Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στη παλια καλη παρεα του s2.επειδη απο σεμπτεμβρη παω φανταρος λεω να ξετρυποσω το s2.αυτη η neat που αναφερετε πιο πανω εχει καλη αυτονομια;ειναι σταθερη;επισης καποιος οδηγος για το πως την περναω υπαρχει;

Ευχαριστω

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στη παλια καλη παρεα του s2.επειδη απο σεμπτεμβρη παω φανταρος λεω να ξετρυποσω το s2.αυτη η neat που αναφερετε πιο πανω εχει καλη αυτονομια;ειναι σταθερη;επισης καποιος οδηγος για το πως την περναω υπαρχει;

Ευχαριστω

 

Εξαιρετική...

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-neatrom-lite-extralite-themed-aroma-t1569686

Κάνεις full wipe και την φλασάρεις... :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα,θελω την βοηθεια σας.Ειπα σημερα διαβαζοντας εδω να βαλω κι εγω αυτην την NeatROM v6.3 Aroma(αν υπαρχει καποια αλλη καλυτερη πεστε μου,να βαλω εκεινη),το s2 δεν το χω root,η διαδικασια για να την βαλω ειναι αυτη που διαβασα στο site

Installation with Full wipe:

-Download, and save zip to internal sdcard

-Go to recovery, Select Wipe data, Wipe cache

-Go to Advanced and Select Wipe dalvik cache

-Go to Mounts and storage, select Format system, Format preload

-Select Install Rom from SD card

Note, first boot takes about 5-10 mins, so don't panic

Reboot device

ή θελει και κατι αλλο?

Σημειωνω οτι σημερα εκανα factory reset και ειμαι στην 4.1.2,ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα,θελω την βοηθεια σας.Ειπα σημερα διαβαζοντας εδω να βαλω κι εγω αυτην την NeatROM v6.3 Aroma(αν υπαρχει καποια αλλη καλυτερη πεστε μου,να βαλω εκεινη),το s2 δεν το χω root,η διαδικασια για να την βαλω ειναι αυτη που διαβασα στο site

Installation with Full wipe:

-Download, and save zip to internal sdcard

-Go to recovery, Select Wipe data, Wipe cache

-Go to Advanced and Select Wipe dalvik cache

-Go to Mounts and storage, select Format system, Format preload

-Select Install Rom from SD card

Note, first boot takes about 5-10 mins, so don't panic

Reboot device

ή θελει και κατι αλλο?

Σημειωνω οτι σημερα εκανα factory reset και ειμαι στην 4.1.2,ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια.

Όλα καλά τα λες, αλλά το ΖΙΡ μην το σώσεις στην internal sdcard διότι αυτή είναι η εσωτερική μνήμη του κινητού και με τα format θα σβηστεί. Σώσε το στην εξωτερική SD καρτούλα σου.

Να θυμάσαι πως κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης επιλέγεις αν θες full, lite ή extra lite εγκατάσταση. Αυτό έχει να κάνει με το ποιές μαμίσιες εφαρμογές θες να έχεις στη συσκευή σου.

 

Επίσης, μη ξεχάσεις να κατεβάσεις και τα GApps (Google Applications δηλαδή) σε ZIP (δίνει links ο developer) και να τα φλασάρεις με τον ίδιο τρόπο που θα φλασάρεις και την ROM, δηλαδή το βήμα "Select Install Rom from SD card". Τα GApps τα θες στην ουσία διότι εγκαθιστούν το Google Play στο κινητό σου οπότε μπορείς να περάσεις αγοραστά και μη applications από το store.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση,εννοειται στην εξωτερικη καρτα θα το σωσω,αλλα αυτο με το full και lite ,δεν ξερω ποιο να επιλεξω,καποια γνωμη? οκ με το gapps
Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση,εννοειται στην εξωτερικη καρτα θα το σωσω,αλλα αυτο με το full και lite ,δεν ξερω ποιο να επιλεξω,καποια γνωμη? οκ με το gapps

Εγώ προτιμώ extralite για να επιλέξω ΜΟΝΟ αυτά που χρησιμοποιώ και όχι όλες τις αηδίες που έβαζε η Samsung... Βάζω Clock, FM και media player :)

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις μια extra lite και να δεις σε λίστα οοοοοολα τα apps μαζεμένα και να τικάρεις να εγκατασταθεί μόνο ότι θες εσύ.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καποιο link για gapps που χρειαζεται για να κατεβασω ,γνωριζει καποιος?γιατι βρισκω για 4.3 και πανω εκδοσεις...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καποιο link για gapps που χρειαζεται για να κατεβασω ,γνωριζει καποιος?γιατι βρισκω για 4.3 και πανω εκδοσεις...ευχαριστω

Α, δε θα χρειαστείς. Τώρα το συνειδητοποίησα. Δεν είναι AOSP αλλά η άλλη. Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης επέλεξε (τσέκαρε δλδ) να εγκαταστήσεις το Google Services (κάπως έτσι) και κάνα δυο apps της Google που χρησιμοποιείς, και θα είσαι έτοιμος.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ extralite για να επιλέξω ΜΟΝΟ αυτά που χρησιμοποιώ και όχι όλες τις αηδίες που έβαζε η Samsung... Βάζω Clock, FM και media player :)

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις μια extra lite και να δεις σε λίστα οοοοοολα τα apps μαζεμένα και να τικάρεις να εγκατασταθεί μόνο ότι θες εσύ.

 

ok thx,θα παω κι εγω με extralite,κι εμενα δεν μ ενδιαφερουν οι βλακειες τις samy....εχεις καποιο link φιλε για gapps για να ειμαι σιγουρος?βρηκα ενα cyanogenmod 10.0 gapps ,κανει?

Link to comment
Share on other sites

ok thx,θα παω κι εγω με extralite,κι εμενα δεν μ ενδιαφερουν οι βλακειες τις samy....εχεις καποιο link φιλε για gapps για να ειμαι σιγουρος?βρηκα ενα cyanogenmod 10.0 gapps ,κανει?

Δες ένα ποστ πιο πάνω...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Α, δε θα χρειαστείς. Τώρα το συνειδητοποίησα. Δεν είναι AOSP αλλά η άλλη. Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης επέλεξε (τσέκαρε δλδ) να εγκαταστήσεις το Google Services (κάπως έτσι) και κάνα δυο apps της Google που χρησιμοποιείς, και θα είσαι έτοιμος.

 

οκ...χιλλια ευχαριστω που σε ζαλισα βραδυατικα...καλο βραδυ φιλε...αρχιζω εγκατασταση,ελπιζω να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

ξανα εδω...με βγαζει signature verification failed...που σημαινει οτι δεν γινεται να εγκατασταθει?...και την επιλογη advanced δεν την εχω στο recovery για να κανω Wipe dalvik cache,ουτε Mounts and storage για Format system, Format preload
Link to comment
Share on other sites

ξανα εδω...με βγαζει signature verification failed...που σημαινει οτι δεν γινεται να εγκατασταθει?...και την επιλογη advanced δεν την εχω στο recovery για να κανω Wipe dalvik cache,ουτε Mounts and storage για Format system, Format preload

 

Είσαι rooted? Έχεις custom recovery???????????????????

Αν όχι, ψάξε στο xda για τον kernel του Philz για το i9100

φλάσαρε τον και θα αποχτήσεις root + CWM (custom recovery)

γράψε το zip της rom στην external sd σου

και φλάσαρε το απο CWM

επέλεξε LITE για να έχεις τις βασικές libs

και αφού την στήσεις με το καλό απενεργοποιείς ότι δεν χρειάζεσαι...

 

πάω για νάνι, καλή επιτυχία!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ξερει κανεις γιατι μετα την εγκατασταση της neatrom 6.3,το power button δεν μου βγαζει τις επιλογες επανεκινησης-τερματισμου κλπ, παρα μονο επιλογες ηχου; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ξερει κανεις γιατι μετα την εγκατασταση της neatrom 6.3,το power button δεν μου βγαζει τις επιλογες επανεκινησης-τερματισμου κλπ, παρα μονο επιλογες ηχου; ευχαριστω.

 

Καλημέρα! Πήγαινε στις ρυθμίσεις οθόνης και επέλεξε το θα εμφανίζει το μενού του power button. Το set των ρυθμίσεων ονομάζεται "power menu addons" και είναι στο τέλος της λίστας.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε mclound σ ευχαριστω παρα πολυ, η rom ειναι απιστευτη με φοβερο customize...ξερεις ειναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα με rooting.Ολα καλα τα βρηκα στο button και προσθεσα κι αλλα χαχαχαχα.Σ ευχαριστω γι αλλη μια φορα για την πολυτιμη βοηθεια σου.Ασχετο...χρησιμοποιησα το adaway για ν απομακρυνω τις διαφημισεις απο τις εφαρμογες....εκανα καλα,ή υπηρχε αλλος τροπος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!πρεπει οποσδηποτε να εισαι root για να κανεις την neat installl;

 

Ναι φιλε ευχαριστω...χαχαχα το καταλαβα μετα...με την βοηθεια του φιλου maclound βεβαιως...ολα οκ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mclound σ ευχαριστω παρα πολυ, η rom ειναι απιστευτη με φοβερο customize...ξερεις ειναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα με rooting.Ολα καλα τα βρηκα στο button και προσθεσα κι αλλα χαχαχαχα.Σ ευχαριστω γι αλλη μια φορα για την πολυτιμη βοηθεια σου.Ασχετο...χρησιμοποιησα το adaway για ν απομακρυνω τις διαφημισεις απο τις εφαρμογες....εκανα καλα,ή υπηρχε αλλος τροπος;

 

Δεν με απασχόλησε ποτέ το θέμα των διαφημίσεων οπότε και δε μπορώ να προτείνω κάτι.

 

Ναι φιλε ευχαριστω...χαχαχα το καταλαβα μετα...με την βοηθεια του φιλου maclound βεβαιως...ολα οκ τωρα

 

Α,όλα κι όλα! Τη βοήθεια για το root στην έδωσε ο φίλος dimitriandniki. Παρακαλώ όπως μεταβιβαστούν τα εύσημα στον τελευταίο :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!πρεπει οποσδηποτε να εισαι root για να κανεις την neat installl;

 

Ω ναι, πρέπει να είσαι root για να φας τσιτσί! :lol:

 

Βλέπε:

- Custom ROM installation

- Custom Kernel installation (-BLN- + Governor tweaks)

- Ad Removal

- Hybernation ( Greenify )

- Program access on startup

- GPS tweaking

 

(Sorry που τα ανέφερα στα αγγλικά - μου βγήκε πιο εύκολα)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια μου φαινεται οτι η neatrom,μου τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια.Με την παλια μια μερα+ την εβγαζα χαλαρα μ εγκατασταση των ιδιων εφαρμογων, μ αυτη εχω πεσει στα 3/4 της μερας.Ασχετο (αυτο μου το κανε και πιο πριν), ξερει κανεις γιατι μολις μπαινω στον browser πεφτει η φωτεινοτητα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...