Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά του ξέρω ότι μπορεί να βγει off topic αλλά ξέρει κανείς πως δουλεύει η εφαρμογή torque

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σήμερα πήρα τον ODB adaptora και επαθα πλάκα!!! ανοίγεις Bluetooth κανεις pair με τον κωδικό της φύσας και ανοίγεις torque !!! αν έχεις πάρει και καλό adaptor υποστηρίζει και faster communication οπότε πατάς γκάζι και βλέπεις τα στροφόμετρα να πηγαίνουν μαζί στο κινητό και στο αμάξι ... σβήνει και βλάβες !!! είναι σαν να έχεις ένα διαγνωστικό μαζί σου !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΟΙΟΟΟΟΟ καλό παιδάκι θα μπορουσε να μου δώσει ένα battery mod % για την 2.3.4 XWKI4 που να μην ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ STOCK ????? παρακαλώωωωωωωωωωωωωω !!!! :D

 

παρακαλώωωωωωωωωωωωωω !!!!!! :cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας καθος το κινητο μετα το Root μου βγαζει το logo της samsung.. επισκεφτηκα αυτο το Link : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113928 και πηγα εκει που γραφει : VODAFONE Greece

 

BUKG2:http://www.multiupload.com/FQIFJ7IIKC

Firmware info: PDA:BUKG2| PHONE:BUKG1| CSC:VGRKE2

 

BUKG2 Stock Kernel: http://www.multiupload.com/EDZSOA710N

Password: intratech@XDA

το λαθος μου ηταν που ενω τα αποσυμπιεσα περασα μονο το ενα στο PDA απο τα δυο αρχεια (δε θυμαμαι πιο) και στην εκκινηση το κινητο μου εμφανιζει ξανα και ξανα το λογοτυπο της samsung.... εχω το samsung galaxy s 2.οποιος μπορει τον παρακαλαω να με βοηθησει γιατι εδω και 4 ωρες κανω πατεντες αλλα ματαια...ευχαριστω..:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας καθος το κινητο μετα το Root μου βγαζει το logo της samsung.. επισκεφτηκα αυτο το Link : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113928 και πηγα εκει που γραφει : VODAFONE Greece

 

BUKG2:http://www.multiupload.com/FQIFJ7IIKC

Firmware info: PDA:BUKG2| PHONE:BUKG1| CSC:VGRKE2

 

BUKG2 Stock Kernel: http://www.multiupload.com/EDZSOA710N

Password: intratech@XDA

το λαθος μου ηταν που ενω τα αποσυμπιεσα περασα μονο το ενα στο PDA απο τα δυο αρχεια (δε θυμαμαι πιο) και στην εκκινηση το κινητο μου εμφανιζει ξανα και ξανα το λογοτυπο της samsung.... εχω το samsung galaxy s 2.οποιος μπορει τον παρακαλαω να με βοηθησει γιατι εδω και 4 ωρες κανω πατεντες αλλα ματαια...ευχαριστω..:(

Δοκίμασες να την φλασάρεις ξανά; Έχε υπ' όψιν σου πάντως πως μετά το φλασάρισμα αργεί αρκετά να ξεκινήσει (τακτοποιεί τα αρχεία και φτιάχνει την cache) και φαίνεται σαν να έχει κολλήσει στο σήμα της Samsung. Αφού όμως δεν έκανες σωστά την διαδικασία θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις ξανά.

Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νικο χιλια συγνωμη αλλα επειδη ειμαι νεος στην παρεα του android δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω... πες μου τι πρεπει να κατεβασω και πως να το κανω μεσω ODIN αν απο εκει ειναι η γιαδικασια και θα το κανω...οταν περασα το πιο πανω firmware απο το ODIN μου αργησε να γινει,περιπου στα 3 λεπτα αλλα μολις τελιοσε και εκανε επανεκινιση το κινητο εβγαζε παλι το λογοτυπο.. :/ δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ με αυτη την ιστορια...απλα σε παρακαλω αν μπορεισ να μου δωσεις λινκ με τα αρχεια που κατεβαζω και ποια διαδικασια ακολουθω (γιατι για να ειμαι ηλικρινης οταν μου εγραψες για φλασαρισμα δεν το πιασα πως γινετε...) ωστε να το κανω βημα βημα και επιτελους να ανοιξει το τηλεφωνο..
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να στησεις παλι τις επαφες σου απο το google account και να τις ξαναπερασεις?Να δεις αν φταιει το google

 

Εννοείς να τις σβησω και να τις ξαναγραψω στο google ή να τις διαγραψω απο το τηλεφωνο και να ξανασυγχρονισω με το google?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιος μπορει να πει πως μπορω να κανω ασφαλη καταργηση σε usb που συνδεσα στο sg2?

 

Κατεβάζεις την μπάρα και κάνεις κλικ (ταπ ) :p

 

ΥΓ. Το torque τα σπάει, και δεν θέλει και κανέναν ακριβό αντάπτορα και ο ELM327 των 15usd υποστηρίζει faster communication.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το κανω και τιποτα εβγαλα το usb και τωρα δεν μπορω να συνδεθω στον υπολογιστη τη βλεπει σαν αγνωστη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την μπάρα και κάνεις κλικ (ταπ ) :p

 

ΥΓ. Το torque τα σπάει, και δεν θέλει και κανέναν ακριβό αντάπτορα και ο ELM327 των 15usd υποστηρίζει faster communication.

 

δυστυχως το κανω και τιποτα εβγαλα το usb και τωρα δεν μπορω να συνδεθω στον υπολογιστη τη βλεπει σαν αγνωστη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το κανω και τιποτα εβγαλα το usb και τωρα δεν μπορω να συνδεθω στον υπολογιστη τη βλεπει σαν αγνωστη συσκευη

 

Θα πρέπει όταν πατάς πάνω εκεί να σου το κάνει κατάργηση, να θυμάσαι δεν είναι όλα τα στικάκια 100% συμβατά οπότε μπορεί να σου κάνει νούμερα. Τώρα που δεν στο βλέπει στο Pc, κάνε μια επανεκκίνηση το κινητό και πιθανώς θα σου επανέλθει

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει όταν πατάς πάνω εκεί να σου το κάνει κατάργηση, να θυμάσαι δεν είναι όλα τα στικάκια 100% συμβατά οπότε μπορεί να σου κάνει νούμερα. Τώρα που δεν στο βλέπει στο Pc, κάνε μια επανεκκίνηση το κινητό και πιθανώς θα σου επανέλθει

 

τα στικακια αυτα τα εχω ξαναδει τωρα και επανακινησεις εχω κανει αλλα τιποτα, καμια αλλη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τον ODB adaptora και επαθα πλάκα!!! ανοίγεις Bluetooth κανεις pair με τον κωδικό της φύσας και ανοίγεις torque !!! αν έχεις πάρει και καλό adaptor υποστηρίζει και faster communication οπότε πατάς γκάζι και βλέπεις τα στροφόμετρα να πηγαίνουν μαζί στο κινητό και στο αμάξι ... σβήνει και βλάβες !!! είναι σαν να έχεις ένα διαγνωστικό μαζί σου !!!

Να σας ενημερωσω μονο να μην αφηνετε στην obd συνδεμενο το bluetooth γιατι ανεβαζει τρελες θερμοκρασιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερωσω μονο να μην αφηνετε στην obd συνδεμενο το bluetooth γιατι ανεβαζει τρελες θερμοκρασιες.

 

Μάλλον το αυτοκίνητό σου φταίει γιατί σε μένα είναι μια χαρά και το έχω εκεί από τον περασμένο Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το αυτοκίνητό σου φταίει γιατί σε μένα είναι μια χαρά και το έχω εκεί από τον περασμένο Σεπτέμβρη.

 

 

Και εγω το ιδιο αλλα οχι απο τον Σεπτεμβρη απο τον Γεναρη του 10 ειναι μονιμα συνδεδεμενο και δεν εχω δει ποτε κατι περιεργο.........

Και μαλιστα καποια στιγμη που μου εδωσε μια βλαβη το Volvo μου στο ταμπλω ταυτοχρονα την ειδα και στο SII και καπακι μεσω internet ειδα τι ακριβως ηταν η ζημια (αισθητηρας πιεσης αερα με αποτελεσμα να μην κραταει κανονικα ρελαντι......)

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τον ODB adaptora και επαθα πλάκα!!! ανοίγεις Bluetooth κανεις pair με τον κωδικό της φύσας και ανοίγεις torque !!! αν έχεις πάρει και καλό adaptor υποστηρίζει και faster communication οπότε πατάς γκάζι και βλέπεις τα στροφόμετρα να πηγαίνουν μαζί στο κινητό και στο αμάξι ... σβήνει και βλάβες !!! είναι σαν να έχεις ένα διαγνωστικό μαζί σου !!!

φιλε δωσε Link να παραγγειλουμε και μεις.

 

edit: αυτα εδω κανουν?

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=obd2+bluetooth&_sacat=0&_odkw=fiesta+obd2+bluetooth&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο αλλα οχι απο τον Σεπτεμβρη απο τον Γεναρη του 10 ειναι μονιμα συνδεδεμενο και δεν εχω δει ποτε κατι περιεργο.........

Και μαλιστα καποια στιγμη που μου εδωσε μια βλαβη το Volvo μου στο ταμπλω ταυτοχρονα την ειδα και στο SII και καπακι μεσω internet ειδα τι ακριβως ηταν η ζημια (αισθητηρας πιεσης αερα με αποτελεσμα να μην κραταει κανονικα ρελαντι......)

 

οταν είναι μόνιμα συνδεδεμένο δεν τρώει την μπαταρία του αυτοκινήτου; γιατι διαβασα οτι μην αφήνετε τον adaptor πανω στο αμάξι γιατι δεν έχει off.

Link to comment
Share on other sites

φιλε δωσε Link να παραγγειλουμε και μεις.

 

edit: αυτα εδω κανουν?

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=obd2+bluetooth&_sacat=0&_odkw=fiesta+obd2+bluetooth&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

εγω πήρα αυτόν http://viewitem.eim.ebay.gr/Android-Torque-OBDOBD2CANJ1850PWM-Bluetooth-Diagnostic-Universal-Interface-/120801586074/item ΠΑΙΖΕΙ με faster communication και υποστηρίζει ΌΛΑ τα προτόκολλα (επειδη έχω 4 αυτοκίνητα) . Στο Α3 μου που δοκίμασα παίζει σφαίρα. Πολύ καλός seller που απαντάει κατευθείαν στα mail και γνωρίζει το "άθλημα" και δοκιμάζει τους adaptors εναν εναν πριν τους στείλει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε stock 2.3.4 μπορω να κανω την μπαταρια φενεται με ποσοστο?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε stock 2.3.4 μπορω να κανω την μπαταρια φενεται με ποσοστο?

 

Σου απαντηθηκε στο αλλο τοπικ. Μην ρωτας σε πολλες μεριες θα χασουμε τη μπαλα ;-) Καλο ροοταρισμα!

Link to comment
Share on other sites

οταν είναι μόνιμα συνδεδεμένο δεν τρώει την μπαταρία του αυτοκινήτου; γιατι διαβασα οτι μην αφήνετε τον adaptor πανω στο αμάξι γιατι δεν έχει off.

 

Δεν ειχα ποτε μου τετοιο θεμα....

Και σημειωτεων η μπαταρια απο το V50 μου ειναι της μαμας του απο το 2006 Μαρτιο..... φαντασου.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να τις σβησω και να τις ξαναγραψω στο google ή να τις διαγραψω απο το τηλεφωνο και να ξανασυγχρονισω με το google?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Να τις πειραξεις απο το gmail στον υπολογιστη σου και στη συνεχεια να τις συγχρονισεις στο galaxy.Επειτα δοκιμασε το social hub να δεις αν θα τις ξαναχαλασει.Λιγο κουραστικο το ξερω αλλα δεν μου ερχεται κατι αλλο αυτη τη στιγμη :(

Edited by sarpan
Link to comment
Share on other sites

Να τις πειραξεις απο το gmail στον υπολογιστη σου και στη συνεχεια να τις συγχρονισεις στο galaxy.Επειτα δοκιμασε το social hub να δεις αν θα τις ξαναχαλασει.Λιγο κουραστικο το ξερω αλλα δεν μου ερχεται κατι αλλο αυτη τη στιγμη :(

 

Μα στο gmail ειναι μια χαρα.Οταν συγχρονιζω με socialhub και περνιουνται του facebook οι επαφες τοτε γινονται κουβαρι...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο, εχω 13.2.2 jKay Settings γιατι για να ειμαι ειλικρινης δεν βρηκα κατι αμαν ενδιαφερον στη νεα εκδοση του αλλα μιας κ εχω χρονο σημερα.. Αν κανω extract το νεο τελευταιο deluxe settings.apk απο καποιο θεμα του κ το περασω σε'μενα δεν πρεπει να δουλεψει εστω κ μερικως?
Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο, εχω 13.2.2 jKay Settings γιατι για να ειμαι ειλικρινης δεν βρηκα κατι αμαν ενδιαφερον στη νεα εκδοση του αλλα μιας κ εχω χρονο σημερα.. Αν κανω extract το νεο τελευταιο deluxe settings.apk απο καποιο θεμα του κ το περασω σε'μενα δεν πρεπει να δουλεψει εστω κ μερικως?

 

Ούτε μερικώς :)

Γιατί όμως δε θέλεις να βάλεις όλο το καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...