Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυριο μαλλον θα ειναι ετοιμη και η ParanoidAndroid JB βασισμενη σε Cm10!!

Αντε κ καλα στησιματα παλι..

Αν κ με χαλαει η ελλειψη flash player στη jb για να ειμαι ειλικρινής.

 

υπαρχει thread στο xda για το πως να περασεις flash player σε jb. ειναι πολυ απλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε να δούμε.. εάν βγει σε AOSP, μπήκε κατευθείαν.. Τώρα για Paranoid δεν αλλάζω την Omega.. Το έκανα πριν καιρό, αλλά δεν εντυπωσιάστηκα.. Προτιμώ rom κοντά στα official.. ;)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει thread στο xda για το πως να περασεις flash player σε jb. ειναι πολυ απλο

 

Μ'εφτιαξες παλι! Παω να το ψαξω.

Χρησιμοποιω το Veetle κ χαζευω σειρες καμια φορα συν καποια sites/games στα sites κτλ οποτε το βρισκω χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Μ'εφτιαξες παλι! Παω να το ψαξω.

Χρησιμοποιω το Veetle κ χαζευω σειρες καμια φορα συν καποια sites/games στα sites κτλ οποτε το βρισκω χρήσιμο.

 

εδω εισαι.ουτε 3 λεπτα δεν θελει.εγω τωρα παιζω με cm10 και αναμενω τον πρωτο kernel που θα υποστηριζει dual boot ics με jb(συμφωνα με τα λεγομενα των dev μαλλον ο dream kernel.εδωσαν και screenshot.ειναι στηνφαση του testing) για να φτιαχτω 100%

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..

Εχω resurrection 2.5.1 με siyah 3.3.2

Θελω να βαλω δευτερη rom, slom-rootbox, καποια απο αυτες.

Πρεπει πρωτα να κανω clone την resurrection στο slot για την δευτερεύουσα ?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..

Εχω resurrection 2.5.1 με siyah 3.3.2

Θελω να βαλω δευτερη rom, slom-rootbox, καποια απο αυτες.

Πρεπει πρωτα να κανω clone την resurrection στο slot για την δευτερεύουσα ?

Εδω οδηγιες στα Ελληνικα!

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=57829

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Eγω που εχω vodafone.Μου το εστειλε πριν λιγεs μερεs,και εκανε καποιεs βελτιωσειs γενικα στο τηλ/νο.

Δεν κανειs καποιο λαθοs,μαλλον δεν θα ειναι ετοιμο ακομα για cosmote,λογικα θα στο στειλουνε και σ΄εσενα.

 

Εμένα το τελευταίο update το πέρασε τον Απρίλιο(sandwich κτλ ). Έχει βγει τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καποιο fix 40-45 ΜΒ εχουνε βγαλει,και αναμενουμε την 4.0.4.Παιζει απ'οτι διαβαζω να παρουμε και το JELLY BEAN.

Κανει δοκιμεs η sammy με το sgs2 για να δει αν το σηκωνει, και να ξεκινησει να το στελνει.!!Καποια προβληματα

με το τσιπακι ηχου,και το wifi, νομιζω τα εχουνε λυσει.Τωρα επικεντρωνονται στουs drivers.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Καποιο fix 40-45 ΜΒ εχουνε βγαλει,και αναμενουμε την 4.0.4.Παιζει απ'οτι διαβαζω να παρουμε και το JELLY BEAN.

Κανει δοκιμεs η sammy με το sgs2 για να δει αν το σηκωνει, και να ξεκινησει να το στελνει.!!Καποια προβληματα

με το τσιπακι ηχου,και το wifi, νομιζω τα εχουνε λυσει.Τωρα επικεντρωνονται στουs drivers.!!

 

αυτό που λέει η sammy είναι το πιο γελοίο που υπάρχει:), τρέχουμε ήδη σε custom μια χαρά jelly bean και φαντάσου είναι ακόμα σε δοκιμαστικά στάδια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτησω αν γνωρίζει κανεις πως μπορουμε να αλλαξουμε χρώμα στα εικονίδια που είναι στην status bar πχ να εχουμε με καποιο τροπο την status bar του nexus παντα μιλαω για ics
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται στο κινητό μας να σταματάμε την κλήση με το κεντρικό κουμπί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται στο κινητό μας να σταματάμε την κλήση με το κεντρικό κουμπί;

 

Απόρριψη ? Ή να κλεινεις τον ηχο?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω πως μπορω να απενεργοποιησω το noise reduction της συκευης. Εχω πολλες φορες παραπονα οτι ακουγομαι σε βαθος, νομιζω οτι ειναι υπερβολικη αυτη η λειτουργια.

Επισης κατι αλλο που μου συνεβει ειναι οτι ενω ημουν στο ιντερνετ μεσω Η+ δυκτιου, η συσκευη εσβησε εντελως και εκανε επανεκκινηση μετα απο 5 λεπτα μονη της. Ειναι συνηθες φαινομενο? Ξερω θα εχει αναφερθει σε 300+ σελιδες αλλα ειναι αδυνατον να τις διαβασω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δοκιμάσει κάποια custom 4.0.4 που να είναι σβέλτη και να έχει καλή αυτονομία; Ο Γιάννης δεν βλέπω να βγάζει Omega 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δοκιμάσει κάποια custom 4.0.4 που να είναι σβέλτη και να έχει καλή αυτονομία; Ο Γιάννης δεν βλέπω να βγάζει Omega 4.0.4

 

Όταν βγήκε η 4.0.3 v15 της Omega, έβγαλε και μία 4.0.4.. Μπορείς να την βρεις από την κουζίνα της Omega ΕΔΩ.. Η διαφορά είναι πως η 4.0.3 είναι AOSP, ενώ η 4.0.4 AOKP.. Γενικότερα όμως, έχω ακούσει καλά σχόλια.. Αναμένουμε κάτι νέο πλέον, αφού ο Γιάννης είχε πει πως θα ετοιμάσει κάτι και για μας.. τα παιδιά του S2.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Απόρριψη ? Ή να κλεινεις τον ηχο?

 

Όχι δεν με κατάλαβες ή εγώ δεν το έθεσα σωστά. Αφού μιλήσουμε να κλείσουμε την γραμμή με το κουμπί και όχι από την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά περιμένει την Jellybean που σίγουρα θα πάρει και το S2 :shifty:

 

Μην ορκίζεσαι :cool:

 

Όχι δεν με κατάλαβες ή εγώ δεν το έθεσα σωστά. Αφού μιλήσουμε να κλείσουμε την γραμμή με το κουμπί και όχι από την οθόνη.

 

Μπορείς να κλείνεις τη γραμμή με το κουμπί POWER

Ρυθμίσεις - Κλήση - Απάντηση/τερματ. κλήσης - Τερματισμός κλήσης και κάνεις tick την τελευταία επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιω το noise reduction ???

 

Αν είσαι μαμά, σε κάθε κλήση εμφανίζεται η επιλογή την ώρα που μιλάς.

Αν είσαι σε custom, υπάρχουν διάφορα mods.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιω το noise reduction ???

 

Δεν απενεργοποιειται μόνιμα!Κάθε φορά που θα μιλάς θα πρέπει να το απενεργοποιεις από τον dialer.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την Omega 10.4 (Gingerbread) με εγκατεστημένο το παλιό Superuser. Θέλω να το αντικαταστήσω με το νέο SuperSU. Πως θα το κάνω αυτό χωρίς να έχω μπερδέματα στο root?

 

EDIT: τακτοποιήθηκε. Δίνω και το link σε περίπτωση που το χρειαστεί κάποιος link

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

παιδες τρεχω τη cm9 RC2 με Vodafone . εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο μοντεμ? με το LPS δεν πιανει καλο σημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...