Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο το ηξερα και την εφαρμογη την ειχα ξαναδει! το θεμα ειναι οτι οταν πηγα παλι στο πλατφορμ.χμλ ηαν ηδη ετοιμο! αλλα το προβλημα παραμενει! καμια ιδεΑ?

 

Άρα δεν πρόκειται για πρόβλημα στα permissions αλλά της εφαρμογής..

Έχει λάθος διαδρομή.

Η συγκεκριμένη διαδρομή πηγαίνει μέσω φακέλου που στη συγκεκριμένη Rom τουλάχιστον δεν έχει τα σωστά permissions για να γράψει στην Sdcard, χαζομάρα του developer είναι πιστεύω.

Η πιο διαδεδομένη είναι storage/sdcard1/.

 

Το χειρότερο είναι ότι δεν σε αφήνει να επιλέξεις εσύ, κρίμα και έχει ωραίο interface. Ρίξε μια ματιά και στο titanium backup αν δεν την έχεις ήδη.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς έχω επαναφέρει το S2 μου σε stock based Rom οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω πιο συγκεκριμένα αλλά ρίξε μια ματιά σε αυτή την εφαρμογή όσον αφορά την μεταφορά αρχείων και αν χρησιμοποιείς PowerAmp για τη μουσική δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις - Διάφορα - Πρόσθετες επιλογές και επέλεξε τη πρώτη και τη τρίτη επιλογή.. εάν δεις ότι δεν διορθώνεται επέλεξε και τη δεύτερη.

 

Κοίτα. Το mass storage δουλεύει για μεταφορά μικρών αρχείων από και προς το κινητό. Εάν όμως θέλω να μεταφέρω 1 giga τότε κολλάει ή χάνεται η σύνδεση. Το ίδιο γίνεται και σε MTP.

Πρέπει να έχει σχέση με το fuse daemon bug που αντιμετωπίζουν όλες οι ported KK.

Το έλυσα, μεταφέροντας αρχεία είτε με SMB ασύρματα είτε από recovery σαν mass storage.

Για το Poweramp, που όντως χρησιμοποιώ, θα το δοκιμάσω.....και βλέπουμε.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Το mass storage δουλεύει για μεταφορά μικρών αρχείων από και προς το κινητό. Εάν όμως θέλω να μεταφέρω 1 giga τότε κολλάει ή χάνεται η σύνδεση. Το ίδιο γίνεται και σε MTP.

Πρέπει να έχει σχέση με το fuse daemon bug που αντιμετωπίζουν όλες οι ported KK.

Το έλυσα, μεταφέροντας αρχεία είτε με SMB ασύρματα είτε από recovery σαν mass storage.

Για το Poweramp, που όντως χρησιμοποιώ, θα το δοκιμάσω.....και βλέπουμε.

 

Δεν σου κρύβω πως με θυμάμαι να αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με την Pac Rom πριν αλλάξω συσκευή.. και το θυμήθηκα γιατί όντως και εγώ είτε έκανα τη δουλειά μου με SMB είτε ενσύρματα μέσω recovery. Μου κάνει εντύπωση που ακόμη δεν έχουν βρει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν 3 μήνες, που είμαι σταθερά και αμετανόητα σε Slimsaber, σε όλες τις ΚΚ είχα το ίδιο πρόβλημα. Και τις είχα δοκιμάσει ΌΛΕΣ γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο. Τελικά Wi-Fi & recovery είναι η λύση....

Btw πως την παλεύεις με στοκ;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν 3 μήνες, που είμαι σταθερά και αμετανόητα σε Slimsaber, σε όλες τις ΚΚ είχα το ίδιο πρόβλημα. Και τις είχα δοκιμάσει ΌΛΕΣ γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο. Τελικά Wi-Fi & recovery είναι η λύση....

Btw πως την παλεύεις με στοκ;

 

Θέμα kernel είναι, δεν έχει βγει επίσημη ενημέρωση 4.4.x για το S2 και μάλλον δεν έχουν οδηγούς για να το διορθώσουν..

 

Έχω stock s5 like στο S2 και Slimsaber στο S4. :-P

Link to comment
Share on other sites

Θέμα kernel είναι, δεν έχει βγει επίσημη ενημέρωση 4.4.x για το S2 και μάλλον δεν έχουν οδηγούς για να το διορθώσουν..

 

Έχω stock s5 like στο S2 και Slimsaber στο S4. :-P

 

WizzedKat??

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Σοφε τελικα ειναι θεμα εφαρμογης!! Αν και με βολευε σαν εφαρμογη και ειχε και ωραια εμφανιση εβαλα το my backup! Καμια αλλη αξιοποιστη εφαρμογη για μπακ ? (να κανει μπακ απ και τα δεδομενα των εφαρμογων)
Link to comment
Share on other sites

WizzedKat??

 

Ναι αυτή, οκ δεν τρελάθηκα αλλά τη δουλειά της τη κάνει μια χαρά!

 

@Stefoos σου απάντησα 7 σχόλια πιο πάνω αναλυτικά εχθές :-)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σοφε τελικα ειναι θεμα εφαρμογης!! Αν και με βολευε σαν εφαρμογη και ειχε και ωραια εμφανιση εβαλα το my backup! Καμια αλλη αξιοποιστη εφαρμογη για μπακ ? (να κανει μπακ απ και τα δεδομενα των εφαρμογων)

 

:!: T I T A N I U M :!:

 

Ναι αυτή, οκ δεν τρελάθηκα αλλά τη δουλειά της τη κάνει μια χαρά.

Καλή είναι!

Εγώ παίζω ανάμεσα σε Neat + Wizzed (να χουμε δυο να φλασάρουμε! :P )

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι!

Εγώ παίζω ανάμεσα σε Neat + Wizzed (να χουμε δυο να φλασάρουμε! :P )

 

Μόνο που σου δίνει τόσες δυνατότητες συν ότι θελήσεις μέσω xposed είναι κάτι παραπάνω από αρκετά για stock based! Καλά κάνεις, το S2 αποδείχθηκε εργαλείο και σκυλί στο φλασάρισμα, δεν καταλαβαίνει τίποτα ;-)

Link to comment
Share on other sites

το ξερω και το εχω το Titanium αλλα για καποιο λογο δεν με τραβαει τοσο πολυ για μπακ απ αυτη η εφαρμογη! Κατι δεν μου αρεσε! δεν επαιρνε ρυθμισεις ή κατι εχανε (δεν θυμαμαι τι) για αυτο και ειχα παει σο Go back up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καλή η neatROM 6.3 αλλά λίγο επειδή βαρέθηκα , λίγο που οι δουλείες πάνε καταστροφικά και έχω αρκετό χρόνο για χάσιμο , έχει κανείς δοκιμάσει καμιά από τις παρακάτω;

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-wizzedkat-1-0-leaked-samsung-kk-t2629897

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-gt-i9100-resurrection-remix-v4-0-7-t1436854

 

http://galaxys2root.com/galaxy-s2-roms/wizzedkat-rom-for-galaxy-s2-gt-i9100sgh-i777-galaxy-s5-style/

Link to comment
Share on other sites

Slimsaber από εμένα του fusionjack.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καλή η neatROM 6.3 αλλά λίγο επειδή βαρέθηκα , λίγο που οι δουλείες πάνε καταστροφικά και έχω αρκετό χρόνο για χάσιμο , έχει κανείς δοκιμάσει καμιά από τις παρακάτω;

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-wizzedkat-1-0-leaked-samsung-kk-t2629897

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-gt-i9100-resurrection-remix-v4-0-7-t1436854

 

http://galaxys2root.com/galaxy-s2-roms/wizzedkat-rom-for-galaxy-s2-gt-i9100sgh-i777-galaxy-s5-style/

 

Η wizzed είναι στοκ αδερφέ, σαν την neat, απλά έχει φάτσα απο s5, γλυκούλα είναι, δοκίμασε την...

4.1.2 θρυλική και απροβλημάτιστη! :lol:

 

για οποιον εχει εμπειρια ποια 4.4 να περασω στο s2 για να δουλευει (αν γινεται) οσο το δυνατον πιο απροβληματιστα?

Μετά απο 1.5 χρόνο με άπειρα φλασαρίσματα, πλεον το απροβλημάτιστο για μένα σημαίνει stock (neat, wizzed κτλ)

όλα τα άλλα θα σου δώσουν προβληματάκια αφού παίζουν με μαγειρεμένους drivers...

 

ΟΤ: Κάνω υπομονή, σε 200 μέρες θα πάρω το xperia z1 compact! :D

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Η wizzed είναι στοκ αδερφέ, σαν την neat, απλά έχει φάτσα απο s5, γλυκούλα είναι, δοκίμασε την...

4.1.2 θρυλική και απροβλημάτιστη! :lol:

 

 

Μετά απο 1.5 χρόνο με άπειρα φλασαρίσματα, πλεον το απροβλημάτιστο για μένα σημαίνει stock (neat, wizzed κτλ)

όλα τα άλλα θα σου δώσουν προβληματάκια αφού παίζουν με μαγειρεμένους drivers...

 

ΟΤ: Κάνω υπομονή, σε 200 μέρες θα πάρω το xperia z1 compact! :D

 

Ε όχι ρε φίλος να πάρεις Sony

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το αφήνω εδώ

 

Το απόγευμα θα την περάσω και εγώ!!!!!!

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το αφήνω εδώ

 

 

Το απόγευμα θα την περάσω και εγώ!!!!!!

 

Και εγώ θα την περάσω πάνω από την 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Η 4.4 slimsaber ειναι αρκετα σταθερη? Θυμαμαι προηγουμενες εκδοσεις μου ειχαν καποια προβληματα.

Συνισταται αλλος κερνελ η αρκει του fusionjack?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα είναι με στοκ κέρνελ και δεν αντιμετωπίζω προβλήματα. Δεν χάνεις τίποτα να την δοκιμάσεις και εάν δεν σου κάνει, βάζεις κάποια άλλη.

Να ξέρεις πάντα ότι μετά από φλασάρισμα δώσε λίγο χρόνο στην ρομ να 'ηρεμήσει'

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με τρελαίνει, είναι όταν η συσκευή κολάει εκεί που πραγματικά την χρειάζεσαι...

Εκεί που είσαι ήσυχος, στο στύλ "μαγειρεμένη στόκ" φοράω δεν θα με πουλήσει, αρχίζουν τα παρατράγουδα...

Τελικά έχω αρχίσει και απορώ, Nexus 5 πρέπει να πάρουμε για να κάνουμε την δουλειά μας ή ...iphone? :confused: :X

 

Μόλις φλάσαρα μανίσια stock EUR, την ρούταρα για να δώ πως θα πάει... :(

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παλια μου παρεα!

 

Τυχαια διαβασα το παραπανω κι εχω να πω οτι η παλια μου συσκευη (που τωρα εχει η γυναικα μου) & η αντιστοιχη του αδερφου μου, τρεχουν CM 4.2.2 RC με Kernel Dorimanx 9.39 δεν εχουν κολλησει σχεδον ποτε...

 

Μεινε μακρυα απο TW και δεν θα χασεις...!

 

(Παρε ή Nexus ή HTC One... οχι iPhone...!

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...