Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει κανεις την omni? τι λεει, αξιζει να περιμενω για stable η να φορεσω καμια nightly?

Αν περιμένεις για την stable... θα την φορέσεις στην επόμενη συσκευή σου...

 

Τελικα εστρωσε μονο μετα απο factory reset

Αντε τωρα να ξαναστηνω... :(

Για αυτό υπάρχει το titanium backup φίλτατε...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν περιμένεις για την stable... θα την φορέσεις στην επόμενη συσκευή σου...

Εννοεις δε θα βγει σταθερη εκδοση για τη συσκευη μας?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις δε θα βγει σταθερη εκδοση για τη συσκευη μας?

 

Εάν θέλεις μπορώ να γράψω stable στις πληροφορίες του κινητού

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις μπορώ να γράψω stable στις πληροφορίες του κινητού

 

καλο :lol:

τελος παντων ξαναγυρναω στην αρχικη μου ερωτηση: μιας που δε βαζω ρομς τελευταια, φοραει κανεις ομνι? αν ναι τι εντυπωσεις εχει?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...εδω κ μερες το κινητο μου κλεινει απο μονο του κ ανοιγει μονο βγαζοντας κ βαζωντας την μπαταρια...ξερει κνς τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...εδω κ μερες το κινητο μου κλεινει απο μονο του κ ανοιγει μονο βγαζοντας κ βαζωντας την μπαταρια...ξερει κνς τι παιζει?

 

Όταν τα ρωτάμε αυτά, αναφέρουμε ROM , KERNEL , καθώς και πότε κλείνει (όταν είναι sleep, κατά την εκτέλεση εφαρμογής κτλ κτλ)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όταν τα ρωτάμε αυτά, αναφέρουμε ROM , KERNEL , καθώς και πότε κλείνει (όταν είναι sleep, κατά την εκτέλεση εφαρμογής κτλ κτλ)

 

Ρομ την τελευταια nordic ms1. Κερνελ τον στοκ κκλεινει κυριως μετα π τ βγαζω απο φορτιση η κ οχι.Οπως τ κατσει.

Link to comment
Share on other sites

Ρομ την τελευταια nordic ms1. Κερνελ τον στοκ κκλεινει κυριως μετα π τ βγαζω απο φορτιση η κ οχι.Οπως τ κατσει.

 

Είναι φορτισμένο; Πρόσεξες το ποσοστό φόρτισης; Μπας και απλά δεν φορτίζει και κλείνει απο μπαταρία;

Αν είχες custom kernel θα σου έλεγα να επιστρέψεις σε default αλλά δεν...

 

μπες στο recovery και κάνε ένα clear cache μπας και...

Σε stock δεν μπορώ να σου πω κάτι παραπάνω...

Κάποιοι θα σου έλεγαν να αρχίσεις να απεγκαθιστάς τις εφαρμογές που έστησες πρόσφατα...

 

Δεν ξέρω....

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να ξαναπερασω την ρομ απο την αρχη?

 

Τι ρωτάς αφού αυτό θα κάνεις..! :lol:

 

Εύχομαι να λυθεί όσο πιο "αναίμακτα" γίνεται Φώτη..:)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να ξαναπερασω την ρομ απο την αρχη?

 

Τι ρωτάς αφού αυτό θα κάνεις..! :lol:

 

Εύχομαι να λυθεί όσο πιο "αναίμακτα" γίνεται Φώτη..:)

 

Πλάκα πλάκα, αυτό θα ήταν το καλύτερο

αν ήσουν και root ένα titanium Θα σε γλύτωνε απο τον κόπο του στησίματος...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ημουν κανονικα ρουτ κ την ξαναπερασα αλλα περασα την lsw eur κ οχι την nee ms1 που ειχα. Επισης..το store που βγαζει πως εχω update της εφαρμογης superuser. Το κανω κανονικα το απνταιτ η δεν ειναι σωστο με αυτον τον τροπο κ θελει τιποτα μεσω ρεκοβερι? Τι λετε εσεις?
Link to comment
Share on other sites

kaλισπερα χρονια πολα και καλα

εχω κατεβασει την οmera 24 δεν μπορω ναι ενεργοποιησω wi fi kai bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο κ ισως χαζο. Η εξοικονομιση ενεργειας του cpu στην 4.1.2 μπορει να δημιουργισει καποιο προβλημα στο κινητο γενικα κ στον cpu που δεν τον εχεις "ελευθερο" να τρεχει κ τον μειωνεις σχετικα?
Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο κ ισως χαζο. Η εξοικονομιση ενεργειας του cpu στην 4.1.2 μπορει να δημιουργισει καποιο προβλημα στο κινητο γενικα κ στον cpu που δεν τον εχεις "ελευθερο" να τρεχει κ τον μειωνεις σχετικα?

 

τσού

 

(10 χαρακτήρες)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ημουν κανονικα ρουτ κ την ξαναπερασα αλλα περασα την lsw eur κ οχι την nee ms1 που ειχα. Επισης..το store που βγαζει πως εχω update της εφαρμογης superuser. Το κανω κανονικα το απνταιτ η δεν ειναι σωστο με αυτον τον τροπο κ θελει τιποτα μεσω ρεκοβερι? Τι λετε εσεις?

 

Κανονικά προχωράς ;)

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που εχει 4.4 rom... περασα καποιες για δοκιμη αλλα δεν μου συνχρονιζει τα bookmarks.

Στο λογαριασμο εκει που γραφει τι συνχρονιζει δεν εχει την επιλογη για inernet οπως η 4.3.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο μου αρχιζει τελειωνει σιγα σιγα...παλι εκλεισε μονο του χωρις λογο και αιτια.

ειχα μπαταρια 83%, το βαζω στην τσεπη, παω να δω την ωρα και ειχε κλεισει, ανοιγει μονο βγαζωντας και βαζωντας την μπαταρια, αφου πρωτα το κινητο πραγματικα εκαιγε ολοκληρο, μπρος-πισω, το ανοιγω και η μπαταρια ηταν στο 12% ολοκαινουργια κιολας ειχα παρει μηπως και εφταιγε αυτο, αλλα τπτ...

 

μηπως, λεω εγω τωρα σαν Φωτης. μηπως εχει τεντωσει τπτ η πλακετα η εκεινα σαν συρματακια που κανουν επαφη με την μπαταρια? τι να σκεφτω? και ολα αυτα, μετα και απο φορματ και περασμα ξανα της ρομ..

 

κατι σαν Sleep Of Death μου κανει ενα πραγμα...ειναι δυνατον η 4.1.2 xwms1 να κανει τετοια? η μηπως το ρουτ φταιει? η μηπως καποια apps που εκανα diasable? τοσους μηνες ρουτ κτλ...τωρα το επιασε το σπαστικο :P

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο κ ισως χαζο. Η εξοικονομιση ενεργειας του cpu στην 4.1.2 μπορει να δημιουργισει καποιο προβλημα στο κινητο γενικα κ στον cpu που δεν τον εχεις "ελευθερο" να τρεχει κ τον μειωνεις σχετικα?

 

τσού

 

(10 χαρακτήρες)

 

 

Εννοώ: όχι δεν υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα.

 

τελικα το κινητο μου αρχιζει τελειωνει σιγα σιγα...παλι εκλεισε μονο του χωρις λογο και αιτια.

ειχα μπαταρια 83%, το βαζω στην τσεπη, παω να δω την ωρα και ειχε κλεισει, ανοιγει μονο βγαζωντας και βαζωντας την μπαταρια, αφου πρωτα το κινητο πραγματικα εκαιγε ολοκληρο, μπρος-πισω, το ανοιγω και η μπαταρια ηταν στο 12% ολοκαινουργια κιολας ειχα παρει μηπως και εφταιγε αυτο, αλλα τπτ...

 

μηπως, λεω εγω τωρα σαν Φωτης. μηπως εχει τεντωσει τπτ η πλακετα η εκεινα σαν συρματακια που κανουν επαφη με την μπαταρια? τι να σκεφτω? και ολα αυτα, μετα και απο φορματ και περασμα ξανα της ρομ..

 

κατι σαν Sleep Of Death μου κανει ενα πραγμα...ειναι δυνατον η 4.1.2 xwms1 να κανει τετοια? η μηπως το ρουτ φταιει? η μηπως καποια apps που εκανα diasable? τοσους μηνες ρουτ κτλ...τωρα το επιασε το σπαστικο :P

 

Τίποτα δεν τελειώνει...

SOD ήτανε και πέρασε...

Γιατί δεν του βάζεις μια σταθερή custom rom να βρεις την υγειά σου ρε φίλε;

Αφού είναι γνωστό πως γενικά οι stock roms λίγο να στραβοπατήσουν τα έχουν τα SOD τους...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει 4.4 για το SII μας που να έχει ραδιόφωνο;

Και ποια έχει τα λιγότερα bugs;

EDIT

Είμαι με Omega 20 4.2.1 και μόλις άλλαξα το recovery που είχε σε CWM v6.0.4.5 και πλέον δεν μπουτάρει.

Σώζεται ή θέλει αλλαγή ΡΟΜ;

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ: όχι δεν υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα.

 

 

 

Τίποτα δεν τελειώνει...

SOD ήτανε και πέρασε...

Γιατί δεν του βάζεις μια σταθερή custom rom να βρεις την υγειά σου ρε φίλε;

Αφού είναι γνωστό πως γενικά οι stock roms λίγο να στραβοπατήσουν τα έχουν τα SOD τους...

 

Δεν το εχει κανει μια φορα μονο αλλα τ τελευταιο διαστημα πολυ συχνα. Κ αυτο που δεν μπορω ν κτλβω ειναι γτ καιει οταν το κανει? Οσο για custom το σκεφτηκα αλλα μαλλον καμια στοκ αλλα με βγαλμενα τα περιτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχει κανει μια φορα μονο αλλα τ τελευταιο διαστημα πολυ συχνα. Κ αυτο που δεν μπορω ν κτλβω ειναι γτ καιει οταν το κανει? Οσο για custom το σκεφτηκα αλλα μαλλον καμια στοκ αλλα με βγαλμενα τα περιτα.

 

Δηλαδή πας για NeatROM

 

Ζεσταίνεται η συσκευή, γιατί η cpu βρίσκεται σε συνεχή λειτουργία με αποτέλεσμα

1. να αδειάζει γρήγορα η μπαταρία

2. Να μην μπορεί να ξυπνήσει απο το sleep mode

 

Καλημέρα.

Υπάρχει 4.4 για το SII μας που να έχει ραδιόφωνο;

Και ποια έχει τα λιγότερα bugs;

EDIT

Είμαι με Omega 20 4.2.1 και μόλις άλλαξα το recovery που είχε σε CWM v6.0.4.5 και πλέον δεν μπουτάρει.

Σώζεται ή θέλει αλλαγή ΡΟΜ;

 

1. Γιατί ποιά custom έχει μανίσιο ραδιόφωνο;

Μόνο με 3rd party θα κάνεις την δουλειά σου (αν θυμάμαι καλά υπάρχει η εφαρμογή spirit radio)

2. Όλες έχουν τα bugs τους. Δοκίμασα την SlimKat και ήταν αρκετά καλή για καθημερινή χρήση

3. Εμ αφού στο λένε ξεκάθαρα , όταν αλλάξεις την CWM στην πιο πρόσφατη, πρέπει να κάνεις reboot recovery και να φλασάρεις rom που να την υποστηρίζει (CM 4.3 ή κάποια 4.4.x)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

kaλισπερα χρονια πολα και καλα

εχω κατεβασει την οmera 24 δεν μπορω ναι ενεργοποιησω wi fi kai bluetooth

 

όταν ψαχνόμουν να βάλω Omega διάβασα πως και άλλοι είχαν το ίδιο θέμα, εγώ δεν το αντιμετώπισα ευτυχώς. οι τρόποι αντιμετώπισης ήταν 2, είτε να βάλεις πιο περασμένη έκδοση omega είτε με το να περάσεις ξανά την rom, χωρίς wipe data.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο μου αρχιζει τελειωνει σιγα σιγα...παλι εκλεισε μονο του χωρις λογο και αιτια.

ειχα μπαταρια 83%, το βαζω στην τσεπη, παω να δω την ωρα και ειχε κλεισει, ανοιγει μονο βγαζωντας και βαζωντας την μπαταρια, αφου πρωτα το κινητο πραγματικα εκαιγε ολοκληρο, μπρος-πισω, το ανοιγω και η μπαταρια ηταν στο 12% ολοκαινουργια κιολας ειχα παρει μηπως και εφταιγε αυτο, αλλα τπτ...

 

μηπως, λεω εγω τωρα σαν Φωτης. μηπως εχει τεντωσει τπτ η πλακετα η εκεινα σαν συρματακια που κανουν επαφη με την μπαταρια? τι να σκεφτω? και ολα αυτα, μετα και απο φορματ και περασμα ξανα της ρομ..

 

κατι σαν Sleep Of Death μου κανει ενα πραγμα...ειναι δυνατον η 4.1.2 xwms1 να κανει τετοια? η μηπως το ρουτ φταιει? η μηπως καποια apps που εκανα diasable? τοσους μηνες ρουτ κτλ...τωρα το επιασε το σπαστικο :P

 

Κάποια εφαρμογή στο κάνει πιθανόν.

Μένει ενεργοποιημένη και γι αυτό δε σταματάει να λειτουργεί ο επεξεργαστής και ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...