οταν η συσκευη φορτιζει δεν μπαινει σχεδον ποτε σε deep sleep παρα μονο για μικρα διαστηματα..

 

το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Sent from my unique SGSII

 

Αυτός είναι ο κανόνας, όταν φορτίζει το κινητό δεν μπαίνει σε deep sleep..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλό ετοθμάζεται.....

 

Εdit:

 

Guys, i am working with checkrom team, we are building the new CheckRom Revolution v1.0 based on the official firmware XXKI8.

 

That's why i am not online so often, i am spending a lot of time on configuring server stuffs, modifying the application and coordinate the work with my new team!

 

The good new is that we will be ready in a couple of days to release the new ROM.

 

The Kitchen pro app will work with the new Checkrom Revolution, and a new thread will be created on this forum section!

 

Leo.

Link to comment
Share on other sites

και επισης νομιζω οτι μεχρι το σαββατοκυριακο η omega δεν θα ειναι η μονη ελληνικη custom rom...

 

 

Τι εννοεις φιλε μου?δωσε μας ενα στοιχειο!

Link to comment
Share on other sites

και επισης νομιζω οτι μεχρι το σαββατοκυριακο η omega δεν θα ειναι η μονη ελληνικη custom rom...

 

 

Setarate...!!!! Την (Κ18) και εσεις και αρχιζει το Gaming.....:p

 

(?????)...Και αρχισαμε τους γριφους....(?????)

 

Για να σε δουμε και εσενα Αγορινα μου Γλυκια...!!!!!

 

Φοβερε και Τρομερε Κυριε **pan24** με τις βαθυτατες και αξεπεραστες γνωσεις σας...!!!!

 

Αν και αυτος που θα λυσει -ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ- το προβλημα με την εμβελεια σηματος / Wi-Fi στο (sgs2)...!!!!

 

ΘΑ ΓΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ..........:!:

 

Κατι μου λεει οτι πολυ συντομα,η μονη που θα τα καταφερει σε αυτο το θεμα,

απο ολους τους ArgentinoItaloKamerounezous.....!!!!

 

 

ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η :!:OMEGA ROM:!:....!!!!!!

 

Για να δουμε τι θα δουμε.....Μηπως πεσουμε και εξω....!!!!!!!! :lol:

 

Υ.Γ.(Απο χιουμορακι σηκωνεις...??? Εεεεε...??? Ρε με αρεσει ετσι οπως το πατε.....???

ΔΙΑΙΡΕΑΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ... Εχει πλακα αυτο...!!! Αρχισα τα Καμερουνεζικα και εγω...!!! :lol:)

 

 

Βρεεεε....!!!!! Αγαπη μου *djtas* Kαντα μια μεταφραση αυτα,γιατι εγω ειμαι απο το Καμερουν και δεν τα καταλαβαινω....!!!!

Πρεπει να φοβαμαι με αυτα που λεει....!!!!!!! :cry:

 

Guys, i am working with checkrom team, we are building the new CheckRom Revolution v1.0 based on the official firmware XXKI8.

That's why i am not online so often, i am spending a lot of time on configuring server stuffs, modifying the application and coordinate the work with my new team!

The good new is that we will be ready in a couple of days to release the new ROM.

The Kitchen pro app will work with the new Checkrom Revolution, and a new thread will be created on this forum section!

Leo.

 

Kαι εγω πoυ νομιζα,οτι του Κοψανε το internet του παιδιου......:lol: (???)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

και εδω φρεσκος κατοχος μεταχ SGS2.. αλλα ηταν δεδομενο οτι τπτ δε θα μεινει στοκ (και γενικοτερα καποια πραγματα δε μου αρεσαν)

Οποτε εγινε root και για αρχη εβαλα LeoMar και κατευθειαν περασα τον launcher pro.. WOW!! πραγματικα εχει απειρες επιλογες και ειναι πολλες αυτες που χρειαστηκα να αλλαξω!

Το κυριοτερο ηταν οτι εβαλα στο 0 ολες τις καθυστερησεις και αλλαξα και το grid σε 6x6 το οποιο μετα απο πολλες δοκιμες μου φανηκε optimal για τη χρηση μονο μιας σειρας φακελων (με μια σειρα παραπανω χαλαει το landscape και με μια στηλη παραπανω χαλαει το portrait)

Αλλα πλεον, εχω οτι χρειαζομαι στην πρωτη homescreen (προς το παρον υποθετω..)

Αυτο που με χαλασε λιγο -εως πολυ, ειναι τα σκατοεικονιδια που εχει.. Πολυ ψευτικα! Υπαρχει καποιο αλλο icon set? Επισης, γιατι δεν μπορω να βαλω το widget με τον καιρο που εχει η stock rom????? Ηταν τελειο!!! Δεν μπορει, καποιος τροπος θα υπαρχει να ξαναμπει..

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε καινούριος τρόπος για root. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3706893#post3706893 (Είναι ολόκληρη η KI8).

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καποιος γνωστης πως να διαβαζει το κινητο ntfs με οδηγιες βημα προς βημα μπορει να βοηθησει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3705585#post3705585

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, μόλις έκανα Root το S2 και στο Downloadmode γραφεί custom binary download yes(1 counts) αν χρειαστεί να το πάω στο Service δεν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! ενδιαφερομαι να αγορασω το galaxy s2...μπορείτε να μου πειτε αν στις συσκευες σας υπαρχει το προβλημα με το κιτρινο σημειο στην οθονη και το ροζ χρωμα στην καμερα? η και γενικοτερα αλλα προβληματα??ευχαριστω εκ των προτερων!
Google
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! ενδιαφερομαι να αγορασω το galaxy s2...μπορείτε να μου πειτε αν στις συσκευες σας υπαρχει το προβλημα με το κιτρινο σημειο στην οθονη και το ροζ χρωμα στην καμερα? η και γενικοτερα αλλα προβληματα??ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Καλως ηρθες και εσυ Αγαπητε φιλε Δημητρη απο την ομορφη Κοζανη...!!!

 

Θα απαντησω στο ερωτημα σου,αλλα θελω να ξερεις πως ειμαι δεινος λατρης του χιουμορ και μεγαλος θαυμαστης του...!!!!

Και πως συνηθως εμπλουτιζω (εστω και αποτυχημενα πολλες φορες..) τα -post- μου (γραφομενα μου) ,με γερες δωσεις αυτοσαρκαζμου και χιουμορ....!!!!

 

Εχουμε λοιπον και λεμε....!!!!

 

Εχουν γραφτει αρκετες σελιδες με τα κιτρινα,τα κοκκινα,τα θαλασσια,και τα Πουα ΜαργαριταροΜπορντοΚοραλοΚεραμιδι χρωματα στην οθονη μας και στην καμερα....!!!! :lol: (Απο αυτην με τα χαλια,πατακια,φλοκατες, το κλεψα..)

 

Αλλα μαρτυς μου ο θεος...!!!! :p Μετα απο μια πολη δυσκολη χειρουργικη επεμβαση στα -ΜΑΤΙΑ-...!!!!!,που υποβληθηκα προσφατα..:lol::p

 

Εγω προσωπικα και μονο,δεν βλεπω απολυτος κανενα προβλημα χρωματος,στη οθονη μου και στην καμερα....!!!!

 

Τωρα δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν....!!!

 

1ον) Η ο γιατρος μου ειναι ο Γιαγκουπ της Οφθαλμολογιας...!!!! :lol:

2ον) Η με ενα (το πιο προσφατο) -UpDate by samsung- που εκανα οταν αγορασα και εγω την συσκευη μου....!!! Ως δια μαγειας τα <ροζ> και τα <πουα> εξαφανιστηκαν....!!!!!:shock:

 

Τωρα επειδη δεν μου αρεσει να κανω παντα χιουμορ...!!! Και να ακυρωνω μονο μιας,ολη την παρατεθεισα -postografia-,που με κοπο καποια Αγαπητα και Αξιολογα κατ'εμε μελη εχουν παραθεσει....!!!

 

Θα σου πω και το εξης επιπλεον....!!!!

 

Ισως τελικα υφισταται καποιο τετοιο θεμα και δυστυχως βρεεε Γλυκες μου Αγορινες,η χρωματικη μου αντιληψη ειναι αρκετα περιορισμενη......!!!! (και το λεω με πολυ σεβασμο αυτο,προς ολους τους παραθετες...!!!!)

 

Αλλα πραγματικα θα ηθελα να αναρωτηθειτε εστω και για ενα δευτερολεπτο,μηπως αυτο το θεμα τελικα εχει παρει τοσο μεγαλη διασταση,γιατι τα (γαββ,νιαου,νιαου, ψι..ψι..ψι..!!!) των παραλογων απαιτησεων μας.

Καμια φορα μας γεμιζουν με πραγματικα υπαρκτη υπερβολη παραισθησιογονου τυπου,η οποια οφειλεται στην απουσια καληψης των ακραιων και ισως παραλογων θελων μας.....!!!!!

 

Λεω Μηπως...???? Μηπως...????

 

Μπορει αγαπητε μου Κοζανιτη, να κανω φυσικα λαθος με το συμπερασμα μου....!!!! Ακομα και με την διατυπωση του.

(Αλλα με ειλικρινεια σου δηλωνω οτι το κανω με πολυ δοση χιουμορ...!!!! Και με μεγαλο σεβασμο προς ολους σας).

 

Υ.Γ. Ενα αλλο μεγαλο προβλημα που εγω και οι παραλογες απαιτησεις μου,, :p

αντιμετωπιζω με μεγαλη δυσκολια πολλες φορες ειναι....

Η αδυναμια που παρουσιαζει η συσκευη μου,σε σχεση με την εμβελεια τηλεφωνικου σηματος και (Wi-Fi) ακτινας ευρεσης δικτυων....

Παντα σε σχεση με αλλες συσκευες που ειχα στην κατοχη μου παλιοτερα και δεν με ταλαιπωρουσαν με αυτο το θεμα...

Αλλα ευτυχως το προβλημα δεν ηταν τοσο μεγαλο,για να με αποτρεψει να γινω κατοχος,αυτης της κατ'αλλα <ΥΠΕΡΛΑΜΠΡΗΣ> συσκευης.....(SGS 2...!!!!!!)

 

*EDIT* Για ενα αλλο προβλημα σε σχεση με την θερμοκρασια,δεν σου το αναφερω καν...!!! Γιατι το χιουμορ μου θα ειναι τετοιο, που θα φαω δυο σελιδες απο το -thread- για να στο αναπτυξω και για να ειμαι ακριβης μαζι σου...!!!!! Καποια αλλη φορα,ισως παρακατω...!!!!! Γιατι θα με διωξουν απο εδω ετσι πως το παω....Και εχει αρχισει να μ'αρεσει....χα..!!! χι...!! χα..!!

 

Φιλικα και με πολυ χιουμορ.....!!! Τζωρτζια απο το Σαλονι....!!!! :lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! ενδιαφερομαι να αγορασω το galaxy s2...μπορείτε να μου πειτε αν στις συσκευες σας υπαρχει το προβλημα με το κιτρινο σημειο στην οθονη και το ροζ χρωμα στην καμερα? η και γενικοτερα αλλα προβληματα??ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Στειλε μου αν θες ενα pm να βρεθουμε να σου δειξω το δικο μου, που ειναι σε ολα τελειο!! :)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

συνοπτικα (ακους giorgosalon?)

 

το θεμα της οθονης δεν υπαρχει, αλλα και να υπαρχει πρεπει να εισαι ψειρας για να το δεις..

 

υπηρχε αρχικα σοβαρο θα ελεγα θεμα με την εμβελεια του wifi αλλα με νεοτερα modem (πχ ΚΙ3) εχει λυθει το προβλημα..

 

ναι, υπαρχει σε πολλους χρηστες ακομα θεμα με το ροζ της καμερας.. αλλοι βεβαια δεν το εχουν.. το θετικο ειναι οτι εμφανιζεται σε ελαχιστες περιπτωσεις οταν δηλαδη υπαρχει λευκο φοντο στο θεμα που φωτογραφιζεις..

 

στα της θερμοκρασιας τωρα, σε προηγουμενες εκδοσεις (2.3.3) υπηρχε προβλημα, αλλα με την 2.3.5 εχει διορθωθει.. σε καθημερινη χρηση μην περιμενεις υψηλες θερμοκρασιες.. αυτες ερχονται (φυσιολογικα) κατα τη φορτιση σε ενα βαθμο, καθως και οταν τρεχεις για ωρα απαιτητικα παιχνιδια..

 

κατα τ αλλα χτυπα το γιατι ειναι ο βασιλιας του android αυτη τη στιγμη..

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

συνοπτικα (ακους giorgosalon?)

το θεμα της οθονης

[......]

ειναι ο βασιλιας του android αυτη τη στιγμη..

Sent from my unique SGSII

 

Ακουω και Θα το προσπαθησω...!!!

Αν και αυριο θα μπω για ενα χειρουργειο στα αυτια μου....:lol::p

(Εσυ ειμαι σιγουρος πως καταλαβαινεις απο χιουμορ...!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια ξερει κανεις τι διαφορες εχουν αυτες οι δυο εκδοσεις ;

 

KE2 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR).

KF3 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR)

 

και κάτι άλλο τώρα εχω στο κινητό μου την ΚΙ 4 για να βάλω πάλι την 2.3.3 πρέπει να αλλάξω και να βάλω τον παλιό bootloader η να παραμείνω στο καινούργιο ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

SiyahKernel v2.1 - not released yet -

Time to break some records... both performance-wise and battery-wise...

Overclocking part is optimized and bus frequency selection is modified.

User customizable frequency levels. you still have 8 steps, but you will be able to customize them. wanna change 100 to 150 as 100MHz is not stable on your device? wanna change 1400 to 1304 and 1600 to 1504? or increase 1600 to 1696?

User customizable bus frequency selection. no more overheating. if you are a battery freak, just set it to minimum and your device will last more than ever.

 

:shock:

 

O Τούρκος απλά ξέφυγε... Ο Τούρκος βρίσκεται αλλού... σε άλλο πλανήτη και ποστάρει από εκεί στο XDA...

 

Με ένα καλό GUI να τα συνοδεύει όλα αυτά (πχ αναβαθμισμένη έκδοση του voltage control) και το NTFS automount που σκοπεύει να κάνει, θα μιλάμε για σχεδόν το απόλυτο...

 

Ο κέρνελ πρέπει να μετονομαστεί σε "η χαρά του παιδιού και αυτού που έχει ελεύθερο χρόνο να ψάξει και να παίξει"

 

Ο τύπος είναι σε άλλη διάσταση. Έχει και κάνα δυο εξαιρετικά καταρτισμένους στο αντικείμενο που τον βοηθάνε και του υποδεικνύουν κάποια πράγματα και απλά λέει αντίο σε όλους τους υπόλοιπους κερνελατζήδες... και σε πολλούς άλλους "developers"...

 

Το παλικάρι απλά δεν την παλεύει άλλο... :p

:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...