Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεσαι sd κάρτα για να περάσεις ρομ.Μάλλον από desire έρχεσαι και εσύ ε;

 

απο iphone ειμαι απλα ετσι μου ειπε κάποιος που ειχε s ii για να πάρω backap αλλα και για κάποιο άλλο λόγο τον οποίο δεν τον θυμάμαι:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο iphone ειμαι απλα ετσι μου ειπε κάποιος που ειχε s ii για να πάρω backap αλλα και για κάποιο άλλο λόγο τον οποίο δεν τον θυμάμαι:wacko:

 

Δε χρειάζεσαι φίλε μου extra sd card για να περάσεις ρομ.Η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου χωρίζεται σε 2 μέρη, από τα οποία το ένα δε σβήνεται όταν περνάς ρομ.Εκεί αποθηκεύονται και τα backup :)

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεσαι φίλε μου extra sd card για να περάσεις ρομ.Η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου χωρίζεται σε 2 μέρη, από τα οποία το ένα δε σβήνεται όταν περνάς ρομ.Εκεί αποθηκεύονται και τα backup :)

 

ωραια τοτε. αν μπορει κάποιος να μου στειλει ενα πμ η εδω για πια ρομ να περασω ιδίως για καλύτερη απόδοση της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την official beta ICS για να δω τι έχουμε να περιμένουμε.

Αφου είδα αυτα που ήθελα θέλησα να γυρίσω πίσω φλασαροντας την KI4 και παράλληλα να μηδενισω τον counter.

 

Αφου πέρασα την ρομ με το Odin, η συσκευη ξεκινά να μπουταρει αλλα μόλις φθανει στο S ξανακάνει reboot. Όσο και να το αφήσω συνεχίζεται το ίδιο.

 

Φλάσαρα με Odin τον παλιο boot loader, μηδενισε ο counter αλλα οποία γνησια ρομ και να φλασάρω γίνεται το ίδιο. Αφου παίξει το εφέ του μπουτ παει στο S σταματα για λίγο και μετα πάλι απο την αρχη.

Δοκίμασα εκτός απο την KI4 2.3.4 και την KJ3

 

Δεν ξέρω αν το μπρικαρα η αν δεν κάνω κάτι σωστα.

Ευτυχώς μηδενισει και αν χρειαστεί σέρβις είμαι καθαρός.

 

Έχει κανεις καμία ιδέα πριν τομπακεταρω?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την official beta ICS για να δω τι έχουμε να περιμένουμε.

Αφου είδα αυτα που ήθελα θέλησα να γυρίσω πίσω φλασαροντας την KI4 και παράλληλα να μηδενισω τον counter.

 

Αφου πέρασα την ρομ με το Odin, η συσκευη ξεκινά να μπουταρει αλλα μόλις φθανει στο S ξανακάνει reboot. Όσο και να το αφήσω συνεχίζεται το ίδιο.

 

Φλάσαρα με Odin τον παλιο boot loader, μηδενισε ο counter αλλα οποία γνησια ρομ και να φλασάρω γίνεται το ίδιο. Αφου παίξει το εφέ του μπουτ παει στο S σταματα για λίγο και μετα πάλι απο την αρχη.

Δοκίμασα εκτός απο την KI4 2.3.4 και την KJ3

 

Δεν ξέρω αν το μπρικαρα η αν δεν κάνω κάτι σωστα.

Ευτυχώς μηδενισει και αν χρειαστεί σέρβις είμαι καθαρός.

 

Έχει κανεις καμία ιδέα πριν τομπακεταρω?

 

ποποπο σοβαρα μιλας φιλε????

ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρξει λυση...

ξερω οτι δεν ειναι η κατάλληλη ωρα να ρωτησω μια και σιγουρα το μυαλο σου ειναι στο κινητο σου τωρα αλλα τι εντυπωσεις σου αφησε το παγωτο?

ειδες κατι που να αξιζει τον κοπο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μηπως εχει κανεις root σε ι9100 με αριθμο κατασκευης BOKK1 γιατι δεν βρισκω πουθενα καποιο kernel ουτε με το cf root απλα θελω ελληνικο μενου..υπαρχει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την official beta ICS για να δω τι έχουμε να περιμένουμε.

Αφου είδα αυτα που ήθελα θέλησα να γυρίσω πίσω φλασαροντας την KI4 και παράλληλα να μηδενισω τον counter.

 

Αφου πέρασα την ρομ με το Odin, η συσκευη ξεκινά να μπουταρει αλλα μόλις φθανει στο S ξανακάνει reboot. Όσο και να το αφήσω συνεχίζεται το ίδιο.

 

Φλάσαρα με Odin τον παλιο boot loader, μηδενισε ο counter αλλα οποία γνησια ρομ και να φλασάρω γίνεται το ίδιο. Αφου παίξει το εφέ του μπουτ παει στο S σταματα για λίγο και μετα πάλι απο την αρχη.

Δοκίμασα εκτός απο την KI4 2.3.4 και την KJ3

 

Δεν ξέρω αν το μπρικαρα η αν δεν κάνω κάτι σωστα.

Ευτυχώς μηδενισει και αν χρειαστεί σέρβις είμαι καθαρός.

 

Έχει κανεις καμία ιδέα πριν τομπακεταρω?

 

Δοκίμασε να βάλεις μια ρομ με όλα τα αρχεία για το odin όχι μόνο για pda

Link to comment
Share on other sites

ποποπο σοβαρα μιλας φιλε????

ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρξει λυση...

ξερω οτι δεν ειναι η κατάλληλη ωρα να ρωτησω μια και σιγουρα το μυαλο σου ειναι στο κινητο σου τωρα αλλα τι εντυπωσεις σου αφησε το παγωτο?

ειδες κατι που να αξιζει τον κοπο???

 

Δεν πρόλαβα να δω και πολλα γιατι υπάρχουν σημαντικά προβληματα. Για παράδειγμα η camera κρασαρε πριν ανοίξει.

Γενικα πάντως τα μενου ειναι σαφώς πιο όμορφα, πατώντας παρατεταμένη το home button έχουμε την μικρογραφία των εφαρμογών που τρέχουν όπως ξέρουμε απο τα βίντεο που έχουμε δει με ICS.

Στην beta δεν ειναι πιο γρήγορο με το ICS και παρουσιάζονται κάποιες φορές καθυστερήσεις.

Χρειαζεται δουλεια ακόμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις μια ρομ με όλα τα αρχεία για το odin όχι μόνο για pda

Έχεις καποιο link?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχεις καποιο link?

 

Στο thread του intratech http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

Τώρα ποιο απ' όλα...Εμένα 1 φορά μου είχε τύχει και κατέβαζα διάφορα μέχρι να πετύχω ένα που να τα έχει όλα.

Αν το κατεβάσεις πάντως, δες πάνω στον οδηγό του πως-που μπαίνουν τα 3 αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την official beta ICS για να δω τι έχουμε να περιμένουμε.

Αφου είδα αυτα που ήθελα θέλησα να γυρίσω πίσω φλασαροντας την KI4 και παράλληλα να μηδενισω τον counter.

 

Αφου πέρασα την ρομ με το Odin, η συσκευη ξεκινά να μπουταρει αλλα μόλις φθανει στο S ξανακάνει reboot. Όσο και να το αφήσω συνεχίζεται το ίδιο.

 

Φλάσαρα με Odin τον παλιο boot loader, μηδενισε ο counter αλλα οποία γνησια ρομ και να φλασάρω γίνεται το ίδιο. Αφου παίξει το εφέ του μπουτ παει στο S σταματα για λίγο και μετα πάλι απο την αρχη.

Δοκίμασα εκτός απο την KI4 2.3.4 και την KJ3

 

Δεν ξέρω αν το μπρικαρα η αν δεν κάνω κάτι σωστα.

Ευτυχώς μηδενισει και αν χρειαστεί σέρβις είμαι καθαρός.

 

Έχει κανεις καμία ιδέα πριν τομπακεταρω?

 

Κώστα κάπου είχα διαβάσει (δεν το βρίσκω τώρα) πως το ICS κάνει και repartition, οπότε δοκίμασε να φλασάρεις με 512πιτ και τσεκαρισμένο το repartition!

Link to comment
Share on other sites

Στο thread του intratech http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

Τώρα ποιο απ' όλα...Εμένα 1 φορά μου είχε τύχει και κατέβαζα διάφορα μέχρι να πετύχω ένα που να τα έχει όλα.

Αν το κατεβάσεις πάντως, δες πάνω στον οδηγό του πως-που μπαίνουν τα 3 αρχεία.

 

Δυστυχώς με την σύνδεση που έχω χρειαζεται 2.5 ωρες για καθε ρομ οπότε αν κάποιος έχει καποιο link η μπορει να μου την ανεβάσει κάπου θα είμαι υπόχρεος.

 

Αυτο που λες πρέπει να ειναι γιατι η ICS είχε 4 αρχεία και μάλιστα ξέχασα να τσεκάρω το repartition όταν φλάσαρα που χρειαζεται να ειναι τσεκαρισε νέο όταν έχεις πολλα αρχεία και όχι μόνο ένα tar.

 

H ICS είχε και kernel και τον έβαλα απερισκεπτα στο CSC στο Odin. Ξέρετε που πρέπει να μπει?

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μηπως εχει κανεις root σε ι9100 με αριθμο κατασκευης BOKK1 γιατι δεν βρισκω πουθενα καποιο kernel ουτε με το cf root απλα θελω ελληνικο μενου..υπαρχει κατι?

 

Φίλε κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και σταμάτα να παιδεύεσαι με τα Ελληνικά official releases, βάλλε την ΚΚ5 που είναι και η τελευταία και θα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την σύνδεση που έχω χρειαζεται 2.5 ωρες για καθε ρομ οπότε αν κάποιος έχει καποιο link η μπορει να μου την ανεβάσει κάπου θα είμαι υπόχρεος.

 

Αυτο που λες πρέπει να ειναι γιατι η ICS είχε 4 αρχεία και μάλιστα ξέχασα να τσεκάρω το repartition όταν φλάσαρα που χρειαζεται να ειναι τσεκαρισε νέο όταν έχεις πολλα αρχεία και όχι μόνο ένα tar.

 

H ICS είχε και kernel και τον έβαλα απερισκεπτα στο CSC στο Odin. Ξέρετε που πρέπει να μπει?

 

Στο PDA μπαίνει ο κενρελ Κώστα, κάνε το εξής με αυτήν την σειρά

 

wipe data /cache /dalvik

Flash όποια έχεις με 512πιτ και τσεκαρισμένο ρεπαρτιτιον

wipe data ξανά

boot

restore backup (ελπίζω να έχεις :P)

Link to comment
Share on other sites

H ΚΚ5 εχει αγγλικο μενου? μου κανει αφου η συσκευη μου ειναι bokk1 ?? Aπλα θελω να ειμαι κοντα στην official εκδοση και να μου κανουν update το μαρκετ και αυτα...root θελω να κανω Edited by tequilony
Link to comment
Share on other sites

H ΚΚ5 εχει αγγλικο μενου? μου κανει αφου η συσκευη μου ειναι bokk1 ?? Aπλα θελω να ειμαι κοντα στην official εκδοση και να μου κανουν update το μαρκετ και αυτα

 

Εννοείται όλες έχουν ελληνικό μενού.. και εννοείται πως κάνει για την συσκευή σου. Stock είναι η ΚΚ5 απλά δεν έψαξα εάν είναι Leaked ή δόθηκε official.. δεν έχει και πολύ σημασία

Link to comment
Share on other sites

Στο PDA μπαίνει ο κενρελ Κώστα, κάνε το εξής με αυτήν την σειρά

 

wipe data /cache /dalvik

Flash όποια έχεις με 512πιτ και τσεκαρισμένο ρεπαρτιτιον

wipe data ξανά

boot

restore backup (ελπίζω να έχεις :P)

 

Φίλε αυτη την στιγμη δεν έχω custom recovery για να κάνω wipe.

Είμαι με φλασαρισμενη την γνήσια ΚΙ4 τον παλιο boot loader

 

Χρειάζομαι οπωσδήποτε μια official ρομ με ξεχωριστά τα αρχεία.

Σκέφτομαι τωρα να φλασάρω ένα kernel ξεχωριστά να δω μήπως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις καποιο λινκ που να λεει τον τροπο του ροοτ? Ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

 

κατεβάζεις αυτό CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM5.zip

 

και το φλασάρεις με odin as PDA (το κάνεις extract πρώτα, το .tar που έχει μέσα βάζεις στο ODIN)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτη την στιγμη δεν έχω custom recovery για να κάνω wipe.

Είμαι με φλασαρισμενη την γνήσια ΚΙ4 τον παλιο boot loader

 

Χρειάζομαι οπωσδήποτε μια official ρομ με ξεχωριστά τα αρχεία.

Σκέφτομαι τωρα να φλασάρω ένα kernel ξεχωριστά να δω μήπως.

 

Δεν μας πειράζει και δεν χρειάζεσαι ξεχωριστά αρχεία. Πας με αυτή την σειρά.

 

-Flash KJ3 (ή όποια έχεις) official με 512πιτ και τσεκαρισμένο repartition

-Flash τον αντίστοιχο CF-root από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

-Boot σε CWM

-wipe data/factory reset / wipe cache / wipe dalvik

-Boot

 

(απλά αφού δεν μπορείς να κάνεις wipe ΠΡΙΝ το φλασάρισμα ενδέχεται να χρειαστεί να ξαναφλασάρεις

 

εάν πάλι έχεις bootloops

-Flash ξανά χωρίς repartition αυτή την φορά

 

Θα πρέπει να σου δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω απλα απο αυτα που εχει να κατεβασω δεν τεριαζει καποιο με τον αριθμο συσκευης ΒΟΚΚ1 το ΚΚ1 δηλαδη η δεν παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας πειράζει και δεν χρειάζεσαι ξεχωριστά αρχεία. Πας με αυτή την σειρά.

 

-Flash KJ3 (ή όποια έχεις) official με 512πιτ και τσεκαρισμένο repartition

-Flash τον αντίστοιχο CF-root από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

-Boot σε CWM

-wipe data/factory reset / wipe cache / wipe dalvik

-Boot

 

(απλά αφού δεν μπορείς να κάνεις wipe ΠΡΙΝ το φλασάρισμα ενδέχεται να χρειαστεί να ξαναφλασάρεις

 

εάν πάλι έχεις bootloops

-Flash ξανά χωρίς repartition αυτή την φορά

 

Θα πρέπει να σου δουλέψει.

 

Το pit που το βρίσκω?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το pit που το βρίσκω?

 

512 Pit κολλημένος από το SGS, ext4.pit χρειάζεσαι στο S2 και στο ανεβάζω σε λίγο

 

Edit. http://hotfile.com/dl/116093205/245d3f0/u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit.

 

Μου είπες πως δεν τσέκαρες Repartition όταν έβαλες ICS, οπότε αν θες για αρχή, κάνε την τελευταία διαδικασία που έγραψα, απλά χωρίς να βάλεις πιτ, και χωρίς να τσεκάρεις repartition και βλέπουμε εάν δεν παίξει σου κατεβάζω ρομ με 3 αρχεία (συνιστάται όταν κάνεις repartition να έχεις 3 αρχεία, εγώ κάνω και με το ένα αρχείο και δεν είχα πρόβλημα ποτέ)

 

Σε καμία περίπτωση μη το στείλεις service (για να μην κάνεις να το πάρεις καμιά εβδομάδα το λέω) το S2 είναι σχεδόν unbrickable όπως και ο προκάτοχός του!

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

512 Pit κολλημένος από το SGS, ext4.pit χρειάζεσαι στο S2 και στο ανεβάζω σε λίγο

 

Edit. http://hotfile.com/dl/116093205/245d3f0/u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit.

 

Μου είπες πως δεν τσέκαρες Repartition όταν έβαλες ICS, οπότε αν θες για αρχή, κάνε την τελευταία διαδικασία που έγραψα, απλά χωρίς να βάλεις πιτ, και χωρίς να τσεκάρεις repartition και βλέπουμε εάν δεν παίξει σου κατεβάζω ρομ με 3 αρχεία (συνιστάται όταν κάνεις repartition να έχεις 3 αρχεία, εγώ κάνω και με το ένα αρχείο και δεν είχα πρόβλημα ποτέ)

 

Σε καμία περίπτωση μη το στείλεις service (για να μην κάνεις να το πάρεις καμιά εβδομάδα το λέω) το S2 είναι σχεδόν unbrickable όπως και ο προκάτοχός του!

Οκ τα κάνω και βλέπουμε. Ευχαριστω πάντως.

 

Edit θα άργησω να σε ενημερώσω γιατι το hotfile μου λέει να περιμένω 20 λεπτα για να κατέβασω το PIT

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω απλα απο αυτα που εχει να κατεβασω δεν τεριαζει καποιο με τον αριθμο συσκευης ΒΟΚΚ1 το ΚΚ1 δηλαδη η δεν παιζει ρολο?

 

Για ΚΚ5 δεν μιλάμε τόση ώρα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...