Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κανεις κατευθειαν εγκατασταση η θελει rename???

 

Εγω το εκανα εγκατασταση και εγινε. Στο xda διαβασα οτι θελει αντικατασταση του παλιου. Εμενα μου δουλεψε πανω απο το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το γράφω και εδώ εκτός από το νήμα της OMEGA.

Μετά από ενδελεχή χρήση του νέου κέρνελ Darknight νομίζω ότι ο συγκεκριμένος πηρύνας είναι μια μεγάλη απάτη.Σχεδιασμένος να βγάζει μεγάλα σκορ στα τεστ δείχνει μια σχετική επιτάχυνση σε μενού κ.τ.λ- θυμίζει την επιτάχυνση του spare parts όταν βάλεις την επιλογή fast- αλλά όταν χρειαστεί ισχύς λαγκάρει εμφανώς.Κάντε το quadrant και θα δείτε ότι στα γραφικά χάνει frames και όχι μόνο εκεί.

Μάλιστα μονο και μόνο γι αυτό έβαλα και τη v2 του Leomar να δω αν έχει σημασία.Και εκεί τα ίδια.

Μπορεί και να μην έκατσε καλά σε εμένα -δηλ. στο κινητό μου- αλλά αυτή είναι η γνώμη μου και η εμπειρία μου κι αυτή λέω.

Πίσω στην αγαπημένη Omega και τα συνήθη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα εγκατασταση και εγινε. Στο xda διαβασα οτι θελει αντικατασταση του παλιου. Εμενα μου δουλεψε πανω απο το αλλο.

 

καλησπερα . εσυ απο που το εκανες εγκατασταση ;;; εγω ανοιξα το μαρκετ αλλα εχω ακομα το 3.1.5

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι ο συγκεκριμένος πηρύνας είναι μια μεγάλη απάτη.Σχεδιασμένος να βγάζει μεγάλα σκορ στα τεστ
δεν εχεις και αδικο μου θυμιζει το παλιο κολπο με το script που ανεβαζε το Ι/Ο και γενικα το score στο θεο,πρακτικα δεν ειδα διαφορα σε ανοιγμα εφαρμογων,load παιχνιδιων κτλ,σε σχεση με τους αλλους

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις και αδικο μου θυμιζει το παλιο κολπο με το script που ανεβαζε το Ι/Ο και γενικα το score στο θεο,πρακτικα δεν ειδα διαφορα σε ανοιγμα εφαρμογων,load παιχνιδιων κτλ,σε σχεση με τους αλλους

 

Έχει τσιμπίσει όλο το XDA όμως.Χαμός γίνεται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . εσυ απο που το εκανες εγκατασταση ;;; εγω ανοιξα το μαρκετ αλλα εχω ακομα το 3.1.5

 

Κατεβασε το απο εδω http://www.multiupload.com/B3RP1C1BTS και καντο εγκατασταση!

 

Ο speedmod πως παει με την μπαταρια τον εχει τεσταρει κανεις?

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . εσυ απο που το εκανες εγκατασταση ;;; εγω ανοιξα το μαρκετ αλλα εχω ακομα το 3.1.5

 

σε μενα εγινε μονο του του update:)

Link to comment
Share on other sites

CheckRom Revolution V2.0.0+Siyah 2.1.1 και το Galaxy s2 πεταει!!

[ATTACH]22382[/ATTACH]

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ο καινουργιος κερνελ ειναι φτιαγμενος για να βγαζει κυριως αρκετη δουλεια σε default ρυθμισεις στα 100Mhz κ γιαυτο σε πολλα κινητα δεν καθεται καλα.

Αν χρησιμοποιησεις setcpu με καποιο ondemand προφιλ δεν πιστευω πως θα εχεις θεμα με τα γραφικα. Εγω τουλαχιστον ειμαι πληρως ευχαριστημενος κ απο αποψη αυτονομιας μπαταριας αλλα κ απο το πως τρεχει εφαρμογες κ παιχνιδια.

Ειναι καθαρα στη κριση του καθε χρηστη απο καθε αποψη.. Απο το τι χρηση κανεις στο κινητο σε καθημερινη βαση, τι απαιτησεις εχεις, πως δενει software/hardware κτλ.. Κ ειναι ακομα beta. Οι ψηλες βαθμολογιες στα quadrant δεν λενε κτ αν δεν συμπεριφερεται σωστα το κινητο..

 

Οπως κ να'χει απο την αρχη ημουν αντιθετος με την ενωση Gc k Leomar κ τελικα μαλλον δικαιωθηκα.. Ο Leo μαλλον τα παρατησε κ ο Gc τα παραπειραζει ολα κ κανει πειραματα στην ουσια στα κινητα οσων περναν τις rom του..

 

Ειμαι ευχαριστημενος μεν, με χιλιες δυο προσωπικες αλλαγες δε σε καθε φλασαρισμα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και μερικές μέρες την Checkrom 2.0 με kernel Hellcat v124. Δοκίμασα το Quadrant και μου έβγαλε σκορ λίγο πάνω απο 3000. Δεν είναι χαμηλό? Επίσης, η αυτονομία δεν βλέπω να είναι και στα καλύτερα της... ποιον kernel προτείνετε για checkrom? Δοκίμασα επίσης ninphetamine 2.1.3 αλλά είχα θέμα με το Wifi, συνδεόταν και αποσυνδεόταν συνεχώς.

 

Κάτι ακόμα: αυτό το "Theme Restore Package v1" που έχει ο leomar στην κουζίνα τι ακριβώς κάνει? Επαναφέρει το κινητό στην εργοστασιακή του κατάσταση απο θέμα γραφικών-χρωμάτων κλπ? Γιατί αυτό θέλω να κάνω, έχω αλλάξει ενα σωρό θέματα και το κινητό έχει γίνει λίγο πανηγύρι.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και μερικές μέρες την Checkrom 2.0 με kernel Hellcat v124. Δοκίμασα το Quadrant και μου έβγαλε σκορ λίγο πάνω απο 3000. Δεν είναι χαμηλό? Επίσης, η αυτονομία δεν βλέπω να είναι και στα καλύτερα της... ποιον kernel προτείνετε για checkrom? Δοκίμασα επίσης ninphetamine 2.1.3 αλλά είχα θέμα με το Wifi, συνδεόταν και αποσυνδεόταν συνεχώς.

 

Κάτι ακόμα: αυτό το "Theme Restore Package v1" που έχει ο leomar στην κουζίνα τι ακριβώς κάνει? Επαναφέρει το κινητό στην εργοστασιακή του κατάσταση απο θέμα γραφικών-χρωμάτων κλπ? Γιατί αυτό θέλω να κάνω, έχω αλλάξει ενα σωρό θέματα και το κινητό έχει γίνει λίγο πανηγύρι.

Ναι αυτο κανει. Κοιτα για κερνελ απο οσους εχω δοκιμασει ο καλυτερος ειναι ο cf-root. Βεβαια δεν κανει αν θες να κανεις overclocking, undervolting etc... O developer αυτου του κερνελ προσπαθει να τον κρατησει οσο πιο στοκ γινεται βαζωντας λιγα μονο και αναγκαια tweaks και νομιζω το αποτελεσμα τον δικαιωνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο κανει. Κοιτα για κερνελ απο οσους εχω δοκιμασει ο καλυτερος ειναι ο cf-root. Βεβαια δεν κανει αν θες να κανεις overclocking, undervolting etc... O developer αυτου του κερνελ προσπαθει να τον κρατησει οσο πιο στοκ γινεται βαζωντας λιγα μονο και αναγκαια tweaks και νομιζω το αποτελεσμα τον δικαιωνει.

Τον CF-Root τον έχω αποκλείσει γιατί δεν υποστηρίζει BLN. Μου είναι αρκετά χρήσιμο. Anyway, παραμένω προς το παρόν σε Hellcat και βλέπουμε.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Τον CF-Root τον έχω αποκλείσει γιατί δεν υποστηρίζει BLN. Μου είναι αρκετά χρήσιμο. Anyway, παραμένω προς το παρόν σε Hellcat και βλέπουμε.

 

Βάλε το no led.Κατεβάσετε από το market, το ίδιο είναι.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο κανει. Κοιτα για κερνελ απο οσους εχω δοκιμασει ο καλυτερος ειναι ο cf-root. Βεβαια δεν κανει αν θες να κανεις overclocking, undervolting etc... O developer αυτου του κερνελ προσπαθει να τον κρατησει οσο πιο στοκ γινεται βαζωντας λιγα μονο και αναγκαια tweaks και νομιζω το αποτελεσμα τον δικαιωνει.

 

Θα συμφωνήσω σε όλα..αφου δοκίμασα τα πάντα και εγώ καταληγω πλέον εκεί.. νομίζω ότι είναι ο πιο σταθερός κερνελ ο πιο σμουθ και με τα λιγότερα προβλήματα:)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω τον speedmod και μεχρι τωρα ολα καλα.Ουτε κολληματα και απο καταναλωση μια χαρα.Να σας ρωτησω κατι για να βαλω το samsung apps τι πρεπει να βαλω απο την κουζινα?επισης αν θελω να δοκιμασω αλλον kernel τι πρεπει να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω τον speedmod και μεχρι τωρα ολα καλα.Ουτε κολληματα και απο καταναλωση μια χαρα.Να σας ρωτησω κατι για να βαλω το samsung apps τι πρεπει να βαλω απο την κουζινα?επισης αν θελω να δοκιμασω αλλον kernel τι πρεπει να κανω??

 

Πρέπει να κατεβάσεις από την κουζίνα από το widgets/apps το τελευταίο κάτω κάτω..samsung all removed widgets/apps..ο ποιο εύκολος τρόπος για kernel πας πάλι στην κουζίνα εκεί που είναι οι

kernels και κάνεις apply αυτόν που θες..θα σου συνιστούσα αφού είσαι ευχαριστημένος με τον kernel να μην βάλεις άλλον αλλά αυτό είναι δική σου επιλογή..lol

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η alpha rom v2.0 η οποια σε λιγες ημερες θα εχει και sense edition.επισης ο alpha kernel λεγεται siyah+.και τα 2 βρισκονται σε νεα threads.πατηστε πανω στην υπογραφη μου για την alpha rom και για τον kernel πατηστε εκει που λεει siyah+
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω βρει αυτα στο sammobile forum:

Europe Firmware

I9100XWKI8 ## 2.3.5 2011 September CSC - OXXKI2

I9100XXKI4 ## 2.3.5 2011 September CSC - OXA

I9100XWKI8 ## 2.3.5 2011 September CSC - OXE

I9100XWKI8 ## 2.3.5 2011 September CSC - 3IE

I9100XWKJ1 ## 2.3.5 2011 October CSC - LUX

I9100XWKJ2 ## 2.3.5 2011 October CSC - XEF

Providers Firmware

I9100XWKI8 ## 2.3.5 2011 August CSC = WINKI1

I9100BOKJ2 ## 2.3.5 2011 October CSC = TNLKJ2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VODKI2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VIPKI2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VGRKI3

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VDCKI2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VD2KI2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = ATLKI2

 

απο αυτες εχει καμια EUR sales code και ελληνικα ταυτοχρονα; και αν εχουν και ειναι ετσι γιατι δεν εχουν δοθει ακομα μεσω Kies? Ξερει κανεις επισης αν τελικα ισχυει οτι το SGS II θα παρει Android 4 ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω βρει αυτα στο sammobile forum:

Europe Firmware

I9100XWKI8 ## 2.3.5 2011 September CSC - OXXKI2

I9100XXKI4 ## 2.3.5 2011 September CSC - OXA

I9100XWKI8 ## 2.3.5 2011 September CSC - OXE

I9100XWKI8 ## 2.3.5 2011 September CSC - 3IE

I9100XWKJ1 ## 2.3.5 2011 October CSC - LUX

I9100XWKJ2 ## 2.3.5 2011 October CSC - XEF

Providers Firmware

I9100XWKI8 ## 2.3.5 2011 August CSC = WINKI1

I9100BOKJ2 ## 2.3.5 2011 October CSC = TNLKJ2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VODKI2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VIPKI2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VGRKI3

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VDCKI2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = VD2KI2

I9100BUKJ3 ## 2.3.5 2011 October CSC = ATLKI2

 

απο αυτες εχει καμια EUR sales code και ελληνικα ταυτοχρονα; και αν εχουν και ειναι ετσι γιατι δεν εχουν δοθει ακομα μεσω Kies? Ξερει κανεις επισης αν τελικα ισχυει οτι το SGS II θα παρει Android 4 ?

 

Η τελευεταια επισημη εκδοση λογισμικου ειναι η ΚΙ4 και ειναι ελληνικη, οποτε ψαξε για αυτη. Αν δεν την βρισκει αυτοματα το kies τοτε υπαρχει κι αλλος τροπος ( κατεβαζεις το update, και το φλασαρεις μεσω odin ). Ναι ο γαλαξιας θα παρει ICS.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσοι εχετε την τελευταία του λεομαρ για πειτε μου λιγο!

λαγκαρει η ρομ άγρια η ειναι της φαντασιας μου:rolleyes::rolleyes:

ασε που πολυ συχνα η ραμ πεφτει στα 170 με 160 mb....

Link to comment
Share on other sites

κανε ολα τα wipes και πες μας.αν συνεχισει τοτε alpha rom η omaga rom.δοκιμαζεις και οποια σου αρεσει

 

βασικα την εκανα set up σε "καθαρο" κινητο!!!

θελω να δω αν φταίνε οι εφαρμογες που εχω "φορτώσει"(οι οποιες ειναι παρα πολλες) το κινητο η αν φταιει η ιδια η ρομ για αυτο ρωταω και αλλους!

omega την εχω δοκιμασει και ειναι αριστη! θα ριξω και μια ματια την alpha μολις βρω χρονο ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσοι εχετε την τελευταία του λεομαρ για πειτε μου λιγο!

λαγκαρει η ρομ άγρια η ειναι της φαντασιας μου:rolleyes::rolleyes:

ασε που πολυ συχνα η ραμ πεφτει στα 170 με 160 mb....

 

Ποιον κέρνελ έχεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

βασικα την εκανα set up σε "καθαρο" κινητο!!!

θελω να δω αν φταίνε οι εφαρμογες που εχω "φορτώσει"(οι οποιες ειναι παρα πολλες) το κινητο η αν φταιει η ιδια η ρομ για αυτο ρωταω και αλλους!

omega την εχω δοκιμασει και ειναι αριστη! θα ριξω και μια ματια την alpha μολις βρω χρονο ;)

 

Όχι... στην check rom την έκδοση 2 ήμουνα και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα...

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...