Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε δεν είχα όσο ελεύθερο χρόνο προφανώς απαιτείται. Αν θες να βοηθήσεις βοηθάς όπως πάμπολλα άλλα μέλη του forum αλλιώς μην βοηθάς αλλά μην μας την λες οκ? Έιναι απλό νομίζω... Επίσης τα review τα διάβασα και πιο πολύ με μπέρδεψαν όπως κάθε λογικός άνθρωπος μπορεί να καταλάβει

 

Ναι μπορεί ναι σου πάρει και 3 λεπτά να την βρεις στο μαρκετ και να διαβάσεις την 1η σελίδα με τα reviews έχεις δίκιο... Όπως επίσης κανένας λογικός άνθρωπος δεν μπορεί να καταλάβει από την 1 σελίδα κιόλας των Reviews ότι 9 στους 10 έβαλαν 5 αστέρια και έγραψαν πως λειτουργεί άψογα. Και δεν έχει να κάνει με το αν θέλει κάποιος να βοηθήσει η όχι, αλλά με το να μην τα περιμένουμε όλα σερβιρισμένα στο πιάτο

 

@bbbb ναι συμφωνώ προς το παρόν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος για CM, από την στιγμή που το SGS2 είναι τερατάκι και παίζει καλά με ότι ρομ και να του βάλεις, απλά επειδή είπες πως ο λόγος που την παράτησες ήταν τα themes και η μουντίλα γι'αυτό σχολίασα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έκανα root το κινητό μου με τον δεύτερο τρόπο (CFRoot). Πέρα από το backup του φακέλου efs υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω έτσι ώστε να είμαι καλυμμένος αν γίνει καμία στραβή; Γενικά τι άλλο μου προτείνετε να κάνω; Θέλω να "παγώσω" κάποιες εφαρμογές για να μην τρέχουν και μου τρώνε μπαταρία. Αυτό θα το κάνω με το Titanium;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα root το κινητό μου με τον δεύτερο τρόπο (CFRoot). Πέρα από το backup του φακέλου efs υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω έτσι ώστε να είμαι καλυμμένος αν γίνει καμία στραβή; Γενικά τι άλλο μου προτείνετε να κάνω; Θέλω να "παγώσω" κάποιες εφαρμογές για να μην τρέχουν και μου τρώνε μπαταρία. Αυτό θα το κάνω με το Titanium;

 

Ναι.

Εγώ προτείνω και to addfree για να σου κόβει τις διαφημίσεις.

Από κει και πέρα περί ορέξεως....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ να ρωτησω και εγω κατι ηρθε η ωρα να αλλαξω ρομ(ειμαι rooted στην omega) και θελω να ρωτησω τι κινησεις κανω για να σωσω contacts photos προγραμματα και γενικα με το που βαλω την καινουργια να εχω το τηλ οπως πριν. και κατι αλλο στο titanium back up πρεπει να κανω ενα ενα τα applications?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ να ρωτησω και εγω κατι ηρθε η ωρα να αλλαξω ρομ(ειμαι rooted στην omega) και θελω να ρωτησω τι κινησεις κανω για να σωσω contacts photos προγραμματα και γενικα με το που βαλω την καινουργια να εχω το τηλ οπως πριν. και κατι αλλο στο titanium back up πρεπει να κανω ενα ενα τα applications?

 

Με titanium θα το κάνεις.Έχει επιλογή ΜΑΖΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ και τα επιλέγεις όλα μαζί αυτά που θες.

Link to comment
Share on other sites

Με titanium θα το κάνεις.Έχει επιλογή ΜΑΖΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ και τα επιλέγεις όλα μαζί αυτά που θες.

αυτο το εχει το pro? Γιατι εχω το απλο και δεν βρισκω κατι μαζικο

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχει το pro? Γιατι εχω το απλο και δεν βρισκω κατι μαζικο

 

Αν πατήσεις το κάτω αριστερά πλήκτρο θα το δεις :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί ναι σου πάρει και 3 λεπτά να την βρεις στο μαρκετ και να διαβάσεις την 1η σελίδα με τα reviews έχεις δίκιο... Όπως επίσης κανένας λογικός άνθρωπος δεν μπορεί να καταλάβει από την 1 σελίδα κιόλας των Reviews ότι 9 στους 10 έβαλαν 5 αστέρια και έγραψαν πως λειτουργεί άψογα. Και δεν έχει να κάνει με το αν θέλει κάποιος να βοηθήσει η όχι, αλλά με το να μην τα περιμένουμε όλα σερβιρισμένα στο πιάτο

 

Κάποιος μπορεί να έχει καεί ή να μην νοιώθει τόσο άνετα με μονταρίσματα (ή να μην έχει χρόνο - αλλά κι αυτό το χλευάζεις)... τέσπα, ευχαριστώ για την βοήθεια

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το κάτω αριστερά πλήκτρο θα το δεις :happy:

Κατατοπισε με λιγο καλλιτερα γιατι πρωτη φορα το χρησιμοποιω ,το πατησα αλλα δεν βγαζει κατι σχετικο

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Το πάγωμα εφαρμογών στο titanium γίνεται μόνο με την pro-donate version.Δωρεάν λύση για την ίδια δουλειά είναι τo antek app manager
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μπορεί να έχει καεί ή να μην νοιώθει τόσο άνετα με μονταρίσματα (ή να μην έχει χρόνο - αλλά κι αυτό το χλευάζεις)... τέσπα, ευχαριστώ για την βοήθεια

Eχοντας το ίδιο πρόβλημα με σένα με το gps,δεν είδα το θαύμα με το gps aids τουλάχιστον με την free έκδοση.Τι παραπάνω κάνει η donate gps aids,εκτός από το να κατεβάζει τα gps xtra;

Μια λύση είναι να το ανοίγεις και να κατεβάζεις κάθε φορά το gps xtra.Eπίσης πριν ανοίξεις το πρόγραμμα πλοήγησης να περιμένεις να πιάσει σήμα το gps aids και αφού πιάσει,τότε να ανοίγεις το πρόγραμμα πλοήγησης.Γενικά με το gps παρατηρώ μια απρόβλεπτη συμπεριφορά σε σχέση πάντα με τους χρόνους κλειδώματος.Αν κλειδώσει και το αφήσεις κανένα 10λεπτο να "στρώσει",τότε δεν παρατηρώ έντονα την κίνηση του βέλους,όσο είμαι σταματημένος σε φανάρι.

Προσωπικά δεν πείθομαι ότι η samsung βάζει ποιοτικό δέκτη gps στα κινητά της.Τα ίδια προβλήματα είχα και με το samsung omnia 1 (ναι ξέρω άλλες εποχές-άλλο hardware-άλλο λειτουργικό) αλλά η ταλαιπωρία για να βρει σήμα ώρες-ώρες το s2, μου θυμίζει γιατί είχα φύγει τότε από samsung και πήγα σε htc...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ, πριν απο μερικες βδομαδες εκανα αναβαθμιση μεσω Kies απο 2.3.3 σε 2.3.5.

Τωρα το κινητο λεει:

Εκδοση βασικου φασματος

I9100BOKJ1

Εκδοση Kernel

2.6.35.7-I9100BOKK1-CL511356

root@DELL150 #2

Αριθμος κατασκευης

GINGERBREAD.BOKK1

Στον οδηγο για cfroot (θελω να βαλω την τελευταια omega) λεει να παω εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 και να κατεβασω το αρχειο συμφωνα με τον αριθμο κατασκευης (kk1). Τετοιο αρχειο ομως δεν υπαρχει...

Να κατεβασω το αρχειο για kj1 ή να πρεπει να φλασαρω πρωτα αλλη official rom και μετα να κανω cfroot?

Link to comment
Share on other sites

@ΒΒΒΒ

Χρήστο ειλικρινά πιστεύω ότι έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου η κάποιες παρτίδες έχουν άλλο τσιπάκι.

 

Διαβάζοντας το μήνυμα σου άνοιξα το Ndrive μέσα στο σπίτι που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή. Είναι στον πρώτο όροφο. κλείδωσε αμέσως.

 

http://img.tapatalk.com/295bcc62-f633-5d70.jpg

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα αν ημουν ο μοναδικος οκ.αλλα βλεπω και αλλες περιπτωσεις οπως π.χ. του efthimis31 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Κωστα αν ημουν ο μοναδικος οκ.αλλα βλεπω και αλλες περιπτωσεις οπως π.χ. του efthimis31

 

Αν υπάρχει τρόπος να βρούμε τι τσιπάκι φοράει για μα δούμε μήπως υπάρχουν διαφορετικά;

Δεν εξηγείται διαφορετικά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος θελει να αλλαξει τη stock Splash Screen Με καποια της επιλογης του, pm me!

δειτε εδω τι εννοω

Εμενα παντως μου βγαζει αυτο,δεν μπορω να τα κανω sense
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η ταλαιπωρία για να βρει σήμα ώρες-ώρες το s2, μου θυμίζει γιατί είχα φύγει τότε από samsung και πήγα σε htc...

 

Έχουν περάσει μερικά GS2 από τα χέρια μου και σε όλα μου έκανε μεγάλη εντύπωση η άψογη απόδοση του GPS. Πραγματικά μου φαίνονται πολύ παράξενα αυτά τα προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει μερικά GS2 από τα χέρια μου και σε όλα μου έκανε μεγάλη εντύπωση η άψογη απόδοση του GPS. Πραγματικά μου φαίνονται πολύ παράξενα αυτά τα προβλήματα.

Γιάννη γι αυτό λέω στον Χρήστο να το ψάξει λίγο. Είναι πολύ έμπειρος χρήστης και έχει τρέλα με την πλοήγηση.

Το απόγευμα το δοκίμασα σ ένα σημείο που ακόμα και το PNA μου είχε προβλήματα.

Πρόκειται για μια περιοχή με φτωχό γειτονιές του Καΐρου, όπου τα κτίρια είναι πολύ ψηλά και οι δρόμοι στενοί. Κλείδωσε άνετα και δεν έχασε το σήμα καθόλου.

 

 

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη γι αυτό λέω στον Χρήστο να το ψάξει λίγο. Είναι πολύ έμπειρος χρήστης και έχει τρέλα με την πλοήγηση.

Το απόγευμα το δοκίμασα σ ένα σημείο που ακόμα και το PNA μου είχε προβλήματα.

Πρόκειται για μια περιοχή με φτωχό γειτονιές του Καΐρου, όπου τα κτίρια είναι πολύ ψηλά και οι δρόμοι στενοί. Κλείδωσε άνετα και δεν έχασε το σήμα καθόλου.

 

 

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

off topic:ωραιο παντως το video σου Κωστα με την επιφανεια σου πολυ ομορφο,τακτοποιημενο...Μακαρι να το ΄χα και γω ετσι

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την ρομ του τουρκου; εχει πολυ ομορφο θεμα και λεω να την τεσταρω.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αρχιζω και πιστευω και εγω οτι καποια κινητα εχουν αλλο τσιπακι για gps.Κ εμενα αργουσε να κλειδωσει και περασα απο πανω ξανα το Modem και κατι εγινε.Παντως σε σχεση με ενα αλλο galaxy s II που ειχαμε τις ιδιες εκδοσεις,τους ιδιους kernel και γενικα ολα ιδια και τα ειχα διπλα διπλα,το galaxy του φιλου μου κλειδωνε σε κατι δευτερολεπτα σε εξωτερικο χωρο ενω εμενα κλειδωνε σε 1 λεπτο περιπου.(Βρισκαμε τους ιδιους δορυφορους αλλα εμενα απλα δεν κλειδωνε)Ειχαμε φροντισει να μην χρησιμοποιησουμε το gps για 10 μερες και οι δυο ωστε να ειμαστε οσο το δυνατον πιο πολυ αντικειμενικοι.Δεν ξερω πλεον αρχιζω και το παιρνω αποφαση οτι θα κλειδωνει σε 1-1,5 λεπτα και απλα δεν ασχολουμαι αλλο αν και το χρησιμοποιω ιδιαιτερα πολυ το gps.
Link to comment
Share on other sites

@vitriolis

Δεν είναι δύσκολο να κάνεις την συσκευή όπως η δική μου.

Τα εικονίδια μπορώ να στα δώσω. Από εκεί και πέρα χρειάζεσαι μόνο ένα Launcher που να δέχεται custom εικονίδια και το ics theme από το market.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@vitriolis

Δεν είναι δύσκολο να κάνεις την συσκευή όπως η δική μου.

Τα εικονίδια μπορώ να στα δώσω. Από εκεί και πέρα χρειάζεσαι μόνο ένα Launcher που να δέχεται custom εικονίδια και το ics theme από το market.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ποιο ημερολογιο(widget) χρησιμοποιεις και ποιο widget στο 0:51 ??Θα ηθελα να τα βαλω και γω γιατι ειναι πολυ ωραια.

 

Υ.Σ. Θα ηταν πολυ ωραιο νομιζω να δημιουργηθει ενα topic με ωραια widgets και γενικα πως μπορει να φτιαχνει κανεις ωραια την επιφανεια του(ετσι μου ηρθε σαν ιδεα :D)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ, πριν απο μερικες βδομαδες εκανα αναβαθμιση μεσω Kies απο 2.3.3 σε 2.3.5.

Τωρα το κινητο λεει:

Εκδοση βασικου φασματος

I9100BOKJ1

Εκδοση Kernel

2.6.35.7-I9100BOKK1-CL511356

root@DELL150 #2

Αριθμος κατασκευης

GINGERBREAD.BOKK1

Στον οδηγο για cfroot (θελω να βαλω την τελευταια omega) λεει να παω εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 και να κατεβασω το αρχειο συμφωνα με τον αριθμο κατασκευης (kk1). Τετοιο αρχειο ομως δεν υπαρχει...

Να κατεβασω το αρχειο για kj1 ή να πρεπει να φλασαρω πρωτα αλλη official rom και μετα να κανω cfroot?

 

Κατέβασε τον KK2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...