Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω μολις εβαλα το chainfire μου βρηκε το galaxy on fire 2 που εψαχνα. εκανα εγκατασταση με αγορασμενη την πληρη εκδοση και ολα οκ αλλα απο εκει και περα δεν μπορω να βρω αλλα παιχνιδια πχ nfs hot pursuit και κανα δυο ακομα. στο pc στο market λεει οτι δεν ειναι συμβατα και στο κινητο δεν τα βρισκει καν τα παιχνιδια. το galaxy on fire δεν θυμαμαι καν πως το βρηκα (μαλλον κατα τυχη ) μπορει να βοηθησει καποιος για το πως θα βρω κανενα ακομα παιχνιδι? ευχαριστω. :)

 

φιλε τι παιχνιδια θελεις?

 

επισης να ξερεις οτι το καταλληλο μερος για ερωτησεις με θεμα τα παιχνιδια ειναι στο section του android..

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει ασχοληθει καποιος με τη συγκεκριμενη λειτουργια?

http://blog.gsmarena.com/this-is-how-you-plug-your-usb-flash-drive-into-the-samsung-galaxy-s-ii/

Link to comment
Share on other sites

usb OTG δουλευει αψογα,με ενα συμβατο καλωδιο βαζεις το στικακι και το βλεπεις απο το τηλεφωνο σαν usb storage,χρησιμο και δουλευει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

usb OTG δουλευει αψογα,με ενα συμβατο καλωδιο βαζεις το στικακι και το βλεπεις απο το τηλεφωνο σαν usb storage,χρησιμο και δουλευει

 

Δουλευει μονο με καλωδιο η και με το adaptorακι που δειχνει?Εχεις βρει απο καποιο μαγαζι να μου προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει μονο με καλωδιο η και με το adaptorακι που δειχνει?Εχεις βρει απο καποιο μαγαζι να μου προτεινεις?

 

Εχει η το eclick η το play247... 3€ πρεπει να κανει

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εχει η το eclick η το play247... 3€ πρεπει να κανει

 

Sent from my iphone 4

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=26539

Αυτο ειναι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι ,ναι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις εβαλα το chainfire μου βρηκε το galaxy on fire 2 που εψαχνα. εκανα εγκατασταση με αγορασμενη την πληρη εκδοση και ολα οκ αλλα απο εκει και περα δεν μπορω να βρω αλλα παιχνιδια πχ nfs hot pursuit και κανα δυο ακομα. στο pc στο market λεει οτι δεν ειναι συμβατα και στο κινητο δεν τα βρισκει καν τα παιχνιδια. το galaxy on fire δεν θυμαμαι καν πως το βρηκα (μαλλον κατα τυχη ) μπορει να βοηθησει καποιος για το πως θα βρω κανενα ακομα παιχνιδι? ευχαριστω. :)

 

Το NFS HP το εγκατέστησα από Samsung apps δωρεάν και επαιξε με τη μία

Link to comment
Share on other sites

usb OTG δουλευει αψογα,με ενα συμβατο καλωδιο βαζεις το στικακι και το βλεπεις απο το τηλεφωνο σαν usb storage,χρησιμο και δουλευει
Εμενα μου ηρθε σημερα απο το ebay και δεν δουλευει,θελει καποια ρυθμιση το κινητο;Αν θυμαμαι καλα τα usb stick πρεπει να ειναι σε format ntfs ;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε σημερα απο το ebay και δεν δουλευει,θελει καποια ρυθμιση το κινητο;Αν θυμαμαι καλα τα usb stick πρεπει να ειναι σε format ntfs ;

 

αν δε κανω λαθος πρεπει να ειναι σε fat32..

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αν δε κανω λαθος πρεπει να ειναι σε fat32..Ολα τα στικακια που εχω fat32 τοτε γιατι δεν παιζει;

 

Sent from my iphone 4

Ολα τα στικακια που εχω fat32 ειναι τοτε γιατι δεν παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα στικακια που εχω fat32 ειναι τοτε γιατι δεν παιζει;

 

δοκιμασες να κανεις φορματ το στικακι?

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να κανεις φορματ το στικακι?

 

Sent from my iphone 4

Οχι λες να το κανω format;Στις ρυθμισεις μηπως πρεπει να τικαρω τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

Οχι λες να το κανω format;Στις ρυθμισεις μηπως πρεπει να τικαρω τιποτα;

 

δεν νομιζω να χρειαζεται καποια επιλογη...λογικα θα επρεπε να το που το εβαζες να στο αναγνωριζε μεσα στο φακελο usb storage

κρατα απο ενα στικακι backup και κανε γρηγορη διαμορφωση και ξαναδοκιμασε

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Οχι λες να το κανω format;Στις ρυθμισεις μηπως πρεπει να τικαρω τιποτα;

 

Δοκίμασε πρώτα να δεις τα αρχεια με τον astro file manager και όχι με τον μαμίσιο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να χρειαζεται καποια επιλογη...λογικα θα επρεπε να το που το εβαζες να στο αναγνωριζε μεσα στο φακελο usb storage

κρατα απο ενα στικακι backup και κανε γρηγορη διαμορφωση και ξαναδοκιμασε

 

Sent from my iphone 4

Δεν ξερω τι του εφταιγε αλλα με δυο reboot ηρθε και εστρωσε και διαβασε απο μονο του και 8gb στικακι,ευχαριστω παντως για τον χρονο σου
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδακια για βοηθήστε με λιγο!

εχω το εξης περιεργο προβλημα και δεν ξερω πως να το λυσω!

εχω περιπου 560 sms και 57 mms τα οποια καθε φορα που φλασαρω μια ρομ επαναφερω με το my back up pro!

σημερα παρατήρησα το εξης περιεργο!

μου εχουν δημιουργηθεί καποιες συνομιλιες χωρις ημερομηνια χωρις ωρα χωρις τιποτα που δεν μπορω να σβησω με τιποτα!

πχ εχω το ονομα γιωργος με 32 sms στην συνομιλια του!

αν σβησω την συνομιλία του μου εμφανίζεται μια καινουργια με ενα μυν χωρις ωρα κτλ η οποια δεν σβήνει με τιποτα οτι και αν εχω δοκιμασει!:rolleyes:

καταφερα να την σβησω μονο με τον handcent sms με την επιλογη διαγραφη ολων των συνομιλιών(μονο με αυτο με κανενα αλλο προγραμμα!!!) αλλα σβηνονται τα παντα! και εγω τα sms τα θελω(τα εχω σε back up)!

υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθεί το προβλημα μου?

ειμαι με λεομαρ και ετοιμαζομουν να βαλω ομεγκα 6(δεν νομιζω ομως να παιζει ρολο η ρομ).

υπαρχει καποιος τροπος να δω τι παιζει και να μπορω γενικα να δω τα sms μου κτλ μεσα απο κάποιο explorer?

και γενικα μπορει να καταλαβει καποιος τι μπορει να εχει γινει εδω?

 

EDIT τωρα μολις ειδα οτι γινεται σε ΟΛΕΣ τις συνομιλίες!

σβηνω μια και επανερχεται νεα με κενο μήνυμα χωρις ωρα ημερομηνια κτλ που δεν σβηνει με τιποτα!!!!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Νεος ειμαι στο Android και εχω 2 ερωτησουλες προς το παρον και θελω τα φωτα σας,εχω ρουτ το κινητο αλλα δεν ξερω πως να παρω back up το efs file και κατι αλλο ακολουθω το οδηγο εγκαταστασης custom rom για να βαλω την omega 6 και εκει που βαζω το κινητο σε Clock Work Mod Recovery. δεν μου βγαζει να κανω back up nandroid παρολο που εχω ρουταρει με τον δευτερο τροπο cfroot μου βγαζει android system recovery <3e> και μετα απο κατω reboot, apply ,wipe data,wipe cache partition μεχρι εκει .Τι μαμακια εχω κανει ρε γμτ?Ευχαριστω για τις απαντησεις σας
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Νεος ειμαι στο Android και εχω 2 ερωτησουλες προς το παρον και θελω τα φωτα σας,εχω ρουτ το κινητο αλλα δεν ξερω πως να παρω back up το efs file και κατι αλλο ακολουθω το οδηγο εγκαταστασης custom rom για να βαλω την omega 6 και εκει που βαζω το κινητο σε Clock Work Mod Recovery. δεν μου βγαζει να κανω back up nandroid παρολο που εχω ρουταρει με τον δευτερο τροπο cfroot μου βγαζει android system recovery <3e> και μετα απο κατω reboot, apply ,wipe data,wipe cache partition μεχρι εκει .Τι μαμακια εχω κανει ρε γμτ?Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

μετα το root μηπως εκανες την διαδικασια για να βγαλεις το θαυμαστικο??

 

για το efs πρεπει να κανεις copy paste τον φακελο efs με ενα explorer με root permissions...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μετα το root μηπως εκανες την διαδικασια για να βγαλεις το θαυμαστικο??

 

για το efs πρεπει να κανεις copy paste τον φακελο efs με ενα explorer με root permissions...

 

Sent from my iphone 4

Δεν μου εβγαλε ποτε κανενα θαυμαστικο, τον efs σε ποια διαδρομη το βρισκω?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εβγαλε ποτε κανενα θαυμαστικο, τον efs σε ποια διαδρομη το βρισκω?

 

το efs ειναι φακελος μεσα στα system files...

 

οταν εκανες root και ανοιξες το κινητο στην αρχη δεν σου εβγαλε ενα κιτρινο θαυμαστικο?

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

το efs ειναι φακελος μεσα στα system files...

 

οταν εκανες root και ανοιξες το κινητο στην αρχη δεν σου εβγαλε ενα κιτρινο θαυμαστικο?

 

Sent from my iphone 4

 

Οχι και γω απορησα στην αρχη γιατι ελεγε να μην το βγαλω καν , τι να εχει γινει?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Οχι και γω απορησα στην αρχη γιατι ελεγε να μην το βγαλω καν , τι να εχει γινει?

 

σου εμφανiσε στην επιφανεια εικονιδιο cwm?

ισως να μην εγινε σωστα η διαδικασια και να πρεπει να την ξανακανεις

 

επισης πες μου ποια ρομ φορας και ποιον cf kernel περασες..

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σου εμφανiσε στην επιφανεια εικονιδιο cwm?

ισως να μην εγινε σωστα η διαδικασια και να πρεπει να την ξανακανεις

 

επισης πες μου ποια ρομ φορας και ποιον cf kernel περασες..

 

Sent from my iphone 4

Οχι δεν μου εβγαλε τετοιο εικονιδιο , με αυτο εδω εκανα ρουτ GT-I9100_COS_I9100BOKG2_I9100BOKG1_I9100COSKF1 ,εχω android version 2.3.3

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...