Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφέ καλημέρα... Ποιά εφαρμογή είναι αυτή που σου δείχνει θερμοκρασία, μπαταρία κτλ που έχεις???

 

οπως ειπε και ο mantzaros ειναι το system info widget..

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια μολις εγινα κατοχος του Galaxy s II δινοντας το Galaxy S.Εχω καποιες αποριες και αν μπορουσατε να με βοηθησετε λιγο.Το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο κ φοραει XXKI4 και επισης λεει CheckROM Revolution v2.0.0.Απο οτι ειδα στο samfirmwares ειναι μια απο τις τελευταιες εκδοσεις αλλα επειδη δεν ξερω τι μπορει να εχει κανει το παλικαρι ελεγα να την ξαναπερασω παλι.Η διαδικασια ειναι ιδια οπως με το Galaxy S?Επισης αυτο το CheckROM Revolution v2.0.0 ειναι καποια custom rom??Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις εγινα κατοχος του Galaxy s II δινοντας το Galaxy S.Εχω καποιες αποριες και αν μπορουσατε να με βοηθησετε λιγο.Το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο κ φοραει XXKI4 και επισης λεει CheckROM Revolution v2.0.0.Απο οτι ειδα στο samfirmwares ειναι μια απο τις τελευταιες εκδοσεις αλλα επειδη δεν ξερω τι μπορει να εχει κανει το παλικαρι ελεγα να την ξαναπερασω παλι.Η διαδικασια ειναι ιδια οπως με το Galaxy S?Επισης αυτο το CheckROM Revolution v2.0.0 ειναι καποια custom rom??Ευχαριστω.

 

Custom rom είναι.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις εγινα κατοχος του Galaxy s II δινοντας το Galaxy S.Εχω καποιες αποριες και αν μπορουσατε να με βοηθησετε λιγο.Το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο κ φοραει XXKI4 και επισης λεει CheckROM Revolution v2.0.0.Απο οτι ειδα στο samfirmwares ειναι μια απο τις τελευταιες εκδοσεις αλλα επειδη δεν ξερω τι μπορει να εχει κανει το παλικαρι ελεγα να την ξαναπερασω παλι.Η διαδικασια ειναι ιδια οπως με το Galaxy S?Επισης αυτο το CheckROM Revolution v2.0.0 ειναι καποια custom rom??Ευχαριστω.

 

Καλορίζικο και..καλοτάξιδο φίλε μου...

Ναι η ρομ που φοράει το κινητό σου είναι από τις ποιο πρόσφατες custom (2-3 ημερών)..και μία από τις καλύτερες...βρίσκεται εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18599554#post18599554

 

Στο πρώτο post δες τι πρέπει να κάνεις..βασικά τα ίδια κάνεις με το galaxy s..φρόντισε μόνο να έχεις kernel με recovery για το φλασαρισμα...

Εννοείται ότι μπορείς να βάλεις όποια custom ρομ θέλεις..εδώ στο my phone θα βρεις και μία εξίσου καλή και ελληνική ρομ την ωμέγα..

Όρεξη ναχεις...

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και..καλοτάξιδο φίλε μου...

Ναι η ρομ που φοράει το κινητό σου είναι από τις ποιο πρόσφατες custom (2-3 ημερών)..και μία από τις καλύτερες...βρίσκεται εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18599554#post18599554

 

Στο πρώτο post δες τι πρέπει να κάνεις..βασικά τα ίδια κάνεις με το galaxy s..φρόντισε μόνο να έχεις kernel με recovery για το φλασαρισμα...

Sent from Galaxy

 

Σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα :) Απο εκδοσεις ποια να του περασω?Επισης με το galaxy s εβαζα και pit αρχειο τωρα δεν χρειαζεται?Και οταν λες kernel με revovery τι εννοεις?Συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα καταλαβαινεις... :/

 

Aπο εδω (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593) ποια μου προτεινεις να βαλω?Η ΧKI4 ειναι καλη ή να βαλω καμια 2.3.5?

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα :) Απο εκδοσεις ποια να του περασω?Επισης με το galaxy s εβαζα και pit αρχειο τωρα δεν χρειαζεται?Και οταν λες kernel με revovery τι εννοεις?Συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα καταλαβαινεις... :/

 

Όχι δεν χρειάζεται pit αλλά μπορείς να μην χρησιμοποιήσεις odin..λέγοντας recovery εννοώ το κλασικό cwm με το οποίο φλασαρεις την rom όταν την κατεβάσεις επίσης αφού έχεις την ρομ αυτή μάθε πως έχει μέσα την περιβόητη κουζίνα..θα την βρεις στις εφαρμογές σου και λέγεται kitchenpro..μπες εκεί και πατώντας το κάτω αριστερό πλήκτρο του κινητού θα σου βγάλει ένα μενού..εκεί θα δεις μία επιλογή download rom..το επιλέγεις κατεβαίνει η ρομ και μετά κάνοντας apply η rom..γίνεται instal..αυτόματα!

Αυτή η διαδικασία βέβαια είναι no wipe δηλαδή οι εφαρμογές σου παραμένουν άθικτες..αν θες να καθαρίσεις πλήρως το κινητό πρέπει πριν να κάνεις wipe data από την cwm(recovery)..αυτή την βλέπεις αφού κλείσεις το κινητό τελείως και πατήσεις ταυτόχρονα volume up button + home button + power button..αν είχες φλασαρει custom rom στο galaxy s θα πρέπει να γνωρίζεις τι λέω αν όχι στείλε μου pm για να σε βοηθήσω από εκεί για να μην κουράζουμε το thread εδώ

Τώρα είδα και το add σου, ki8 ή ki4 θα έλεγα..αν πας για stock

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

την επομενη βδομαδα ερχεται ελληνικη ρομ με κατι μεγαλο.sense parts...

 

Δώσε μου την οθόνη κλειδώματος του καιρού από το sense και πάρε μου τη ζωή.

Πολύ καλά νέα anyway.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αυτο εδω πως το κανουν????:blink::blink:

το βρηκα απο την σελιδα του λεομαρ....

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αυτο εδω πως το κανουν????:blink::blink:

το βρηκα απο την σελιδα του λεομαρ....

 

Χρειάζεται και το ανάλογο mod που δεν έχει μπει ακόμα στην κουζίνα της καινούριας ρομ

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται και το ανάλογο mod που δεν έχει μπει ακόμα στην κουζίνα της καινούριας ρομ

 

Sent from Galaxy

 

αααα! μαλιστα! υπηρχε τετοιο mod στις παλιότερες κουζινες και δεν το πηρα χαμπάρι η πρωτη φορα θα το βαλει?

Link to comment
Share on other sites

αααα! μαλιστα! υπηρχε τετοιο mod στις παλιότερες κουζινες και δεν το πηρα χαμπάρι η πρωτη φορα θα το βαλει?

 

Ναι υπήρχε..στην καινούρια ρομ δεν ξέρω γιατί δεν το έβαλε

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπήρχε..στην καινούρια ρομ δεν ξέρω γιατί δεν το έβαλε

 

Sent from Galaxy

 

θυμασαι μηπως πως λεγοταν το μοντ???

το γυρισα και στην παλιοτερη κουζινα και δεν βρισκω κατι!

μου κανει εντυπωση οτι ποτε δεν προσεξα κατι τετοιο..:blink:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν το κανουμε extract απο καποια παλια rom του δεν βρισκω το λογο να μη δουλευει.. Απτην αλλη αν ειναι τοσο ευκολο δεν βρισκω το λογο που δεν το εχει ενσωματωσει ηδη στις καινουργιες του roms..

 

Edit : ποτε δεν υπηρξε στη κουζινα, ηταν mod ενσωματωμενο στις παλιοτερες εκδοσεις του Gadgetcheck.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν το κανουμε extract απο καποια παλια rom του δεν βρισκω το λογο να μη δουλευει.. Απτην αλλη αν ειναι τοσο ευκολο δεν βρισκω το λογο που δεν το εχει ενσωματωσει ηδη στις καινουργιες του roms..

 

Edit : ποτε δεν υπηρξε στη κουζινα, ηταν mod ενσωματωμενο στις παλιοτερες εκδοσεις του Gadgetcheck.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

για να καταλαβω ..το ειχε δηλαδη η ρομ απο μονη της μεσα? γιατι στην κουζινα δεν υπηρχε σιγουρα!

τι ακριβως ειναι o Gadgetcheck....?:O

σορρυ αλλα ψαχνω πολυ καιρο ενα full screen caller της προκοπής και μου εκανε τρομερη εντυπωση που δεν το προσεξα ποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν το κανουμε extract απο καποια παλια rom του δεν βρισκω το λογο να μη δουλευει.. Απτην αλλη αν ειναι τοσο ευκολο δεν βρισκω το λογο που δεν το εχει ενσωματωσει ηδη στις καινουργιες του roms..

 

Edit : ποτε δεν υπηρξε στη κουζινα, ηταν mod ενσωματωμενο στις παλιοτερες εκδοσεις του Gadgetcheck.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Επειδή έχω βάλει όλες τις ρομ του leo, θα διαφωνήσω...υπήρχε στην κουζίνα (του leo) δεν θυμάμαι όμως ποια ονομάζονταν full screencaller και ήταν από αντίστοιχο mod που κυκλοφορουσε ή και κυκλοφορεί ίσως ακόμα στο xda..εκεί όμως που θα συμφωνήσω είναι ότι αυτό που δείχνει ο gadget μάλλον είναι από mod σε δικές του rom

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

'Οποιος είναι σε CHRevolution 2.0 μπoρεί να μου πει αν του δουλεύει το USB otg?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

'Οποιος είναι σε CHRevolution 2.0 μπoρεί να μου πει αν του δουλεύει το USB otg?

 

Δουλευει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκίμασε κανεις το νεο μαρκετ??? 3.3.11

 

Ναι σαφως καλυτερο απο την τελευταια εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαφως καλυτερο απο την τελευταια εκδοση!

 

το κανεις κατευθειαν εγκατασταση η θελει rename???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο εχω CheckRom Revolution v2 και θελω να βαλω πανω στο status bar(εκει που ανοιγεις το wifi,bluetooth κ.α) ενα flash icon για να ανοιγω το flash του κινητου.Ξερεις κανεις πως το κανω???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο εχω CheckRom Revolution v2 και θελω να βαλω πανω στο status bar(εκει που ανοιγεις το wifi,bluetooth κ.α) ενα flash icon για να ανοιγω το flash του κινητου.Ξερεις κανεις πως το κανω???

 

Πηγαινε στο Deluxe Settings - Status bar options κ καπου εχει deluxe status bar, τικαρε το κ ανοιξε το status bar κανε scroll δεξια κ θα δεις επιπλεον επιλογες οπως flashlight. Αν αυτο ηταν που εψαχνες..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...