Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα το Air push detector και μου εβγαλε 2 εφαρμογες.Ενα live wallpaper που εφαγε σουτ και το simple mp3 downloader που αυτο το χρειαζομαι οποτε θα το ανεχτω αν ειναι αυτο.

Ευχαριστω παιδια!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλα το Air push detector και μου εβγαλε 2 εφαρμογες.Ενα live wallpaper που εφαγε σουτ και το simple mp3 downloader που αυτο το χρειαζομαι οποτε θα το ανεχτω αν ειναι αυτο.

Ευχαριστω παιδια!

 

Παρόμοιο πρόβλημα είχε ο γαμπρός μου και του έβγαλα κι εγώ ένα live wallpaper που το έκανε και ίσιωσε.

Μπορεί να ήταν και το ίδιο, αν και δε θυμάμαι πως λεγόταν.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να βρω custom status bar που να μοιαζει με αυτην του galaxy s3?

Βρηκα κατι σχετικο αλλα εχω την εντυπωση πως πρεπει να περασω και καποια σχετικη rom για να γινει.

 

Ειμαι rooted και εχω την ics lp7.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Air push detector και μου εβγαλε 2 εφαρμογες.Ενα live wallpaper που εφαγε σουτ και το simple mp3 downloader που αυτο το χρειαζομαι οποτε θα το ανεχτω αν ειναι αυτο.

Ευχαριστω παιδια!

 

Μήπως να δοκιμάσεις το adfree, από το μάρκετ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να δοκιμάσεις το adfree, από το μάρκετ?

 

To adfree δε τα κόβει αυτά.Είναι ειδοποιήσεις, όχι διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Air push detector και μου εβγαλε 2 εφαρμογες.Ενα live wallpaper που εφαγε σουτ και το simple mp3 downloader που αυτο το χρειαζομαι οποτε θα το ανεχτω αν ειναι αυτο.

Ευχαριστω παιδια!

 

Για κοίτα μέσα στην sdcard σου εκεί που είναι οι φάκελοι μήπως σου έχει βγάλει κάποιον περίεργο φάκελο. Το είχα πάθει κι εγώ και δεν το έκοψε το adfree όπως προείπε ο φίλος ποιο πάνω. Εμένα όταν πάταγα πάνω του μου έβγαζε κινεζικές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι έχει φτιάξει ήδη και ότι έφταιγε το live wallpaper :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που το εβγαλα δεν μου ξαναβγηκε τιποτα.Θα δω μεχρι το βραδυ...

Εχω αρχισει και το ερωτευομαι αυτο το κινητο.Μου κανει ολα τα γουστα πραγματικα και γρηγορα!

Με το iphone ειχα ξενερωσει αρκετα.Μονο η ρετινα αξιζε κι οι καλες φωτο που εβγαζε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

:cool:... Λοιπόν, το post του siberian tiger ενός από τα μέλη της Omega, όπως επίσης και το link για να το κατεβάσεις, είναι Εδώ.. Περνάς το .zip στο κινητό και το περνάς από Recovery.. Εγώ του έκανα "wipe dalvik" και "wipe cache" για να το περάσω.. ;)

Επειδή το είδα αφού πέρασα και έστησα το κινητό με την 15,αν το περάσω τώρα κάνοντας αυτά τα 2 wipes θα χάσω δεδομένα;

Αν ναι θα μπορώ να τα επαναφέρω με το titamium?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είδα αφού πέρασα και έστησα το κινητό με την 15,αν το περάσω τώρα κάνοντας αυτά τα 2 wipes θα χάσω δεδομένα;

Αν ναι θα μπορώ να τα επαναφέρω με το titamium?

 

Οχι δεν δεν θα χάσεις τίποτα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αυτο το jkay deluxe settings το εχει δοκιμασει κανεις?

Κατεβασα την εφαρμογη και την εγκατεστησα, μετα κατεβασα και φλασαρα μεσω cwm το framework xpl7 (αυτη την ics rom εχω) pda αρχειο

αλλα καποια αλλαγη δεν εκανε παρολο που προσπαθω να το ρυθμισω.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αυτο το jkay deluxe settings το εχει δοκιμασει κανεις?

Κατεβασα την εφαρμογη και την εγκατεστησα, μετα κατεβασα και φλασαρα μεσω cwm το framework xpl7 (αυτη την ics rom εχω) pda αρχειο

αλλα καποια αλλαγη δεν εκανε παρολο που προσπαθω να το ρυθμισω.

 

Εαν τα εχεις εγκαταστησει σωστα, στο "about" του deluxe settings θα σου δειχνει πως εχεις βαλει τα σωστα.. Επειτα, επελεξε εναν τυπο κλειδωματος και επεξεργασου και την status bar.. Το ειχα λιωσει στην LPG που ειχα.. Τωρα με 4.0.4 ακομα δεν υποστηριζεται.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αυτο το jkay deluxe settings το εχει δοκιμασει κανεις?

Κατεβασα την εφαρμογη και την εγκατεστησα, μετα κατεβασα και φλασαρα μεσω cwm το framework xpl7 (αυτη την ics rom εχω) pda αρχειο

αλλα καποια αλλαγη δεν εκανε παρολο που προσπαθω να το ρυθμισω.

 

Όποιος "πειράζει" το κινητό του, το έχει δοκιμάσει.

Είναι η καλύτερη εφαρμογή για το S2, μαζί με το titanium.

Αν το μάθεις, δε θα μπορείς να κάνεις χωρίς αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Εαν τα εχεις εγκαταστησει σωστα, στο "about" του deluxe settings θα σου δειχνει πως εχεις βαλει τα σωστα.. Επειτα, επελεξε εναν τυπο κλειδωματος και επεξεργασου και την status bar.. Το ειχα λιωσει στην LPG που ειχα.. Τωρα με 4.0.4 ακομα δεν υποστηριζεται.. :rolleyes:

 

Όποιος "πειράζει" το κινητό του, το έχει δοκιμάσει.

Είναι η καλύτερη εφαρμογή για το S2, μαζί με το titanium.

Αν το μάθεις, δε θα μπορείς να κάνεις χωρίς αυτό :)

 

Λοιπον κατεβασα απο το google play το deluxe settings https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jkaysoft.icsdeluxe&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qa2F5c29mdC5pY3NkZWx1eGUiXQ.. και υστερα κατεβασα απο εδω http://www.mediafire.com/jkay14_1 το XWLP7 Odexed stock samsung rom (εχω την ics lp7 επισημη).

 

Αυτο το αρχειο το φλασαρα μεσω cwm και αμεσως μετα εγκατεστησα και την εφαρμογη deluxe settings.

Παρολα αυτα στο about του deluxe settings μου δειχνει μονο ερωτηματικα (δλδ μαλλον δε περαστηκε σωστα) και οτι

ρυθμισεις προσπαθησα να κανω, δεν πετυχαν!

 

Τι κανω λαθος?

Μπορει καποιος να με βοηθησει πιο αναλυτικα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα απο το google play το deluxe settings https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jkaysoft.icsdeluxe&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qa2F5c29mdC5pY3NkZWx1eGUiXQ.. και υστερα κατεβασα απο εδω http://www.mediafire.com/jkay14_1 το XWLP7 Odexed stock samsung rom (εχω την ics lp7 επισημη).

 

Αυτο το αρχειο το φλασαρα μεσω cwm και αμεσως μετα εγκατεστησα και την εφαρμογη deluxe settings.

Παρολα αυτα στο about του deluxe settings μου δειχνει μονο ερωτηματικα (δλδ μαλλον δε περαστηκε σωστα) και οτι

ρυθμισεις προσπαθησα να κανω, δεν πετυχαν!

 

Τι κανω λαθος?

Μπορει καποιος να με βοηθησει πιο αναλυτικα?

 

Δοκιμασε να κατεβασεις το deodexed.. Δεν ξερω τι αλλο.. Εγω με την Omega ειχα βαλει deoxeded, που ηταν στην φιλοσοφια του stock.. Κατεβασε το deoxeded και το restore, ετσι ωστε εαν παει κατι λαθος να γυρισεις.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κατεβασεις το deodexed.. Δεν ξερω τι αλλο.. Εγω με την Omega ειχα βαλει deoxeded, που ηταν στην φιλοσοφια του stock.. Κατεβασε το deoxeded και το restore, ετσι ωστε εαν παει κατι λαθος να γυρισεις.. :)

 

To restore και εγω το εψαχνα εχθες αλλα δε το εβρισκα, εχεις καποιο Link?

Ευχαριστω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κατεβασεις το deodexed.. Δεν ξερω τι αλλο.. Εγω με την Omega ειχα βαλει deoxeded, που ηταν στην φιλοσοφια του stock.. Κατεβασε το deoxeded και το restore, ετσι ωστε εαν παει κατι λαθος να γυρισεις.. :)

 

Η μαμά ρομ είναι idexed, άρα κατέβασε το σωστό αρχείο.Προφανώς κάτι δε πήγε καλά με την εγκατάσταση του framework.

Ξαναδοκίμασε να το εγκαταστήσεις και πρόσεξε μήπως σου βγάζει κάποιο σφάλμα στην εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά ρομ είναι idexed, άρα κατέβασε το σωστό αρχείο.Προφανώς κάτι δε πήγε καλά με την εγκατάσταση του framework.

Ξαναδοκίμασε να το εγκαταστήσεις και πρόσεξε μήπως σου βγάζει κάποιο σφάλμα στην εγκατάσταση.

 

Στρατος και Giov συγνωμη για την ταλαιπωρια, αλλα ωρες ωρες απορω με τον εαυτο μου!

Εχθες που πειραματιζομουν με την εφαρμογη, σαν μ......ας περνουσα μεσω cwm το restore αρχειο αντι του framework,

γι αυτο και δεν πετυχαινα τιποτα απολυτως.

Τελικα καταφερα να φτιαξω και την status bar που ηθελα αλλα και την μπαταρια με ποσοστα που εψαχνα.

Ευχαριστω που με ανεχθηκατε ακομη μια φορα!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στρατος και Giov συγνωμη για την ταλαιπωρια, αλλα ωρες ωρες απορω με τον εαυτο μου!

Εχθες που πειραματιζομουν με την εφαρμογη, σαν μ......ας περνουσα μεσω cwm το restore αρχειο αντι του framework,

γι αυτο και δεν πετυχαινα τιποτα απολυτως.

Τελικα καταφερα να φτιαξω και την status bar που ηθελα αλλα και την μπαταρια με ποσοστα που εψαχνα.

Ευχαριστω που με ανεχθηκατε ακομη μια φορα!

 

Παιδια καλησπερα.!! Εβαλα την 4.0.4 και ειναι ψειρεs τα εικονιδεια στην notification bar,

ξερει κανειs να που πει πωs μεγαλωνουνε..? η εν'παση περπτωσει,πωs μεγαλωνουνε με καποιο τροπο. (ειμαι root)

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Στρατος και Giov συγνωμη για την ταλαιπωρια, αλλα ωρες ωρες απορω με τον εαυτο μου!

Εχθες που πειραματιζομουν με την εφαρμογη, σαν μ......ας περνουσα μεσω cwm το restore αρχειο αντι του framework,

γι αυτο και δεν πετυχαινα τιποτα απολυτως.

Τελικα καταφερα να φτιαξω και την status bar που ηθελα αλλα και την μπαταρια με ποσοστα που εψαχνα.

Ευχαριστω που με ανεχθηκατε ακομη μια φορα!

 

Αλίμονο ρε συ.. Γι'αυτό είμαστε σε αυτό το forum.. Έτσι ώστε να μοιραζόμαστε απορίες και να προτείνουμε λύσεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά γυρίζω σε GB ( CheckRom 6 ). Θα βάλω πάνω Speedmod. Ποιά έκδοση να βάλω ? Η τελευταία ( Version: K2-21 (3-Feb-2012) ) θα κάνει ή δεν είναι GB ?
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά γυρίζω σε GB ( CheckRom 6 ). Θα βάλω πάνω Speedmod. Ποιά έκδοση να βάλω ? Η τελευταία ( Version: K2-21 (3-Feb-2012) ) θα κάνει ή δεν είναι GB ?

 

Απ'όσο βλέπω από Εδώ, η τελευταία που έβγαλε για GB, είναι αυτή που λες.. Μια χαρά θα κάνει.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...