Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια θα το προσπαθησω αλλη μια φορα αλλιως παω για αλλη ρομ και ελπιζω μετα να ισιωσει :)
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια.Μολις πριν λιγο εβαλα το extended controls και αυτο μεσα εχει ενα widget που το σου δειχνει με ποσο τρεχει η cpu.Και μονιμος χωρις να εχω τιποτα ανοιχτο δειχνει η 500mhz ή 800mhz.Ειναι φυσιολογικο αυτο???
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::D

 

Γιωργο τι θα γινει με εκεινο το pm για δοκιμες και πειραματα?? Θα κανουμε τιποτα η τσαμπα περιμενω??

 

Νικολα απο εδω τον τελευταιο...!!!!!

 

http://www.box.com/s/7mt5c6qr2afkfcj2ad2m

 

Εχει date απο κατω...!!!

 

 

Ευχαριστω παιδια θα το προσπαθησω αλλη μια φορα αλλιως παω για αλλη ρομ και ελπιζω μετα να ισιωσει :)

 

Εσυ Γιωργαρα με αυτα που διαβαζω {γραφεις}.... Με εχεις μπερδεψει και εμενα...!!!!

 

Αλλα 7-8 Κονιακακια.... Τα εχω ρουφηξει εδω και 1/2 ωριτσες.... Αρα ειμαι σιγουρος οτι φταιει αυτο....!!!

 

Να πας και σε αλλη 'Rom' και να μας ξανα γραψεις Αγορινα μου Γλυκια...!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια.Μολις πριν λιγο εβαλα το extended controls και αυτο μεσα εχει ενα widget που το σου δειχνει με ποσο τρεχει η cpu.Και μονιμος χωρις να εχω τιποτα ανοιχτο δειχνει η 500mhz ή 800mhz.Ειναι φυσιολογικο αυτο???

 

Είναι φυσιολογικό όταν είναι ανοιχτή η οθόνη.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν παω να κανω root και κολισει το κινιτο οπως και το επαθα μπορω να παω σε καποιο καταστημα (germanos , multirama ...) για να μου

το συνεφερουν ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό όταν είναι ανοιχτή η οθόνη.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ααα μαλιστα.Απλα ρωτησα γιατι μου φανηκε λιγο υπερβολικο αλλα οκ.Μηπως ξερεις καμια εφαρμογη που να μου δειχνει ποσο cpu καταναλωνει το καθε προγραμμα?Κατι ειχα βρει αλλα δεν θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

Αν παω να κανω root και κολισει το κινιτο οπως και το επαθα μπορω να παω σε καποιο καταστημα (germanos , multirama ...) για να μου

το συνεφερουν ?

 

 

Γιατι δεν το φερνεις σε Εμενα τον ΕΛΛΗΝΑ.....:!: :whistle::worry::lol:

 

Νομιζω πως θα στο κανουν.... Αλλα το πως δεν το ξερω....:lol:

 

με ???? η χωρις...???? Ευροπουλακια....????

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το φερνεις σε Εμενα τον ΕΛΛΗΝΑ.....:!: :whistle::worry::lol:

 

Νομιζω πως θα στο κανουν.... Αλλα το πως δεν το ξερω....:lol:

 

με ???? η χωρις...???? Ευροπουλακια....????

 

εσυ αν εισαι καλο παιδι μπορεις να μου πεις πως να βγω απο το προβλημα....που πηγα να κανω root και κολισε....δεν ανοιγει το κινιτο κολισε στο log screen....

 

να προσθεσω οτι σημερα εκανα και την αναβαθμιση σε 2.3.4 δεν ξερω αν παιζει καπιο ρολο που κολισε στο root...

και κατεβασα αυτο : GT-I9100_xwki4_insecure.zip

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου.

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

εσυ αν εισαι καλο παιδι μπορεις να μου πεις πως να βγω απο το προβλημα....που πηγα να κανω root και κολισε....δεν ανοιγει το κινιτο κολισε στο log screen....

 

να προσθεσω οτι σημερα εκανα και την αναβαθμιση σε 2.3.4 δεν ξερω αν παιζει καπιο ρολο που κολισε στο root...

και κατεβασα αυτο : GT-I9100_xwki4_insecure.zip

 

Εγω Αγαπητη Κυρια "dolores" δεν ειμαι καθολου καλο παιδι...

 

Και εδω μεσα να ξερετε Kαλη μου Κυρια *dolores*....:!: Οτι κανενας δεν με κανει παρεα και δεν με Αγαπαει...:worry:

 

Γιατι οι συμβουλες μου,εχουν κανει κακο σε πολλους Ανθρωπους...:!:

 

Σε εσας θα ελεγα να κανετε "wipe" απο "recovery cwm".... "dalvick + cache" ....("recovery cwm" ειναι το "menu" επιλογων που εμφανιζεται στην οθονη μας,οταν παταμε κρατημενα συνεχομενα,τα [home button + power button + volume up] καθ'ολη την διαρκεια που βλεπουμε στην οθονη μας,το "logo screen" "samsung galaxy")

Aλλα πιο πριν βγαλτε την Mπαταρια για κανενα 1/2 λεπτο...!!! Και ξανα βαλτε την,μηπως και γινει κανενα μαγικο με αυτον τον τροπο...:lol:

 

Αν δεν πιασουν ολα αυτα ... Να κανετε και "wipe data" / "factory reset"...{"S.O.S θα διαγραφουν ολα με αυτον τον τροπο}απο την μνημη της συσκευη σας....!!!!!! (εφαρμογες,επαφες,ρυθμισεις...κ.τ.λ)

Kαι αν παλι δενννν.... Να μας γραψετε ξανα,αφου αγορασετε απο ενα "Super market" ενα μπουκαλακι οινοπνευμα...!!!

 

{Ετσι θα μπορεσω με αυτο να σας συμβουλευσω ακομα καλυτερα στο μελλον,για καποιες επιπλεον λυσεις,αν αυτες δεν θα εχουν αποτελεσμα...}

 

Δεν ειναι κακο να υπαρχει μεσα στο σπιτι... Μιας και το δικο μου τελειωσε....!!!! :lol::p

*EDIT* Aγαπητη Κυρια **dolores** μου.... Ξεχασα να σας γραψω πιο πριν.... Να μην κανετε τιποτα λιγοτερο και τιποτα περισσοτερο,απο αυτο που θα επιλεξετε....!!! Απο αυτα που γραφει εδω [ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 ] ενα απο τα πιο ΑΞΙΟΤΙΜΑ μελη....:!: Αυτου του χωρου που βρισκεστε....:!:

 

Κυρια *dolores* μου, ειστε απο την ΙΣΠΑΝΙΑ...??? Oleeee...!!!!

 

*EDIT* Αγορινα **elthis** εσυ απο κατω...!!! Ρε Μορτη μου....!!! Μεσα και σε γουσταρω με "1000λιααα" για το Μηνυμα της υπογραφης που λανσαρεις....!!! Αλλα μπορεις να μου αλλαξεις το χρωματακι της και σε αρχη και τελος να μου βγαλεις τους μαυρους Σταυρους...!!! Και να μου βαλεις δυο λουλουδακια,οτι γουσταρεις εσυ με χρωματακι....??? Η κανε μου τους Σταυρους πιο ζεστους με Αγαπη,Γλυκανε τους...!!!!

 

Ρε Αγορινα... Με πολη Αγαπη στο γραφω αυτο....!!! Γιατι με αγριεψε το ολο "concept" της.... Και δεν μπορω να παω να ξαπλωσω μαναρι μου....!!!! Μετανοια και ξερω ψωμι,για οτι εχω κανει ο Αμαρτωλος... Αλλα δωσε μου και μια ελπιδα με λιγο χρωματακι και ζεστασια..!!!! Σ'ευχαριστω Αγαπουλα μου.... Που δεν θα με αποπαρεις με την προταση που σου κανω....

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Ααα μαλιστα.Απλα ρωτησα γιατι μου φανηκε λιγο υπερβολικο αλλα οκ.Μηπως ξερεις καμια εφαρμογη που να μου δειχνει ποσο cpu καταναλωνει το καθε προγραμμα?Κατι ειχα βρει αλλα δεν θυμαμαι...

 

Το Android system info από market κάνει αυτή τη δουλειά...;)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Σε εσας θα ελεγα να κανετε "wipe" απο "recovery cwm".... "dalvick + cache" ....("recovery cwm" ειναι το "menu" επιλογων που εμφανιζεται στην οθονη μας,οταν παταμε κρατημενα συνεχομενα,τα [home button + power button + volume up] καθ'ολη την διαρκεια που βλεπουμε στην οθονη μας,το "logo screen" "samsung galaxy")

 

 

[

Καταρχην ειμαι αντρας και οχι γυναικα....μην κρινεις ευκολα απο το ψευδονημο , μπορει να ειναι πολλα περισοτερα απο ενα ονομα , οσον για το προτο που μου γραφεις για το recovery ,πατωντας τα τρεια κουμπια [home button + power button + volume up] απλα δεν κανει τιποτα ,το μονο που κανει ειναι να μαυριζει η οθονη και μετα ξανα να μου πεταει το log screen με το κιτρινο θαυμαστικο .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ειμαι αντρας και οχι γυναικα....μην κρινεις ευκολα απο το ψευδονημο , μπορει να ειναι πολλα περισοτερα απο ενα ονομα , οσον για το προτο που μου γραφεις για το recovery ,πατωντας τα τρεια κουμπια [home button + power button + volume up] απλα δεν κανει τιποτα ,το μονο που κανει ειναι να μαυριζει η οθονη και μετα ξανα να μου πεταει το log screen με το κιτρινο θαυμαστικο .

 

δοκιμασε με κλειστει τη συσκευη να μπεις σε recovery...

 

αυτα που σου ειπα στο pm τα δοκιμασες?

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Να ρωτησω κατι το bln control μου λειτουργει μονο στα sms. Δεν επρεπε να λειτουργει και στις χαμενες κλησεις? Δεν βρισκω και καποια ρυθμιση για αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Να ρωτησω κατι το bln control μου λειτουργει μονο στα sms. Δεν επρεπε να λειτουργει και στις χαμενες κλησεις? Δεν βρισκω και καποια ρυθμιση για αυτο...

 

με ποια ρομ εισαι??

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ειμαι αντρας και οχι γυναικα....μην κρινεις ευκολα απο το ψευδονημο , μπορει να ειναι πολλα περισοτερα απο ενα ονομα , οσον για το προτο που μου γραφεις για το recovery ,πατωντας τα τρεια κουμπια [home button + power button + volume up] απλα δεν κανει τιποτα ,το μονο που κανει ειναι να μαυριζει η οθονη και μετα ξανα να μου πεταει το log screen με το κιτρινο θαυμαστικο .

 

 

Ouuuuuuuuuuuppppppssssssss......!!!!!!!

 

Kυριε *dolores* ζητω ταπεινα συγνωμη,για τον λαθος προσδιορισμο του φυλου σας....!!!

 

Παρακαλω να με συγχωρησετε.....!!!! :sorry:

 

Την εχω ξανα πατησει και στο παρελθον,με κατι αναλογο....:O

 

Εχω την εντυπωση οτι αυτος ο Κυριος *parafron4*, που καπου εχω ξανα δει το ονομα του...!!!. :lol::p

 

Θα σας εχει βοηθησει αρκετα... Να αντιμετωπισετε το προβλημα που σας Ταλανιζει.... {με τα γραφομενα του,(στο p.m) που σας εστειλε..??} :worry:

 

Αν παλι οχι... Γραψτε μας ξανα εδω...!!! Και θα την γυρισουμε την "περπατουρα" μας σε < download mode + odin > ξανα μανα... Για *flashing*....!!!!

 

Οινοπνευμα αγορασαμε Καλε μου Φιλε....??? :lol::p

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Omega XT v6.1◄ICE CREAM SANDWICH χθες την εβαλα

 

εχω την εντυπωση οτι εχει αναφερθει αυτο το προβλημα περι bln στο thread της Omega απο τον Γιαννη..

και σε μενα δε δουλευει στις αναπαντητες παντως :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι εχει αναφερθει αυτο το προβλημα περι bln στο thread της Omega απο τον Γιαννη..

και σε μενα δε δουλευει στις αναπαντητες παντως :)

 

ΟΚ. Αμα ειναι γενικο το προβλημα δεν αγχωνομαι... λογικα θα το φτιαξει καποια στιγμη. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παλεψα 7 ωρες {*οmega v6.0* kj3 + siyah kernel by *pan24*..} Και χρειαστηκα 3 μπουκαλια "ΚΟΝΙΑΚ" για να συνερθω...!!!! χωρις να εχω καταφερει κατι με το "BLN" + αναπαντητες....!!!

 

Αν καποιος σηκωνει παραπανω απο τα 3 μπουκαλια + 7 ωρες,ας το προσπαθησει... Να πει και σε εμας την Λυση....:!::!::!: Αν αυτος τα καταφερει....!!!

 

Aπο οτι με ενημερωσε και ο Πολλα υποσχομενος + φοβερος *pan24* το θεμα εχει να κανει με το "ΚJ3" και οχι με κατι αλλο....!!!

Αλλα απο μια βολτα μου στο "kameroun" αρχισα να μπερδευομαι καπως για αυτο το θεματακι...!!!

 

Και δεν εχω και καμια Σταφιδα να βαλω στο στομα μου.... Μετα απο τοσο "ΚΟΝΙΑΚ".....

 

Την Καλημερα μου.... Στον Νικολαρα μου....

 

*EDIT* Πολυ καλα κανετε και οι δυο "AΞΕΠΕΡΑΣΤΕΣ" Αγορινες απο κατω *QalexisQ* & *pandrits*....!!! Αλλα εμεις εκτος απο ολα αυτα....:lol: Πρεπει οταν λεμε... Οτι παιζει το "BLN"... Να παιζει ο κοσμος να χαλασει....!!!!!! Και αυτο ειναι που προσπαθουμε να βρουμε με τις δοκιμες μας...!!!!!!

 

Να σκεφτειτε οτι εγω στην καθημερινοτητα μου....!!! Ουτε το "BLN" με νοιαζει.... Ουτε το "Νο Led"....:lol::p Δεν τα εχω αναγκη...!!! Αλλα οι δοκιμες με "κ@υλαντιζουν και με μ@στουρωνουν"....!!! :lol::p

 

Οσο για το αν κανουν την ιδια δουλεια..... Ναι κανουν την ιδια.... Αλλα στα "ρευματα" εχουν μια μεγαλη διαφορα....

Αλλα αν το τηλεφωνακι δεν το εχεις 5-6 ωρες μεσα στην τσεπουλα... Μιας και ειναι και μεγαλο το ατιμουλη και ενοχλει καπου.... Και τα "ρευματα" το ιδιο αποτελεσμα μπορεις να τα κανεις να εχουν....!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μην με βρισετε αλλα γιατι δεν βαζεται την εφαρμογη No led την ιδια δουλεια δεν κανει? εγω αυτην εχω και οποτε εχω μηνυμ email ή αναπαντητη εμφανιζεται το εικονιδιακι που βολταρει στην οθονη και αναβουν και τα ledakia.
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μην με βρισετε αλλα γιατι δεν βαζεται την εφαρμογη No led την ιδια δουλεια δεν κανει? εγω αυτην εχω και οποτε εχω μηνυμ email ή αναπαντητη εμφανιζεται το εικονιδιακι που βολταρει στην οθονη και αναβουν και τα ledakia.

 

Ας μοιραστούμε φίλε μου το βρίσιμο:)και εγώ δεν εχω καταλάβει την εμμονή όλων με το BLN!

Χρησιμοποιώ το No led πολύ καιρό και όχι μόνο ανάβουν τα λαμπιόνια σις αναπάντητες, αλλά βλέπεις και τις

μούρες όσων σου τηλεφώνησαν,(γιατί μπορεί να ήσουν απασχολημένος διαβάζοντας τα πόστ του ανεπαναληπτου Σαλονικιού !!!):lol::p

Link to comment
Share on other sites

με το NoLed, το τηλέφωνο δεν πάει σε Deep Sleep παίδες.

Με το BLN πάει.

Αρα μεγαλύτερη μπαταρία. Πάντως το Speedmod, στο θέμα μπαταρίας και smooth, απλά σαρώνει. Τον έβγαλα τον Τούρκο.

Όσο για το BLN που λέτε ότι δεν σας παίζει.. Έχετε φαντάζομαι την Pro έκδοση ε?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με κλειστει τη συσκευη να μπεις σε recovery...

 

αυτα που σου ειπα στο pm τα δοκιμασες?

 

Sent from my iphone 4

 

τα δοκιμασα βρε φιλε αλλα το recovery οπως ειπε και ο φιλος πατας : home button - power button - volume up , αν καταλαβα καλα , αλλα δεν κανει τιποτα....δεν μπορω να καταλαβω πως θα μπω στο recovery....εκτως και αν κανω κατι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

με το NoLed, το τηλέφωνο δεν πάει σε Deep Sleep παίδες.

Με το BLN πάει.

 

μια χαρα παει σε Deep Sleep. το δουλευω εδω και τοσο καιρο.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

 

Οινοπνευμα αγορασαμε Καλε μου Φιλε....??? :lol::p

 

χαχαχαχα οχι ακομα αλλα στα προθυρα ειμαι...στο μονο που ανταποκρινετε το κιν. ειναι στο power button - home button - volume down

το οποιο ειναι για να ξεκινησει η διαδικασια για το flash με odin οπως ηταν στον οδηγο....

τπτ αλλο δεν δουλευει....

 

p.s. δεν παρεξηγιθικα απλα δεν θελω να δοσω λαθος εντιποση.εχω προβλημα και προσπαθω να καταλαβω καλυτερα αυτα που μου λετε

για να το διορθωσω.

 

τωρα που το ψαχνω λιγο επρεπε να εγκαταστησω το recovery πριν παω να κανω root ?

γιατι αυτο που μου λετε με volume up + home button + power button απλα δεν κανει τπτ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...